Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει βγει miui v8 stable? κάτι διάβασα για beta... τώρα φοράω 7.3.1...

dev, οχι stable

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό με τους πυρήνες κακώς νομίζω το πειραξανε... Αν κάποιος θέλει να είναι στα τέρματα η συσκευη μακακια.... (εγώ δεν έχω θέμα) απλά λέω..
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανείς 4G σε Πάτρα ή Αθήνα ( βορεια προαστια ) με Vodafone ή Cosmote?Γιατι εγω δεν πιάνω πουθενα...
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανείς 4G σε Πάτρα ή Αθήνα ( βορεια προαστια ) με Vodafone ή Cosmote?Γιατι εγω δεν πιάνω πουθενα...

Κάτι έχεις κάνει λάθος, πάτρα πιάνω παντού.

Αυτό με τους πυρήνες κακώς νομίζω το πειραξανε... Αν κάποιος θέλει να είναι στα τέρματα η συσκευη μακακια.... (εγώ δεν έχω θέμα) απλά λέω..

Καλύτερα που το πείραξαν, γιατί με στοκ ρυθμιση η συσκευή υπερθερμαίνεται και χάνει σε αυτονομία. Εγώ πχ τους έχω τέρμα χαμηλά και το προτιμώ απείρως. Σε κάθε περίπτωση μπορείς να τ αλλάξεις, πχ με το kernel adiutor.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις κάνει λάθος, πάτρα πιάνω παντού.

 

Ποια εταιρεία?Κοίταξα και τις SIM.H Vodafone δεν έχει καποιο σημα επάνω αλλά την έβγαλα πριν 2 μήνες και η Cosmote έχει το 4G.Επίσης, έχω βάλει sMiui 7.2.4.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία?Κοίταξα και τις SIM.H Vodafone δεν έχει καποιο σημα επάνω αλλά την έβγαλα πριν 2 μήνες και η Cosmote έχει το 4G.Επίσης, έχω βάλει sMiui 7.2.4.

Σε Cosmote πιάνεις δηλάδη; Σε vodafone αν έχεις συμβόλαιο με λιγότερο απο 5GB internet δεν έχεις 4G.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone καρτοκινητό φοιτητικό έχω και έχω αυτό ως κύριο επειδή έχω τζαμπα MB,αλλά και το COSMOTE κάποιες φορές που το είχα δοκιμάσει δεν έπιανε...Αυτό που λες με την Vodafone δεν το ήξερα.Αν είναι έτσι είναι μεγάλοι κλέφτες...
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανείς 4G σε Πάτρα ή Αθήνα ( βορεια προαστια ) με Vodafone ή Cosmote?Γιατι εγω δεν πιάνω πουθενα...

Και εγώ Πάτρα πιάνω σχεδόν παντού 4G με cosmote...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα HTC m8, που δεν θα άλλαζα για κανένα λόγο, αλλά χρειάζομαι δικαρτο. Παίζει σε πολύ καλή τιμή το κινητο του τίτλου, αξίζει σαν μετάβαση; Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να μην κολλάει και να είναι όσο smooth το παίρνει

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα HTC m8, που δεν θα άλλαζα για κανένα λόγο, αλλά χρειάζομαι δικαρτο. Παίζει σε πολύ καλή τιμή το κινητο του τίτλου, αξίζει σαν μετάβαση; Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα να μην κολλάει και να είναι όσο smooth το παίρνει

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε επειδή έχω το m8 πίστεψε με ότι θα το αφήσεις στην άκρη μόλις πάρεις αυτό...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vodafone καρτοκινητό φοιτητικό έχω και έχω αυτό ως κύριο επειδή έχω τζαμπα MB,αλλά και το COSMOTE κάποιες φορές που το είχα δοκιμάσει δεν έπιανε...Αυτό που λες με την Vodafone δεν το ήξερα.Αν είναι έτσι είναι μεγάλοι κλέφτες...

Εχεις ενεργοποιησει τηλεφωνικα ή με sms το 4g στη vodafone ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει τηλεφωνικα ή με sms το 4g στη vodafone ?

 

Δεν το ήξερα οτι έπρεπε να στείλεις μήνυμα για να ενεργοποιηθεί το 4G.Έστειλα και Cosmote και Vodafone και είναι κομπλέ.Πιάνω και στα δυο 4G.:) H Vodafone βέβαια που δοκίμασα ταχύτητες δεν έπιανε ούτε 200 Kb/s downlaod ενώ το upload έφτανε και 2 mb/s με full σήμα.Η Cosmote έφτανε και 2.5 mb/s με full σήμα και στα δυο...

Edited by pavlos77
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο σου.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο σου.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έκανα, δεν άλλαξε κάτι...:( Μήπως να πάρω τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών ή δεν θα βγάλω άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα, δεν άλλαξε κάτι...:( Μήπως να πάρω τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών ή δεν θα βγάλω άκρη?

Όχι, απλώς το σήμα 4G στη περιοχή που βρίσκεσαι είναι πολύ χαμηλό. Αν πας σε περιοχή με κάλυψη, θα χεις κανονικές ταχύτητες.

Απευθύνσου στα αντίστοιχα θέματα για την κάλυψη και το σήμα, πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6760273#post6760273

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλώς το σήμα 4G στη περιοχή που βρίσκεσαι είναι πολύ χαμηλό. Αν πας σε περιοχή με κάλυψη, θα χεις κανονικές ταχύτητες.

