Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα η οθόνη φαίνεται πολύ καλή χωρίς μωβ ή κάποιο άλλο χρώμα. Flickering δεν έπεσε στην αντίληψη μου. Για τις ειδοποιήσεις εγώ έκανα τα παρακάτω και στο viber έρχονται κανονικά με developer 5.10.8, Ρυθμίσεις<Γραμμή Κατάστασης<Διαχείρηση Ειδοποιήσεων και στο πρόγραμμα που μας ενδιαφέρει Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος, έπειτα πάμε στο Ρυθμίσεις<Πρόσθετες Ρυθμίσεις<Μπαταρία<Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών<choose apps to restrict< και την εφαρμογή που θέλουμε να μας δίνει ειδοποιήσεις(πχ. viber) την κάνουμε unselected και τέλος Κέντρο Ασφάλειας όχι απο ρυθμίσεις αλλα από εικονίδιο στην οθόνη<Δκαιώματα<Αυτόματη έναρξη<και τικάρουμε την εφαρμογή που θέλουμε (πχ viber) να μπορέι να εκκινεί αυτόματα. Ετσι δουλευεί σε μένα κανονικά νομίζω. Ελπίζω να βοηθήσει Edited by makis86
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα η οθόνη φαίνεται πολύ καλή χωρίς μωβ ή κάποιο άλλο χρώμα. Flickering δεν έπεσε στην αντίληψη μου. Για τις ειδοποιήσεις εγώ έκανα τα παρακάτω και στο viber έρχονται κανονικά με developer 5.10.8, Ρυθμίσεις<Γραμμή Κατάστασης<Διαχείρηση Ειδοποιήσεων και στο πρόγραμμα που μας ενδιαφέρει Εμφάνιση στην οθόνη κλειδώματος, έπειτα πάμε στο Ρυθμίσεις<Πρόσθετες Ρυθμίσεις<Μπαταρία<Διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών<choose apps to restrict< και την εφαρμογή που θέλουμε να μας δίνει ειδοποιήσεις(πχ. viber) την κάνουμε unselected και τέλος Κέντρο Ασφάλειας όχι απο ρυθμίσεις αλλα από εικονίδιο στην οθόνη<Δκαιώματα<Αυτόματη έναρξη<και τικάρουμε την εφαρμογή που θέλουμε (πχ viber) να μπορέι να εκκινεί αυτόματα. Ετσι δουλευεί σε μένα κανονικά νομίζω. Ελπίζω να βοηθήσει

 

Ωραίος, να προσθέσω άλλα 3

 

Security->Persmissions->Permissions->Viber/whatever->Display Pop-up window->yes

Security->data usage->Restrict data usage->Viber/whatever->Mobile->yes WLan->yes

Security->data usage->Data usage stats->viber/whatever->background data->yes

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

To κινητο μου "φοραει" την 5.10.22 developer και δουλευει μια χαρα.

Ειδα οτι εχει βγει η 5.10.29/30 και η 5.11.1

 

Οταν πηγαινω μεσα απο την εφαρμογη "Αναβαθμιση" μου λεει οτι δεν υπαρχει ενημερωση. Θα ερθει απο μονη της καποια στιγμη ;

Link to comment
Share on other sites

To κινητο μου "φοραει" την 5.10.22 developer και δουλευει μια χαρα.

Ειδα οτι εχει βγει η 5.10.29/30 και η 5.11.1

 

Οταν πηγαινω μεσα απο την εφαρμογη "Αναβαθμιση" μου λεει οτι δεν υπαρχει ενημερωση. Θα ερθει απο μονη της καποια στιγμη ;

 

κατέβασε την νέα rom και αποθήκευσε την στο κινητό...μετά μέσα από το updater επέλεξε την νέα rom..

Link to comment
Share on other sites

To κινητο μου "φοραει" την 5.10.22 developer και δουλευει μια χαρα.

