Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχουν πέσει νερά στο κινητό!!!

μου το ρώτησε και ο γερμανός αυτό, αλλά είδε οτι δεν είναι θέμα νερών. η αλήθεια είναι οτι το είχα στην πάρο και τράβαγα βίντεο μέσα στην θάλασσα. αλλα δεν το έβρεξα. αν δεν είναι αυτό τι άλλο μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα Radio Shark, διάλεξε μια MMC και ζήτα να την δοκιμάσεις πρώτα εκεί και μετά να την πάρεις. Έτσι έκανα εγώ και πήρα μια Apacer 512Mb

 

Re paidia ta radio shark pou einai???

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πει πως θα παραθεσω τα συμπερασματα του ΤΕΣΤ που εκανα με το pc suite 6.4.

Το προβλημα που'χα με το nokia content copier δεν λυθηκε. :mad:

Διοτι οταν παιρνω backup τα μηνυματα sms απο το κινητο,το κανει μια χαρα!

Οταν επειτα του ζηταω επαναφορα των μηνυματων sms στο κινητο, ΔΙΑΚΟΠΤΕΤΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ-ΠΑΝΤΟΤΕ!!!(MONO ΣTO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ nokia content copier ΟΜΩΣ :blink: )

 

(ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕΣΩ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ ΤΟΥ ΛΑΠΤΟΠ)

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ Κ ΜΕ ΒLUEΤOOTH. - ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ!!! :cry:

 

Καλημέρα!

Ειπα να το παω για την πρωτη του αναβαθμιση και κατα την διαδικασια του backup αντιμετωπησα το παρον προβλημα: Δηλαδη εκανα 2/3 αντιγραφα ασφαλειας αλλα οταν παω να κανω επαναφορα μου κολλαει στα μηνυματα με τον ιδιο τροπο που ναφερει το παιδι.Γραφει οτι διακοπηκε η συνδεση με το bluetooth ενω στην πραγματηκοτητα αυτο δεν εχει συμβει,σημειωτεον η επαναφορα των υπολοιπων γινεται μια χαρα.

 

Καμμια ιδεα?Σκεφτηκα να το εκανα μεσω Oxygen αλλα πλεον μου εχει σβησει τα παλια αρα τζιφος...Μια βοηθεια ρε παιδεια??? :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

pos den kanoyn? teriazoyn gadi kai to tilefono dixnei poli... ;)

 

εχμ.. έχεις βάλει? η οθόνη του 6230i δεν είναι μεγαλύτερη?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

εχμ.. έχεις βάλει? η οθόνη του 6230i δεν είναι μεγαλύτερη?

 

nai,enos filoy moy. ta tilefona einai eksoterika idia. i o8oni toy 6230i einai megaliteri mono se pixels oxi kai se embadon :)

Link to comment
Share on other sites

nai,enos filoy moy. ta tilefona einai eksoterika idia. i o8oni toy 6230i einai megaliteri mono se pixels oxi kai se embadon :)

 

Swsta :) egw exw tom sindiasmo : Aspro(cream) cover gia 6230 kai asimenia koumpakia 6230i :) nice look :)

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia pou mporw na vrw arxeio me tin elliniki glwssa gia na tin perasw se ena 6230.

 

thanx

Μονο σε ενα ClubNokia,με κοστος 15ε με εγγυηση ή χωρις.

 

Btw βρε παιδια,ολοι κανετε την αναβαθμιση μολις βγαινει,κανεις σας δεν ειχε ποτε το προβλημα της επαναφορας των sms????? :(

Link to comment
Share on other sites

Ας με ενημερώσει κάποιος αν ξέρει

Πήγα στο nokia club που εκανα την αναβάθμιση απο 5,35 σε 5,40 και ζήτησα να μου κάνουν την υποβάθμιση σε 5,35 γιατί δεν είναι ποιά γρήγορη η εναλλαγή της γραμμής στο βόνταφον 2gether, αλλά μου είπαν οτι δεν μπορούν να την κάνουν και αυτό γίνετε μόνο στα κεντρικά που έχουν τα μηχάνηματα, πήγα στα κεντρικά και το ίδιο μου είπαν και αυτοί γιατί φοβούνται οτι θα μπλοκάρει η συσκευή!Αν θυμάμαι καλά κάπου εδω στο forum εχω ακούσει εδω να γίνετε...ισχύει αυτό ή κάνω λάθος?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Re paidia ta radio shark pou einai???

