Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drkaltsas ( 8 Ιούλ. 2004 , 10:41)

 

ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝ;;;;;ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΤΟ LINK Κ ΟΧΙ ΤΟ ΜP3!TI KANΩ ΛΑΘΟΣ?

 

 

Εγώ τα mp3 τα στέλνω στο 6230 από τον υπολογιστή με υπέρυθρες και μου έρχεται σαν μήνυμα στο 6230 και από εκεί το κάνω αποθήκευση στην κάρτα.

Μετά με το nokia audio manager δεν δοκίμασα να σου πω πως στέλνεις τα mp3!.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia o filos mas allo rwtise.Tha aferesoume tin dinatotita anaparagogis mp3 apo tin media player.meta katevazoume to tragoudi kai to anoigoume me tin PALIA media player kai patame save as

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 ( 8 Ιούλ. 2004 , 18:46)

 

Υπάρχει το τηλεφωνάκι όμως είναι το pcsuite.. δεν υπάρχει αυτό που λες..

 

Aν διπλοκλικάρεις το pcsuite εμφανίζεται το νοκια κονέκτιγκ μανατζερ, όπου από εκεί επιλέγεις τον τρόπο σύνδεσης με bt.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mik3 ( 8 Ιούλ. 2004 , 22:41)

 

Εμένα όταν κάνω διπλό κλικ μου ανοίγει όλες τις λειτουργίες του pc suite και πουθενά settings..:(

 

To nokia connection manager (που εμφανίζεται με διπλό κλικ στο εικονίδιο pcsuite) είναι ο μοναδικός τρόπος ελεγχου του τρόπου σύνδεσης συσκευής με υπολογιστή και αποτελεί κομάτι του προγράμματος του νοκια...

 

Αν δεν εμφανίζεται αυτό, απεγκατέστησε και ξαναεγκατέστησε το πρόγραμμα και κάνε το ίδιο και με το bt....Mετα επιβεβαίωσε πως έχουν εγκατασταθεί σωστά το μόντεμ του 6230 και του bt.... ;)

 

Μπορεί να μην είναι ό,τι ευκολότερο, αλλά είναι και ο μοναδικός τρόπος συνεργασίας νόκια προγράμματος και bt.... :)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Ποστάρω για 2η φορά για να εκφράσω την αγανάκτησή μου προς την cosmote,από την οποία περιμένω να μου στείλει το 6230 εδώ και 2 μήνες!!!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εκθέτουν το κινητό στις λίστες τους αφού δεν μπορούν να είναι συνεπείς.Αν γνωρίζει κάποιος κάτι για την κίνησή του στην αγορά, ας ποστάρει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nizinski ( 9 Ιούλ. 2004 , 12:03)

 

Χαίρετε.Ποστάρω για 2η φορά για να εκφράσω την αγανάκτησή μου προς την cosmote,από την οποία περιμένω να μου στείλει το 6230 εδώ και 2 μήνες!!!Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί εκθέτουν το κινητό στις λίστες τους αφού δεν μπορούν να είναι συνεπείς.Αν γνωρίζει κάποιος κάτι για την κίνησή του στην αγορά, ας ποστάρει.

 

 

Και εγώ που νόμιζα ότι η έλλειψη της συσκευής είναι μόνο στην vodafone gr.

Δεν είναι περίεργο? Την στιγμή που τρέχει διαφήμιση της nokia γι’αυτή την συσκευή να παρατηρείτε τόσο μεγάλη έλλειψη.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα στις δυνατοτητες για το 6230 οτι παιζει και mpeg4!πως????...και παραλληλα στα 180 μηνυματα μου ελεγε οτι γεμισε.!!πως?αφου εχει 8 μβ μνημη αλλα και εξωτερικη καρτα..εαν μπορει καποιος να με βοη8ησει..ευχαριστω (ελπιζω σε καποια απαντηση, ειναι η 3η φορα που κανω ποστ το ερωτημα αλλα ματαια.. :worry: )
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kinitoneidimonas (29 Ιούν. 2004 , 19:14)

 

To 6230 φίλε μου θα είναι σε επαρκείς πλέον ποσότητες στα καταστηματά μας την Πέμπτη.2 μερούλες μόνο αν θες κάνε υπομονή ....Πάντως και τα 40 mb του Κ700 δεν είναι λίγα.

