Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν έχουμε και λέμε....

 

  • το θέμα με το flickering του φωτισμού στην οθόνη το έφτιαξαν μάλλον.
  • η εφαρμογή my pc suite για τους υπολογιστές είναι κάτι που θα ξεχάσετε. Δεν δουλεύει σωστά τις περισσότερες φορές, και ούτε λόγος για backup το οποίο δεν δουλεύει καθόλου (μιας και αν δουλεύετε με dev rom θα είστε με twrp τραβήξτε backup απο εκεί. Λογικά αυτό μια χαρά θα κάνει).
  • Καθυστέρηση σε push notifications αναφέρουν μερικοί, δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω, νομίζω μια χαρά μου έρχονται.
  • το touch της οθόνης είναι ειδικά στην τελευταία dev rom (5.11.12) είναι λίγο περίεργο. Κάποιες φορές είναι λες και είναι πολύ ευαίσθητο, κάποιες άλλες λες και δεν ακούει καλά.
  • Η μπαταρία στην τελευταία dev τουλάχιστον σε εμένα πάει πολύ καλά.
  • Πολύ σπαστικό που τα περισσότερα σημεία του launcher και των μαμά εφαρμογών δεν γυρνάνε σε landscape.
  • Αυτό που οι μισές ρυθμίσεις είναι σε εφαρμογή έξω απο τις ρυθμίσεις, και οι άλλες μισές μαζεμένες μέσα στις ρυθμίσεις σε ειδική κατηγορία μόνο κινέζος θα μπορούσε να το σκεφτεί. Κατα την γνώμη μου πάντα. Όχι ότι δεν μπορείς να το συνηθίσεις.
  • Ακόμα δεν έχω συνηθίσει το ότι οι εφαρμογές είναι όλες έξω και δεν υπάρχει συρτάρι εφαρμογών. Βέβαια και σε ότι android είχα πριν τις εφαρμογές στο συρτάρι τις είχα σε φακελάκια.
  • Κάποια widget δεν σε αφήνει να τα κάνεις resize ενώ κάποια άλλα σε αφήνει. πχ δεν μπορώ να κάνω resize το widget των σημειώσεων.
  • Τα γραφικά του είναι απλά και πανέμορφα για εμένα.
  • Το auto στο φωτισμό δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει. Δεν θα έπρεπε να χαμηλώνει τελείως τον φωτισμό όταν είμαι σε τελείως σκοτεινό χώρο? Είναι λες και δεν δουλεύει.
  • Κάποια κινέζικα όλο και κάπου βλέπεις ξεχασμένα. Ειδικά στο search στις δημοφιλείς αναζητήσεις που είναι online και δεν μπορούν να το φτιάξουν.
  • Για να ανοίξει η παραμετροποίηση των theme πρέπει να κάνετε clear cache της εφαρμογής με κλειστά data ή να δουλέψετε με shortcut/favorite απο την εφαρμογή shortcut master.
  • Το edge handgrip (ταπ στο πλάι είτε για φωτο είτε για να πας πίσω) ενώ ακούγεται καλό (ειδικά το να πάς πίσω), ακούει όποτε θέλει, είτε φοράει θήκη το κινητό είτε όχι.
  • Το feature που σβήνει το κινητό αυτόματα ότι ώρα θες και ξαναανάβει αυτόματα ότι ώρα θες απλά μαμάει.
  • λειτουργία παιδιού. μαμάει.
  • Το πίσω καπάκι γλιστράει λές και έχει σαπούνι πάνω του. Σαν μετάξι ένα πράμα. H frosted nilkin είναι πολύ ωραία (είναι τόσο ακριβώς φτιαγμένη που σκέφτομαι αν την βγάλω καμια 10αρια φορές θα κάνει γραμμές στο κινητό).
  • Θα παραγγείλω αύριο κανα πίσω καπάκι με κανα άλλο χρωματάκι. Γιατί όχι.

 

Αν στο twrp φάει κόλλημα και δεν ακούει το touch απλά αφήστε το 2-3 λεπτά και θα φτιάξει.

Αυτά μέχρι τώρα.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό που δεν μπορείτε να βάλετε ένα Nova launcher ή παρόμοιο όμως ......... :))

 

:O Ειναι ωραίος αυτός ρε. Θα προσπαθίσω λίγο ακόμα (αν και αυτό με το landscape δεν είναι μόνο ο launcher, αλλά και ένα κάρο εφαρμογές.)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έχουμε και λέμε....