Απευθύνσου στα αντίστοιχα θέματα για την κάλυψη και το σήμα, πχ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6760273#post6760273

 

Δεν είναι περίεργο όμως που έχει υψηλό upload?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο όμως που έχει υψηλό upload?

όχι, αντιθέτως. Αλλά ας παραμείνουμε στο θέμα. Ρώτα περισσότερα στα ανάλογα topics.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή έχω το m8 πίστεψε με ότι θα το αφήσεις στην άκρη μόλις πάρεις αυτό...

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Στα 130 ευρώ που πουλιέται η έκδοση 16 GB/ 2 GB RAM νομίζω αποτελεί τρομέρο deal.. Είδα και ένα συγκριτικό με το LG G4 και αν εξαιρέσεις την κάμερα στην οποία το LG G4 υπερτερούσε, χωρίς να σημαίνει πως του MI4C ήταν κακή, το mi4c ρόλλαρε πολύ καλά...

Αξίζει λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

 

Στάλθηκε από το HTC One_M8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιας και το προηγούμενο μου κινητό ηταν το μ8 θα σου πω οτι το μ8 ήταν ανώτερο σε ολα απο το ξιαομι. Εκτος απο μπαταρια και καμερα. Σε καμια περίπτωση το ξιαομι δεν ει αι κακό . ουτε καν μετριο. Είναι σιγουρα αξιολογη συσκευή. Ειδικα στην τιμη που παιζει.. Απλα το σενσε δεν παίζετε. Αυτα απι εμενα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το προηγούμενο μου κινητό ηταν το μ8 θα σου πω οτι το μ8 ήταν ανώτερο σε ολα απο το ξιαομι. Εκτος απο μπαταρια και καμερα. Σε καμια περίπτωση το ξιαομι δεν ει αι κακό . ουτε καν μετριο. Είναι σιγουρα αξιολογη συσκευή. Ειδικα στην τιμη που παιζει.. Απλα το σενσε δεν παίζετε. Αυτα απι εμενα

Miui >>>>>> Sense. Και ναι, το χω δουλέψει πολύ το sense και τελευταίες εκδόσεις. Είναι ένα τίποτα μπροστά σε Miui

Link to comment
Share on other sites

Miui >>>>>> Sense. Και ναι, το χω δουλέψει πολύ το sense και τελευταίες εκδόσεις. Είναι ένα τίποτα μπροστά σε Miui

 

Μονο και μονο την επαναφορτωση στις εφαρμογές που κανει η μιουι φτανει.στον Chrome συγκεκριμένα. Τωρα το ποσο πιο απαλο και ποσο γλυκα ρολαρει ειναι αλλη ιστορία. Και μονο κάποιος ψειρας θα το αντιληφθεί. Αλλα εχουν διαφορα. Την ειδες δεν την ειδες υπαρχει. Απόδειξη καλογραμμενης ρομ και οι ατελειωτες μερες χωρις επανεκκίνηση. Εδω σε μια εβδομάδα κολαει το συμπαν εαν δεν επανεκκινησεις. Δεν υποστηριζω ουτε ειμαι φανατικος. Την αποψη μου λεω μεσα απο εμπειριες. Στην τιμη αυτη το ξιαομι ειναι μανουλα

Link to comment
Share on other sites

Μονο και μονο την επαναφορτωση στις εφαρμογές που κανει η μιουι φτανει.στον Chrome συγκεκριμένα. Τωρα το ποσο πιο απαλο και ποσο γλυκα ρολαρει ειναι αλλη ιστορία. Και μονο κάποιος ψειρας θα το αντιληφθεί. Αλλα εχουν διαφορα. Την ειδες δεν την ειδες υπαρχει. Απόδειξη καλογραμμενης ρομ και οι ατελειωτες μερες χωρις επανεκκίνηση. Εδω σε μια εβδομάδα κολαει το συμπαν εαν δεν επανεκκινησεις. Δεν υποστηριζω ουτε ειμαι φανατικος. Την αποψη μου λεω μεσα απο εμπειριες. Στην τιμη αυτη το ξιαομι ειναι μανουλα

Επαναφόρτωση εφαρμογων; Τι εννοείς; Μήπως έχεις μείνει σε συσκευές με 1GB RAM και κάτω; Ή μήπως ακόμη δεν έχεις μάθει οτι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις της Miui να μην σου κλεινει τις εφαρμογές μετά από κάποια λεπτά που ναι κλειδωμένο; Κακογραμμένη ρομ η Miui; Επανακκινήσεις η Miui; Σέβομαι το δικαίωμά σου στο να εκφράζεις την άποψή σου, αλλά να το κάνεις με πραγματικά επιχειρήματα. Όχι με λόγια του αέρα. Δουλεύω Miui από τις πρώτες εκδόσεις της κ μάλιστα σε custom roms για μη xiaomi συσκευές. Κι ειδικά τώρα με το mi4c και τις επίσημες ρομ της ελληνικής κοινότητας, οι μόνες επανακκινήσεις που κάνω είναι για να περάσω νεότερη έκδοση ρομ. Αν εσένα κολλάει το σύμπαν, να κοιτάξεις λίγο τι κακογραμμένες εφαρμογές εγκαθιστάς που σαβουριάζουν το κινητό. Σαφώς το Sense ειν καλογραμμένο πλέον (γιατί κάποτε έκανε τις συσκευές να σέρνονται χειρότερα απο samsung με touchwiz) αλλά η Miui είναι κλάσεις ανώτερη σε δυνατότητες, και άκρως σταθερή και γρήγορη ακόμη και μετά από 300 μέρες uptime.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...