Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αστειο με την ολη υποθεση ειναι οτι το ΗΒΗ200 για να παιξει χρηαζεται το Headset & το Handsfree profile κατι που το 6230 υποστιρηζει καμια ιδεα με τισ ρυθμισεις ισως?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι θέμα SE και το πώς και αν διαβάζει τον κατάλογο του κινητού. όπως και το νέο νόκια καρ κιτ 610 θα δουλεύει άριστα μόνο με νόκια.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Όπως πριν από λίγο ρώτησα και έμαθα, το Πλαίσιο θα το έχει ξανά την Πέμπτη 29 Απριλίου με προμήθεια από τη ΝΟΚΙΑ και όχι δικιά του. Όπως επίσης ότι η ΝΟΚΙΑ έριξε αρκετά τις τιμές της. :rolleyes: Αφήστε και κανένα για μας, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιωσήφ ήταν το παιδί που μίλησα απ το Πλαίσιο! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

Ρώτησα και σε Γερμανό σήμερα, δεν έχουν ακόμα ιδέα.

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

Paidia exw to e3hs problima... Kapoies fores den me afinei na svisw foto kai ama svisw to kinito kai to 3ananoi3w tis svinei mia xara!! BUGaki???

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soiramk (23 Απρ. 2004 , 14:33)

 

Paidia exw to e3hs problima... Kapoies fores den me afinei na svisw foto kai ama svisw to kinito kai to 3ananoi3w tis svinei mia xara!! BUGaki???

 

Γι αυτό είναι οι φίλοι.... :)

 

Και η λύση στο πρόβλημα σου....Οι φωτό που δεν μπορείς να σβήσεις είναι φωτό που κάποια στιγμή τις χρησιμοποίησες σαν ταπετσαρία...Απλώς μετακίνησέ τες σε άλλο φάκελο και από εκεί κάνε κανονικά την διαγραφή τους.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andrewvoda (23 Απρ. 2004 , 16:36)

 

loipon dimiourgo folder sthn MMC gia na balw mesa ta mp3 kai ota paw na ta peksw auta pou einai sto folder denta briskei?

 

 

έχει αναφερθεί. τα ΜΡ3 όχι σε φάκελο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Alexkass σ'ευχαριστώ!!! Οντως αυτές που δεν μου σβίνει τις έχω χρησιμοποιήσει για wallpaper. Καμια φορά όμως ούτε μετακίνηση με αφίνει να κάνω... :(

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι αφού χρησιμοποιούνται. απλά βάλε μια άλλη για φόντο και σβήσε την ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει χρησιμοποιησει κανεις το 6230 με το Wireless Headset HDW-2 της Νοκια;

 

Λογικα θα δουλευει ε ; :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (23 Απρ. 2004 , 17:00)

 

έχει αναφερθεί. τα ΜΡ3 όχι σε φάκελο.

 

 

...πραγμα που οφείλουμε να ομολογήσουμε πως είναι bug...

 

Δηλαδή αν πάρω εγώ 256ΜΒ MMC δεν μπορώ να τα χω όλα χύμα...

Playlists υποστηρίζει;

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ( και ελπιζω :worry: ) αυτα τα bugακια να διορθωθουν με μια καινουρια fw...

 

Πληροφοριακα στη Ροδο το βρηκα:

 

One Way - 412ευρω

Nokia Club - 395ευρω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soiramk (23 Απρ. 2004 , 17:44)

 

Alexkass σ'ευχαριστώ!!! Οντως αυτές που δεν μου σβίνει τις έχω χρησιμοποιήσει για wallpaper. Καμια φορά όμως ούτε μετακίνηση με αφίνει να κάνω... :(

 

Φίλε δεν με λένε Αlexkass.... :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sadiagraxa (23 Απρ. 2004 , 20:24)

 

Πιστευω ( και ελπιζω :worry: ) αυτα τα bugακια να διορθωθουν με μια καινουρια fw...

 

Πληροφοριακα στη Ροδο το βρηκα:

 

One Way - 412ευρω

Nokia Club - 395ευρω

 

 

μα ό,τι είχε τα διορθώσαμε :)

 

@Χρήστο, αμέσως εσύ :p :happy: :lol:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ενα εξαιρετικό κατά την γνώμη μου review για το 6230 δημοσιεύτηκε στο mobileburn.com. Για τους αγγλομαθείς, αξίζει τον κόπο να ρίξετε μια ματιά στο http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=714&source=HOMETOP

 

Με δυο λόγια, σύμφωνα με τον reviewer το Nokia 6230 είναι ένα εξαιρετικό κινητό που όμως έχει δυο βασικά μειονεκτήματα. Το πρώτο είναι η οθόνη (συγκεκριμένα αναφέρει ότι αν και καλύτερη από παλαιότερες υλοποιήσεις στα 4Κ, δεν είναι από τις καλύτερες οθόνες της αγοράς στα 65Κ αλλά αντίθετα από τις λιγότερο επιτυχημένες). Το δεύτερο μειονέκτημα αφορά στο πληκτρολόγιο, ειδικά όσον αφορά στο πολυπλήκτρο d-pad (η αίσθηση των πλήκτρων δεν είναι καλή, κινούνται περισσότερο ελεύθερα από όσο θα έπρεπε).

