Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μεγαλύτερη απογοήτευση στο κατα τα αλλά εξαιρετικό αυτο κινητό ειναι η αδύναμη δόνηση. Από τότε που το χρησιμοποιώ σαν κύριο τηλέφωνο έχω χάσει άπειρες κλήσεις και μηνύματα :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες παρήγγειλα και περιμένω το συγκεκριμένο κινητό από vickmall για ένα φίλο, όχι πολύ σχετικό... Θέλω να σας ρωτήσω εάν το κινητό όπως θα το παραλάβω θα είναι κομπλέ (δηλαδή όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστο) ή χρειάζεται να περάσω κάποια ελληνική ή άλλη ρομ. Για να περάσω ελληνική ρομ χρειάζεται και root και TWRP ή περνάνε όπως είναι από τη συσκευή; Επίσης επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά με MIUI και δε γνωρίζω την ακριβή διαδικασία (κάτοχος OnePlus One...) μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ με οδηγίες εγκατάστασης αυτής.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/134-HowTo-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Θήκες και temperred glass, παίρνει ίδια με του Μi4i, σωστά;

Γιατί ψάχνω να αλλάξω τα free του vickmall και γενικά δεν βρίσκω και πολλά. Αν έχετε και καμιά πρόταση καλοδεχούμενη :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω και προβληματα οπως flickering στην οθονη και με τα notifications στο viber. Αν βαλω την ελληνικη rom αυτα θα ληθουν λογικα οπως διαβάζω, σωστα? Εχουν γραφτει πολλες σελιδες και ειναι λιγο χαοτικο το thread. Επισης, αν βαλω ελληνικη rom σημαινει οτι δε μπορω να ρυθμισω το κινητο μου σε καποια αλλη γλωσσα, π.χ. αγγλικα? Υπαρχει αλλη rom εστω αγγλικη που να είναι καλύτερη?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εχω και προβληματα οπως flickering στην οθονη και με τα notifications στο viber. Αν βαλω την ελληνικη rom αυτα θα ληθουν λογικα οπως διαβάζω, σωστα? Εχουν γραφτει πολλες σελιδες και ειναι λιγο χαοτικο το thread. Επισης, αν βαλω ελληνικη rom σημαινει οτι δε μπορω να ρυθμισω το κινητο μου σε καποια αλλη γλωσσα, π.χ. αγγλικα? Υπαρχει αλλη rom εστω αγγλικη που να είναι καλύτερη?

 

Ευχαριστω!

 

Και αγγλικα να το εβαζα παλι την ελληνικη θα περνουσα εγω προσωπικα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και αγγλικα να το εβαζα παλι την ελληνικη θα περνουσα εγω προσωπικα...

 

Για ποιους λογους? Τη θεωρείς καλύτερη για καποιους λογους?

Για τα αλλα που ρωταω μήπως γνωριζεις? flickering και ειδοποιησεις διορθωνονται με την ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιους λογους? Τη θεωρείς καλύτερη για καποιους λογους?

Για τα αλλα που ρωταω μήπως γνωριζεις? flickering και ειδοποιησεις διορθωνονται με την ελληνικη?

 

Όλα μια χαρά είναι με την Ελληνική. Κανένα πρόβλημα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Θήκες και temperred glass, παίρνει ίδια με του Μi4i, σωστά;

Γιατί ψάχνω να αλλάξω τα free του vickmall και γενικά δεν βρίσκω και πολλά. Αν έχετε και καμιά πρόταση καλοδεχούμενη :)

 

Ναι τα ίδια.

Nillkin tempered glass and frosted case

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς σας θέμα με τη καμέρα ;;

Συγκεκριμένα όλα δουλεύουν άψογα, αλλά μόλις πάω να δω ένα βίντεο που μόλις τράβηξα, ο ήχος είναι ελάχιστα(αλλά φανερά αισθητά) ασυγχρόνιστος με το βίντεο.

