Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (31 Ιαν. 2004 , 15:37)

 

It was about bloody time... :eek:

Πάντως μην χαλιέστε με την τιμή... δεν είναι απαραίτητο να το πάρετε καπάκι με το βγαίνει στις προθήκες! Εγώ μάλλον θα το χτυπήσω δυο τρεις μήνες αργότερα (Νο baby disease please) ίσως και δεύτερο χέρι... :whistle:

Απορία: Όλοι εσείς που παραπονιέστε για την τιμή, μετρητοίς θα πάτε να το πάρετε; Όχι με σύνδεση; :worry: Στην δεύτερη περίπτωση δεν θα ήταν σημαντικά φθηνότερο;

 

Προσωπικά ευελπιστώ να το πάρω μόλις πρωτοκυκλοφορήσει (και καθ' οδόν...αν μπορούσα!!!), αν φυσικά δεν έχει παρουσιαστεί μέχρι τότε κάτι καλύτερο....(πράγμα αδύνατον, γιατί ακόμα και να ανακοινωθεί το κάτι καλύτερο, θα περάσουν αρκετοί μήνες μέχρι να το πιάσουμε στα χέρια μας!!!)

 

Για το δεύτερο θέμα που θίγεις, είναι γνωστό πως η τιμή μετρητοις (χωρίς επιδότηση) είναι η καλύτερη περίπτωση απο πλευράς καθαρού κόστους του τηλεφώνου....Οποιαδήποτε άλλη αγορά, σε όποιο πρόγραμμα προσμετρά υπερ των δικτύων, αν και φαίνεται το αντίθετο....Τα νούμερα όμως δείχνουν πως πρόκειται για ψευδαίσθηση.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ερθει με το καλο και θα βρουμε τροπο να το αποκτησουμε... ;)

Παντως μια νεα συνδεση δινει σαφεστατα οφελος εφοσον εχει κανεις τη δυνατοτητα να την πραγματοποιησει!

 

Παρατηρω οτι υπαρχουν πολλοι "ανυπομονοι" επιδοξοι αγοραστες και αλλοι τοσοι που συντηρουν αυτη την αγχωτικη κατασταση...

Αυτο συμβαινει στις περισσοτερες νεες συσκευες και το γεγονος αυτο με βαζει και σε ασχημες σκεψεις ολο και πιο συχνα τελευταια...

Μενω απλος παρατηρητης γιατι δεν μπορω να εχω πληροφορηση για το 6230.Αφηνω σε αλλους να το κανουν αυτο, αλλα οπως φαινεται το μονο που εχει μεινει ειναι η τιμη...

 

Υ.Γ. Μην ξεχνατε οτι η αποκτηση μιας οποιασδηποτε συσκευης προυποθετει οτι ο κατοχος της θα μπορει και να τη χρησιμοποιει πληρως! (οχι μονο να την επιδεικνυει...)

:shifty:

I don't care if Monday is blue

Tuesday is grey and Wednesday too

Thursday i don't care about you

...it's Friday, i'm in love!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stekas (31 Ιαν. 2004 , 17:00)

 

Να ερθει με το καλο και θα βρουμε τροπο να το αποκτησουμε... ;)

Παντως μια νεα συνδεση δινει σαφεστατα οφελος εφοσον εχει κανεις τη δυνατοτητα να την πραγματοποιησει!

 

Παρατηρω οτι υπαρχουν πολλοι "ανυπομονοι" επιδοξοι αγοραστες και αλλοι τοσοι που συντηρουν αυτη την αγχωτικη κατασταση...

Αυτο συμβαινει στις περισσοτερες νεες συσκευες και το γεγονος αυτο με βαζει και σε ασχημες σκεψεις ολο και πιο συχνα τελευταια...

Μενω απλος παρατηρητης γιατι δεν μπορω να εχω πληροφορηση για το 6230.Αφηνω σε αλλους να το κανουν αυτο, αλλα οπως φαινεται το μονο που εχει μεινει ειναι η τιμη...

 

Υ.Γ. Μην ξεχνατε οτι η αποκτηση μιας οποιασδηποτε συσκευης προυποθετει οτι ο κατοχος της θα μπορει και να τη χρησιμοποιει πληρως! (οχι μονο να την επιδεικνυει...)