 

Νομίζω εννοούσαν το RadioShack http://www.radioshack.com/

Στην Αθήνα έχει νομίζω χαμηλά (προς Γ'Σεπτεμβρίου) στη Στουρνάρη (ή μήπως ήταν Χαλκοκονδύλη?)

KCB
Link to comment
Share on other sites

Παραθεση απο χρηστη dodonian

Το 6230i έχει πρόβλημα στην κωδικοποίηση των χαρακτήρων και μεταφέρει

πάντα λανθασμένα ορισμένους χαρακτήρες στο Outlook. Το Outlook

στέλνει πάντα σωστά τα δεδομένα στο τηλέφωνο, πλην όμως ο συγχρονισμός

είναι άχρηστος, καθώς λόγω του προβλήματος, στο τέλος και στο

Outlook και στο τηλέφωνο υπάρχουν δυο φορές τα δεδομένα, μια φορά

τα σωστά και μια τα λανθασμένα...

 

Το πρόβλημα υπάρχει ήδη από το 6230... Διαφαίνεται ότι

η Nokia δεν θα διορθώσει το πρόβλημα σύντομα... Μάλλον πρόκειται

για το τελευταίο μου Nokia...

 

 

 

Καλησπερα.

Αντιμετωπιζα και εγω το ιδιο προβλημα με το 6230 μου, με Office 2003 αγγλικο, Windows XP αγγλικο, συνδεση ΒΤ και PC Suite 6.1.

Ετσι αποφασησα να εγκαταστησω το ελληνικο Office 2003 αλλα παλι τιποτα.

Τις επαφες και το ημερολογιο μου τα εβγαζε κινεζικα.

Μιας και για μενα το Outlook αποτελει απιστευτο εργαλειο αποφασησα να κατεβασω και να εγκαταστησω το PC Suite 6.6. Ολα διορθωθηκαν ως δια μαγειας. Με ελληνικο Office και χωρις αναβαθμηση του κινητου μου.

 

Κλεινωντα θα ηθελα να κανω και μια ερωτηση:

Οπως ειπα εχω το 6230 εδω και 13 μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Ειναι ισως το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε. (και να σκεφτειτε οτι δεν εχω κρατησει κινητο πανω απο 3 μηνες τα τελευταια 7 χρονια).

Θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει τον κοπο να το αλλαξω σε αυτη τη φαση με το 6230i ή να περιμενω λιγο ακομα, μιας και το δικο μου δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα. (με απιστευτα σκληρη χρηση και με V 3.15!!!!!)

Να σημειωσω κλεινωντας οτι δεν σκοπευω να το αλλαξω με αλλο κινητο εκτος του 6230i ή του 3230 σαν δευτερη επιλογη.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Ego eiha kai ta 2 (6230 & 6230!). TO i to poulisa giati eitan argo, den eihe stathero Bluetooth, kai diafora alla bugs. Etsi eho pali to 6230 pou einai isos to kalitero kinito pou eiha mazi me to Siemens SL45i.
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Προσφατα αγόρασαμε εγώ και ένας φίλος μου,το 6230 Used.όντας ευχαριστημένος από το 3220.

Όλα καλά,μέχρι που είδα ότι στο δικό μου με το PC Suite 6.6 (Και παλαιότερη έκδοση),δε βλέπει το memory module με τίποτα στον file manager,ενώ απο μέσα από το κινητό φαίνεται κανονικά...

Η Έκδοση λογισμικού είναι η 3.15 ενώ στο φίλου μου,που φαίνεται κανονικότατα στο PC Suite,είναι η 4.2 κάτι νομίζω.