Link to comment
Share on other sites

Diabasa kai gw to review sto mobileburn.........

 

Kala , o typos pou to'grapse fainotan kathara oti hthele na to thapsei to kinhto....

To'na tou bromage , t'allo tou ksynize.... eleos :mad:

Kai otan den eixe tipota kako na pei elege apla "good"........

 

Kai sygnwmh diladi ti kako exei to plhktrologio den mporw na katalabw.....

An eksaireseis to pathma tou mesaiou plhktrou (pou einai apla thema synhtheias) genika to styl twn plhktwn kai tou pathmatos tous toxw latrepsei....

Kai to einai elafria sto pathma to thewrw pleonekthma!!!!!

...diladi ti tha htan kalytero? Na kanoun to spastiko KLAK KLAK (den leme onomata....)

 

Kai oso afora thn othoni (pou taxoume pei xiliades fores edw...) an brei o typos kalyterh sto megethos tou 6230 na mas to pei kai mas.... :p

 

Telospadwn kala ekane o "reviewer" (den kserw posa ton tsepwse h SE..... :D :D ) gia na yparksei kai enas ypotypwdhs adagwnismos..... ;)

 

Padws to sigouro einai (kai apo th dikia mou empeiria) pws opoios dei to 6230 apo koda menei me ta matia anoixta.....

Kai sigoura o typos autos toblepe me miso mati..... :D :D ;)

 

Ayta.....

 

->>>ADE pote tha bgoun kai oi prosopsoules...... (biazome e...? :) )

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά αναξιόπιστα σάϊτ θάβουν το 6230 :mad:

 

Λες κι όλοι εμείς που το είδαμε από κοντά δε ξέρουμε να κρίνουμε....

 

Το μόνο σημαντικό μειονέκτημα είναι ο πολύ μέτριος video recorder και για μένα που είμαι συνηθισμένος σε αυτό η έλλειψη hot swapping. Τα περί πλήκτρων είναι το λιγότερο αστεία :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas@sl45i (24 Απρ. 2004 , 11:54)

 

Για άλλη μια φορά αναξιόπιστα σάϊτ θάβουν το 6230 :mad:

 

 

Διάβασες την παρουσίαση; Το τελικό συμπέρασμα είναι "highly recommended" δηλαδή "προτείνεται ανεπιφύλακτα" με μόνη ένσταση τα δυο θέματα που προανέφερα. Είναι θάψιμο αυτό; Οσο για το "αναξιόπιστο" mobileburn.com πες μου σε παρακαλώ κάποιο κατά την προσωπική σου γνώμη αξιόπιστο site για να καταλάβω τι ορισμό δίνεις στην έννοια "αξιοπιστία". Είναι εύκολο να αφορίζουμε κάτι με το οποίο δε συμφωνούμε ώς "αστείο" ή "αναξιόπιστο". Το δύσκολο είναι να αντιπαραθέτουμε τεκμηριωμένα επιχειρήματα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά αναξιόπιστο το review ?

Έχοντας το 6230 μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι όλα όσα γράφει ο συντάκτης, συμπεριλαμβανομένων και των όποιων αρνητικών, είναι αλήθεια. Ταυτόχρονα νομίζω ότι τονίζει και τα θετικά του τηλεφώνου, αφού εκτός όλων των άλλων το βαθμολογεί και ως Highly Recommended.

Προσωπικά αν έγραφα σχετικό review, θα ήμουν ακόμα αυστηρότερος με τα όποια αρνητικά, ασχέτως με το αν έχω ακόμα και ο ίδιος αγοράσει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

απλά δεν ξέρουν τι λένε...

(στην παρουσίαση)

αντί να βάλουν για μειονεκτήματα την δύσκολη αλλαγή καρτών και το μέτριο βίντεο έβαλαν τα πλήκτρα (από τα καλύτερα σε κινητό) και την οθόνη (από τις καλύτερες σε candy bar 97gr).

 

αν θέλουμε να συγκρίνουμε το ε700 που κάνει πιο πολλά από το 6230 με το 6230 απλά δεν στέκει. :worry:

 

αυτό λέω. κρίνουν το κινητό με βάση κινητά που δεν έχουν τίποτα... μόνο καλή οθόνη.

 

Υ.Γ. δεν χωρούσε εύκολα μεγαλύτερη οθόνη :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...