Προς τα υπόποιπα παιδιά:ΜΗΝ σας απασχολεί η διαφορά που φαίνεται στην μνήμη σας,απλά το τηλέφωνο αντιλαμβάνεται με διαφορετική χωρητικότητα τα πράγματα που επι μέρους καταλαμβάνουν την κοινόχρηστη μνήμη.

 

Δεν μου λες ποιο κατάστημα είναι αυτό, μήπως και περάσω από σένα να το πάρω, γιατί από άλλα μαγαζιά (Γερμανούς, Πλαίσια κλπ) δεν βλέπω φως. Οι Γερμανοί μου λένε όλο αύριο και αύριο, ενώ το Πλαίσιο μου λέει -κεντρικά- ότι θα έρθει -και καλά- τέλος του μήνα.....

 

...πως λέμε "περάστε την πρώτη του μηνός" ? :rolleyes:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikos9791 ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:02)

 

παιδια ειδα στις δυνατοτητες για το 6230 οτι παιζει και mpeg4!πως????...και παραλληλα στα 180 μηνυματα μου ελεγε οτι γεμισε.!!πως?αφου εχει 8 μβ μνημη αλλα και εξωτερικη καρτα..εαν μπορει καποιος να με βοη8ησει..ευχαριστω (ελπιζω σε καποια απαντηση, ειναι η 3η φορα που κανω ποστ το ερωτημα αλλα ματαια.. :worry: )

 

 

Φίλε nikos9791 το 6230 δεν παίζει mpeg αρχεία αλλά μόνο

3gp συμπιεσμένα κατά mpeg4 ή H263 (Codecs).

Τα SMS αν δεν κάνω λάθος αποθηκεύονται στην κάρτα SIM

άρα δεν έχει καμία σχέση με τη μνήμη του κινητού (εσωτερική ή

καρτας MMC).

Πιστεύω να βοήθησα... :o

Link to comment
Share on other sites

Paidia isos auto pou tha rwtisw na exei idi apadithei ala shmera gurisa apo fadaros kai eimai 26 meres out of topic.

 

Exw tin ekdosh 3.15 (17-03-04)

 

Exei vgei kamia pio kainourgia ekdosh logismikou? Ean nai uparxei kai mia ousiodhs diorthosh ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris ( 9 Ιούλ. 2004 , 16:13)

 

Paidia isos auto pou tha rwtisw na exei idi apadithei ala shmera gurisa apo fadaros kai eimai 26 meres out of topic.

 

Exw tin ekdosh 3.15 (17-03-04)

 

Exei vgei kamia pio kainourgia ekdosh logismikou? Ean nai uparxei kai mia ousiodhs diorthosh ?

 

 

Η τελευταία επίσημη έκδοση για το 6230 είναι η 3.17

λέω η τελευταία γιατι ανεπίσημα ακούγεται ότι κάποια

καινούργια 6230 έρχονται κατευθείαν από το εργοστάσιο

με την έκδοση 4.28.

 

Αν ξέρεις αγγλικά η διαφορές της 3.17 σε σχέση με την 3.15 είναι:

 

- Updated with newest country and operator variants.

 

Fixed - User data (in Gallery) is now erased automatically during flash if "Flash as Manufactured" is selected.

- E-mail settings (SMTP,POP3,IMAP4) are backed up and restored.

- Bluetooth settings are backed up and restored. :cool:

Link to comment
Share on other sites

i se olous...2 erotiseis exo..an mporei na voithisei kapoios...

