Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια.... Ειχα την 3,15 οπως ειχα πει και παραπανω, πηγα πριν 2-3 μέρες για αναβαθμιση. Επειδη ομως ειχα διαβασει καπου εδω οτι δε σου κανουν χωρις λογο αναβαθμιση ειπα οτι μου εκανε μονο του επανεκκινηση που δεν ηταν ψεματα απλα δεν το εκανε συχνα και δεν μ'ενοσλουσε. Παρα λίγο το κινητο μου να βρεθει στη Δανία γιατι οπως μου ειπαν δεν εβρισκαν γιατι γινοταν επανεκκινηση και ηθελαν να μου το στειλουν για να το φτιαξουν.. :lol:

Τελικα μου εβαλαν την 5,35 και μου ειπαν οτι το εφτιαξαν το τηλεφωνο και τωρα δεν εχει λεει κανενα προβλημα δουλευει μια χαρα.... (ενω πριν ξερω 'γω δε δουλευε τελοσπαντων) ΝΟΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!

http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera..

sou dino link me kapios kwdikos.. ine arketi i pio poli doulevoun se ola ta nokia..

http://www.themarketbuzz.com/nokia_secret_codes.html

 

epises iparxi enas kwdikos pou vriski ta radar tis troxias!!!!

to exi dokimasi kani?? doulevi??

egw pernaw ton kwdiko , mou vgazi kapio new simvolo se katastasi anamonis ala den 3erw an litourgi..

Προσπαθησε πριν κανεις αποστολή του κειμενου που γραφεις να του ριχνεις μια ματια, διοτι "συνηθιζεις" να ξεχνας γραμματα με συνεπεια να μην ολοκληρωνεις τις λεξεις σου ειδικα οταν γραφεις με λατινικους χαρακτηρες.Δε θα σου ηταν κοπος να τις τσεκαρεις πριν, πιστευω!

Τελειως φιλικα!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidh phra to 6230 prospa8w edw kai meres na steilw mms kai den mporw..phra thn cosmote shmera kai mou eipan oti to eftiaxan kai na xanaperasw tis ry8miseis.exw hdh dokimasei 3 diaforetika profil kai twra 8elw na ta svhsw kai na perasw ta nea..xerei kaneis an ginetai kai pou 8a vrw ry8miseis gia ayth th syskeyh pou 8a doulevoun sigoura??? eyxaristw polu :cool:
κανε κλικ εδω και θα δεις τις ρυθμισεις της cosmote για το 6230
Link to comment
Share on other sites

Η παραθεση προφανως εγινε κατα λαθος απο τον oxima στο δικο σου post.Ριξε μια ματια στο Store Locator της Nokia να δεις πιο σε βολευει. ;)
Δηλαδη η 5,35 εχει παει πλεον σε ολα τα νοκια σοπς ή αλφα κόπυ?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Connectivity Cable DKU-2 την Παρασκευή και ακόμα δεν έχω καταφέρει να το λειτουργήσω :(

Κατέβασα από το http://www.nokia.com τους τελευταίους drivers για το DKU-2 (οι οποίοι κάνουν και για windows98se, τα οποία έχω στον υπολογιστή μου). Μετά κοιτάζω στο http://www.nokia.com ποία έκδοση του PC Suite είναι η κατάλληλη για το 6230, η οποία τρέχει σε win98se. Οπότε κατεβάζω την έκδοση 5.8. Εγκαθιστώ τους οδηγούς για το καλώδιο. Μετά εγκαθιστώ το PC Suite και μετά το απαραίτητο reboot, συνδέω το καλώδιο και το τηλέφωνο και στο device manager εμφανίζονται 7 συσκευές χωρίς κανένα πρόβλημα. Άρα οι οδηγοι για το καλώδιο εγκαταστάθηκαν επιτυχώς. Στο taskbar υπάρχει ένα εικονίδιο του Connection Manager. Ανοίγω το Connection Manager και κλικάρω το εικονίδιο του USB. Και λέει "No Phone Connected". Υποψιάζομαι ότι θα φταίει το PC Suite και το απεγκαθιστώ. Κάνω το reboot που ζητάει και παρατηρώ ότι στο taskbar το εικονίδιο του Connection Manager έχει παραμείνει(?!). Ξαναεγκαθιστώ το PC Suite, κάνω το reboot και κλικάρω στο εικονίδιο του Connection Manager στο taskbar.

