Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι να βάλω video παραθέτω δύο φωτογραφίες

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/0%20Texniki%20Glass_1.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/0%20Texniki%20Glass_2.jpg

 

1. καθαρίζετε πολύ καλά την οθόνη (ψάξτε κάνα video να δείτε πως)

2. έχετε κολλήσει στο πλάι με αυτοκόλλητα ή σελοτέιπ το τζάμι ή την ζελατίνα αφού την έχετε ευθυγραμμίσει σωστά στην οθόνη του κινητού.

3. σηκώνετε την ζελατίνα/τζάμι και αφού καθαρίσετε για ότι σκόνη μπορεί να έχει μείνει στην οθόνη, βγάζετε την προστατευτική μεμβράνη και ρίχνετε το τζάμι /ζελατίνα απαλά σπρώχνοντας προς τις άκρες με προσοχή για να μην πιάσει φουσκάλες.

 

Αν το κάνετε 2-3 φορές την τέταρτη θα γίνει απλά τέλειο.

 

Φιλε μου αυτα τα κανουμε εδω και χρονια,αλλα νασαι καλα για τον οδηγο.:)

Και ναι ακομα και ετσι καποιοι δεν..........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι να βάλω video παραθέτω δύο φωτογραφίες

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/0%20Texniki%20Glass_1.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/0%20Texniki%20Glass_2.jpg

 

1. καθαρίζετε πολύ καλά την οθόνη (ψάξτε κάνα video να δείτε πως)

2. έχετε κολλήσει στο πλάι με αυτοκόλλητα ή σελοτέιπ το τζάμι ή την ζελατίνα αφού την έχετε ευθυγραμμίσει σωστά στην οθόνη του κινητού.

3. σηκώνετε την ζελατίνα/τζάμι και αφού καθαρίσετε για ότι σκόνη μπορεί να έχει μείνει στην οθόνη, βγάζετε την προστατευτική μεμβράνη και ρίχνετε το τζάμι /ζελατίνα απαλά σπρώχνοντας προς τις άκρες με προσοχή για να μην πιάσει φουσκάλες.

 

Αν το κάνετε 2-3 φορές την τέταρτη θα γίνει απλά τέλειο.

Μα η πλευρά που κολλάει είναι από κάτω... Λολ... :p άρα πως βγαίνει η ζελατίνα από κάτω και όχι από πάνω;;

Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε με αγωνια λοιπον.

Και για ολους τους φιλους που ρωτουν,εαν δεν ειναι θεμα για εσας η μικρη οικονομικη διαφορα,ναι αγοραστε το pro........:)

 

Μα η πλευρά που κολλάει είναι από κάτω... Λολ... :p άρα πως βγαίνει η ζελατίνα από κάτω και όχι από πάνω;;

 

H ζελατίνα έχει δύο προστατευτικές μεβράνες πάνω και κάτω. Εννοείται ότι όταν βγει η κάτω και κολλήσει η ζελατίνα στην οθόνη ξεκολάμε και την πάνω μετά. Το τζάμι έχει πάντα σχεδόν μονό από κάτω. Δείτε τις φώτο πιο πάνω που αφορούν τζάμι.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα βγει η κάτω με τόσα ζήλοτεηπ που έχεις βάλει;;;.. Εγώ πάντως ευθυγραμιζω την ζελατίνα στο πάνω ή κάτω μέρος ανάλογα το τηλέφωνο και την αφήνω σιγά σιγά. (αφού έχω βγάλει το κάτω μέρος) Στην σπάνια περίπτωση να χάνει λίγο φαίνεται από την αρχή που είναι εύκολο να διορθωθεί...
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα βγει η κάτω με τόσα ζήλοτεηπ που έχεις βάλει;;;.. Εγώ πάντως ευθυγραμιζω την ζελατίνα στο πάνω ή κάτω μέρος ανάλογα το τηλέφωνο και την αφήνω σιγά σιγά. (αφού έχω βγάλει το κάτω μέρος) Στην σπάνια περίπτωση να χάνει λίγο φαίνεται από την αρχή που είναι εύκολο να διορθωθεί...

 

Δες την φωτογραφία βάλε λίγη φαντασία και θα δεις ότι είναι απολυτά εύκολο και γελοίο να βγει. Τα αυτοκόλλητα είναι στην εξωτερική πλευρά.