 

  • το θέμα με το flickering του φωτισμού στην οθόνη το έφτιαξαν μάλλον.
  • η εφαρμογή my pc suite για τους υπολογιστές είναι κάτι που θα ξεχάσετε. Δεν δουλεύει σωστά τις περισσότερες φορές, και ούτε λόγος για backup το οποίο δεν δουλεύει καθόλου (μιας και αν δουλεύετε με dev rom θα είστε με twrp τραβήξτε backup απο εκεί. Λογικά αυτό μια χαρά θα κάνει).
  • Καθυστέρηση σε push notifications αναφέρουν μερικοί, δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω, νομίζω μια χαρά μου έρχονται.
  • το touch της οθόνης είναι ειδικά στην τελευταία dev rom (5.11.12) είναι λίγο περίεργο. Κάποιες φορές είναι λες και είναι πολύ ευαίσθητο, κάποιες άλλες λες και δεν ακούει καλά.
  • Η μπαταρία στην τελευταία dev τουλάχιστον σε εμένα πάει πολύ καλά.
  • Πολύ σπαστικό που τα περισσότερα σημεία του launcher και των μαμά εφαρμογών δεν γυρνάνε σε landscape.
  • Αυτό που οι μισές ρυθμίσεις είναι σε εφαρμογή έξω απο τις ρυθμίσεις, και οι άλλες μισές μαζεμένες μέσα στις ρυθμίσεις σε ειδική κατηγορία μόνο κινέζος θα μπορούσε να το σκεφτεί. Κατα την γνώμη μου πάντα. Όχι ότι δεν μπορείς να το συνηθίσεις.
  • Ακόμα δεν έχω συνηθίσει το ότι οι εφαρμογές είναι όλες έξω και δεν υπάρχει συρτάρι εφαρμογών. Βέβαια και σε ότι android είχα πριν τις εφαρμογές στο συρτάρι τις είχα σε φακελάκια.
  • Κάποια widget δεν σε αφήνει να τα κάνεις resize ενώ κάποια άλλα σε αφήνει. πχ δεν μπορώ να κάνω resize το widget των σημειώσεων.
  • Τα γραφικά του είναι απλά και πανέμορφα για εμένα.
  • Το auto στο φωτισμό δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει. Δεν θα έπρεπε να χαμηλώνει τελείως τον φωτισμό όταν είμαι σε τελείως σκοτεινό χώρο? Είναι λες και δεν δουλεύει.
  • Κάποια κινέζικα όλο και κάπου βλέπεις ξεχασμένα. Ειδικά στο search στις δημοφιλείς αναζητήσεις που είναι online και δεν μπορούν να το φτιάξουν.
  • Για να ανοίξει η παραμετροποίηση των theme πρέπει να κάνετε clear cache της εφαρμογής με κλειστά data ή να δουλέψετε με shortcut/favorite απο την εφαρμογή shortcut master.
  • Το edge handgrip (ταπ στο πλάι είτε για φωτο είτε για να πας πίσω) ενώ ακούγεται καλό (ειδικά το να πάς πίσω), ακούει όποτε θέλει, είτε φοράει θήκη το κινητό είτε όχι.
  • Το feature που σβήνει το κινητό αυτόματα ότι ώρα θες και ξαναανάβει αυτόματα ότι ώρα θες απλά μαμάει.
  • λειτουργία παιδιού. μαμάει.
  • Το πίσω καπάκι γλιστράει λές και έχει σαπούνι πάνω του. Σαν μετάξι ένα πράμα. H frosted nilkin είναι πολύ ωραία (είναι τόσο ακριβώς φτιαγμένη που σκέφτομαι αν την βγάλω καμια 10αρια φορές θα κάνει γραμμές στο κινητό).
  • Θα παραγγείλω αύριο κανα πίσω καπάκι με κανα άλλο χρωματάκι. Γιατί όχι.

 

Αν στο twrp φάει κόλλημα και δεν ακούει το touch απλά αφήστε το 2-3 λεπτά και θα φτιάξει.

Αυτά μέχρι τώρα.

 

Πίσω καπάκι όταν λες τι εννοείς? δεν είναι μόνιμα επάνω στο κινητο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

 

Πίσω καπάκι όταν λες τι εννοείς? δεν είναι μόνιμα επάνω στο κινητο?