Τρέχω την SMiUi ROM, την έκδοση xiaomi.eu MIUI stable-V7.0.15.0.LXKCNCI

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω πολυ καποιον σχετικο και προθυμο απο Ανατολικη θεσσαλονικη να μου φορτωσει

την Ελληνικη ρομ

Προφανως το παμπαλαιο laptom μου δεν βοηθαει

Παρακαλω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά έχει αγοράσει κανεις από το everbuying το κινητό τωρα τελευταία ?

 

Εγω εχω παραλαβει το δικο μου σε 15 μερες απο την αποστολη του μεσα στον Δεκεμβρη και προχτες παραγγειλα αλλο ενα και σημερα μου εδωσε tracking number

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις Απαντήσεις σας γιατί ένας φίλος ήταν πολύ αρνητικός για τον εν λόγο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να κάνω αγορά του συγκεκριμένου κινητού αλλά έχω κάποιες ανησυχίες.

1 Επειδή δεν είμαι πολύ εξειδικευμένος στο να περναω ρομ θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι να προσεξω όταν το αγοράσω ώστε να υπάρχει μέσα μια σωστή τον κατά προτίμηση με ελληνικά και να δουλεύει σωστά. Και 2 θα ήθελα γνώμες για την μπροστινή κάμερα. Ι πίσω όπως πρόσεξα είναι καλή. Ή μπροστά όμως;

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα.μετα απο καιρο αντιληπτικης ικανοτητας ηθελα να ρωτησω εαν θα εχω καποια ουσιαστικη διαφορα στην rom εαν μεταπηδηξω σε ελληνικη gtv απο dev 5.12.31 xiaomi.eu
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.Εχθες περασα την τελευταια Ελληνικη ρομ GTV 6.1.14 και εχω ενα προβλημα.Τοποθετοντας τα προγραμματα σε φακελους βγαινει μηνυμα ''προτεινομενες εφαρμογες''.Πως βγαινει;

 

[ATTACH]64869[/ATTACH]

 

 

Επειδη δεν βρηκα λυση,ξαναπερασα την ρομ και ολα καλα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Μια σκοτεινή φωτογραφία χωρίς flash από το Mi4c της κοπέλας μου με τον Sony φακό, για να έχετε μια ιδέα μέχρι που μπορεί να φτάσει. Κατά τη γνώμη μου τα πάει εξαιρετικά, πεντακάθαρη με ελάχιστο θόρυβο. Οκ, ίσως δε μπορεί να πιάσει την απόδοση των ναυαρχίδων των μεγάλων εταιριών, αλλά δεν πιστεύω πως απέχει και πάρα πολύ.

 

Πατήστε επάνω στη φωτογραφία για μεγαλύτερο μέγεθος

http://s2.postimg.org/9a2udqq6t/IMG_20160113_004527.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια σκοτεινή φωτογραφία χωρίς flash από το Mi4c της κοπέλας μου με τον Sony φακό, για να έχετε μια ιδέα μέχρι που μπορεί να φτάσει. Κατά τη γνώμη μου τα πάει εξαιρετικά, πεντακάθαρη με ελάχιστο θόρυβο. Οκ, ίσως δε μπορεί να πιάσει την απόδοση των ναυαρχίδων των μεγάλων εταιριών, αλλά δεν πιστεύω πως απέχει και πάρα πολύ.

 

Πατήστε επάνω στη φωτογραφία για μεγαλύτερο μέγεθος

http://s2.postimg.org/9a2udqq6t/IMG_20160113_004527.jpg

 

Να πω και εγω λιγο για τις οχι φωτεινες. Βλεπω κατι φωτος που εχει βγαλει η γυναικα μου καποιες φορες αλλα ειναι λιγο απογοητευτικες. Εβγαζε την ανηψια της τις προαλλες που ειναι μωρο (ξαπλωμενη και κουναγε τα ποδαρακια της) και ο κορμος εβγαινε οκ αλλα τα ποδια λες και ηταν απο αλλη φωτογραφια. Πολυ χαλι. Δεν ξερω μηπως δεν ειχε κανει focus σωστο μονο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...