Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (16 Σεπ. 2004 , 19:12)

 

Εχω απο σημερα ενα 6230 και εκανα sync με το outlook για να μεραφερω τις επαφες μου. Μου το εκανε μονον που μου βαζει πρωτα το μικρο και μετα το επωνυμο οποτε εγινε σαλατα ο τηλ καταλογος. Μηπως ξερετε τι παιζει;

 

 

Αν πας δυο-τρεις σελίδες πιο πίσω θα καταλάβεις τι έχουμε τραβήξει να βρούμε τη λύση και ...τζίφος!!! :alien:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (15 Σεπ. 2004 , 16:52)

 

Η εγκατασταση πρεπει να γινει στο κινητο και οχι στην καρτα μνημης. Εξαλλου τα παιχνιδια και οι εφαρμογες αποθηκευονται στην μνημη του κινητου. Ετσι ο μονος τροπος να εγκαταστησεις παιχνιδια ειναι μεσω καλωδιου, ir και ισως και bluetooth(δεν το εχω δοκιμασει).

 

 

kai me bloetooth dokimasmeno einai

Link to comment
Share on other sites

για να μη ψάχνω μέσα απο τόσες σελίδες μερικές ερωτησούλες

 

 

1)Στο κουτί απο ότι κατάλαβα δεν υπάρχει usb καλώδιο ,έτσι? Αρα να υποθέσω ότι τα mp3 τα περνάμε με υπέρυθρες? Πόση ώρα κάνει να περαστεί ένα τραγούδι 4 mb με αυτό το τρόπο ??

 

2)Γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά το άσπρο χρώμα και όχι μόνο το μαύρο ?

 

3)Ποια είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα κάρτα που παίρνει ? 256 ? 512 ? Μπορεί να πάρει και 1 gb ας πούμε???

 

4)Η οθόνη με ποιανού άλλου ΝΟΚΙΑ συγκρίνεται ? Ας πούμε παρότι μικρότερη, είναι ισάξια στην απεικόνιση των φωτωγραφιών ας πούμε με το 6600 η είναι κάτι ανάλογο με τη φρίκη παλιότερων μοντέλων (πχ 7250 κτλ ? )

 

5)Η ένταση στα ακουστικά όταν ακούς mp3 και ράδιο είναι μεγάλη ? Επαρκεί για ΔΥΝΑΤΕΣ ακροάσεις???

 

6)Πόση είναι η μνήμη που περιέχεται μέσα στο κουτί ?

 

αυτά , όποιος θέλει/ γνωρίζει / μπορεί ας απαντήσει :)

thanx

:X
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ενδιαφερομαι και εγω για το κινητο εχω ακριβως τις ιδιες αποριες με τον mplip συν μια ακομα:Ποια ειναι η τωρινη τιμη του??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nobleman (16 Σεπ. 2004 , 20:55)

 

Αν πας δυο-τρεις σελίδες πιο πίσω θα καταλάβεις τι έχουμε τραβήξει να βρούμε τη λύση και ...τζίφος!!! :alien:

 

 

Μου την καρφωσε και εκανα merge στο outlook το ονομα και το επωνυμο σε ενα παιδιο και το εβαλα στο επωνυμο. Οποτε οτι και να κανει μου τα βγαζει οπως θελω εγω. (ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ). Οχι θα κατσω να σκασω.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw erwthsh!!!!!!! brhka ena site pou "xekleidwnei" to kin mas kai brhka tous kwdikous pou "xekleidwnei" to diko mou! ti einai to "xekleidwma", ti kerdizw,ti xanw?

 

an xerei kaneis parakalw na apanthsei!!!!sos!thanks!

Greek products everyware http://www.trophea.gr

Buy a villa in Greece http://luxuryvillaingreece.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (16 Σεπ. 2004 , 21:53)

 

για να μη ψάχνω μέσα απο τόσες σελίδες μερικές ερωτησούλες

 

 

1)Στο κουτί απο ότι κατάλαβα δεν υπάρχει usb καλώδιο ,έτσι? Αρα να υποθέσω ότι τα mp3 τα περνάμε με υπέρυθρες? Πόση ώρα κάνει να περαστεί ένα τραγούδι 4 mb με αυτό το τρόπο ??

 

2)Γνωρίζει κανείς αν κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά το άσπρο χρώμα και όχι μόνο το μαύρο ?

