Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 6 Αύγ. 2004 , 19:19)

 

Και για να δείτε τι εννοώ να μια φώτο από 4.28

 

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 6 Αύγ. 2004 , 19:22)

 

 

 

Προσέξτε τη διαφορά στη φωτεινότητα και στα χρώματα

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm ( 6 Αύγ. 2004 , 17:41)

 

3 mikres erotisoyles plz vohthiste!!!!!

 

1) me ton player gia mp3 vrike kaneis akri na mporyme na pezoyme ta mp3 mas apo p.x. ena fakelo poy vriskete mesa stin mmc

 

2) poy vriskoyme to mobiMB se ekdosh full kai register

 

3)pos vgazoyme to logo apo thn othoni (GR VODAFONE) oste na menete h foto kalitera

 

kapoios na voithisei re pedia

 

για την 3 ερώτηση, πάνε wap.keeptouch.net κ κατέβασε το κενό λογότυπο,όχι αυτο που λέει για το 6230 γιατί δεν κατεβαίνει, κ ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm ( 6 Αύγ. 2004 , 19:41)

 

3 mikres erotisoyles plz vohthiste!!!!!

 

1) me ton player gia mp3 vrike kaneis akri na mporyme na pezoyme ta mp3 mas apo p.x. ena fakelo poy vriskete mesa stin mmc

 

2) poy vriskoyme to mobiMB se ekdosh full kai register

 

3)pos vgazoyme to logo apo thn othoni (GR VODAFONE) oste na menete h foto kalitera

 

kapoios na voithisei re pedia

 

 

gia tin deuteri , aposo gnorizw, den epitrepete na dwsoume link klp, parola auta, an psakseis kapws kalitera , kai kiriws se p2p programmata, opws dc++, kazaa, klp eimai sigouros kati 8a vreis...., kai gia tin prwti, stin prohgoumeni selida, an psakseis exei anevasei ena pedi odigies gia to pws ginete auto, kai mporw na pw oti epiase... kai me apoluth epitixia.. :D :D :D

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 6 Αύγ. 2004 , 19:24)

 

Προσέξτε τη διαφορά στη φωτεινότητα και στα χρώματα

 

 

ontos mou fenonte poio zwntanes oi fotografies, parolauta kata poso ginete na pame ki emeis to kinitaki mas gia anava8misi? kserei kaneis an tin exoun promi8eutei idi stin alpha copy?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Popeye ( 6 Αύγ. 2004 , 14:14)

 

 

Α και κατι άλλο...καποια στιγμη που εβαζα μεσα εφαρμογες μου εγραψε memory full επειδη ειχα βάλει πολλες και κοίταξα και οι εφαρμογες μου ηταν περιπου 2ΜΒ...Στις ρυθμισεις ομως ελεγε οτι εχω κενο χωρο στην μνημη 1,2ΜΒ και τελικα για να μην τα πολυλογω πηρε ακομα ενα ολοκληρο ΜΡ3 3,5ΜΒ μεσα και το υπολοιπο του 1,2ΜΒ που εγραφε πριν δεν αλλα3ε καθολου....

 

 

 

 

 

Για αυτο και εγω το σκεφτομαι σοβαρα να την βαλω την 4.28 :)

 

Aυτο με την μνημη για τις java εφαρμογες παντως δεν ειναι καποιο προβλημα .

Η διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες περιοριζεται σε 2 ΜΒ περιπου , ανεξαρτητα απο το αν η συνολικα διαθεσιμη μνημη του κινητου ειναι μεγαλυτερη .

Τωρα το γιατι συμβαινει αυτο ειναι κατι που μονο η Νοκια μπορει να εξηγησει... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth ειναι κλειδωμενο;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχω φταξει αρκετα βιντεακια σε 3gp που μπορω να τα ανεβασω για να τα παρετε στο κινητο σας .Φιλε R.I.P. βοηθα :D :D :D :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer ( 7 Αύγ. 2004 , 02:10)

 

Το bluetooth ειναι κλειδωμενο;

 

Τιποτα δεν ειναι κλειδωμενο σε αυτο το κινητο φιλε :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιαξει πολλα βιντεοκλιπς απο συγκροτηματα αλλα ειναι μεγαλα και δεν μπορω να τα ανεβασω .Παρτε λιγα δειγματα :D

 

 

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/view/gjimmys

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 7 Αύγ. 2004 , 01:15)

 

Για αυτο και εγω το σκεφτομαι σοβαρα να την βαλω την 4.28 :)

 

Aυτο με την μνημη για τις java εφαρμογες παντως δεν ειναι καποιο προβλημα .

Η διαθεσιμη μνημη για εφαρμογες περιοριζεται σε 2 ΜΒ περιπου , ανεξαρτητα απο το αν η συνολικα διαθεσιμη μνημη του κινητου ειναι μεγαλυτερη .