Μου βγάζει 4 error messages με μήνυμα "Δεν υπάρχει τέτοια διασύνδεση". Μέτα μου εμφανίζει το Connection Manager, κλικάρω στο εικονίδιο του USB και μου ξαναβγάζει το ίδιο error. Παρόλαυτα, το εικονίδιο πρασινίζει αλλά "No phone connected".

 

-- Πως μπορώ μετά την απεγκατάσταση του PC Suite να "εξαφανίσω" το εικονίδιο του Connection Manager από το taskbar, γιατί πιστεύω ότι αυτό δημιουργεί τα προβλήματα;

-- Έχει κάποιος καμία ιδέα για το πώς θα κάνω το ρημάδι το καλώδιο να δουλέψει τελικά; Τι μπορεί να φτάει; Είχε καποιός παρόμοια εμπειρία;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα προβληματάκι. - Δηλαδή όχι εγώ, ένας φίλος μου.

Όταν κάποιος με καλεί αυτόματα ανοίγει το μεγάφωνο και μετά πρέπει να το κλείσω (με το πάτημα του κουμπιού) για να μιλήσω από το ακουστικό. Από που διορθώνεται αυτό;

The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

κανε κλικ εδω και θα δεις τις ρυθμισεις της cosmote για το 6230

 

Αυτό:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Πριν προβείτε στην καταχώρηση των ρυθμίσεων θα πρέπει απαραίτητα να επιλέξετε από το μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ - ΓΛΩΣΣΑ – ΑΓΓΛΙΚΑ

 

γιατί το λέει; Ξέρει κανείς; Αμέσως μετά εξηγεί τις ρυθμίσεις και για ελληνικά μενού... :w00t:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό:

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Πριν προβείτε στην καταχώρηση των ρυθμίσεων θα πρέπει απαραίτητα να επιλέξετε από το μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ - ΓΛΩΣΣΑ – ΑΓΓΛΙΚΑ

 

γιατί το λέει; Ξέρει κανείς; Αμέσως μετά εξηγεί τις ρυθμίσεις και για ελληνικά μενού... :w00t:

ναι ξερω.

Δεν παιζει κανενα ρολο.Μην γυρνας τη γλωσσα στα αγγλικα.Ειναι ανουσιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. μια ερωτηξη!! με το nokia pc suite μπορω να κανω εγκατασταση εφαρμογης σε αλλη μαρκα κινητου? merci!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. μια ερωτηξη!! με το nokia pc suite μπορω να κανω εγκατασταση εφαρμογης σε αλλη μαρκα κινητου? merci!!

 

Oxi file mou den nomizw na mporeseis..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Καπου καπως καποτε ειχε δωσει καποιος οδηγιες για το πως κανουμε playlist, μηπως θυμαται κανεις πως? :)
Link to comment
Share on other sites

Καπου καπως καποτε ειχε δωσει καποιος οδηγιες για το πως κανουμε playlist, μηπως θυμαται κανεις πως? :)

 

Den 8ymamai se poia selida, alla soy tis para8etw:

 

 

Vima 1o

--------------------------------

vazoume tragoudia sw fakelous tis mmc kartas mas kai ta organonoume opos theloume

 

Vima 2o

--------------------------------

a) Anoigoume to programma Nokia Audio Manager(Stountio mousikis)

b) apo to menou epilegoume Epeksergasia/Dimiourgia listas anaparagogis

c) sto parathiro pou anoigei sozoume me opoio onoma theloume ti lista

d) sto epano panel exei dimiourgithei mia kataxorisi gia ti lista pou ftiaksame

e)Apo to kato dendroeides menou pou apeikonizei ta periexomena tou tilefonou mas, epilegoume

to komvo pou leei "lista anaparagogis"

f)kanoume drag n' drop (siroume diladi) apo to epano panel tis listes pou ftiaksame kai tin pame sto kato deksi panel,

pou einai dipla apo to dentraki

g)Se kathe lista pou exei dimiourgithei sto kato deksi panel, kanoume deksi click kai epiegoume

prosthiki

h) apo to parathiro pou anoigei vlepoume ola ta mp3 tis kartas xima. se kathe lista vazoume opoia tragoudia theloume