 

Όχι βγαίνει, και μάλιστα καθόλου δύσκολα. Μην βάλεις μαχαίρι και τέτοια. Εγώ το έκανα με λεπτή πένα απο κιθάρα. Κοίτα για βιντεο στο youtube.

 

περισσότερα για το πίσω καπάκι για όποιον ενδιαφέρεται

 

 

http://m.aliexpress.com/item/32520951859.html

 

και συζήτηση για τα πίσω καπάκια στο xda.

 

http://forum.xda-developer...cover-t3221348

 

Μπαταρία δεν έχω βρεί ακόμα.

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι έχετε δει;

 

Παράγγειλα μαζί με το τηλέφωνο αυτή.

 

Μου γυάλισαν, όμως αυτή, αυτή, αυτή και αυτή.

 

Πώς σας φαίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες τι έχετε δει;

 

Παράγγειλα μαζί με το τηλέφωνο αυτή.

 

Μου γυάλισαν, όμως αυτή, αυτή, αυτή και αυτή.

 

Πώς σας φαίνονται;

Καταρχήν το θέμα θήκης είναι προσωπικό γούστο, γιατί υπάρχουν άπειρες και το θέμα είναι εσύ ποια γουστάρεις.

Επίσης μη ξεχνάτε το ebay .... έχει ΕΝΑ ΚΑΡΟ θήκες!!! Και κάτι τελευταίο για όταν κοιτάτε για θήκες... το mi 4i είναι ίδιο σε διαστάσεις με το 4c (και οι κάμερες νομίζω ακριβώς ίδιο σημείο)!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια? Εχει κανεις προβλημα με το ξυπνητήρι? Να μην χτυπάει δηλαδή. Γιατι σημερα δεν χτύπησε της γυναίκας μου και τα άκουγα εγω…

Ειναι σε dev 5.11.05 miui.gr

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω σήμερα την έκδοση με 3GB RAM σε λευκό αγορασμένο απο minideal. Δυστυχώς ενω το ζήτησα να ερθει root δεν ήρθε και φοράει την MIUI 77.0.4.0 stable. Πρώτες εντυπώσεις σε σχεση με το προηγούμενο THL T100 άριστες. Φοβερή οθονη με ωραία αισθηση, δυνατο ηχειο, πολυ καλο και ευχρηστο περιβάλλον, ωραία κατασκευη, κανενα προβλημα με ειδοποιήσεις (messenger,viber,whats up). Φωτογραφική μηχανή μέσα στο σπιτι μεχρι τωρα πολυ καλη. Με λιγα λόγια φοβερό.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγω σήμερα την έκδοση με 3GB RAM σε λευκό αγορασμένο απο minideal. Δυστυχώς ενω το ζήτησα να ερθει root δεν ήρθε και φοράει την MIUI 77.0.4.0 stable. Πρώτες εντυπώσεις σε σχεση με το προηγούμενο THL T100 άριστες. Φοβερή οθονη με ωραία αισθηση, δυνατο ηχειο, πολυ καλο και ευχρηστο περιβάλλον, ωραία κατασκευη, κανενα προβλημα με ειδοποιήσεις (messenger,viber,whats up). Φωτογραφική μηχανή μέσα στο σπιτι μεχρι τωρα πολυ καλη. Με λιγα λόγια φοβερό.

 

Καλοριζικο φιλε μου εγω ακομα περιμενω το δικο μου σε μαυρο εχω μελλον ακομα...Τωρα root και τετοια πραγματα τα κανεις και μονος σου.

Απο ηχεια -σημα κινητης και wifi πως το βλεπεις?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου εγω ακομα περιμενω το δικο μου σε μαυρο εχω μελλον ακομα...Τωρα root και τετοια πραγματα τα κανεις και μονος σου.

Απο ηχεια -σημα κινητης και wifi πως το βλεπεις?

 

wifi σε σχεση με το ΤΗL πολυ πιο δυνατό. σε μερη στο σπιτι που ειχα μια γραμμη με το ζορι τωρα παιζει 2-3 γραμμες. σημα κανονικό, σαν συνδρομητης wind δεν μπορω να πω για το 4G. απο 3G πετάει.

 

root αν κ εχω διαβαζει τον οδηγο δεν θα βασιστω να το κάνω μόνος κ θα αγγαρεψω άλλον :D

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το θέμα θήκης είναι προσωπικό γούστο, γιατί υπάρχουν άπειρες και το θέμα είναι εσύ ποια γουστάρεις.