:shifty:

 

 

Σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοός! Ειδικά το τελευταίο όμως ισχύει κυρίως για τα smartphone με ανοιχτό λειτουργικό, πράγμα το οποίο δεν είναι το 6230! Για μένα είναι καλύτερα έτσι! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά το 6610 (το πρώτο μου ΝΟΚΙΑ) δύσκολα ξαναγυρνώ πια σε άλλη εταιρεία. Καλόμαθα. :-) Αυτή τη στιγμή είμαι χωρίς συμβόλαιο αλλά κάποια στιγμή κατά την άνοιξη θα πρέπει να αποκτήσω νέα σύνδεση οπότε τα μάτια μου έχουν στραφεί προς το 6230. Σαν το 6610 αλλά πιο μικρό, καλύτερη οθόνη, καλύτεροι ήχοι, κάμερα, ΜΡ3... και πάντα με την ανοικτή ακρόαση που είναι ότι περισσότερο χρησιμοποιώ στο κινητό μου.

 

Και μία ερώτηση κρίσεως για όσους ξέρουν από ΝΟΚΙΑ. Λέτε το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα SMS με το Τ9 να ισχύσει και με το 6230;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (31 Ιαν. 2004 , 15:37)

 

It was about bloody time... :eek:

Πάντως μην χαλιέστε με την τιμή... δεν είναι απαραίτητο να το πάρετε καπάκι με το βγαίνει στις προθήκες! Εγώ μάλλον θα το χτυπήσω δυο τρεις μήνες αργότερα (Νο baby disease please) ίσως και δεύτερο χέρι... :whistle:

Απορία: Όλοι εσείς που παραπονιέστε για την τιμή, μετρητοίς θα πάτε να το πάρετε; Όχι με σύνδεση; :worry: Στην δεύτερη περίπτωση δεν θα ήταν σημαντικά φθηνότερο;

 

 

Εγω αν βγει και αν κανει πανω απο 450 λεω να στρέψω την προσοχη μου σε ενα smartphone....Να περιμένω και άλλο δεν μπορώ, μιας και θέλω απο καιρό καινούριο κινητό και επίσεις το MyPhone, γενικώς με την πόρωση με τα κινητα, εχω ανάψει φωτιές... ΘΕΛΩ ΚΙΝΗΤΟ!!!

Οσο για το δεύτερο, μετροιτής θα τα "σκάσω" εγω, μιας και ο πατέρας μου με τπτ δεν ακουει και για αλλα πάγια, και εγω μονος μου, φορολογική δεν κανω, σύνδεση δεν μπορώ να υπογράψω....

 

 

Αντε αντε να μας έρθει το 6230 και να είναι και σε καλή τιμή (πολλά ζητάω??? :lol: :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratilatis (31 Ιαν. 2004 , 23:50)

Και μία ερώτηση κρίσεως για όσους ξέρουν από ΝΟΚΙΑ. Λέτε το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα SMS με το Τ9 να ισχύσει και με το 6230;

 

Δεν νομίζω πως αυτό αποτελεί default χαρακτηριστικό των ΝΟΚΙΑ, με κάποιες εξαιρέσεις πιθανώς σε ελάχιστες αρχικά F/W κάποιων μοντέλων που συνήθως ξεπερνούνται άμεσα σε επόμενες F/W..... ;)

 

Αρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ή φόβος..... :)

Link to comment
Share on other sites

Ego pantos metrhta tha to apro giati poulhsa to 6600 pou eixa.Oso gia afto pou eipe kapios filos giati na mhn exei thn timh enos smartphone polu apla den prepei na thn exei giati den einai smartphone :p aplo kinhto einai pou exei parei kapies idiothtes tou smartphone.

Tora gia thn timh...apla mantevoume..ektos an exei kapios xontro meson sthn nokia kai kserei... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Egw pantos tha vgalw to kapelo stin Nokia an kataferei na to exei sta rafia twn katastimatwn prin tin 1 Martiou, giati opws kai me proigoumena tilefwna eksantlei tin arxiki provlepsi pou exei dwsei, mexri terma.

