Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Screen on time

 

Sent from my XT1562

 

Θα σου πω το εξής, δεν ξέρω πόσο S.O.T δίνει το κινητό, αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι πως ο γιος μου είχε το Lenovo K3 Note και το έλιωνε στα παιχνίδια. Του τελείωνε η μπαταρία σε δυο ώρες.... Με το Χ5, ακριβώς τα ίδια παιχνίδια η μπαταρία του πάει και 3ωρο..... Υπόψιν το Lenovo υποτίθεται πως είχε 3.000 cell μπαταρία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το εξής, δεν ξέρω πόσο S.O.T δίνει το κινητό, αυτό που ξέρω με σιγουριά είναι πως ο γιος μου είχε το Lenovo K3 Note και το έλιωνε στα παιχνίδια. Του τελείωνε η μπαταρία σε δυο ώρες.... Με το Χ5, ακριβώς τα ίδια παιχνίδια η μπαταρία του πάει και 3ωρο..... Υπόψιν το Lenovo υποτίθεται πως είχε 3.000 cell μπαταρία.

 

Ακριβώς όπως το είπες "υποτίθεται" , όπως "υποτίθεται" ότι το Doogee X5 έχει 2400mAh μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία πόσο υποτίθεται ότι είναι ή πόσο κρατάει; Οκ, δεν είναι ότι καλύτερο να σου γράφουν ψέματα για τη χωρητικότητα, αλλά αν το αφήσεις στην άκρη αυτό, μια χαρά τα πάει. Να έγραφε 2400 και να είχε 1300πχ, με μεγάλη επίπτωση στην αυτονομία, θα το καταλάβαινα να το κάναμε τόσο θέμα. Αλλά με δεδομένη και την αξία αγοράς της συσκευής, μια χαρά τα καταφέρνει, εφόσον ξέρεις για τι το παίρνεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία πόσο υποτίθεται ότι είναι ή πόσο κρατάει; Οκ, δεν είναι ότι καλύτερο να σου γράφουν ψέματα για τη χωρητικότητα, αλλά αν το αφήσεις στην άκρη αυτό, μια χαρά τα πάει. Να έγραφε 2400 και να είχε 1300πχ, με μεγάλη επίπτωση στην αυτονομία, θα το καταλάβαινα να το κάναμε τόσο θέμα. Αλλά με δεδομένη και την αξία αγοράς της συσκευής, μια χαρά τα καταφέρνει, εφόσον ξέρεις για τι το παίρνεις.

 

Sent from my XT1562

 

Ακριβως οπως τα λεει ο φιλος. Το κινητακι αποδειχθηκε απο τις πιο πετυχημενες συσκευες για το 2015 και οχι τυχαια! Λιγο πιο ... μουρατη εμφανιση να ειχε.....

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες "υποτίθεται" , όπως "υποτίθεται" ότι το Doogee X5 έχει 2400mAh μπαταρία

 

Ελπίζω το ίδιο "ψείρισμα" να κάνεις και στις συσκευές των μεγάλων κατασκευαστών....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το ίδιο "ψείρισμα" να κάνεις και στις συσκευές των μεγάλων κατασκευαστών....

 

Νομίζω το έγραψα και πριν κανά 2-3 ποστ ότι το κινητό είναι ακριβώς αυτό value for money. Εμένα μου κακοφάνηκε που έγραφε 2400 στα χαρακτηριστικά γιατί αυτό είδα και ήταν ένας από τους λόγους που το αγόρασα συγκρίνοντας την διάρκεια με το προηγούμενο μου zte. Εσύ μην "ψειρίζεις" τίποτα και πίστευε ότι σου λένε. Και πάρε και κανά 2 μπαταρίες extra και 2 power banks καλού κακού να έχεις μαζί

Η μήπως νομίζεις ότι οι "μεγαλοι κατασκευστές" χρησιμοποιούν διαφορετικά τσιπάκια στις συσκευές τους σε σχέση με τους "μικρούς" Κινέζους

Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το έγραψα και πριν κανά 2-3 ποστ ότι το κινητό είναι ακριβώς αυτό value for money. Εμένα μου κακοφάνηκε που έγραφε 2400 στα χαρακτηριστικά γιατί αυτό είδα και ήταν ένας από τους λόγους που το αγόρασα συγκρίνοντας την διάρκεια με το προηγούμενο μου zte. Εσύ μην "ψειρίζεις" τίποτα και πίστευε ότι σου λένε. Και πάρε και κανά 2 μπαταρίες extra και 2 power banks καλού κακού να έχεις μαζί

Η μήπως νομίζεις ότι οι "μεγαλοι κατασκευστές" χρησιμοποιούν διαφορετικά τσιπάκια στις συσκευές τους σε σχέση με τους "μικρούς" Κινέζους

 

Πω... Αν δεν κατάλαβες, δε σου φταίει κανείς. Ξαναδιάβασε το post μου, που έκανες και παράθεση κιόλας.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πω... Αν δεν κατάλαβες, δε σου φταίει κανείς. Ξαναδιάβασε το post μου, που έκανες και παράθεση κιόλας.

