Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο προβλημα ειχα και γω ,σε αλλο κινητο και διορθωθηκε οταν εβγαλα το screen protector.

Νομιζω οτι υπαρχουν και καποια προγραμματα για screen calibration. Ψαξτο λιγο. Αλλιως μαλλον εισαι για digitizer.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Calibration δοκίμασα ήδη, και δεν βοήθησε. Screen protector δεν υπάρχει(εκτός και αν το έχουν βιδώσει γιατί δε φαίνεται να ξεκολλάει τίποτε παρόλο που κι εγώ αρχικά νόμιζα ότι έχει:D:D). Με την εγγύηση μπορεί να γίνει τίποτα? Ένα χρόνο και 1-2 μήνες το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Για την εγγυηση,ρωτησε το καταστημα απ οπου το πηρες . Αν το πηρες απο Κινα ,μεχρι 1 χρονο δινουν καποια καταστηματα νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Calibration δοκίμασα ήδη, και δεν βοήθησε. Screen protector δεν υπάρχει(εκτός και αν το έχουν βιδώσει γιατί δε φαίνεται να ξεκολλάει τίποτε παρόλο που κι εγώ αρχικά νόμιζα ότι έχει:D:D). Με την εγγύηση μπορεί να γίνει τίποτα? Ένα χρόνο και 1-2 μήνες το έχω.

 

Συνηθως ολα τα κινεζικα εχουν ενα χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά "βιδωμένο ήταν:lol::lol::lol:

Το έβγαλα αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμη(ίσως να είναι ελάχιστα καλύτερα). Από εδώ το έχω πάρει και απ' ότι είδα στα παρελκόμενά του γράφει για 24 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά "βιδωμένο ήταν:lol::lol::lol:

Το έβγαλα αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμη(ίσως να είναι ελάχιστα καλύτερα). Από εδώ το έχω πάρει και απ' ότι είδα στα παρελκόμενά του γράφει για 24 μήνες.

 

Το πρόβλημα που έχει η οθόνη του είναι ο περιορισμένος αριθμός δαχτύλων, που μπορεί να αναγνωρίσει.

 

Ως επί το πλείστον, οι οθόνες αναγνωρίζουν 4-5 δάχτυλα. Το X5 αναγνωρίζει μέχρι 2, γι' αυτό και δε μπορεί να γράψει κάποιος γρήγορα κείμενο.

 

Δεν έχει κάτι η οθόνη σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό, αλλά η συμπεριφορά αυτή δεν υπήρχε τόσο καιρό. Δηλαδή δεν γράφονταν για παράδειγμα αριθμοί με το παρατεταμένο πάτημα στο πλήκτρο διαγραφής. Ούτε είχα πρόβλημα στην απάντηση κλήσεων.
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό, αλλά η συμπεριφορά αυτή δεν υπήρχε τόσο καιρό. Δηλαδή δεν γράφονταν για παράδειγμα αριθμοί με το παρατεταμένο πάτημα στο πλήκτρο διαγραφής. Ούτε είχα πρόβλημα στην απάντηση κλήσεων.

 

Μήπως σου έχει πέσει η συσκευή;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ούτε έχει πέσει ούτε έχει πιεστεί πουθενά.

 

Α. Είδα και το βίντεο και το περίεργο είναι ότι, την πρώτη φορά που επιλέγεις το 6, δεν το κάνει. Από τη δεύτερη φορά και μετά "σκαλώνει"..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί την πρώτη φορά ασκούσα λιγότερη πίεση στην οθόνη απ' ότι ασκώ συνήθως.

Επειδή βέβαια με λιγότερη πίεση δεν έχω πρόβλημα, θα το αφήσω έτσι προς το παρόν γιατί δε θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο. Εγγύηση λογικά έχω για ένα 9μηνο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γιατί την πρώτη φορά ασκούσα λιγότερη πίεση στην οθόνη απ' ότι ασκώ συνήθως.