Parte gia paradeigma apo 8310, quarter3 2001 eixan pei, 1 Oktovriou vgalan deila deila merikes siskeves.7210 akrivws i idia istoria ena xrono argotera. 7650, q2 2002, 1 iouliou emfanistike. Akoma kai to persino 7250, quarter1 2003, kai mas irthe mesa ston martio.

 

Ara to kalo tis ipothesis einai oti tirei men to eyri fasma tou triminou (Ian- Fev -Mart) alla distixws stin sintriptiki pliopsifia twn periptwsewn otan ennoei trimino ennoei to telos tou triminou

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thantrantas ( 3 Φεβ. 2004 , 12:52)

 

Egw pantos tha vgalw to kapelo stin Nokia an kataferei na to exei sta rafia twn katastimatwn prin tin 1 Martiou, giati opws kai me proigoumena tilefwna eksantlei tin arxiki provlepsi pou exei dwsei, mexri terma.

Parte gia paradeigma apo 8310, quarter3 2001 eixan pei, 1 Oktovriou vgalan deila deila merikes siskeves.7210 akrivws i idia istoria ena xrono argotera. 7650, q2 2002, 1 iouliou emfanistike. Akoma kai to persino 7250, quarter1 2003, kai mas irthe mesa ston martio.

 

Ara to kalo tis ipothesis einai oti tirei men to eyri fasma tou triminou (Ian- Fev -Mart) alla distixws stin sintriptiki pliopsifia twn periptwsewn otan ennoei trimino ennoei to telos tou triminou

 

Φίλε μου, γιατί πας τόσο πίσω;;; Η νοκια πλέον στα νέα της μοντέλα, όχι απλά τα βγάζει μέσα στους αναφερόμενους χρόνους αλλά και αρκετά πιό πριν....Καμιά σχέση με siemens, samsung, motorola..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 3 Φεβ. 2004 , 13:32)

 

Φίλε μου, γιατί πας τόσο πίσω;;; Η νοκια πλέον στα νέα της μοντέλα, όχι απλά τα βγάζει μέσα στους αναφερόμενους χρόνους αλλά και αρκετά πιό πριν....Καμιά σχέση με siemens, samsung, motorola..... ;)

 

 

Όπως τα λέει ο Christ είναι, η nokia τελευταία βγάζει τα κινητά νωρίτερα από το αναμενώμενο, δε ξέρουμε βέβαια τι θα γίνει στη περίπτωση του 6230 αλλά για κάντε μια βόλτα από την siemens ας πούμε και θα καταλάβετε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw kati re paidia, stin diarkeia tou video tha yparxei kapoios periorismos, i oso pairnei i mmc tha trabaei? Exei akoustei tpt i na perimenoume twra pou erxetai na to paroume kai na mathoume?
Link to comment
Share on other sites

Sto site thn nokia diavasa afto..

 

8. Which ringing tone sound formats does the Nokia 6230 phone support?

The supported sound formats for ringing tones are polyphonic (MIDI) and scalable polyphonic (SP-MIDI) ringing tones, as well as traditional Nokia ringing tones (monophonic tones) and AMR NB (narrowband).

 

lete na mhn dexete mp3 h wav. gia ringtone? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 ( 4 Φεβ. 2004 , 01:49)

 

Sto site thn nokia diavasa afto..

 

8. Which ringing tone sound formats does the Nokia 6230 phone support?

The supported sound formats for ringing tones are polyphonic (MIDI) and scalable polyphonic (SP-MIDI) ringing tones, as well as traditional Nokia ringing tones (monophonic tones) and AMR NB (narrowband).