Αυτό που προτείνεις δοκίμασε να το κάνεις σε 5,5 ίντσες και πες μου αν πετύχει. Όσο μεγαλώνει η επιφάνεια δεν μπορείς να ευθυγραμίσεις με το μάτι.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα πριν λίγο την έκδοση pro απο vickmall μέσω paypal και απευθείας χρέωση της alpha amex κάρτας μου.Αναμονή λοιπόν για παραλαβή και τις πρώτες εντυπώσεις αν και δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στη doogee ως εταιρεία..
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα πριν λίγο την έκδοση pro απο vickmall μέσω paypal και απευθείας χρέωση της alpha amex κάρτας μου.Αναμονή λοιπόν για παραλαβή και τις πρώτες εντυπώσεις αν και δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στη doogee ως εταιρεία..

 

Είναι ή πιο αξιόπιστη πολλά μοντέλα της και όχι όλα αλλά ότι πληρώνεις θα πάρεις. Εγώ δεν προτείνω το pro διότι μετά πας σε άλλες επιλογές. Το συγκεκριμένο τα καταφέρνει υπερβολικά καλά στα πάντα. Εξαίρεση αποτελεί η μέτρια φωτογραφία.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Είναι ή πιο αξιόπιστη πολλά μοντέλα της και όχι όλα αλλά ότι πληρώνεις θα πάρεις. Εγώ δεν προτείνω το pro διότι μετά πας σε άλλες επιλογές. Το συγκεκριμένο τα καταφέρνει υπερβολικά καλά στα πάντα. Εξαίρεση αποτελεί η μέτρια φωτογραφία.

 

Καλα μεταξυ μας δεν την λες και πολυ αξοιπιστη,κυριως λογο καποιον........λαθος στοιχειων στα specs που δινει στα μοντελα της.

Και σαν συσκευες τελευταια εχει ψιλοστρωση.Παλαιοτερα ειχαμε δραματα.....:lol:

Τι αλλες επιλογες εχεις στα 89$ του pro?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Aυτό ακριβώς εννοούσα και εγώ.Η κάμερα δε με ενδιαφέρει καθόλου.Τα 16gb όμως rom/2gb ram και 4G πιστεύω ότι αξίζουν την διαφορά σε σχέση με το απλό.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μεταξυ μας δεν την λες και πολυ αξοιπιστη,κυριως λογο καποιον........λαθος στοιχειων στα specs που δινει στα μοντελα της.

Και σαν συσκευες τελευταια εχει ψιλοστρωση.Παλαιοτερα ειχαμε δραματα.....:lol:

Τι αλλες επιλογες εχεις στα 89$ του pro?

 

Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός αλλάζουν και οι επιλογές του. Δεν είναι το νήμα για αντιπροτάσεις κινητών αλλά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Παρακολούθησε λίγο το νήμα των προσφορών και θα βρεις αυτό που ταιριάζει ανάλογα με το τι ψάχνεις με λίγη υπομονή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402005

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθενός αλλάζουν και οι επιλογές του. Δεν είναι το νήμα για αντιπροτάσεις κινητών αλλά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Παρακολούθησε λίγο το νήμα των προσφορών και θα βρεις αυτό που ταιριάζει ανάλογα με το τι ψάχνεις με λίγη υπομονή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=402005

Φιλε μου εννοειται οτι δεν ειναι του παροντως,αλλα εχοντας παρα πολλες αγορες απο Κινα(κοντα στις 600 πλεον),εχω να πω το παρακατω,εαν ειναι να περιμενω ποτε θα βγαλει προσφορα το καθε Κινεζομαγαζο..στο εκαστοτε κντ...και γλυστρισα που λενε.:)

Ας μεινουμε λοιπον στα του χ5.

Εκανα εχθες μια διαδρομη 45 λεπτων περιπου μεσα στην Αθηνα,και το σημα του gps δεν χαθηκε ουτε για μια στιγμη.

Παρα πολυ καλο σε αυτο το σημειο η συσκευη.

