Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο... που είναι το mobile review να δει αυτή την φωτό... :)

 

http://www.pocketpcthoughts.com/forums/images/smiles/headbang.gif

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@christ k

thanx gia tin photo, ithela kairo twra na dw pws einai ontos i othoni mias kai exoun akoustei polla

 

Emfaneis i veltiwsi apo 7250 ktl, alla apo tin photo tou mobile-review de vlepw kamia megali allagi

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thantrantas (21 Απρ. 2004 , 21:14)

 

@christ k

thanx gia tin photo, ithela kairo twra na dw pws einai ontos i othoni mias kai exoun akoustei polla

 

Emfaneis i veltiwsi apo 7250 ktl, alla apo tin photo tou mobile-review de vlepw kamia megali allagi

 

Φιλε μου δυστυχώς δεν μπορεί να βγει καλύτερη....Η φωτό το αδικεί το κινητό....Τα χρώματα είναι τουλαχιστον 25% καλυτερα.....Απλά ενδεικτικά...Πρόσεξε και πόσο επίπεδα και μονόχρωμα φαίνονται και τα χρώματα στο pc.... ;)

Link to comment
Share on other sites

as mou apantisi pliz kapios se afto pou eixa grapsi sthn proigoumeni selida !@! to ksanapostaro ....AS ME BOI8ISI KAPIOS !!! agorasa apo to plaisio simera siskebi bluetooth gia to kinito 6230 ekana eggatastasi teliosa ta panta ola ok energopio tou kinitou to bluetooth kai to anagnorizi ola kalla ok me to pou pataw anigma gia na litourgisi sto kinito h sikebi pou brike tou bluetooth mou zitai na dosw kodiko prozbasis !!!!!!! h siskebi bluetooth pou agorasa einai markas CHRONOS thn agorasa apo to plaisio .sta xartia tis siskebis den leei pou8ena gia kodiko !! kseri kanis na mou apantisi plizzzzzzz an exei kapios thn idia siskebi
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP900 Dream's phon: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia to kinito exei erthei sta voda shop? Endiaferete mia fili mou as mou pei kapoios!!! Thanks!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spi Nik (21 Απρ. 2004 , 22:29)

 

1.sta mms ipostirizi pollapla slides?

2.ipostirizi amr? mmf?

 

ναι...ναι! :)

as mou apantisi pliz kapios se afto pou eixa grapsi sthn proigoumeni selida !@! to ksanapostaro ....AS ME BOI8ISI KAPIOS !!! agorasa apo to plaisio simera siskebi bluetooth gia to kinito 6230 ekana eggatastasi teliosa ta panta ola ok energopio tou kinitou to bluetooth kai to anagnorizi ola kalla ok me to pou pataw anigma gia na litourgisi sto kinito h sikebi pou brike tou bluetooth mou zitai na dosw kodiko prozbasis !!!!!!! h siskebi bluetooth pou agorasa einai markas CHRONOS thn agorasa apo to plaisio .sta xartia tis siskebis den leei pou8ena gia kodiko !! kseri kanis na mou apantisi plizzzzzzz an exei kapios thn idia siskebi

Για βάλε καποιο τυχαίο και δες αν τον δεχεται...Σημασία μαλλον εχει η διπλή καταχώρηση του ίδιου κωδικού... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος word1983 (21 Απρ. 2004 , 21:25)

 

as mou apantisi pliz kapios se afto pou eixa grapsi sthn proigoumeni selida !@! to ksanapostaro ....AS ME BOI8ISI KAPIOS !!! agorasa apo to plaisio simera siskebi bluetooth gia to kinito 6230 ekana eggatastasi teliosa ta panta ola ok energopio tou kinitou to bluetooth kai to anagnorizi ola kalla ok me to pou pataw anigma gia na litourgisi sto kinito h sikebi pou brike tou bluetooth mou zitai na dosw kodiko prozbasis !!!!!!! h siskebi bluetooth pou agorasa einai markas CHRONOS thn agorasa apo to plaisio .sta xartia tis siskebis den leei pou8ena gia kodiko !! kseri kanis na mou apantisi plizzzzzzz an exei kapios thn idia siskebi

 

 

θα βαλεις το ιδιο κωδικο που εβαλες στο pc σου.

