Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παραγγειλει απο τη Δευτερα απο Vickmall. Εκανα και σχολιο κατω, στο οποιο και απαντησαν την επομενη μερα, αλλα τη μεθεπομενη το εσβησαν!!! Επισης δεν εχουν απαντησει σε κανεναν αλλο απο τοτε.

 

Δεν απαντανε σε Skype/contact us και γενικα εχω αρχισει και εκνευριζομαι...

 

Συμβαινει κατι με το καταστημα;

 

Selina has made an anouncement at Skype. Their boss's grandpa passed away and they'll be back at 6/11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεησε ο θεος, εμφανιστηκε στο τρακινγκ σε ΕΛΤΑ... Θα παω να δω αν μπορω να το παρω χωρις να ερθει ειδοποιηση...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το γλωσσοφάγατε το κινητάκι μου με τις ειδοποιήσεις, σταμάτησαν να μου έρχονται και μένα στην 5.11.1 :lol: (Βασικά σταμάτησαν με το που πήγα στην 5.11.1)

 

Γύρισα στην 29 και όλα οκ. Αν και από ότι διαβάζω ήθελε απλά ένα clear data το Security app. Δεν πειράζει γιατί ούτως η άλλως σήμερα έχει νέα έκδοση ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα κ παρεκαμψα τη διαδικασια παραδοσης κ το πηρα ο ιδιος απο το κεντρο διανομης. Συσκευασια τουμπανο το vickmall οπως παντα. Θα το περιεργαστω μετα γιατι ειμαι στο δρομο τωρα. Ευελπιστω σε νεα εκδοση σημερα για να βαλω αυτη.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδιά!

 

θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο με τις ROM που κυκλοφορούν.

 

Η official stable έχει μόνο κινέζικα ή και αγγλικα;

 

Η επίσημη ελληνική παίρνει OTA updates ή θέλει κάθε φορά φλασάρισμα;

 

με ενδιαφέρει να το στήσω μια φορά και να μην κάνω αυτή τη διαδικασία συνέχεια...

 

και μια ερώτηση που είδα αλλά δεν απαντήθηκε

Η ελληνικη απο το GTV τι διαφορα εχει απο την ευροπαικη απο το xiaomi.eu?? εχει καμια διαφορα βασικα η απλα την ανεβαζουν και στο δικο τους σιτε??

 

ευχαριστω!

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη απο το GTV τι διαφορα εχει απο την ευροπαικη απο το xiaomi.eu?? εχει καμια διαφορα βασικα η απλα την ανεβαζουν και στο δικο τους σιτε??

 

Οι ελληνικές ROM είναι mixed με Source από xiaomi.eu & en.miui.com.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10241-GTV-5-11-1-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε με 7.0.4.0 stable...και ψάχνω να δω τι να βάλω.Μέχρι τώρα στο messeger facebook μου έρχονται κανονικά . ποα norification έχετε πρόβλημα όλα στην μπάρα πάνω?ή 5.10.29 τρέχει σωστά? Από μπαταρία πως πάει?παρατήρησα κάπου κάπου μια μικρή ταχύτητα στο wifi....το έχει δεί άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα θεουλης. Προλαβα το πηρα το brick-αρα , το ξεμπρικαρα και τωρα ολα απο την αρχη :P
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στην περιπτωση που εισαι με stable... Αν εισαι με developer απλα περνας το flashify και φλασαρεις οποια ρομ θες...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτο στην περιπτωση που εισαι με stable... Αν εισαι με developer απλα περνας το flashify και φλασαρεις οποια ρομ θες...

 

Από vickmall το κινητό έρχεται με stable; Ρωτάω γιατι δεν το έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου. Με flashily δεν γίνεται σε stable να περαστεί twrp;

Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα ηρθε με GTV!!!! Δεν το πιστευα... Απλα εβαλα flashify και περασα την νεα. Οχι απο οσο ξερω απο stable πρεπει να δουλεψεις με τα adb commands αλλα ειναι γελειο...

 

BTW ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενος απο το πως δουλευει το κινητο μεχρι τωρα. Κανενα κολλημα πουθενα πραγματικα. Παει αερας...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι εμενα ηρθε με GTV!!!! Δεν το πιστευα... Απλα εβαλα flashify και περασα την νεα. Οχι απο οσο ξερω απο stable πρεπει να δουλεψεις με τα adb commands αλλα ειναι γελειο...

