Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες καλησπερα...

Παρακαλω την βοηθεια σας επειδη 300 σελιδες ειναι λιγο δυσκολο να τις διαβασω..

Ενα φιλαρακι μου μου εδωσε ενα 6230 το οποιο πηρε βατραχοπουλαδα(επεσε μαζι με τον ιδιοκτητη του σε πισινα...) και το οποιο τωρα δεν εχει σημα(παραδοξως ολα τα αλλα λειτουργουν!!).

Ανελαβα να του κανω ενα backup στον τηλεφωνικο καταλογο του που ειναι αποθηκευμενος στο τηλ και δεν μπορω...

Εχω το myphone explorer και δοκιμασα με bluetooth αλλα το κινητο δεν αναγνωριζεται απο τo pc.

O bleutooth adaptor που εχω ειναι τις mobile action (MA-700).

Δοκιμασα και με τις υπερυθρες που εχω της ιδιας εταιριας αλλα εκει μου βγαζει ενα μνμ OBEX ERROR "το πρωτοκολλο OBEX δεν ειναι ρυθμισμενο"

και ενω μπορω να αποθηκευσω τα sms δεν μπορω να κανω με τιποτα backup στον καταλογο.....

Το λογισμικο που εχει το τηλ ειναι το

v 05.24

25-11-04

RH-12

GSM P1.1

© NMP.

PLEASEEEEEEEEEEEEEE

Help.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Giati de kaneιs copy to katalogo se mia sim kai meta apo ena allo kinito kai tin idia sim na kaneis to backup sou?

 

Aπλα οι επαφες στη sim ειναι το πολυ 200-220 ενω οι επαφες που ειναι αποθηκευμενες στο τηλ ξεπερνανε τις 350!!!

Και ειναι και ταξηνομημενες με 2-3 αριθμους για καθε ονομα...

Στη sim δεν νομιζω οτι μπορεις να το κανεις ετσι..

Θα δω πως θα την βρω την ακρη...

Αnyway thanks a lot:D :D

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση sos: ξερει κανεις αν αυτο:BLUETOOTH HEADSET MOTOROLA NEXUS

ειναι συμβατο με το 6230 μου???

οποις γνωριζει ας το κανει γρηγορα γιατι ειναι επειγον...

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/1.2.2960/1316; en; U; ssr))

 

Οποίος ενδιαφέρεται να αγοράσει γνήσιες προσόψεις για το 6230 με 10ευρώ σε χρωματισμούς μπλε και κόκκινο ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα να τον ενημερώσω για το κατάστημα. Επίσης, αν κανείς γνωρίζει το ερώτημα που εχω θέσει στη προηγούμενη απάντηση μου σε αυτό το θέμα τον παρακαλώ θέρμα, ας με ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ 6230 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 15,00 €.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ??? :(

elritsa
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ 6230 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 15,00 €.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ??? :(

 

μπα!

δε μπορεις να κανεις κατι!

αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.:)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ 6230 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 15,00 €.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ??? :(

 

Δοκιμασε αυτο:

http://nfader.z-host.ru/

 

Παρακληση : ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟ 6230 ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΚΩΔΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΞΕΧΑΣΕΙ!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 15,00 €.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΛΠΟ??? :(

 

Δοκιμασε αυτο:

http://nfader.z-host.ru/

 

Παρακληση : ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις :)

 

Και όπως λέει η σελίδα από κάτω, τη χρησιμοποιείς με δίκη σου ευθύνη... Χεχεχε... Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτο:

http://nfader.z-host.ru/

 

Παρακληση : ΜΗΝ γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις :)

 

 

δούλεψε!!! ευχαριστω πολυυυυυυυυ!!!!