 

lete na mhn dexete mp3 h wav. gia ringtone? :confused:

 

 

Aν και θεωρητικά και το amr είναι κάτι σαν φωνή αν δεν υποστηρίζει έστω wav θα είναι μεγάλη βλακεία και κάτι μου λέει ότι η nokia κάποια μ@λ@κία θα κάνει δε μπορεί μέχρι και ανοιχτές υπέρυθρες έβαλε κάπου θα μας τα χάλαγε δε μπορεί.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

e entkasti ta amr ine san xamilis piotitas wav!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει ρε παιδία τοοοσα έχει το κινητό που δεν τα συναντας σε πολλά (και κυρίως σε ΝΟΚΙΑ) αν δεν παίρνει MP3 για ringtone εμένα προσωπικά δεν με καίει και πολύ... Εξ' άλου παίρνει και 24αρι MIDI, κανενα ΝΟΚΙΑ δεν έχει... Μια χαρά θα χτυπάει το κινητό μας... Και αν θές κανεις το MP3 Midi...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 ( 5 Φεβ. 2004 , 00:35)

 

eXecrable 24tones ..nomizeis oti einai polu?eno h sony er. me to t610 exei 32 edo kai ena xrono?Exei meinei piso se afto to thema h nokia :mad:

 

Kάλιο αργά παρά ποτέ....Ας εκτιμηθεί η προσπάθεια και φυσικά το αποτέλεσμα δεδομένου πώς όπως γνωρίζεις τα Τ610/630 (τα εμπορικότερα μοντέλα της SE δηλ.) δεν έχουν καμιά σχέση με το 6230 της ΝΟΚΙΑ.....ας έχει και 24 τόνους!!! :whistle: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 5 Φεβ. 2004 , 04:13)

 

Kάλιο αργά παρά ποτέ....Ας εκτιμηθεί η προσπάθεια και φυσικά το αποτέλεσμα δεδομένου πώς όπως γνωρίζεις τα Τ610/630 (τα εμπορικότερα μοντέλα της SE δηλ.) δεν έχουν καμιά σχέση με το 6230 της ΝΟΚΙΑ.....ας έχει και 24 τόνους!!! :whistle: :happy:

 

 

Ας ειναι οι τονοι το μειονεκτημα του ρε παιδια...

Καμια σχεση με τ610 και τ630 μην τρελαθουμε...

 

Μονο που φοβαμαι οτι καμια σχεση δε θα εχουν και στα λεφτα... :worry: :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Giorgosk80 ( 5 Φεβ. 2004 , 00:35)

 

eXecrable 24tones ..nomizeis oti einai polu?eno h sony er. me to t610 exei 32 edo kai ena xrono?Exei meinei piso se afto to thema h nokia :mad:

 

 

 

Na sou pw prwsopika den me noiazei... Kai 16 na eixe siga... Exei mp3,mmc,video 65000 xrwmata... Ta t610-t630 ti exoun apo auta?

sta ringtones tha kollisoume???

A kai thimisou kai ta alla montela tis nokia... Poio eixe 24tones???

Kanena... Pantou mprosta einai to kinito...!!! :) :) :D

Oso gia tin timi pou dwthike einai poly kala pisteuw... An kai sto sigekrimeno site to p900 to exei 818 eurw....Opote mporei na kykloforisei kai ftinotera.... Makari...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akatsim ( 5 Φεβ. 2004 , 10:28)

 

Erxetai sta 415 euro.

 

http://www.lohenette.fi/

 

 

OK, αυτά τα 415 € θα περιλαμβάνουν φόρους? ΦΠΑ στην περίπτωσή μας; Σόρυ τα φινλανδικά μου δεν είναι και τόσο καλά... :p

Πάντως η τιμή αυτή είναι χμμμ συζητήσιμη... Λογικά μετα τους δυο πρώτους μήνες κυκλοφορίας πρέπει να έχει πέσει αρκετά... :worry:

 

Έχω την αίσθηση όμως ότι δεν θα μπορούσε να ήταν χαμηλότερη γιατί τότε η Νοκια θα είχε εσωτερικό αναταγωνισμό "κάργα"... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akatsim ( 5 Φεβ. 2004 , 10:28)

 

Erxetai sta 415 euro.

 

http://www.lohenette.fi/

 

Tο έχουμε ξαναπεί πολλές φορές.... :whistle:

 

:!: Το κινητό αναμένεται στην Ελλάδα σε τιμή κάτω των 450 Ευρώ.... :!:

 

Don't worry.... ;)

Link to comment
Share on other sites

E kala den einai to mono meionekthma oi tonoi alla kai h othonh h mikrh me analysh 128x128 ;)

 

450?dhladh tha kanei oso kanei to polu katotero tou 6220? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...