Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΦΤΙΑΧΝΕΙ? ΜΠΑ Ε? ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΚΙΑ?
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά δώστε και λίγη σημασία σε εμένα.Πώς διαγράφουμε το λογότυπο δικτύου ώστε να μην εμφανίζεται το λογο της cote;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από bergyr

Βρε παιδιά δώστε και λίγη σημασία σε εμένα.Πώς διαγράφουμε το λογότυπο δικτύου ώστε να μην εμφανίζεται το λογο της cote;

 

Φίλε σιγά σιγά δεν είμαστε τίποτα μηχανές εξυπηρέτησης πελατών! Ηρεμία. Δεν μπορείς να το διαγράψεις μπορείς όμως να γραφτείς στο logolove.gr και να στείλεις δωρεάν το κενό λογότυπο δικτίου και έτσι δεν εμφανιζετε το λογότυπο της κοσμοτε. :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (22 Μάι. 2004 , 20:49)

 

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Φίλε σιγά σιγά δεν είμαστε τίποτα μηχανές εξυπηρέτησης πελατών! Ηρεμία. Δεν μπορείς να το διαγράψεις μπορείς όμως να γραφτείς στο logolove.gr και να στείλεις δωρεάν το κενό λογότυπο δικτίου και έτσι δεν εμφανιζετε το λογότυπο της κοσμοτε. :) :o

 

Φίλε μου βοήθεια ήθελα, όχι να εκνευρίσω κάποιον.Συγγνώμη και ευχαριστώ πάντως.Επίσης μήπως υπάρχει κανένας logomanager που να συνεργάζεται με το 6230, ώστε να στέλνω κενό λογότυπο;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από bergyr

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (22 Μάι. 2004 , 20:49)

 

Wirelessly posted (:up: Sony Ericsson P900 :up:: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Φίλε σιγά σιγά δεν είμαστε τίποτα μηχανές εξυπηρέτησης πελατών! Ηρεμία. Δεν μπορείς να το διαγράψεις μπορείς όμως να γραφτείς στο logolove.gr και να στείλεις δωρεάν το κενό λογότυπο δικτίου και έτσι δεν εμφανιζετε το λογότυπο της κοσμοτε. :) :o

 

Φίλε μου βοήθεια ήθελα, όχι να εκνευρίσω κάποιον.Συγγνώμη και ευχαριστώ πάντως.Επίσης μήπως υπάρχει κανένας logomanager που να συνεργάζεται με το 6230, ώστε να στέλνω κενό λογότυπο;

 

Νομίζω, (από ότι έχω διαβάσει γιατί δεν έχω το κινητό) ότι η τελευταία έκδοση του logomanager συνεργάζετε με το 6230. Αλλά δεν χρειάζετε να τον βάλεις μπορείς να περάσεις το κενο λογότυπο απο το site που σου είπα εύκολα και γρήγορα! Δεν με εκνεύρησες απλά μου θύμησες το "Άντρα θέλω, τώρα τον εθέλω". :) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirini_any (22 Μάι. 2004 , 20:22)

 

ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ COSMOTE MMS EINAI:

 

 

ΡΥΟΜΙΣΕΙΣ MYCQSMOS MMS NOKIA 7600/6230

Για να ενεργοποιηθούν οι Υπηρεσίες MMS που προσφέρει η Cosmote, θα πρέπει πρώτα να ρυθμίσετε τη συσκευή σας. Προκειμένου να γίνουν οι ϋωοτές ρυθμίσεις, σας αποστέλλουμε τις παρακάτω παραμέτρους που θα πρέπει να αποθηκευθούν στη συσκευή σας.

Επιλέξτε από το μενού ΜΗΝΥΜΑΤΑ , ΡΥΟΜΙΣΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ , ΜΗΝΥΜΑΤΑ MULTIMEDIA, και

ΡΥΘΜΙΖΕΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ . Επιλέγετε το μενού ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΪΑ ΕΝΕΡΓΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ MUUTMEDIA

Εμφανίζεται μια λίστα από υπομενού που χρειάζεται να ρυθμιστούν:

• Ονομασία ρυθμίσεων /Settings Name ; Πληκτρολογείτε MMS-GPRS

• Αρχική Σελίδα/ Homepage : Πληκτρολογείτε http://195.167.65.220:8002

• Διακομκττής Μεσολάβησης / Proxies : Επιλέγετε Ενεργό/ Enable

• Κύριος Μεσολαβητής /Primary Proxy:

εμφανίζεται Θύρα/ Port : 8080 επιλέγετε ΕΠΙΛΟΓΗ και εμφανίζεται Διεύθυνση/ IP address όπου

πληκτρολογείτε 010.010.010.020

Θα εμφανιστεί 010.010,010.020:8080 και θα πατήσετε OK.

• Δευτερεύων Δία κομιστή ς / Secondary Proxy: Δεν κάνουμε καμία ρύθμιση

• Ρυθμίσεις Φορέα / Bearer Settings :

Σημείο Πρόσβασης GPRS/ access point name ; Πληκτρολογείτε mms

Τύπος Ελέγχου Στοιχείων/ Authentication Type : Επιλέγετε Κανονικός / Normal

Όνομα Χρήστη : κενό

Κωδικός : κενό

Οι ρυθμίσεις έχουν ολοκληρωθεί και μπορεί να γίνει χρήση των υπηρεσιών

 

 

Για Wap over GPRS ?

