Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (22 Νοέ. 2004 , 10:52)

 

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=1870588

 

Aυτος εχει στο fleamarket σε ολα τα χρωματα. Μονον 7 ευρω. Χωρις πληκτρολογιο.

 

 

Θενξ! :o ...την χτύπησα ήδη, πάρα πολύ καλή τιμή! :)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (22 Νοέ. 2004 , 16:10)

 

Eφ' όσον έχεις ελέγξει πως έχει εγκατασταθεί σωστά το μόντεμ του 6230 στον υπολογιστή, μετα μέσα από το pcsuite πατάς την ένδειξη "επεξεργασία επιλογών μόντεμ" και το κουμπί "ανανέωση". Τότε πρέπει να σου βρει το 6230...Μετά πας "διαχείριση κλήσεων" και τσεκάρεις το είδος της συνδεσής σου....και ο.k....! Aυτό ήταν....μετά μπορείς να μπεις κατευθείαν στα επιμέρους προγράμματα του pcsuite και η σύνδεση γίνεται αυτόματα....! :)

 

...Kαι φυσικά μην ξεχάσεις να ανοίξεις το bt του τηλεφώνου ή ό,τι χρειάζεται για να επιτευχθεί η σύνδεση (irda, καλώδια κλπ)... :whistle:

 

...Πιστεύω να βοήθησα... :)

 

 

kalispera ti enoeis otan les na egatasthso to modem tou 6230 ston ipologisth?afto den mporo na to katalavo.

 

thelo na sou po episis oti me to programa tou bluetooth mou to kinito sinergazete.

 

 

alla me to pc suite 6.4 den anagnorizei to kinito mou?

 

ti mporo na kano

 

please help.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/4395aniheart.gif

nokia 5110, motorolla v3688, ericson 768, nokia 8210, ericson t66, nokia 8310, panasonic x70, panasonic x60, nokia 3120,nokia 2600, mitac mio 8380, sharp gx15, samsung e700,nokia 6230,nokia 6060,sharp v802, motorola v3, samsung x450, panasonic vs3, vk2000,nokia 6280,lg chokolate,NOKIA 6500 SLIDE SAMSUNG GALAXY, IPHONE 4S...kai synexizo!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mapslove (22 Νοέ. 2004 , 18:50)

 

kalispera ti enoeis otan les na egatasthso to modem tou 6230 ston ipologisth?afto den mporo na to katalavo.

 

Λοιπόν πίνακας ελέγχου -->Επιλογές τηλεφώνου και μόντεμ-->προσθήκη...Ακολουθησε τον οδηγό και με ενεργοποιημένο το bt του τηλεφώνου άφησε να σου βρεί το τηλέφωνο, τσεκάρισέ το και πάτα ο.k...

 

Μετά ακολούθα την διαδικασία που αναφέρω πιό πάνω.... :rolleyes:

 

Καλή επιτυχία.... :)

 

Υ.Σ. Aν χρησιμοποιείς SP2 τότε πρέπει να απεγκαταστήσεις το πρόγραμμα του bt adapter και να αφήσεις τους χειρισμούς να τους κανει το bt πρόγραμμα των windows που συμπεριλαμβάνονται στο SP2... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Marduk (22 Νοέ. 2004 , 21:46)

 

Τελικά ποιά είναι η τελευταία εκδοση του λογισμικού για το 6230?

 

 

4.44

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Marduk (22 Νοέ. 2004 , 21:46)

 

Τελικά ποιά είναι η τελευταία εκδοση του λογισμικού για το 6230?

 

04.44. Έλεγξε την version σου πατώντας*#0000#... ;)

 

Η αναβάθμιση γίνεται δωρεάν απο τα νοκια σέντερς..... :)

Link to comment
Share on other sites

εκλεκτοι συναδελφοι, με ποια διαδικασια η/και με ποιο προγραμμα μπορουμε να κανουμε το κατα κοσμον bluejacking? μπορουμε δηλ σκαναροντας μια συσκευη με ενεργοποιημενο το bluetooth να της στειλουμε μηνυμα ή πρεπει να ακολουθηθει η διαδικασια με το passcode?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eliasp (23 Νοέ. 2004 , 11:50)

 

εκλεκτοι συναδελφοι, με ποια διαδικασια η/και με ποιο προγραμμα μπορουμε να κανουμε το κατα κοσμον bluejacking? μπορουμε δηλ σκαναροντας μια συσκευη με ενεργοποιημενο το bluetooth να της στειλουμε μηνυμα ή πρεπει να ακολουθηθει η διαδικασια με το passcode?

 

Δες αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=2472 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bennasy (23 Νοέ. 2004 , 23:53)

 

me poion tropo mporo na sindetho asirmata sto internet me to pc moy xrisimopiontas to kinito os montem?(ohi apo tehnikis apopseos) ennoo an iparhi kapia eteria poy na to prosferi?