 

BTW ειμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημενος απο το πως δουλευει το κινητο μεχρι τωρα. Κανενα κολλημα πουθενα πραγματικα. Παει αερας...

 

Ποια Rom εχεις την τελευταία???Γιατι παραπονιούνται καποιοι για τα notifications....Εγω θα περιμένω να βγει η σημερινή....να δω το changelog...και μετα ίσως την περασω....μεχρι τότε οπως μου ήρθε...

 

Παρατήρησα οτι με την stable που μου ήρθε δεν υπαρχει μέσα η εφαρμογή για τις υπέρυθρες....Πως την περνάω???απο που???Βεβαια μέχρι να βαλω καποια GTV μέσα....γιατι πιστευω ότι θα την εχει μεσα μετα...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom εχεις την τελευταία???Γιατι παραπονιούνται καποιοι για τα notifications....Εγω θα περιμένω να βγει η σημερινή....να δω το changelog...και μετα ίσως την περασω....μεχρι τότε οπως μου ήρθε...

 

Παρατήρησα οτι με την stable που μου ήρθε δεν υπαρχει μέσα η εφαρμογή για τις υπέρυθρες....Πως την περνάω???απο που???Βεβαια μέχρι να βαλω καποια GTV μέσα....γιατι πιστευω ότι θα την εχει μεσα μετα...

 

Η GTV το εχει μεσα κανονικα...Πως και στο στειλανε με stable? Stable ευρωπαικη η κινεζικη που εχει αγγλικα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

[system]

Optimization - Reduced LCD flickers (Mi 4c) (11-05)

 

Ωχ μάλλον το θέμα με τα κινητά που μου έστειλαν δεν ήταν hardware (ή αν ήταν το έχουν όλοι και απλά το καταλαβαίνουν λίγοι και βρήκαν τρόπο να το φτιάξουν?).

 

Μακάρι στο καινούργιο που θα έρθει ή να μην το βλέπω ή να φτιάξει με νέα rom.

 

αυτά στο MIUI ROM 5.11.5/6 Πλήρης λίστα αλλαγών (Changelog)

Edited by GnF
Link to comment
Share on other sites

Η GTV το εχει μεσα κανονικα...Πως και στο στειλανε με stable? Stable ευρωπαικη η κινεζικη που εχει αγγλικα?

 

Περασα σήμερα την τελευταία χθεσινή που βγήκε 5.11.5 και τιποτα πουθενα η εφαρμογή για τις υπέρυθρες....Τι γινεται??? Την περνάμε απο κάπου??? Εκανα και dalvik cache και wipe data αλλα τιποτα....που μπορώ να την βρω???

 

επίσης ψάχνω να βρω την λειτουργία οπου ανάβει το φλας οταν σε περνουν τηλεφωνο....μεσα στις ρυθμίσεις καπου ηταν σε ενα redmi 2 που ειχα δει..

Link to comment
Share on other sites

Περασα σήμερα την τελευταία χθεσινή που βγήκε 5.11.5 και τιποτα πουθενα η εφαρμογή για τις υπέρυθρες....Τι γινεται??? Την περνάμε απο κάπου??? Εκανα και dalvik cache και wipe data αλλα τιποτα....που μπορώ να την βρω???

 

επίσης ψάχνω να βρω την λειτουργία οπου ανάβει το φλας οταν σε περνουν τηλεφωνο....μεσα στις ρυθμίσεις καπου ηταν σε ενα redmi 2 που ειχα δει..

 

 

Εδώ θα βρεις την εφαρμογή για το IR

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις την εφαρμογή για το IR

 

ok ευχαριστώ την εβαλα...Ωραια η εφαρμογή αν και δεν περιλαμβανειη βαση δεδομένων ολες τις συσκευές μου....Δεν εχει και εκμάθηση πληκτρων οπως η εφαρμογή της Huawei οπου μπορείς να προσαρμόσεις το τηλεκοντρολ και να αντιγράψεις το καθε κουμπί στo learning mode....Τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εκανα εγκατασταση το flashify για να βαλω την καινουργια εκδοση [GTV-5.11.5] και μου βγαλει μηνυμα οτι δεν ειμαι rooted ...τι κανω ? εχω την προηγουμενη εκδοση 5.11.5

Επειδη ειναι η 1η επαφη με Miui απ οτι καταλαβαινω η εβδομαδιαια αναβαθμιση δεν κατεβαινει αυτοματα απο το κινητο αλλα εμεις πρεπει να την κατεβασουμε και να την κανουμε χειροκινητα εγκατασταση , σωστα ???