Alwas Grey
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (22 Μάι. 2004 , 15:30)

 

Φίλε μου, σόρυ....αλλά μας δουλεύεις....;;; :o

 

...Αφού υπάρχουν ρυθμίσεις και για Κοσμοτέ..... :blink: :alien:

 

Τέλος πάντων....δεν ασχολούμαι άλλο..... :wacko:

 

 

συγνώμη που παρεμβαίνω στην προσωπική σας διένεξη, αλλά δεν έχει για cosmote ρυθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Απο εφαρμογες πως παει το 6230; Δεν εχει αναφερει κανεις τιποτα !

 

Να ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη που να "κρυβει" απο τα αδιακριτα ματια καποιες φωτογραφιες που επιλεγουμε; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eth0 (23 Μάι. 2004 , 00:08)

 

γιατι δεν πας στο nokia.com να στα στειλουν αυτοματα να τα αποθηκευσεις και να ξενοιασεις? (;

 

 

ekei einai to thema file, i nokia.com exei rithmiseis gia voda kai tim alla oxi gia cote opos eide k o filos dimitris. isws se ligo kairo. :mad:

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Η ΝΟΚΙΑ.com έχει ρυθμίσεις για όλες τις εταιρείες.....και δεν είμαι αρειανός.... :alien:

 

Επίσης να αναφέρω πως μετά την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων το λογότυπο vodafon GR φαίνεται πλέον κανονικά και αντικατάστησε το panafon....ενώ φυσικά οι ομάδες χρηστών λειτουργούν κανονικά.... :)

 

Αρα είναι επιβεβλημένη ενέργεια σε όλα τα 6230 / 3.14 version... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (23 Μάι. 2004 , 12:08)

 

Η ΝΟΚΙΑ.com έχει ρυθμίσεις για όλες τις εταιρείες.....και δεν είμαι αρειανός.... :alien:

 

 

Gia na teleiwnei i ipothesi: i NOKIA.COM exei rithmiseis gia oles tis eteries alla den exei ton exis sindiasmo: COTE / 6230.

 

Proswpika makari na imoun Areianos :p

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Islas Canarias (23 Μάι. 2004 , 12:27)

 

Gia na teleiwnei i ipothesi: i NOKIA.COM exei rithmiseis gia oles tis eteries alla den exei ton exis sindiasmo: COTE / 6230.

 

Proswpika makari na imoun Areianos :p

 

O συγκεκριμένος συνδυασμός υπάρχει και ας το αναφέρει επιβεβαιωτικά και κανένας άλλος με καλή όραση.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

palia den ixe. twra pu to fernei ke i cote tha exei logika. Xristo boris na dwseis to akrives link? :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirini_any (22 Μάι. 2004 , 20:37)

 

ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΦΤΙΑΧΝΕΙ? ΜΠΑ Ε? ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΚΙΑ?

 

 

Mallon! :mad:

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

:!: Thelw na rwthsw kati (sorry an exei apadithei...)

 

An kanw epanafora ergostasiakwn rythmisewn (gia na lythei to problima twn omadwn) exw kamia allh epiptwsh...?

 

Diladi mipws xanontai oi rythmiseis gia mms/gprs , mipws xanetai to katebasmeno logotypo, oi prosfates kliseis...? ktlp....

 

PLZ an kapoios toxei dokimasei (pou eimai sigouros ;) ) as mou pei ti alles allages parathrhse????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (23 Μάι. 2004 , 13:21)

 

palia den ixe. twra pu to fernei ke i cote tha exei logika. Xristo boris na dwseis to akrives link? :)

 

:confused: νομίζω ότι παραασχοληθήκαμε με αυτή την ιστορία :p

6230- cosmote δεν εχει,όπως και για 6220-cosmote,όπως και για μερικά άλλα....

όποιος βρίσκει τις ρυθμίσεις τυχερός, όποιος όχι, ας πάρει την cosmote...

Θα βρει εκεί άκρη, όπως βρήκα κι εγω...

δεν πάμε για κανά μπάνιο στη θάλασσα λέω εγώ.... :cool: :)

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ(ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) ΠΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ RESET! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? Η ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?
http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Σόρυ φίλε μου, τελικά έχεις δίκιο....Όντως δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις για κοσμοτέ....Απλώς δεν το είχα τρέξει μέχρι το τέλος....Λυπάμαι... :(

 

ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ(ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) ΠΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ RESET! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? Η ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?

Eμένα με έκδοση 3.14 λειτουργεί κανονικά, αν εννοείς :

 

Πολυμέσα-->εγγραφή-->λίστα εγγραφών--->φάκελος έκθση/ηχογράφηση-->(επιλογή φακέλου ηχογράφησης,ακρόαση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirini_any (23 Μάι. 2004 , 16:45)

 

ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ(ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ) ΠΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ RESET! ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ? Η ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?

 

 

ean vreis akri pes mou k mena plz!

 

en telei toses meres fwnaza gia na apodeixw oti den eimai elefadas. cote/6230 aftomates rithmiseis den iparxoun se kanena site. episis manual den doulevei to nokia (kolaei), ara tin patisa!!! :mad:

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...