Τωρα το γιατι συμβαινει αυτο ειναι κατι που μονο η Νοκια μπορει να εξηγησει... :worry:

 

 

Σ'ευχαριστω R.I.P και eye για τις απαντήσεις σας αυτο που εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω ομως είναι τελικά αυτό το 1,2ΜΒ που μου λεει οτι εχει κενο στην μνήμη με τι μπορώ να το γεμίσω...γιατι ούτε με τις εφαρμογές μειώνεται ούτε με τα ΜΡ3 και ενω μπορεί να έχει μέσα το κινητο 7ΜΒ ΜP3's και 2MB εφαρμογές και να μου γράφει full και στα δυο το 1,2ΜΒ παραμένει κενό :worry: :( :mad:

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι, επειδή η διαφορά στις φωτο είναι τεράστια(μια σελίδα πριν έχω παραδείγματα), μπορεί μια αναβάθμιση να βελτιώσει το φακό ή η 4.28 φοράει άλλη κάμερα;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να φοράει άλλη κάμερα είναι απίθανο...
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Guest mpi8kotouli

Παιδια, μια ερωτηση κρισεως (για μενα) στην 4.28 οταν εχεις σκουρο φοντο φαινεται ποιος σε καλει η αυτο το αφησαν ιδιο για να εχουμε να γκρινιαζουμε για κατι ?! :worry:

Please, ας απαντησει καποιος . . .

Link to comment
Share on other sites

Ιδιο κι απαράλλαχτο το κόλπο με το σκουρόχρωμο φόντο. Οδευόμαστε ολοταχώς για δήλωσις του στύλ "δεν είναι bug, είναι FEATURE!".

 

Πάντως, αν κρίνω από τη βελτίωση 3,14 -> 4,28 και ότι παραμένουν ατέλειες, τότε θα συνιστούσα να μη τρέξετε να αναβαθμίσετε. Οταν ξανακάνουν σημαντική βελτίωση, τότε ΒΟΥΡ.

 

Πάντως, μέχρι τώρα:

 

- Το τηλέφωνο είναι περιβόλι. Προηγούμενα κινητά μου τα έφερνα βόλτα σε 24 ωρίτσες. Τώρα ακόμα το επεξεργάζομαι και έχουμε και μέλλον μέχρι να το συνδέσω με το PC, να συγχρονίσω με το εξωκοίταγμα-ταχύ, κλπ. Εχουμε μέλλον δλδ.

 

- Δοκίμασα και τον email client για εξερχόμενα μηνύματα, κανένα πρόβλημα (εισερχόμενα θα τα βλέπω yahoo by wap). Αν είχε και δυνατότητα για attachments θα ήταν άπαιχτο. Δυστυχώς όμως υποψιάζομαι ότι έχουν αποκλείσει αυτή τη δυνατότητα για να μην βραχυκυκλώνουμε τα MMS στέλνοντας τις εικόνες με email. Αν είναι έτσι, θα ---στούμε άγρια.

 

- Παίξατε beach rally2 μέσω bluetooth; Τρέλα, κι ας είναι βασικότατο παιχνίδι!

 

- Σημαντικές διαφορές που παρατήρησα μεταξύ 4,28 και 3,14 (μου είναι αδύνατον να συγκρίνω τα μενού 1 προς 1, θα μου πάρει 1 μέρα): Περισσότερες επιλογές για personalised shortcut για το δεξί πλήκτρο (πάνω από το hang up) καθώς και εικονίδια στα αριστερά από κάθε ενέργεια του email client).

 

Τα σέβη μου.

 

Y.Γ.: Αυτό το reboot τώρα όταν πήγα να διαβάσω το παραπάνω μου μήνυμα μέσω wap γιατί μου το έκανε; Επειδή περιέχει smiley?

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danaus ( 8 Αύγ. 2004 , 02:11)

 

Ιδιο κι απαράλλαχτο το κόλπο με το σκουρόχρωμο φόντο. Οδευόμαστε ολοταχώς για δήλωσις του στύλ "δεν είναι bug, είναι FEATURE!".

 

Πάντως, αν κρίνω από τη βελτίωση 3,14 -> 4,28 και ότι παραμένουν ατέλειες, τότε θα συνιστούσα να μη τρέξετε να αναβαθμίσετε. Οταν ξανακάνουν σημαντική βελτίωση, τότε ΒΟΥΡ.

 

Πάντως, μέχρι τώρα:

 

- Το τηλέφωνο είναι περιβόλι. Προηγούμενα κινητά μου τα έφερνα βόλτα σε 24 ωρίτσες. Τώρα ακόμα το επεξεργάζομαι και έχουμε και μέλλον μέχρι να το συνδέσω με το PC, να συγχρονίσω με το εξωκοίταγμα-ταχύ, κλπ. Εχουμε μέλλον δλδ.

 

- Δοκίμασα και τον email client για εξερχόμενα μηνύματα, κανένα πρόβλημα (εισερχόμενα θα τα βλέπω yahoo by wap). Αν είχε και δυνατότητα για attachments θα ήταν άπαιχτο. Δυστυχώς όμως υποψιάζομαι ότι έχουν αποκλείσει αυτή τη δυνατότητα για να μην βραχυκυκλώνουμε τα MMS στέλνοντας τις εικόνες με email. Αν είναι έτσι, θα ---στούμε άγρια.