Επειδή βέβαια με λιγότερη πίεση δεν έχω πρόβλημα, θα το αφήσω έτσι προς το παρόν γιατί δε θέλω να μείνω χωρίς τηλέφωνο. Εγγύηση λογικά έχω για ένα 9μηνο ακόμη.

 

Ε ναι, δεν είναι να μπλέκεις με αντιπροσωπίες στην Ελλάδα.. Από πρόσφατη "συνεργασία" με άλλη, δε μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες, εχω το ιδιο προβλημα που ανεφερε ενας φιλος μια σελιδα πριν, μετα απο αλλαγη digitizer . Παταει οπου ναναι μονο του. Αλλαξα 2,3 ρομ νομιζοντας οτι ειναι θεμα software αλλα τπτ.

Οταν το βγαζω (ξεκολλαω) απο πανω απτην οθονη και το εχω στον αερα δουλεύει τελεια!!

(Screen protector δεν εχω)

 

Και ενα αλλο ξεχαστηκα με το spflash και εκανα format all και εχασα τα ιμει... Πως μπορω να επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

Για επαναφορά του ΕΜΕΙ:

μπαίνεις σε engineering mode πληκτρολογώντας

στον αριθμό τηλεφώνου *#*#3646633#*#*

 

μετά πας στο GPRS και γράφεις τα imei

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα παρέλαβα τη συσκευή από το service. Να θυμήσω ότι είχε πρόβλημα η οθόνη στο άγγιγμα. Τι αντικαταστάθηκε? Η μπαταρία!

Φαίνεται λοιπόν ότι είναι πολύ ευαίσθητη η οθόνη σ' αυτή τη συσκευή. Προφανώς θα είχε φουσκώσει η μπαταρία(αν και δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα σ' αυτήν) και θα πίεζε την οθόνη. Δε μπορώ να σκεφτώ κάποιον άλλο λόγο που θα μπορούσε να επηρεάζει η μπαταρία την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν φουσκωμένη δεν θα φαινόταν; Από τη στιγμή που έχει αφαιρούμενη μπαταρία είναι εύκολο να το δεις. Για παρακολούθησέ το.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δε μου φάνηκε φουσκωμένη, οπότε αν ήταν δε θα ήταν πολύ. Τώρα βέβαια δε μπορώ να το δω μιας και δε μου επεστράφη η μπαταρία. Εδώ βέβαια έβγαλαν το προστατευτικό οθόνης(δεν το είχα τοποθετήσει καλά απ' όταν το έβγαλα για να δω αν το πρόβλημα έχει σχέση με αυτό) και το κράτησαν. Και έβαλαν μια πολύ λεπτή ζελατίνα που δεν είναι προστατευτικό βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε ενα Doogee X5 που έχω αγοράσμενο Δεκεμβριο 2015 πώς θα καταλάβω αν είναι v1 ή v2;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει προμηθευτεί πρόσφατα κάποιος μπαταρία; Ελλάδα, Κίνα, οπουδήποτε... Έχω 2 Χ5 εδώ και 1,5 χρόνο περίπου και στα συνήθη μαγαζιά δείχνουν ότι δεν έχουν στοκ.

 

Στάλθηκε από το S168 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κάποια μπαταρία που λένε ότι είναι 3100mah και είναι κόκκινη έχει δοκιμαστεί από κάποιον άλλο;

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μπαταρία που λένε ότι είναι 3100mah και είναι κόκκινη έχει δοκιμαστεί από κάποιον άλλο;

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την έχω παραγγείλει από aliexpress, όταν φτάσει θα δώσω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το S168 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε περιμένω λοιπόν. Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρέλαβα δύο κόκκινες, μια είχε 35% όταν την άνοιξα, ή άλλη 85%. Η δεύτερη νομίζω ότι κρατάει περισσότερο, αλλά και οι δύο σίγουρα πάνε πιο πολύ από την αρχική. Για τα 5 ευρώ που πλήρωσα την καθεμιά, άξιζαν μια και έδωσαν νέα ζωή στα κινητά μου.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...