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εκανα εγκατασταση το flashify για να βαλω την καινουργια εκδοση [GTV-5.11.5] και μου βγαλει μηνυμα οτι δεν ειμαι rooted ...τι κανω ? εχω την προηγουμενη εκδοση 5.11.5

Επειδη ειναι η 1η επαφη με Miui απ οτι καταλαβαινω η εβδομαδιαια αναβαθμιση δεν κατεβαινει αυτοματα απο το κινητο αλλα εμεις πρεπει να την κατεβασουμε και να την κανουμε χειροκινητα εγκατασταση , σωστα ???

 

Κέντρο Ασφαλείας - Προνόμια Root - επιλογή του Flashify

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματι εδω δεν ρωταει η εφαρμογη για αποδοση root, πρεπει να την δινεις εσυ χειροκινητα οπως λεει ο φιλος απο πανω μετα απο το ανοιγμα της εφαρμογης για πρωτη φορα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Και το μπερδεμα συνεχιζεται .....

 

Υπαρχει αυτη η rom

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6016-5-11-5-Xiaomi-MI-4C-miuiandroid-com/#description

που αν καταλαβα ειναι επισημη multilanguage απο το site miuiandroid.com αλλα δεν αναφερει πουθενα πως να την περασουμε.

Δεν ξερω ομως αν ειναι stable ή developer. Αυτη δεν θα επρεπε να μου ερθει στο κινητο ως OTA καποια στιγμη ;

 

Επισης υπαρχει η http://xiaomi-miui.gr/community/wsif/…Xiaomi-MI-4C-en-miui-com/

που δεν ξερω αν ειναι επισημη stable και μαλλον ( ; ) δεν ειναι multilanguage και δεν εχει Google Apps

 

Kαι τελος η rom που εφτιαξαν απο την ελληνικη κοινοτητα

 

Mi-4c (Libra) => xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-5.11.5.zip (V7 Developer TWRP Recovery-σύντομα) Οδηγίες Εγκατάστασης

που ειναι η τελευταια developer και αν καταλαβα καλα δεν υπαρχει ακομα δικη τους stable .

 

Tι να φλασαρω λοιπον ;

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις γιατί σπαζοκεφαλιάζω από χθες και δεν βρίσκω λύση...

 

Στην stock εφαρμογή Messaging κόβονται οι 2 πρώτες γραμμές στην κορυφή κάθε μηνύματος που στέλνω/δέχομαι?!

Επίσης αν και δοκίμασα 3-4 διαφορετικά sms apps σε κάνένα δεν μπόρεσα να στείλω λάβω μήνυμα αν και τα επέλεξα σαν default messaging apps ακόμη και αφού έκανα disable την stock.

 

Καμία ιδέα? Το έχει εμφανίσει και σε κανέναν άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Και το μπερδεμα συνεχιζεται .....

 

Υπαρχει αυτη η rom

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6016-5-11-5-Xiaomi-MI-4C-miuiandroid-com/#description

που αν καταλαβα ειναι επισημη multilanguage απο το site miuiandroid.com αλλα δεν αναφερει πουθενα πως να την περασουμε.

Δεν ξερω ομως αν ειναι stable ή developer. Αυτη δεν θα επρεπε να μου ερθει στο κινητο ως OTA καποια στιγμη ;

 

Επισης υπαρχει η http://xiaomi-miui.gr/community/wsif/…Xiaomi-MI-4C-en-miui-com/

που δεν ξερω αν ειναι επισημη stable και μαλλον ( ; ) δεν ειναι multilanguage και δεν εχει Google Apps

 

Kαι τελος η rom που εφτιαξαν απο την ελληνικη κοινοτητα

 

Mi-4c (Libra) => xiaomi-miui-hellas-5.1_libra_GTV-5.11.5.zip (V7 Developer TWRP Recovery-σύντομα) Οδηγίες Εγκατάστασης

που ειναι η τελευταια developer και αν καταλαβα καλα δεν υπαρχει ακομα δικη τους stable .

 

Tι να φλασαρω λοιπον ;

 

Stable από GTV δεν υπάρχει, η τελευταία Developer είναι αυτή που λες Mi-4c (Libra) => εγώ την πέρασα μέσω Flashify αλλά είχα παλιότερη dev από GTV

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...