1. pos mporo na alakso to logo tou provider..(panafon se vodafone)

kai 2, pira mia thiki gia to 6230 nokia i opoio kline me magniti..tin exete up opsin ssas?...lete na mou thimiouregisei provlima stin othoni tou kinitou ..i stin mpataria?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:29)

 

@ nikos9791

Gia na mhn milame ston aera,pes to link poy eideis oti to 6230 paizei mpeg4.

 

 

παίζει.......!το έχω δοκιμάσει κι εγώ και μου φάνηκε απίστευτο γιατί δεν το είχα διαβάσει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haris_1979 (10 Ιούλ. 2004 , 03:16)

 

i se olous...2 erotiseis exo..an mporei na voithisei kapoios...

1. pos mporo na alakso to logo tou provider..(panafon se vodafone)

Βασικά εδώ τουλάχιστον για την έκδοση 3.14 υπάρχει μπαγκ..... :cry:

 

Με μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων το λογότυπο γίνεται vodafone, αλλά με την πρώτη ενεργοποίηση του GPRS ξαναγίνεται panafon... :(

 

Mάλλον πρέπει να το πάμε για αναβάθμιση.... :o

 

kai 2, pira mia thiki gia to 6230 nokia i opoio kline me magniti..tin exete up opsin ssas?...lete na mou thimiouregisei provlima stin othoni tou kinitou ..i stin mpataria?

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα....Αν υπήρχε δεν θα κυκλοφορούσε και φυσικά δεν θα ήταν ΝΟΚΙΑ.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mhpws exete parathrhsei otan to kleinete an bgazei mia maurh orizontia grammh gia kapoia deuterolepta...? Den pisteuw nanai kanena problima... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user (10 Ιούλ. 2004 , 15:59)

 

@ DlMlTRlS

Afou to exeis dokimasei steili moy to arxeiaki mpeg4 poy ebales sto kinito se ayto to e-mail geo19@freemail.gr

 

 

δύσκολο να το βρω τωρα,εχει καιρο που το δοκιμασα,νομιζα οτι ηταν γνωστο σε ολους και δεν αναφερθηκα.θα το ξαναδοκιμάσω και θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Απόψε ανακάλυψα και κατι αρκούντως αρνητικό.... :o

 

Όταν σου στέλνουν ασύρματα (bt, irda) οποιοδήποτε αρχείο (εκτός από εικόνα) δεν μπορεί να αποθηκευτεί άμεσα στην ΜΜC, αν η εσωτερική μνήμη του κινητού δεν επαρκεί....Αυτό σημαίνει πρακτικά, ότι πρεπει να έχεις ελεύθερη εσωτερική μνήμη τουλάχιστον 4ΜΒ, για να δεχτείς ένα ΜΡ3 τραγούδι....Πολύ αρνητικό να μην μπορέις να το στείλεις απευθείας στην ΜΜC.... :( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αυτό που λές δέ νομίζω να ισχύει γενικά... εμένα τα αποθηκεύει μιά χαρά στην MMC... :whistle: :whistle:
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (12 Ιούλ. 2004 , 00:01)

 

Απόψε ανακάλυψα και κατι αρκούντως αρνητικό.... :o

 

Όταν σου στέλνουν ασύρματα (bt, irda) οποιοδήποτε αρχείο (εκτός από εικόνα) δεν μπορεί να αποθηκευτεί άμεσα στην ΜΜC, αν η εσωτερική μνήμη του κινητού δεν επαρκεί....Αυτό σημαίνει πρακτικά, ότι πρεπει να έχεις ελεύθερη εσωτερική μνήμη τουλάχιστον 4ΜΒ, για να δεχτείς ένα ΜΡ3 τραγούδι....Πολύ αρνητικό να μην μπορέις να το στείλεις απευθείας στην ΜΜC.... :( :mad:

 

yeap! ayto to exo paratirisi kai ego...me iperithres den mporo na soso apeythias sthn mmc...prepei na paro kano card reader distixos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...