Επίσης μη ξεχνάτε το ebay .... έχει ΕΝΑ ΚΑΡΟ θήκες!!! Και κάτι τελευταίο για όταν κοιτάτε για θήκες... το mi 4i είναι ίδιο σε διαστάσεις με το 4c (και οι κάμερες νομίζω ακριβώς ίδιο σημείο)!

 

Απλώς το Mi4i δεν έχει υπέρυθρες και οι θήκες του την μπλοκάρουν στο c.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , θελω να παρω ενα 2ο φορτιστη και εχω χαθει με τα 85734576437 usb c /wall chargers που κυκλοφουν στο ebay ...

 

Εχετε παρει καποιο δοκιμασμενο ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορου.Πηρα σημερα το τηλεφωνο και προσπαθωντας να του περασω την τελευταια Ελληνικη ρομ xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-5.11.12,μου βγαινει σφαλμα στην διαδικασια του φλασαρισματος και δεν ολοκληρωνεται.Μπορει να βοηθησει καποιος;

Ευχαριστω.

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορου.Πηρα σημερα το τηλεφωνο και προσπαθωντας να του περασω την τελευταια Ελληνικη ρομ xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-5.11.12,μου βγαινει σφαλμα στην διαδικασια του φλασαρισματος και δεν ολοκληρωνεται.Μπορει να βοηθησει καποιος;

Ευχαριστω.

 

ακολούθησες αυτό τον οδηγό??? https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10032-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4C/???αν οχι τοτε μόνο με αυτον τον οδηγό θα το κανεις....οτιδήποτε αλλο δεν παιζει...

Link to comment
Share on other sites

ακολούθησες αυτό τον οδηγό??? https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10032-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4C/???αν οχι τοτε μόνο με αυτον τον οδηγό θα το κανεις....οτιδήποτε αλλο δεν παιζει...

Αυτον τον οδηγο χρησιμοποιησα.

Ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου.

 

Για να μας εμφανίσει ένα εικονικό CD-ROM,το τηλεφωνο πρεπει να ειναι ανοικτο ή κλειστο κατα την διαδικασια των drivers?

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον οδηγο χρησιμοποιησα.

Ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου.

 

Για να μας εμφανίσει ένα εικονικό CD-ROM,το τηλεφωνο πρεπει να ειναι ανοικτο ή κλειστο κατα την διαδικασια των drivers?

 

συνδέεεις ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ το τηλέφωνο με τον Η/Υ...

Link to comment
Share on other sites

συνδέεεις ΣΕ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ το τηλέφωνο με τον Η/Υ...

Ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Πήρα την απόφαση και μετά από περίπου δυο χρονια με το iphone 5, αφου ψιλοσιχαθηκα την ( ανυπαρκτη ) μπαταρια του, να τσιμπησω το συγκεκριμενο κινητο.

 

Πριν το κανω ομως, θα ηθελα να μου λυσετε μερικες αποριες καθως ποτε δεν πολυ ασχοληθηκα με το android, μιας και ποτε δεν το χωνεψα ακομα και οταν το λειτουργουσα πριν το iphone, αλλα και επειδη εχω παψει να ασχολουμαι με την ολη φαση των κινητων γενικοτερα περαν απλα απο την καθημερινη τους χρηση.

 

Αυτα περι ελληνικης rom κλπ που εξυπηρετουν; Εγω για παραδειγμα θελω το μενου της συσκευης στα Αγγλικα, και απλα να μπορω να γραφω και ελληνικα και αγγλικα. Ειναι "αναγκη" να βαλω την ελληνικη rom για καποιο λογο περαν της χρησης του κινητου σε ελληνικη γλωσσα? Θα μπορουσα δηλαδη να πω στον κινεζο βαλε την ευρωπαικη rom ( παιζει κατι τετοιο; ) η τελος παντων την οποια αγγλοφωνη αλλα επισημη rom, και να ειμαι μια χαρα χωρις να χρειαζομαι flashαρισματα και root?

 

Απο μπαταρια πως τα παει; Πραγματικα ειναι ο λογος που αλλαζω κινητο, μιας και με το iphone δεν εχω κανενα αλλο θεμα. Ουτε η καμερα ειναι προτεραιοτητα ουτε τιποτα αλλο. Τα apps που εχω παιζουν και στις δυο πλατφορμες οποτε δεν εχω καποιο προβλημα με αυτο, οπως επισης και απο οθονη βλεπω πως ειναι μια χαρα.