 

 

Vima 3o

--------------------------------

a)Apo to menou tou tilefonou pame polymesa/anapar. mousikis

b)patame epiloges/lista kommation kai mas bgazei tixon kommatia pou iparxoun hdh sti mnimi tou kinitou

eite xima stin mmc.

c)patame pali epiloges /allagi listas kai epilegoume telika tin lista pou mas endiaferei

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Den 8ymamai se poia selida, alla soy tis para8etw:

 

 

Vima 1o

--------------------------------

vazoume tragoudia sw fakelous tis mmc kartas mas kai ta organonoume opos theloume

 

Vima 2o

--------------------------------

a) Anoigoume to programma Nokia Audio Manager(Stountio mousikis)

b) apo to menou epilegoume Epeksergasia/Dimiourgia listas anaparagogis

c) sto parathiro pou anoigei sozoume me opoio onoma theloume ti lista

d) sto epano panel exei dimiourgithei mia kataxorisi gia ti lista pou ftiaksame

e)Apo to kato dendroeides menou pou apeikonizei ta periexomena tou tilefonou mas, epilegoume

to komvo pou leei "lista anaparagogis"

f)kanoume drag n' drop (siroume diladi) apo to epano panel tis listes pou ftiaksame kai tin pame sto kato deksi panel,

pou einai dipla apo to dentraki

g)Se kathe lista pou exei dimiourgithei sto kato deksi panel, kanoume deksi click kai epiegoume

prosthiki

h) apo to parathiro pou anoigei vlepoume ola ta mp3 tis kartas xima. se kathe lista vazoume opoia tragoudia theloume

 

 

Vima 3o

--------------------------------

a)Apo to menou tou tilefonou pame polymesa/anapar. mousikis

b)patame epiloges/lista kommation kai mas bgazei tixon kommatia pou iparxoun hdh sti mnimi tou kinitou

eite xima stin mmc.

c)patame pali epiloges /allagi listas kai epilegoume telika tin lista pou mas endiaferei

to oti den mporoume na ftia3oume list apo to kinito ligo patata den ine??

edo sto sl45 mporis na to kanis!!!

mporoume na kanoume edit tin list apo to kinito??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

Ήθελα να κάνω backup για το κινητό μου ωστε να πάω να του κάνω αναβάθμηση

Όλα καλά κανω το backup, γυρίζω μετά την αναβάθμιση και στη διαδικασία του restore σταματάει και μου λέει connection lost. Δοκίμασα διάφορα και όταν δεν επαναφέρω τα μηνύματα μου κάνει κανονικά restore!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τα μηνύματά μου;;

Είναι κάποιο γνωστό πρ'οβλημα του pc suite; Το δοκίμασα και με ενος φίλου το 6230 και παρουσιάζει ακριβώσ το ίδιο πρόβλημα....

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

Ήθελα να κάνω backup για το κινητό μου ωστε να πάω να του κάνω αναβάθμηση

Όλα καλά κανω το backup, γυρίζω μετά την αναβάθμιση και στη διαδικασία του restore σταματάει και μου λέει connection lost. Δοκίμασα διάφορα και όταν δεν επαναφέρω τα μηνύματα μου κάνει κανονικά restore!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τα μηνύματά μου;;

Είναι κάποιο γνωστό πρ'οβλημα του pc suite; Το δοκίμασα και με ενος φίλου το 6230 και παρουσιάζει ακριβώσ το ίδιο πρόβλημα....

to minima pou sou vgazi simeni oti kapou klini i serial sindesi pou exis kani!!

dokimase me to conection manager na ftia3is a3iopisti siskevi pali, & mena meta apo update mou evgaze to idio error ala meta apo poles prospa8ies doulepse.

Link to comment
Share on other sites

to minima pou sou vgazi simeni oti kapou klini i serial sindesi pou exis kani!!

dokimase me to conection manager na ftia3is a3iopisti siskevi pali, & mena meta apo update mou evgaze to idio error ala meta apo poles prospa8ies doulepse.

πιστευω πως κατι αλλο φταιει...