@bbbb

Παρα πολυ καλα τα λες,και η οικονομικη διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη(εαν μπορει παντα καποιος να την καλυψη).:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εριξα κι εγω παραγγελία το απλό απο vickmall, για ξάδερφο. Δέχτηκε κανονικα τη πληρωμη μεσω paypal! Αναμονη...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εννοειται οτι δεν ειναι του παροντως,αλλα εχοντας παρα πολλες αγορες απο Κινα(κοντα στις 600 πλεον),εχω να πω το παρακατω,εαν ειναι να περιμενω ποτε θα βγαλει προσφορα το καθε Κινεζομαγαζο..στο εκαστοτε κντ...και γλυστρισα που λενε.:)

Ας μεινουμε λοιπον στα του χ5.

Εκανα εχθες μια διαδρομη 45 λεπτων περιπου μεσα στην Αθηνα,και το σημα του gps δεν χαθηκε ουτε για μια στιγμη.

Παρα πολυ καλο σε αυτο το σημειο η συσκευη.

@bbbb

Παρα πολυ καλα τα λες,και η οικονομικη διαφορα δεν ειναι τοσο μεγαλη(εαν μπορει παντα καποιος να την καλυψη).:)

 

Να προσθέσω ότι το wifi και ο mobile receiver συμπεριφέρονται άψογα και περα από κάθε προσδοκία που ειναι τα δυο βασικα για οποιονδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εριξα κι εγω παραγγελία το απλό απο vickmall, για ξάδερφο. Δέχτηκε κανονικα τη πληρωμη μεσω paypal! Αναμονη...

Μπορείς να μου δώσεις μερικές οδηγίες κατά την παραγγελία με paypall;

Κάτι που πρέπει να προσέξω (επιλογή ταχυδρομίου) ή να ζητήσω (root, mark as a gift κτλ).

Σκέφτομαι να το πάρω για την κοπέλα μου γιατί από μια μικρή έρευνα που έκανα έχει πολύ χαμηλό SAR. Κάτι για 0,37 W/kg έχω διαβάσει.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις μερικές οδηγίες κατά την παραγγελία με paypall;

Κάτι που πρέπει να προσέξω (επιλογή ταχυδρομίου) ή να ζητήσω (root, mark as a gift κτλ).

Σκέφτομαι να το πάρω για την κοπέλα μου γιατί από μια μικρή έρευνα που έκανα έχει πολύ χαμηλό SAR. Κάτι για 0,37 W/kg έχω διαβάσει.

 

To Vickmall ξερει καλα την δουλεια του δεν χρειαζεται για αυτο το κινητο να πεις τίποτα. Ζήτα κανα δωράκι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

To Vickmall ξερει καλα την δουλεια του δεν χρειαζεται για αυτο το κινητο να πεις τίποτα. Ζήτα κανα δωράκι μόνο.

Πως το ζητάς; Μπορείς να επισυνάψεις μήνυμα; Εσύ ζήτησες;

Με το ταχυδρομείο επιλέγεις singapore post;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πως το ζητάς; Μπορείς να επισυνάψεις μήνυμα; Εσύ ζήτησες;

Με το ταχυδρομείο επιλέγεις singapore post;

 

Singpost μια χαρά είναι. Κατα την παραγγελία μπορεις να αφησεις μηνυμα ή να μιλησεις μέσω skype ή να αφήσεις επιπλέον μηνυμα στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα πριν λίγο την έκδοση pro απο vickmall μέσω paypal και απευθείας χρέωση της alpha amex κάρτας μου.Αναμονή λοιπόν για παραλαβή και τις πρώτες εντυπώσεις αν και δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη στη doogee ως εταιρεία..
Χαχαχα, εμεις οι δυο μου φαινεται αγοραζουμε τα ιδια πραγματα ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα κινητά που θεωρώ vfm βλέπω πρώτα ποστ σου και μετά ακολουθώ
Ετσι !!!!!

Επεσε η παραγγελια Χ5 Pro απο vickmall :p

Για να δουμε τι θα δουμε :cool:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας .

Πήρε και εμένα το μάτι μου το συγκεκριμένο κινητό , και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για την αγορά του , μιας και το προηγούμενο κινέζικο HTM M1 που είχα ψωνίσει πριν 2 χρόνια , μας άφησε χρόνους . :lol:

 

Στο vickmall τώρα το βλέπω στα 51.77€ ...... τιμή εξαιρετική θεωρώ για τα χαρακτηριστικά του !!!

Ήθελα λοιπόν να κάνω 2-3 ερωτήσεις , για να πάρω την τελική απόφαση ......