 

Θα ηθελα δηλαδη με χρηση wifi/data αλλα και gps να μην φτανει στο 20% με το παραμικρο, η τουλαχιστον να φτανει αφου φτασω στον προορισμο μου! :lol::lol:

 

Τελος, απο lag στο every day use πως ειναι; Δεν εχω δει καποιον να το σχολιαζει οποτε φανταζομαι πως ειτε δεν θα εχει καθολου ειτε θα ειναι σε ανεπαισθητο βαθμο. Εχω καλομαθει με το iphone και θα με ξινιζε αν εβλεπα lag σε συσκευη με τετοια specs να πω την αληθεια.

 

Αυτα τα λιγα! Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Η αγορα θα γινει μαλλον απο minideal μιας και εχω ξαναπαρει απο εκει για δυο φιλαρακια ( το asus zenfone2, ωραιο κινητο και αυτο btw!! ) και μεινανε ( μειναμε ) ευχαριστημενοι με ολα. Πολυ οργανωμενοι οι Κινεζοι, βλεπεις πραγματικα τι κανει μια αληθινα ανταγωνιστικη αγορα και ποσα οφελη μπορει να εχει ο εκαστοτε πελατης.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν παίρνεις ένα πολύ φθηνό κινέζικο και ο βασικός λόγος που θες να φύγεις από ios είναι η μπαταρία, κοίτα λίγο το Z3 compact. Θα ξεχνας να το φορτίζεις. Το gsmarena δηλώνει 100 ώρες αυτονομία με λιγη χρήση...

Είναι επίσης σε μέγεθος λογικό αλλά με 4.6" οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δεν παίρνεις ένα πολύ φθηνό κινέζικο και ο βασικός λόγος που θες να φύγεις από ios είναι η μπαταρία, κοίτα λίγο το Z3 compact. Θα ξεχνας να το φορτίζεις. Το gsmarena δηλώνει 100 ώρες αυτονομία με λιγη χρήση...

Είναι επίσης σε μέγεθος λογικό αλλά με 4.6" οθόνη.

 

Καλησπέρα! Η διαφορα τιμης ειναι πολυ μεγαλη!

 

Βρισκω το z3 compact στο σκρουτζ γυρω στα 385 ευρω. Ειναι εξωφρενικα μεγαλο ποσο πιστευω.

 

Αν σκεφτεις οτι το iphone 5 το πηρα 300 ευρω σε διαστημα 1+ χρονου ( απο φιλο ), δε μπορεις να πεις οτι ειμαι συνηθισμενος να ριχνω μεγαλα ποσα σε smartphones :p

 

Εκτος αν παιζει απο καποιο αλλο site το οποιο αγνοω και ειναι απο εξωτερικο και αρκετα φτηνοτερο ( αν εχεις καποιο link ευπροσδεκτο! )

 

Απλα στο xiaomi πιστευω βρηκα την ιδανικη λυση για λιγο απο ολα που θελω. Αν πχ ηξερα οτι το iphone θα μπορουσα να το εχω με αναβαθμισμενη μπαταρια ( χωρις cases και power banks κλπ, εχω κανει γκομενο το φορτιστη μου πλεον οπου και αν πηγαινω ειναι τραγικο ) δε θα το αλλαζα, οποτε στα λεφτα του πιστευω δεν εχει ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Brainstorm η μπαταρία του είναι μια χαρά, φαντάσου πως εγώ ξεχνάω ανοιχτό και το gps και αφού φτάσω στον προορισμό μου και θέμα δεν είχα ποτέ (μέχρι τώρα τουλάχιστον). άποψη μου πως προχώρα άφοβα για το κινητό..

όσο για την rom που φοράς προσωπικά φοράω την ελληνική (όχι για την ελληνική γλώσσα αφού αγγλικά χρησιμοποιώ) αλλά για το support (αχρείαστο να 'ναι) και για την αφαίρεση άχρηστων (για μένα) εφαρμογών. θέλω το κινητό να είναι όσο πιο "καθαρό" γίνεται

ωστόσο αν βάλεις ακόμα και μόνος σου την stable multilanguage μια χαρά θα είσαι...