Αν δεν εβαλες ακομα τοτε οριζεις εσυ παλι ενα κωδικο της

αρεσκειας σου και μετα βαζεις τον ιδιο παλι. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

katafera kai dimiourgisa ena kodiko nervous mou anagnorise thn siskebi to pc sindeete me to kinito alla to koufo einai tora oti me to pou sinde8i me to pc to kinito se 5 defterolepta mou klini thn sindesi to kinito !!!! :( :( tora ti fteei ? mipos to logismiko tou kinitou exei kapio bug me ath thn siskebi bluetooth ?? ksanatonizw oti sindeete to kinito me to pc kai meta to kinito apo mono tou se 5 defterolepta eno einai sindemeno epitelous klini thn sindesi kanonika xoris logo ;(
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκινήσεις κάποια εφαρμογή που να εκμεταλλεύεται τη σύνδεση σου. Και μόλις την ξεκινήσεις θ' ανοίξει και η σύνδεση μόνης της. Π.χ. Nokia PC Suite, Oxygen Phone Manager, κτλ.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

:tease: ..oh dear!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Spi Nik (21 Απρ. 2004 , 22:29)

 

mmf?

 

 

δεν νομίζω να υποστηρίζει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τελικα εχω φαει πολυ κολλημα με το κινητο ειναι πολυ καλο τις τελευταιες μερες ομως μου εκανε καποια κολπακια.μολις το πηρα του εβαλα μια 256mmc,ολα καλα στην αρχη ωσπου παρατηρησα οτι πολλες φορες που προσπαθουσε καποιος φιλος να με παρει τηλ το κινητο εκανε restart εποικοινωνησα λοιπον σημερα το πρωι με πλαισιο και με γερμανο και τους ειπα τα καθεκαστα και απο τα 2 μαγαζια μου ειπαν οτι ισως φταιει η καρτα μνημης και κανει restart να επισημανω οτι η καρτα που του ειχα βαλει δεν ηταν γνωστης μαρκας οπως π.χ η sun του εβαλα λοιπον μια 128 γιατι μου ειπαν οτι συνεργαζεται καλυτερα με το κινητι κι οντως μεχρι τωρα ολα ok,λετε να ισχυει αυτο?επισης στη συνεχεια εδωσα υην 256 καρτα σε ενα φιλο που εχει ενα sx-1 προσπαθησε να κανει μορφοποιηση καρτας ο φιλος αλλα τιποτα μολις τελειωνει του λεει καρτα καταστραμενη τι μπορω να κανω γι αυτο ρε παιδια ωστε να τη ξεφορτωθω κιολας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος word1983 (21 Απρ. 2004 , 15:46)

 

ok me to pou pataw anigma gia na litourgisi sto kinito h sikebi pou brike tou bluetooth mou zitai na dosw kodiko prozbasis !!!!!!! na mou apantisi plizzzzzzz an exei kapios thn idia siskebi

 

Δεν ειναι κατι το δυσκολο αγαπητε φιλε, ειναι ο κλασσικος κωδικος για ολες τις συσκευες bluetooth, που ειναι τεσσερα μηδενικα (0000) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος N!K0S (21 Απρ. 2004 , 22:17)

 

paidia mporei kapoios na mou pei ti einai kalytero gia na katevazw mp3 apo to pc mou.bt h usb kalwdio?poio einai pio grhgoro?kai poso einai h timh apo to ka8ena proion?thanx.......

 

 

Το καλύτερο από άποψη ταχύτητας είναι ένας usb card reader (γύρω στα 6' για να γεμίσει μία 128MB) όπου απλά βάζεις την MMC κάρτα και διαβάζεις/γράφεις απευθείας. Φαντάσου το σαν ένα disk drive. Τα Windows XP το βρίσκουν χωρίς drivers. Τιμή γύρω στα 20-30 ευρώ. Το κακό βέβαια ότι πρέπει κάθε φορά να βγάζεις/βάζεις την MMC από το κινητό.

 

Το ΒΤ είναι ψιλοαργό όπως και να το κάνεις. Αν δε κάνω λάθος κάνεί γύρω στα 5' το κομμάτι (βέβαια αυτό είναι πολύ γενικό, καθώς εξαρτάται από το μέγεθος του τραγουδιού, την απόσταση της συσκευής από τον BT adaptor κ.α.). Τιμή: 40-50 ευρώ.

 

Για το καλώδιο δε γνωρίζω, και νομίζω πως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα Ελλάδα (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος)

 

word1983, μήπως δεν έχεις κάνει σωστά τις ρυθμίσεις με το BT? Ακολούθησες τις οδηγίες που υπάρχουν σε ένα website για το πως να το ρυθμίσεις? (έχει δωθεί το link παλαιότερα από Alexkass νομίζω). Μπορείς να κάνεις και ένα search στο forum βέβαια :)

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eirini_any (22 Απρ. 2004 , 00:57)

 

MIPOS KSEREI KANEIS POSO EXEI TO 6230 STO COSMOTE 2004? ME FPA.