 

3)Ποια είναι η μεγαλύτερη χωρητικότητα κάρτα που παίρνει ? 256 ? 512 ? Μπορεί να πάρει και 1 gb ας πούμε???

 

4)Η οθόνη με ποιανού άλλου ΝΟΚΙΑ συγκρίνεται ? Ας πούμε παρότι μικρότερη, είναι ισάξια στην απεικόνιση των φωτωγραφιών ας πούμε με το 6600 η είναι κάτι ανάλογο με τη φρίκη παλιότερων μοντέλων (πχ 7250 κτλ ? )

 

5)Η ένταση στα ακουστικά όταν ακούς mp3 και ράδιο είναι μεγάλη ? Επαρκεί για ΔΥΝΑΤΕΣ ακροάσεις???

 

6)Πόση είναι η μνήμη που περιέχεται μέσα στο κουτί ?

 

αυτά , όποιος θέλει/ γνωρίζει / μπορεί ας απαντήσει :)

thanx

 

1. καλωδιο οντως δεν περιεχει. με τις υπερυθρες κανει περιπου 15 λεπτα για 1 mp3. για να περασεις Mp3 η καλυτερη λυση ειναι ενα card reader. τα μεταφερει αρκετα γρηγορα(σε εμενα 120mb σε 1,5 το πολυ λεπτα).

2. δεν γνωριζω, αλλα λογικα ολο και σε καποιο καταστημα θα εχουν προσοψεις αυτου του χρωματος.

3. 512αρα παιρνει σιγουρα. για 1 giga δεν ξερω, αλλα δυσκολα θα χρειαστεις τετοια μνημη.

4. η οθονη του μπορει να ειναι μικρη αλλα αρκετα καλη. TFT, μεγεθος σαν του 6610 και εχει 65000 χρωματα.

5. η ενταση στα ακουστικα(στο δικο μου τουλαχιστον) δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλη, τουλαχιστον οχι οσο περιμενα. αν περιμενεις να ακουσεις ΔΥΝΑΤΗ μουσικη με τα ακουστικα δεν νομιζω οτι θα ικανοποιηθεις.

6. εκτος απο την μνημη του κινητου, εχει 1 mmc 32mb.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (16 Σεπ. 2004 , 22:44)

 

Eπειδη ενδιαφερομαι και εγω για το κινητο εχω ακριβως τις ιδιες αποριες με τον mplip συν μια ακομα:Ποια ειναι η τωρινη τιμη του??

 

η μικροτερη τιμη που εχω δει ως τωρα ειναι 320κατι ευρω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/27755aek_1.gif

ΑΕΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panagos_21 (16 Σεπ. 2004 , 23:48)

 

1. καλωδιο οντως δεν περιεχει. με τις υπερυθρες κανει περιπου 15 λεπτα για 1 mp3. για να περασεις Mp3 η καλυτερη λυση ειναι ενα card reader. τα μεταφερει αρκετα γρηγορα(σε εμενα 120mb σε 1,5 το πολυ λεπτα).

2. δεν γνωριζω, αλλα λογικα ολο και σε καποιο καταστημα θα εχουν προσοψεις αυτου του χρωματος.

3. 512αρα παιρνει σιγουρα. για 1 giga δεν ξερω, αλλα δυσκολα θα χρειαστεις τετοια μνημη.

4. η οθονη του μπορει να ειναι μικρη αλλα αρκετα καλη. TFT, μεγεθος σαν του 6610 και εχει 65000 χρωματα.

5. η ενταση στα ακουστικα(στο δικο μου τουλαχιστον) δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλη, τουλαχιστον οχι οσο περιμενα. αν θες να ακουσεις ΔΥΝΑΤΗ μουσικη με τα ακουστικα δεν νομιζω οτι θα σε ικανοποιησει...΄

6. εκτος απο την μνημη του κινητου, εχει 1 mmc 32mb.

 

 

kalispera na prosthesw kai ego sta parapanw ta exis opou gnorizw.

 

1. Symfono card reader pio eukola gia AAC kai mp3 files for 6230

2. Tin prosopsi tin exoun kai apo oti xerw mporis na agoraseis mono to mprostino i pisw meros xwris na eimai akoma sigouros (diladi tin poulane kai san antalaktiko) . Pantws yparxei ayti pou psaxneis se Nokia !