Kάναμε swap τις κάρτες μνήμης μήπως έφταιγε αυτό,αλλά τίποτα...

Για να γίνει software update,ποιό είναι το κόστος?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Προσφατα αγόρασαμε εγώ και ένας φίλος μου,το 6230 Used.όντας ευχαριστημένος από το 3220.

Όλα καλά,μέχρι που είδα ότι στο δικό μου με το PC Suite 6.6 (Και παλαιότερη έκδοση),δε βλέπει το memory module με τίποτα στον file manager,ενώ απο μέσα από το κινητό φαίνεται κανονικά...

Η Έκδοση λογισμικού είναι η 3.15 ενώ στο φίλου μου,που φαίνεται κανονικότατα στο PC Suite,είναι η 4.2 κάτι νομίζω.

Kάναμε swap τις κάρτες μνήμης μήπως έφταιγε αυτό,αλλά τίποτα...

Για να γίνει software update,ποιό είναι το κόστος?

Ευχαριστώ!

 

Εκτος εγγυησης ειναι 12€ νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Το πρόβλημα διορθώθηκε πολύ απλά φορμάροντας την κάρτα μνήμης.

Ένα εκ των 2,χάνει περιοδικά το σήμα,αυτό μπορεί να διορθωθεί με το firmware update ή μάλλον πρέπει να το επιστρέψουμε?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία εκδοση λογισμικού 5.50

 

Changes/improvements made from MCU SW v 5.40 to v 5.50:

- When pairing 6230 with HP IPAQ 2210 the phone resets after entering

pass code

- Reset when saving an authority certificate while WIM memory is full

- 6230 not reachable in T-Mobile network

- SEND DTMF (normal) failed. Phone writes “Sending” instead of not

showing any notification, in seq 1.3.5.49

- Repeating SMS text characters with “0” improved

- Timed profile was deactivated when charging 6230

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία εκδοση λογισμικού 5.50

 

Changes/improvements made from MCU SW v 5.40 to v 5.50:

- When pairing 6230 with HP IPAQ 2210 the phone resets after entering

pass code

- Reset when saving an authority certificate while WIM memory is full

- 6230 not reachable in T-Mobile network

- SEND DTMF (normal) failed. Phone writes “Sending” instead of not

showing any notification, in seq 1.3.5.49

- Repeating SMS text characters with “0” improved

- Timed profile was deactivated when charging 6230

Υπάρχει στα καταστήματα της νοκια η καινούργια αναβάθμιση?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Νοκια? μπαα :P

 

:D

Την κάναμε σήμερα το μεσημέρι την αναβάθμιση σε κατάστημα της νόκια αλλά παραμένει το πρόβλημα με την πολύ αργή αλλαγή γραμμής στο vf 2gether σε σχέση με την v 5.35.

Το κακό είναι οτι ουτε στα κεντρικά δεν μπορούν να μου κάνουν υποβάθμιση στην v .5.35 μου φένεται πολύ παράξενο αυτό

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Την 5.50?

 

εαν δεν μπορούν να σου κάνουν υποβάθμιση και το χρειάζεσαι τόσο πολύ πάνε σε κανένα κατάστημα service να στο κάνουν (χρησιμοποιούν εξοπλισμό τρίτων)

Link to comment
Share on other sites

Την 5.50?

 

εαν δεν μπορούν να σου κάνουν υποβάθμιση και το χρειάζεσαι τόσο πολύ πάνε σε κανένα κατάστημα service να στο κάνουν (χρησιμοποιούν εξοπλισμό τρίτων)

Ναι την 5.50 7-7-05.

Το κατάστημα ήταν αυτό που με προέτρεψε να πάω στα κεντρικά γιατί δεν είχε τον απαραίτητο εξοπλισμό .

Μου είπαν οτι δεν μπορούν να την κάνουν γιατί νεκρώνει (χαλάει)το τηλέφωνο.

Καμμία πρόταση?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...