εγω ειχα ανεκαθεν αυτο το προβλημα,οχι μονο μετα τις αναβαθμισεις αλλα κι επιτοπου αν το προσπαθουσα,δεν γινοταν.Αν ξετσεκαρα τα μηνυματα απ το pc suite,δεν ειχα προβλημα.

Κατι παιζει στα σιγουρα κ θα ηθελα πραγματικα να μαθω το τι!!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως κατι αλλο φταιει...

εγω ειχα ανεκαθεν αυτο το προβλημα,οχι μονο μετα τις αναβαθμισεις αλλα κι επιτοπου αν το προσπαθουσα,δεν γινοταν.Αν ξετσεκαρα τα μηνυματα απ το pc suite,δεν ειχα προβλημα.

Κατι παιζει στα σιγουρα κ θα ηθελα πραγματικα να μαθω το τι!!!

Genikos to pc suit den ine kai oti kalitiro ( etsi pistevw ) ixa 6600 kai pali ta idia mou ekane!

prospa8w na sinde8w me bt kai sindeete 1 stis 10!

poles fores krashari to bt!! (bt tray)

exw doungle tis msi me telefteos drivers kai pc suit pali teleftea ekdosi.

pira kalodio kai vrika ti iggea mou

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση: Πηγα σημερα το 6230 για αναβαθμιση και ελεγχο ακουστικου στη Νοκια και τα εφτιαξαν αλλα βρηκα την καρτα μνηνμης κλειδωμενη. Οι τεχνικοι ειπαν πως ειναι κατεστραμενη και καλα απο χαλασμενο αρχειο που ειχε μεσα. Δε θυμαμαι να ειχα βαλει κωδικο. Τωρα δεν ανοιγει χωρις κωδικο. Το ΒΤ του PC δεν τη βλεπει καθολου, καμμια ιδεα να την ανοιξω?
Link to comment
Share on other sites

:wacko: :wacko: κοιτα φιλε...καταρχας....αμα δεν βγαινει...δοκιμασε να πας ασφαλη λειτουργεια των windows xp πατοντας F8 αρκετες φορες οταν ξεκινα ο υπολογιστης...αμα μπεις σβησε τον φακελο...αλλιως κατεβασε το regsupreme pro 1.1 απο το http://www.macecraft.com και σβησε το pc suite και απο τον καταλογο εκκινησης....να ξερεις οτι μερικες φορες μπορει να μην δουλευει γιατι απλα δεν εχεις δωσει ονομα στην μνημη του κινητου(εγινε και σε μενα)...bye :) :)
http://sfx-images.mozilla.org/affiliates/Buttons/180x60/safer.gifDOWNLOAD FIREFOX :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να κατηγορουμε ετσι το pc suite οχι πως εμενα μου κανει λιγοτερα αλλα ασ μην ξεχασουμε οτι η microsoft εχει την nokia στην "μαυρη λιστα" και βεβαια η nokia μαζι με την redhat(linux) και καποιες αλλες εταιριες εχουν την microsoft ακομα στα δικαστηρια.....αμα συνεχεισουν ετσι δεν βλεπω φως....
http://sfx-images.mozilla.org/affiliates/Buttons/180x60/safer.gifDOWNLOAD FIREFOX :up: :up: :up: :up: :up: :up:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα:

Ήθελα να κάνω backup για το κινητό μου ωστε να πάω να του κάνω αναβάθμηση

Όλα καλά κανω το backup, γυρίζω μετά την αναβάθμιση και στη διαδικασία του restore σταματάει και μου λέει connection lost. Δοκίμασα διάφορα και όταν δεν επαναφέρω τα μηνύματα μου κάνει κανονικά restore!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επαναφέρω τα μηνύματά μου;;

Είναι κάποιο γνωστό πρ'οβλημα του pc suite; Το δοκίμασα και με ενος φίλου το 6230 και παρουσιάζει ακριβώσ το ίδιο πρόβλημα....

δοκίμασε να κάνεις restore ξεχωριστά στα items που σου δίνει (πχ μόνο τηλεφωνικό κατάλογο)

Ειχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και "παίζοντας" κατέληξα οτι κάποιο "αντικείμενο" που κάνει restore το κολλαει. Σε καμία περίπτωση δεν εφταιγε η σύνδεση.Τελικά αρκέστηκα στο restore του καταλόγου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...