Ειδα οτι εχει βγει η 5.10.29/30 και η 5.11.1

 

Οταν πηγαινω μεσα απο την εφαρμογη "Αναβαθμιση" μου λεει οτι δεν υπαρχει ενημερωση. Θα ερθει απο μονη της καποια στιγμη ;

 

Όχι δεν πρόκειται να έρθει εάν φοράς την Ελληνική Developer, έχουν κόψει προς το παρόν το OTA Update λόγω προβλήματος με την ταχύτητα Download !!

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πρόκειται να έρθει εάν φοράς την Ελληνική Developer, έχουν κόψει προς το παρόν το OTA Update λόγω προβλήματος με την ταχύτητα Download !!

 

Hρθε απο Κινα με την ευρωπαϊκη rom και εκανα update ΟΤΑ στην 5.10.22

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.11.1 developer και λύθηκε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις viper, whatsup:). makis86 και Stinger τα έκανα όλα αυτά αλλά παρέμεινε το πρόβλημα με την 5.10.29 dev. Τέλος πάντων όλα καλά μέχρι στιγμής. :D

Την 5.11.1. την πέρασα όπως πέρασα την αρχική ελληνική developer χωρίς wipe data, αλλά εάν γίνεται από το updater θα είναι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.11.1 developer και λύθηκε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις viper, whatsup:). makis86 και Stinger τα έκανα όλα αυτά αλλά παρέμεινε το πρόβλημα με την 5.10.29 dev. Τέλος πάντων όλα καλά μέχρι στιγμής. :D

Την 5.11.1. την πέρασα όπως πέρασα την αρχική ελληνική developer χωρίς wipe data, αλλά εάν γίνεται από το updater θα είναι πιο εύκολο.

 

Η ευρωπαϊκή 5.10.29 στην οποία βασίζεται η Ελληνική είχα διαβάσει ότι γενικά είχε bugs και πρότειναν κάποια παλαιότερη. Χαίρομαι που η 5.11.1 είναι καλυτερη. θα την βάλω και έγω μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.11.1 developer και λύθηκε το πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις viper, whatsup:). makis86 και Stinger τα έκανα όλα αυτά αλλά παρέμεινε το πρόβλημα με την 5.10.29 dev. Τέλος πάντων όλα καλά μέχρι στιγμής. :D

Την 5.11.1. την πέρασα όπως πέρασα την αρχική ελληνική developer χωρίς wipe data, αλλά εάν γίνεται από το updater θα είναι πιο εύκολο.

Με την 5.11.1 εχεις ειδοποιησεις κανονικα χωρις να κανεις αυτα που λενε τα παιδια πιο πανω??

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο περναμε την νεα rom την ελληνική GTV ....απο την ελληνική κοινότητα της miui? Γιατί διαβασα οτι περναει μόνο με την εφαρμογή flashify... Ξερει κανείς την διαδικασία??? και ποια rom θεωρείτε την ποιο σταθερή η τελευταία ειναι η 5.11.1
Link to comment
Share on other sites

Με ποιον τρόπο περναμε την νεα rom την ελληνική GTV ....απο την ελληνική κοινότητα της miui? Γιατί διαβασα οτι περναει μόνο με την εφαρμογή flashify... Ξερει κανείς την διαδικασία??? και ποια rom θεωρείτε την ποιο σταθερή η τελευταία ειναι η 5.11.1

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10032-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-4C/

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα υπαρχει και αυτο στο ιδιο forum της ελληνικής κοινότητας. http://prntscr.com/8z0j0q γιαυτο ρωταω αν το εχει κανει κανεις που απ οτι φαινεται ειναι ποιο απλος τροπος αυτος του flashify...

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.11.1 εχεις ειδοποιησεις κανονικα χωρις να κανεις αυτα που λενε τα παιδια πιο πανω??