3. K gw gia 512 Mb xerw sigoura oti ypostirizei alla gia 1 GB den eimai sigouros. Omws giati tosos polys xwros ? Kai me mia 256 Mb xwrane arketa pragmata.

4. Omoia

5. Kali alla oxi kai gia na akouseis se polykosmia pragmata

6. MMC 32 MB kai mnimi tilefonou gyro sta 9 Mb

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι αλλο τωρα:Δεν ξερω τι ειναι το card reader.Aν το αγορασω θα πρεπει να εχω και υπερυθρες ή καλωδιο ή αρκει το card reader??Επισης ,θα χρειαστω καποιο προγραμμα για να ''κοβω'' τα mp3 που θελω??

Ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (17 Σεπ. 2004 , 01:06)

 

Nα ρωτησω κατι αλλο τωρα:Δεν ξερω τι ειναι το card reader.Aν το αγορασω θα πρεπει να εχω και υπερυθρες ή καλωδιο ή αρκει το card reader??Επισης ,θα χρειαστω καποιο προγραμμα για να ''κοβω'' τα mp3 που θελω??

Ευχαριστω παιδια!

 

 

Το card reader ειναι αυτο που λεει το ονομα του,διαβαζει καρτες μνημης.

- Δεν χρειαζεται να εχεις υπερυθρες ή καλωδιο.

Καποιο προγραμμα θα χρειαστει εαν θελεις να κοβεις τα mp3. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (17 Σεπ. 2004 , 01:10)

 

Το card reader ειναι αυτο που λεει το ονομα του,διαβαζει καρτες μνημης.

- Δεν χρειαζεται να εχεις υπερυθρες ή καλωδιο.

Καποιο προγραμμα θα χρειαστει εαν θελεις να κοβεις τα mp3. :)

 

Συγχωρεσε με για τις ερωτησεις (ασχετος γαρ :o ) αλλα εννοεις οτι με ενα card reader θα μπορω να μεταφερω αρχεια μεταξυ κινητου και υπολογιστη?Χωρις να εχω καλωδια κτλ?

Sorry για τις παιδικες ερωτησεις μου αλλα με το gx20 που εχω δεν ειχα ασχοληθει με τετοια πραγματα. :(

Link to comment
Share on other sites

kalispera,

exo perasmeni tin 3.15

pire o filos k tou eixe mesa tin 4....k kati(den thimame)

ayto ixe os apotelesma xoritikotita sto thl,

emena exei 9mb tou filou mou exei 3.2mb

ti kanoume?prepei na baloume palia vbersion?exei bgei kainourgia pou na exei kanoniko xoro sto thl? thnx

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (17 Σεπ. 2004 , 01:24)

 

Συγχωρεσε με για τις ερωτησεις (ασχετος γαρ :o ) αλλα εννοεις οτι με ενα card reader θα μπορω να μεταφερω αρχεια μεταξυ κινητου και υπολογιστη?Χωρις να εχω καλωδια κτλ?

Sorry για τις παιδικες ερωτησεις μου αλλα με το gx20 που εχω δεν ειχα ασχοληθει με τετοια πραγματα. :(

 

 

Μην ανησυχεις φιλε μου,κανεις δεν τα ηξερε ,σιγα σιγα τα μαθαμε ολοι

Θα τοποθετεις την καρτα mmc στον card reader, στον υπολογιστη

φαινεται σαν σκληρος δισκος, και στην συνεχεια κανεις copy/paste αρχεια. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (17 Σεπ. 2004 , 01:59)

 

Μην ανησυχεις φιλε μου,κανεις δεν τα ηξερε ,σιγα σιγα τα μαθαμε ολοι

Θα τοποθετεις την καρτα mmc στον card reader, στον υπολογιστη

φαινεται σαν σκληρος δισκος, και στην συνεχεια κανεις copy/paste αρχεια. :)

 

Σε ευχαριστω πολυ!Σημαντικη η βοηθεια σου!Αυριο παλι ερωτησεις! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nobleman (15 Σεπ. 2004 , 15:57)

 

Λύσε μου εμένα την εξής απορία:

Τα έχω περάσει από το sx1 στο outlook και από κει προσπαθώ να τα περάσω στο 6230 με καταχώρηση επώνυμο... πώς μπορώ? έχω κάνει όλες τις εναλλαλκτικές αλλά δεν τα καταγράφει σωστά!!!