 

Θεωρείτε ότι η κάμερα είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής ; Δεν είμαι επαγγελματάις φωτογράφος , απλώς καμιά φωτογραφία το παιδί να τραβάω θέλω , κανένα βίντεο , άντε και κανένα τοπίο που και που . :)

 

Επειδή κάτι διάβασα στο νήμα , για αίσθηση κινητού εντελώς ''πλαστικούρα'' , όντως είναι τόσο σοβαρό το θέμα ;

 

Προτίμηση σε άσπρο ή μαύρο ; Έχει κάποιος αποκτήσει ή τουλάχιστον δεί από κοντά τα 2 χρώματα ;

 

Οι θήκες που δίνει το vickmall , αξίζουν την αγορά τους ή καλύτερα να αγοραστούν από κάποιο άλλο κατάστημα ;

 

Να σημειώσω ότι θεν ψάχνω το super-duper κινητό . Το προηγούμενο που αγόρασα από κίνα , ήταν ένα HTM M1 , στα 55-60€ , με 512MB μνήμη ( που αυτό άρχιζε να μου την σπάει σιγά σιγά ) . Οπότε θέλω κάτι , που να παίρνει τηλέφωνα , να σερφάρει , να μην λαγκάρει , να τραβάει καμιά καλή φωτογραφία , και να αντέχει και τουλάχιστον μια μέρα η μπαταρία .

 

Αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας .

Πήρε και εμένα το μάτι μου το συγκεκριμένο κινητό , και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για την αγορά του , μιας και το προηγούμενο κινέζικο HTM M1 που είχα ψωνίσει πριν 2 χρόνια , μας άφησε χρόνους . :lol:

 

Στο vickmall τώρα το βλέπω στα 51.77€ ...... τιμή εξαιρετική θεωρώ για τα χαρακτηριστικά του !!!

Ήθελα λοιπόν να κάνω 2-3 ερωτήσεις , για να πάρω την τελική απόφαση ......

 

Θεωρείτε ότι η κάμερα είναι τουλάχιστον αξιοπρεπής ; Δεν είμαι επαγγελματάις φωτογράφος , απλώς καμιά φωτογραφία το παιδί να τραβάω θέλω , κανένα βίντεο , άντε και κανένα τοπίο που και που . :)

 

Επειδή κάτι διάβασα στο νήμα , για αίσθηση κινητού εντελώς ''πλαστικούρα'' , όντως είναι τόσο σοβαρό το θέμα ;

 

Προτίμηση σε άσπρο ή μαύρο ; Έχει κάποιος αποκτήσει ή τουλάχιστον δεί από κοντά τα 2 χρώματα ;

 

Οι θήκες που δίνει το vickmall , αξίζουν την αγορά τους ή καλύτερα να αγοραστούν από κάποιο άλλο κατάστημα ;

 

Να σημειώσω ότι θεν ψάχνω το super-duper κινητό . Το προηγούμενο που αγόρασα από κίνα , ήταν ένα HTM M1 , στα 55-60€ , με 512MB μνήμη ( που αυτό άρχιζε να μου την σπάει σιγά σιγά ) . Οπότε θέλω κάτι , που να παίρνει τηλέφωνα , να σερφάρει , να μην λαγκάρει , να τραβάει καμιά καλή φωτογραφία , και να αντέχει και τουλάχιστον μια μέρα η μπαταρία .

 

Αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις :)

Καλομιλητο φιλε μου......:lol:μην κοιτας τιποτα αλλο.Σε αυτο το χρηματικο επιπεδο δεν εχεις καλυτερη επιλογη,λευκο θα ελεγα,καθως στο μαυρο αφηνει πολλες δαχτυλιες στο πισω καπακι,και πλαστικουρα δεν ειναι........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από vickmall για $58.99

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει...... :yahoo:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από gearbest είχε μια εργοστασιακή ζελατίνα που ήταν αξιοπρεπής

 

Τι να τη κάνεις τη ζελατίνα ή το Tempered glass αφύ λέει ότι έχει corning gorilla glass (ή όχι);

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από vickmall για $58.99

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει...... :yahoo:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι να τη κάνεις τη ζελατίνα ή το Tempered glass αφύ λέει ότι έχει corning gorilla glass (ή όχι);

Mπα......ψιλοχλωμος ο γοριλας........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...