 

Τα είχα κάνει πιο μπροστά με την 5.10.29 και δεν είχα ειδοποιήσεις. Όταν πέρασα την 5.11.1 άρχισαν να έρχονται κανονικά(οι ρυθμίσεις παρέμειναν ίδιες μετά το φλασάρισμα). Δεν δοκίμασα το άλλο- να κάνω τις ρυθμίσεις και να κάνω επανεκκίνηση το κινητό με την 5.10.29:confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, πως γινεται τα Ελτα να δειχνουν οτι ακομα δεν εχει φτασει Ελλαδα ...

 

βλεπω κατι λαθος ? με SIngapore post το πηρα

http://s4.postimg.org/ovcro4on1/Untitled.jpg

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα. Και εμενα ακριβως ιδιες ημερομηνιες εχει. 10 μερες θελει μεχρι να ανοιξουν το σακο οι καθυστερημενοι των ΕΛΤΑ...Αρα απο βδομαδα μας βλεπω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, πως γινεται τα Ελτα να δειχνουν οτι ακομα δεν εχει φτασει Ελλαδα ...

 

βλεπω κατι λαθος ? με SIngapore post το πηρα

http://s4.postimg.org/ovcro4on1/Untitled.jpg

 

Όπως έχουμε πει και σε προηγούμενα POST, σε αυτό το Status που είσαι τώρα μπορεί να μείνει 6-7 μέρες και να μην φαίνεται στα ΕΛΤΑ. Νομίζω ότι αύριο-το πολύ μεθαύριο θα το δεις και στα ΕΛΤΑ

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακουγοντας απο καποιους οτι διορθωθηκε το θεμα με τα notifications γυρισα σε miui 5.11.1 με οτι ρυθμισεις εχουν αναφερει οι παραπανω κτλπ και παλι ερχονται οποτε θελει αυτο...ειναι λιγο τραγικο αυτο :(:( Αν εχει βρει καποιος καποια αλλη λυση για να ερχονται οπως πρεπει τα Notifications ας μας πει...Γενικα παντως και στην cm12.1 ερχοντουσαν αλλα με αρκετη καθυστερηση 5-10 λεπτα..Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακουγοντας απο καποιους οτι διορθωθηκε το θεμα με τα notifications γυρισα σε miui 5.11.1 με οτι ρυθμισεις εχουν αναφερει οι παραπανω κτλπ και παλι ερχονται οποτε θελει αυτο...ειναι λιγο τραγικο αυτο :(:( Αν εχει βρει καποιος καποια αλλη λυση για να ερχονται οπως πρεπει τα Notifications ας μας πει...Γενικα παντως και στην cm12.1 ερχοντουσαν αλλα με αρκετη καθυστερηση 5-10 λεπτα..Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει

 

Μιά από τα ίδια :( τί να πώ εκεί που ερχόταν κανονικά σταμάτησαν κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδή βλεπω οτι υπαρχουν παράπονα ποια εκδοση θεωρείτε ως την καλύτερη που δουλευει ποιο σωστα??? απο τις ελληνικες GTV παντα???Γιατι υπαρχουν παράπονα για την 5.11.1
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίρνει micro sim (2 τέτοιες)...:)

πολύ "ψιλά" προβληματάκια έχουν όλες οι dev εκδόσεις, εξού και το όνομα. Με την 5.11.1 νομίζω είναι πολύ καλά. Καλώς εχόντων των πραγμάτων αύριο Παρασκευή θα έχουμε και φρέσκια έκδοση :)

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνικη απο το GTV τι διαφορα εχει απο την ευροπαικη απο το xiaomi.eu?? εχει καμια διαφορα βασικα η απλα την ανεβαζουν και στο δικο τους σιτε?? Edited by Dalaz

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγειλει απο τη Δευτερα απο Vickmall. Εκανα και σχολιο κατω, στο οποιο και απαντησαν την επομενη μερα, αλλα τη μεθεπομενη το εσβησαν!!! Επισης δεν εχουν απαντησει σε κανεναν αλλο απο τοτε.

 

Δεν απαντανε σε Skype/contact us και γενικα εχω αρχισει και εκνευριζομαι...

 

Συμβαινει κατι με το καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...