 

γιατι,απο τεχνικης αποψης ξερεις να μου πεις? Διοτι μ'ενδιαφερει αμεσα.Στο σπιτι μου αυτη τη στιγμη δεν εχω τηλεφωνικη γραμμη.Αρα πως μπορω μεσω του κινητου μου και των υπερυθρων του ή του blue tooth του , να συνδεθω στο ιντερνετ???
Link to comment
Share on other sites

koita otan lao apo tehnikis apopseos ennoo oti eho sindesi sosta to kinito me to pc me ta katalalila drivers.alla apo ki kepere den xero ego q-telecm kai den ehi gprs kai den xero an oi ypolipes tris eteries to ipostirizoyn
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asxetosgr (22 Νοέ. 2004 , 09:58)

 

Σχετικά με την MMC έχω τα 32 GB που είχε το τηλέφωνο από την αρχή.

 

 

 

Έγώ έβαλα έναν 160άρι WD απάνω και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα! Αντέχει....

 

:D

http://eppforum.cretaforce.net/images/avatars/13.jpg

"We are made of emotions, we are all looking for emotions, it's only a question of finding a way to experience them..."

Ayrton Senna ::: Always in our hearts...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν μπενω με Wap over GPRS στο myphone και προσπαθω να μπω σε καποιο μεγαλο θρεντ σβηνει η οθονη,μετα απο μερικα δευτερολεπτα ξαναανοιγει αλλα εχω πεσει απο το GPRS και ειμαι σε κατασταση αναμονης. Version 4.28, τι μπορει να συμβαινει? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος ευτυχής κάτοχος του 6230 από χτές :)

Μια απορία: Μπορούμε (και πώς) να έχουμε menu στα Αγγλικά και να γράφουμε Ελληνικα;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (26 Νοέ. 2004 , 01:53)

 

Παιδια οταν μπενω με Wap over GPRS στο myphone και προσπαθω να μπω σε καποιο μεγαλο θρεντ σβηνει η οθονη,μετα απο μερικα δευτερολεπτα ξαναανοιγει αλλα εχω πεσει απο το GPRS και ειμαι σε κατασταση αναμονης. Version 4.28, τι μπορει να συμβαινει? :worry:

 

Απλά...αναβάθμιση το γρηγορότερο! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (26 Νοέ. 2004 , 14:29)

 

Είμαι νέος ευτυχής κάτοχος του 6230 από χτές :)

Μια απορία: Μπορούμε (και πώς) να έχουμε menu στα Αγγλικά και να γράφουμε Ελληνικα;

 

mono se elliniko t9 tha mporeis na grafeis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος unforgiven (26 Νοέ. 2004 , 14:29)

 

Είμαι νέος ευτυχής κάτοχος του 6230 από χτές :)

Μια απορία: Μπορούμε (και πώς) να έχουμε menu στα Αγγλικά και να γράφουμε Ελληνικα;

 

 

Kαλορίζικο!

Μπορείς να γράφεις ελληνικά με το ελληνικό Τ9.Αλλά δεν θα έχεις την ελληνική αλφαβητική σειρά στο τηλεφωνικό κατάλογο.Πίστεψε με είναι πολύ σπαστικό..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Ωραία, μετά από 7 χρόνια απέκτησα το πρώτο κινητό μου με Ελληνικό menu... :)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (26 Νοέ. 2004 , 15:38)

 

Απλά...αναβάθμιση το γρηγορότερο! :)

 

 

Που το στηριζεις αυτο? Δλδ εχει παρουστιαστει και σε αλλους? Σε ρωτω γιατι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος κατα τ'αλλα απο το κινητο, καθως ειναι απολυτα σταθερο και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα οποτε καπου δεν θελω να κανω αναβαθμιση αδικα(?).

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου λέει ο Χρήστος,αυτό είναι ένα πρόβλημα στο συνηθισμένο λογισμικό που σταδιακά θα σου χειροτερεύει και θα σττοι κάνει και εκτός πλοήγησης.Στην βέρσιον που αναφέρεις έχει παρατηρηθεί και σε πελάτες ευτυχώς σε αραια χρονικά διαστήματα με την λήψη μυνήματος μετά από δευτερόλεπτο απόο την λήψη μυνήματος να κολλήσει η δόνηση για 2 δευτερόλεπτα αν την έχεις ενεργοποιημένη και αμέσως μετά να κάνει reboot (χωρις να χρειαστείς να βάλεις το πιν σου.)Με την 4.444 δεν εχουν αναφερθεί αυτά τα προβλήματα.Δεν εχεις λόγο να την φοβάσαι την αναβάθμιση.. :)

unforgiven κάλλιο αργά παρά ΠΟΤΕ!!! :lol:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

OK τοτε, να υποθεσω οτι θα την κανει δωρεαν η νοκια παροτι ειναι αγορασμενο απο το εξωτερικο το κινητο ετσι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...