 

- Παίξατε beach rally2 μέσω bluetooth; Τρέλα, κι ας είναι βασικότατο παιχνίδι!

 

- Σημαντικές διαφορές που παρατήρησα μεταξύ 4,28 και 3,14 (μου είναι αδύνατον να συγκρίνω τα μενού 1 προς 1, θα μου πάρει 1 μέρα): Περισσότερες επιλογές για personalised shortcut για το δεξί πλήκτρο (πάνω από το hang up) καθώς και εικονίδια στα αριστερά από κάθε ενέργεια του email client).

 

Τα σέβη μου.

 

Y.Γ.: Αυτό το reboot τώρα όταν πήγα να διαβάσω το παραπάνω μου μήνυμα μέσω wap γιατί μου το έκανε; Επειδή περιέχει smiley?

 

Και η τρομερή βελτίωση στις φωτο δεν αξίζει για να γίνει αναβάθμιση;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και η τρομερή βελτίωση στις φωτο δεν αξίζει για να γίνει αναβάθμιση;

 

Ολα παίζονται. Αν τραβάς 20 φωτογραφίες την ημέρα, τότε σίγουρα αξίζει η αναβάθμιση. Αν όμως τραβάς σπανίως και καταφέρνεις να τις ρετουσάρεις με photoshop τότε μάλλον αξίζει να περιμένεις για μια super-duper version.

 

Αυτό που σκεφτόμουνα είναι ότι εφόσον το τηλέφωνο κάνει tabula rasa μετά από κάθε αναβάθμιση, αν κάθε φορά τρέχεις να βάζεις τις τρέχουσες εκδόσεις, κάθε φορά θα χάνεις χρόνο για backup - restore ...

 

Αν πάλι ξέρεις να κάνεις backup - restore στο άψε-σβήσε και δε φοβάσαι τυχόν προβλήματα, τότε πάλι ΒΟΥΡ για αναβάθμισις.

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Το 6230, εχει κλειδωμενο ΒΤ;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer ( 8 Αύγ. 2004 , 17:15)

 

Το 6230, εχει κλειδωμενο ΒΤ;

 

 

 

Ποιο ανοικτό δεν γίνεται να είναι το ΒΤ :o :o :o

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm ( 8 Αύγ. 2004 , 19:27)

 

kanenas poy na kserei poy tha vro to ''blank logo" gia to 6230 ?????

 

 

anyone???????????? :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

 

Πάρε τη newsphone το τηλέφωνο θα το βρεις εδώ:http://www.ringtones.gr και παράγγειλε το κενό λογότυπο με κωδικό 5133,έρχεται αμέσως και του κάνεις αποθήκευση.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm ( 8 Αύγ. 2004 , 19:27)

 

kanenas poy na kserei poy tha vro to ''blank logo" gia to 6230 ?????

 

 

anyone???????????? :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

 

 

 

ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΔΙΚΑ ΦΙΛΕ... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος offspring ( 8 Αύγ. 2004 , 16:40)

 

RE PAIDIA APANTISTE MOY PLEASE.NOKIA 6230 'H SHARP GX30

 

 

Αντικειμενικά το Sharp gx30 έχει λίγο καλύτερη κάμερα από το 6230, όπως διαπιστώνεται από τους ειδικούς και βέβαια πιό ποιοτική κατασκευή.

 

Όμως το 6230 είναι καλύτερο σε γενικές γραμμές, αφού διαθέτει κάρτα mmc, καλύτερη αυτονομία, δεν έχει προβλήματα λειτουργίας και κωλλύματα του menu, τα οποία έχει παρουσιάσει το gx30 κατα συρροή όπως έχω ακούσει από ένα φίλο τεχνικό της Vodafone.

 

Οπότε... ΔΑΓΚΩΤΟ - NOKIA 6230 :D ;)

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος biller ( 8 Αύγ. 2004 , 21:12)

 

ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΔΙΚΑ ΦΙΛΕ... ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ.

 

Και πώς το περνάς, γιατί με bt το δέχεται σαν αρχείο και ζητά αποθήκευση σε φάκελο.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας! Αυτο το reply είναι το παρθενικό μου στο άψογο forum!

Είμαι κάτοχος της συσκευής 6230! Έχω κάποιες απορίες...

1) Όταν λέμε στους ήχους κλήσης 4 κανάλια, εννούμε 4 φωνές; Γιατί άλλ που έχουν 40-φεύγα θα πρέπει να υπερτερούν συντριπτικά!!!

2) Φίλος μου μου στέλνει mp3 5ΜΒ περίπου με ΒΤ και μου λέει δεν έχω μνήμη, με 20 ΜΒ να κάθονται στην MMC!!! Μήπως χρησιμοποιεί σαν ενδιάμεση μνήμη τη μνήμη της συσκευής ή εγώ δεν έχω κάνει κάποια σωστή ρύθμιση;

3) Τέλος, το κινητό υποτίθεται ότι έχει 65.000 χρώματα, σωστά; Γιατί όμως στο test benchmark που ανακάλυψε ένας φίλος στο net αναφέρει 4096 χρώματα;

 

Αυτά για την ώρα...

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...