 

ΕΞΗΓΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ Π Ρ Ι Ν ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ

ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ OUTLOOK.

ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΙΜΕΝΣ ΓΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ΤΟ OUTLOOK.ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ Ο,ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.

AAA.....ΚΑΙ ΑΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ, ΣΒΗΣΕ ΤΑ ΟΛΑ TA ΠΑΛΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ OUTLOOK

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tomtoub (15 Σεπ. 2004 , 15:24)

 

Hello, και συγχαρητηρια σε ολους για την καλη δουλεια. Για ηχο ξυπνητηριου εχω ενα mp3. Χθες ετυχε να εχω συνδεδεμενα στο κινητο τα ακουστικα και συνεβη το εξης κουφο :blink: : το mp3 αντι να ακουστει απο το ηχειακι ακουστικε απο τα ακουστικα :wacko: . Συμβαινει μονο στο δικο μου κινητο ή οχι???

 

ΑΧ ΑΧ ΑΧ.......ΠΟΥ ΒΑΡΙΕΣΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΚΙ ΟΧΙ ΚΚΗΣΗ!!!

ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ) ΠΡΕΠΕΙ Ο ΗΧΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ .amr

ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (16 Σεπ. 2004 , 22:54)

 

Μου την καρφωσε και εκανα merge στο outlook το ονομα και το επωνυμο σε ενα παιδιο και το εβαλα στο επωνυμο. Οποτε οτι και να κανει μου τα βγαζει οπως θελω εγω. (ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ). Οχι θα κατσω να σκασω.

 

ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΟΜΩΣ...

ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ 500 ΚΑΙ 600 ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ....

ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ Ο,ΤΙ ΕΙΠΑ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕ ΘΑ ΕΧΑΝΕΣ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΟ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bomber21 (16 Σεπ. 2004 , 22:44)

 

Eπειδη ενδιαφερομαι και εγω για το κινητο εχω ακριβως τις ιδιες αποριες με τον mplip συν μια ακομα:Ποια ειναι η τωρινη τιμη του??

 

Bomber21...εσυ εισαι στη φωτο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος silverthan (16 Σεπ. 2004 , 17:19)

 

Ρε παιδιά πήρα από το Πλαίσιο ένα USB Bluetooth αντάπτορα, τον ΜΑ-700 ο οποίος "λέει" ότι μεταξύ άλλων υποστηρίζει και το 6230.

 

 

Αν κάνεις πρώτα εγκατάσταση το πρόγραμμα του ΜΑ-700, το handset manager, και μετά το pc suite 5.8 που υπάρχει στο cd του τηλεφώνου δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το pc suite θα το βρίσκει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος parido (16 Σεπ. 2004 , 23:30)

 

afhste paidia ematha ti einai...

 

PARIDO...

μιας κι εμαθες τι ειναι δε το λες και σε μας....Μας αφησες με την απορια για....

εκτος αν θες να μας στειλεις τον τραπεζικο σου λογαριασμο να σου βαλουμε χρηματα για την καθε "μυστικη απαντηση" που μας δινεις......χεχεχε :p :D :wacko: :blink: :lol: ;) :)

υ.γ. (ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες...εδω μια οικογενεια ειμαστε πια)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα χθες απο αναβαθμιση και εχει α εξης:

Στο δεξι πληκτρο εχει το shortcut του live το οποιο αλλαζει. Εχει ενα screensaver voda που βγαινει, ενα σηματακι στο πισω-επανω μερος (τιποτα ενοχλητικο). Δηλαδη τιποτα σημαντικο σε σχεση πχ με τα τηλεφωνα που εχουν μενου αλλαγμενο. Επισης το κουτι ειναι κοκκινο και εχει και ενα βιβλιαρακι μικρο πως μπαινεις στο live klp. Ολα τα αλλα ειναι κανονικα.

 

Επισης να προσθεσω οτι δεν εχει τπτ κλειδωμενο ΒΤ, ΙR κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς κάρτα της Pretec στο 1gb; Την πήρα από Expansys αλλά δεν την βλέπει το κινητό καθόλου. Στην λίστα συμβατότητας που κυκλοφορεί την αναφέρουν ως συμβατή... Το firmware είναι 4.28.

 

Δουλεύει ή παίρνει τονδρόμο για το ppc;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...