 

 

Η Cosmote δεν το έχει φέρει ακόμα. Επίσης θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σα να ΦΩΝΑΖΕΙΣ. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. όλα τα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟΥ και όλες τις ALPHA COPY...δεν υπάρχει πουθενά και μάλιστα άγνωστο πότε θα ξαναυπάρξει, λογικά την επόμενη εβδομάδα μου είπαν... :mad: :mad:
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (22 Απρ. 2004 , 00:50)

 

καλησπερα τελικα εχω φαει πολυ κολλημα με το κινητο ειναι πολυ καλο τις τελευταιες μερες ομως μου εκανε καποια κολπακια.μολις το πηρα του εβαλα μια 256mmc,ολα καλα στην αρχη ωσπου παρατηρησα οτι πολλες φορες που προσπαθουσε καποιος φιλος να με παρει τηλ το κινητο εκανε restart εποικοινωνησα λοιπον σημερα το πρωι με πλαισιο και με γερμανο και τους ειπα τα καθεκαστα και απο τα 2 μαγαζια μου ειπαν οτι ισως φταιει η καρτα μνημης και κανει restart να επισημανω οτι η καρτα που του ειχα βαλει δεν ηταν γνωστης μαρκας οπως π.χ η sun του εβαλα λοιπον μια 128 γιατι μου ειπαν οτι συνεργαζεται καλυτερα με το κινητι κι οντως μεχρι τωρα ολα ok,λετε να ισχυει αυτο?επισης στη συνεχεια εδωσα υην 256 καρτα σε ενα φιλο που εχει ενα sx-1 προσπαθησε να κανει μορφοποιηση καρτας ο φιλος αλλα τιποτα μολις τελειωνει του λεει καρτα καταστραμενη τι μπορω να κανω γι αυτο ρε παιδια ωστε να τη ξεφορτωθω κιολας?

 

 

βάλε την σε ένα reader στο πισί (προς θεού το σχ1 κάνει δική του μορφοποίηση) και μετά φορμάτ ;)

 

και όλα οκ.

 

Υ.Γ. αρκεί να μην έχει καταστραφεί (για άγνωστο λόγο) η ασφαλισμένη περιοχή της κάρτας (δεν είναι για αποθήκευση αλλά φέρει την ταυτότητα της κάρτας). κάτι τέτοιο είχε συμβεί παλαιότερα σε ένα παιδί με ένα 6600.

μακριά από μας ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος birbilis (21 Απρ. 2004 , 10:12)

 

balakof: ginetai ayto poy zhtas. Mesa apo th diamorfvsh toy kathe profil mporeis na diale3eis na dexesai oles tis klhseis h mono apo opoia/opoies omades 8es:

Menu-->Rythmyseis-->Profil-->(dialegeis to profil poy 8es)-->Eidopoihsh gia...

Yparxei kai kapoia allh rythmhsh me tis kleistes omades xrhstvn alla den to exw xrhsimopoihsei pote kai den 3erw pws akribvs leitoyrgei. Elpizw na boh8hsa!

 

ευχαριστώ birbilis, το δοκιμάζω τώρα. έχω όμως την υποψία ότι απλώς δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης με αυτον τον τρόπο. έλεγα μήπως φαίνεται και αποσχολημένο ή κλειστό (για αν σταματά ο άλλος να παίρνει ;) )

θα το διαπιστώσω πάντως....

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΤΟ 6230?? ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ? ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 6945606743 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ 6230? ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΗΤΑΝΕ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος biller (22 Απρ. 2004 , 12:05)

 

Πήρα τηλ. όλα τα καταστήματα ΠΛΑΙΣΙΟΥ και όλες τις ALPHA COPY...δεν υπάρχει πουθενά και μάλιστα άγνωστο πότε θα ξαναυπάρξει, λογικά την επόμενη εβδομάδα μου είπαν... :mad: :mad:

 

To βγάζω στην μαύρη αγορά..... :p

 

1400 Ευρώ και ακούω προσφορές..... :p :lol: :rotfl:

 

Πιστέψτε με και τόσα θα τα άξιζε..... :whistle: :happy: :D

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά είναι εκπληκτικό :)

 

ένα best seller 97 γραμμαρίων ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fits (22 Απρ. 2004 , 15:08)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΣΤΟ 6230?? ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΡΩ? ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ 6945606743 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΤΟΥ ΝΟΚΙΑ 6230? ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟ ΗΤΑΝΕ?

 

 

Φιλε μου καλησπερα.

Απο οτι ξερω δεν εχει βγει καινουργια

αναβαθμιση για το 6230.

Καλο ειναι οταν με το καλο βγει να το

πας σε ενα club νοκια διοτι χρειαζονται ακριβα μηχανηματα

και γενικοτερα δεν ειναι κατι ευκολο.

 

Για περισσοτερες πληροφοριες για το 6230,

υπαρχει το επισημασμενο θεμα:

Nokia 6230 {επίσημο thread}

 

Φιλικα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...