τέλος το κινητό δεν παρουσιάζει lags σε καθημερινή χρήση (προέρχομαι από galaxy s3 οπότε τα lags ήταν σύνηθες φαινόμενο)

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

φίλε Brainstorm η μπαταρία του είναι μια χαρά, φαντάσου πως εγώ ξεχνάω ανοιχτό και το gps και αφού φτάσω στον προορισμό μου και θέμα δεν είχα ποτέ (μέχρι τώρα τουλάχιστον). άποψη μου πως προχώρα άφοβα για το κινητό..

όσο για την rom που φοράς προσωπικά φοράω την ελληνική (όχι για την ελληνική γλώσσα αφού αγγλικά χρησιμοποιώ) αλλά για το support (αχρείαστο να 'ναι) και για την αφαίρεση άχρηστων (για μένα) εφαρμογών. θέλω το κινητό να είναι όσο πιο "καθαρό" γίνεται

ωστόσο αν βάλεις ακόμα και μόνος σου την stable multilanguage μια χαρά θα είσαι...

τέλος το κινητό δεν παρουσιάζει lags σε καθημερινή χρήση (προέρχομαι από galaxy s3 οπότε τα lags ήταν σύνηθες φαινόμενο)

 

Καλημερα φιλε!

 

Το "μια χαρα" σε τι ακριβως μεταφραζεται; Ας πουμε με μονιμα δεδομενα ανοικτα ολη μερα, email, fb messenger ( οχι πολυ ), viber, τυπικη χρηση φωτογραφιας και περιστασιακα gps/maps ποσο ποσοστο εχει στο τελος της ημερας;

 

Το multilanguage rom που λες το βαζω μονος μου αναγκαστικα η το ζηταω απο τους Κινεζους; Θελει root η οχι;

 

Σε ρωταω γιατι δεν ειμαι ατομο που θελει να ασχολειται με το κινητο αυτο καθεαυτο... Θελω να μπορω να το χρησιμοποιω καθε φορα που το χρειαζομαι οχι να ειμαι πανω απο μια οθονη μονιμως βρισκοντας το ιδανικο firmware κλπ. Και ας χασω δηλαδη καποιο latest feature που θα μπει ετσι κι αλλιως αργοτερα σε "μαμα" update.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την δική μου χρήση και θα καταλάβεις νομίζω:

ανοιχτό wifi συνέχεια,φωτεινότητα 50%(μερικές φορές max), αρκετό social,email,browsing,whatsapp και κανά μισάωρο χρήση-gps για run-tracking τότε στο τέλος της ημέρας έχω άνετα ένα 30-35%.

 

latest-update: τώρα μόλις με 11hours up time -> 66% battery...

 

επειδή και εγώ δεν έχω χρόνο διαθέσιμο για το κινητό, σου λέω ότι (εγώ τουλάχιστον) βάζω βράδυ παρασκευής την dev rom weekly update και τέλος (μιλάμε για 15λεπτά δουλειά μαζί με το download)...μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο...για stable δεν την έχω βάλει απλά έχω δει εδώ μέσα ότι μερικοί μένουν με αυτή...απλά δεν το έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια...λογικά τους το ζητάς και στο κάνουν αυτοί, την χρειάζεσαι αυτή νομίζω και για τα google-apps (playstore) κλπ

Edited by pananton
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω την δική μου χρήση και θα καταλάβεις νομίζω:

ανοιχτό wifi συνέχεια,φωτεινότητα 50%(μερικές φορές max), αρκετό social,email,browsing,whatsapp και κανά μισάωρο χρήση-gps για run-tracking τότε στο τέλος της ημέρας έχω άνετα ένα 30-35%.

 

latest-update: τώρα μόλις με 11hours up time -> 66% battery...

 

επειδή και εγώ δεν έχω χρόνο διαθέσιμο για το κινητό, σου λέω ότι (εγώ τουλάχιστον) βάζω βράδυ παρασκευής την dev rom weekly update και τέλος (μιλάμε για 15λεπτά δουλειά μαζί με το download)...μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο...για stable δεν την έχω βάλει απλά έχω δει εδώ μέσα ότι μερικοί μένουν με αυτή...απλά δεν το έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια...λογικά τους το ζητάς και στο κάνουν αυτοί, την χρειάζεσαι αυτή νομίζω και για τα google-apps (playstore) κλπ[/QU

 

Ποσες ωρες οθονης βγαζει με μια φορτιση?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...