:D

elritsa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
300 ευρώ!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το κινητό μου, κάθε φορά που το φορτίζω ζεσταίνεται απίστευτα. Ξέρει κανείς τί μπορεί να φταίει; Πρέπει να αλλάξω μπαταρία μήπως;
Link to comment
Share on other sites

γιατι αν επιτρεπεται?:!:

Γιατί τότε το αγόρασα και θέλω να πιστέψω πόσα χρήματα έδωσε ο πατέρας μου για να το αγοράσει. Είναι σίγουρο ότι ήταν 300 ευρώ τον Ιούλιο του 2005;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τότε το αγόρασα και θέλω να πιστέψω πόσα χρήματα έδωσε ο πατέρας μου για να το αγοράσει. Είναι σίγουρο ότι ήταν 300 ευρώ τον Ιούλιο του 2005;
Σιγουρα φίλε μου!!Αντε να πεφτω εξω 20 ευρώ το πολύ!!Καταστημα με κινητά από το 1998 εχω.

Για τον φίλο που ρωταει για την θερμανση του κινητού.Σου συνιστω ΠΡΩΤΑ να το φορτίσεις με αλλον φορτιστή και να κοιταξεις αν κανει το ίδιο!Αν εξακολουθει να ζεσταινεται τόσο πολύ(γιατι να το νοιωθεις λιγο ζεστό ειναι φυσιολογικό)μπορει να οφείλετε όχι μόνο στην μπαταρία αλλά και σε βλάβη στο συστημα φόρτισης(καποιο πυκνωτακι ισως,ή και ολοκληρωμένο).Παλι δοκιμασε με αλλη μπαταρία και με την μεθοδο της εις ατοπον θα οδηγηθείς στο πρόβλημα που ελπιζω ναναι φορτιστής ή μπαταρία.:)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια θυμαται κανει πως αφαιρεις το λογοτυπο απο της εταιρειας απο την οθονη μπροστα;;;

αν θυμαμαι καλα πρεπει να βαλω ενα μπλανκ λογοτυπο;;;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τι τρόπο γίνεται αναβάθμιση του software σε κινητό τηλέφωνο NOKIA 6230 ?

Ευχαριστώ πολύ για όποιον ασχοληθεί !

Σε nokia shop με 15 € ( αν δεν έχεις εγγύηση). Μόνος σου δεν μπορείς να κάνεις... :O
Link to comment
Share on other sites

Με τι τρόπο γίνεται αναβάθμιση του software σε κινητό τηλέφωνο NOKIA 6230 ?

Ευχαριστώ πολύ για όποιον ασχοληθεί !

 

για ποιο λογο -αν επιτρεπεται- θελεις να κανεις αναβαθμιση λογισμικου?:blink:

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο -αν επιτρεπεται- θελεις να κανεις αναβαθμιση λογισμικου?:blink:

 

Έχει την έκδοση:

Nokia 6230

v 05.50

07-07-05

Το τελευταίο διάστημα "πέφτει" ασυνήθιστα γρήγορα η μπαταρία του. Σκέψη μου είναι αφού την αντικαταστήσω να περάσω και μια πρόσφατη ενημέρωση. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση υπάρχει κάποιο προγραμματακι για το 6230 που να το ρυθμίζεις και να σε ειδοποιει ηχητικά στα πεντε λεπτα χρόνου ομιλίας (χρησιμοποιώ τα 5λεπτα της vodafon) ..μήπως το κάνει και το ίδιο το τηλέφωνο ....?????

αντε ρε παιδια βοηθείστε γιατι κάνω σχεδόν πάντα υπέρβαση στα 5 λεπτά και δεν προλαβαίνω να αγοράζω κάρτες :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει την έκδοση:

Nokia 6230

v 05.50

07-07-05

Το τελευταίο διάστημα "πέφτει" ασυνήθιστα γρήγορα η μπαταρία του. Σκέψη μου είναι αφού την αντικαταστήσω να περάσω και μια πρόσφατη ενημέρωση. :worry:

 

καλη σκεψη, αν και πιστευω οτι μονο με αντικατασταση μπαταριας θα δεις αποτελεσματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...