Ναι όντως δε μου φταίει κανείς, κράτα την άποψη σου και εγώ τη δικιά μου

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αυτη,και ακομα πιο πιο πολυ το pro,(μαζι με το ht7 pro) ειναι απλα ο ορισμος του vfm......ευκολα κιολας.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Απ την 15 μπορουμε να παμε κατευθειαν στην 19?επισης η στοκ, recovery ειναι και αυτη στο needrom?

Καλο Πασχα σε ολους ευχομαι και συγνωμη αν εχει απαντηθει αλλα το νημα πλεον ειναι τεραστιο για να το ψαξω

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση απο την V18 στην V19 το τηλέφωνο νέκρωσε . Δεν δουλεύει τίποτε και τα Flash Tools μου βγάζουν το μήνυμα "enable dram failed 4032"

Υπάρχει τρόπος να αναστηθεί το τηλέφωνο , ή είναι για ανακύκλωση ; Έχω το απλό doogee όχι το pro .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση απο την V18 στην V19 το τηλέφωνο νέκρωσε . Δεν δουλεύει τίποτε και τα Flash Tools μου βγάζουν το μήνυμα "enable dram failed 4032"

Υπάρχει τρόπος να αναστηθεί το τηλέφωνο , ή είναι για ανακύκλωση ; Έχω το απλό doogee όχι το pro .

Είναι πολύ πιθανό η rom που είχες κατεβάσει να ήταν corrupted ή η πηγή από την οποία την κατέβασες να ήταν αναξιόπιστη και η rom να αφορούσε άλλο τηλέφωνο

και όχι το δικό σου. Μου έχει τύχει γι' αυτό το αναφέρω.

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, παρόλα αυτά επειδή μόνο με πειράματα έχεις ελπίδες να το επαναφέρεις, δοκίμασε την παρακάτω λύση:

 

Βεβαιώσου πως έχεις εγκαταστήσει τους απαραίτητους drivers: https://androidmtk.com/download-mtk-usb-all-drivers

Κατέβασε από εδώ-> http://www.needrom.com/download/doogee-x5/

κάποιο άλλο update εκτός του v19 (π.χ. το v18 που λες ότι είχες)

και ξεκίνα τη διαδικασία φλασαρίσματος από την αρχή αλλάζοντας μόνο το "Download Only" σε "Format All + Download" και στη συνέχεια πάτα το κουμπί "Download" με το βελάκι προς τα κάτω ξεκινώντας όπως και κάθε άλλη φορά τη διαδικασία και πες μας αν υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιθανό η rom που είχες κατεβάσει να ήταν corrupted ή η πηγή από την οποία την κατέβασες να ήταν αναξιόπιστη και η rom να αφορούσε άλλο τηλέφωνο

και όχι το δικό σου. Μου έχει τύχει γι' αυτό το αναφέρω.

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα, παρόλα αυτά επειδή μόνο με πειράματα έχεις ελπίδες να το επαναφέρεις, δοκίμασε την παρακάτω λύση:

 

Βεβαιώσου πως έχεις εγκαταστήσει τους απαραίτητους drivers: https://androidmtk.com/download-mtk-usb-all-drivers

Κατέβασε από εδώ-> http://www.needrom.com/download/doogee-x5/

κάποιο άλλο update εκτός του v19 (π.χ. το v18 που λες ότι είχες)

και ξεκίνα τη διαδικασία φλασαρίσματος από την αρχή αλλάζοντας μόνο το "Download Only" σε "Format All + Download" και στη συνέχεια πάτα το κουμπί "Download" με το βελάκι προς τα κάτω ξεκινώντας όπως και κάθε άλλη φορά τη διαδικασία και πες μας αν υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα.

Είχα απογοητευθεί και ετοιμαζόμουν να πετάξω το τηλέφωνο στην ανακύκλωση . Είχα δοκιμάσει όλες τις ρομ απο το Needrom και με όλες τις εκδόσεις FT . Με όλες είχα αποτυχία και με το ίδιο μήνυμα : " enable dram failed 4032 " . Κάνοντας την τελευταία προσπάθεια αναζητώντας γνήσια ρομ , βρήκα την παρακάτω

https://drive.google.com/file/d/0B49C-pzkR8bNZ2FEejljcXpwZzA/view

Με την έκδοση - SP_Flash_Tool_v5.1524.00.000 - ξεκίνησα την διαδικασία φόρτωσης της ρομ μηχανικά και χωρίς να έχω κάποια ελπίδα επιτυχίας .

Πιστεύω ότι όσοι έχουν βρεθεί στην θέση μου και έχουν δεί να φεύγει η κόκκινη μπάρα και να ξεκινάει η διαδικασία φόρτωσης της ρομ στο κινητό , θα καταλάβουν την χαρά μου και το βάρος που έφυγε απο πάνω μου .

Αυτή την ρομ χρειαζόταν το κινητό μου για να ξεκινήσει να δουλεύει .

Απλά , μου φάνηκε παράξενο γιατί την V18 την είχα κατεβάσει απο Needrom και την είχα δοκιμάσει χωρίς επιτυχία .

Το μόνο που χρειάστηκε να κάνω επι πλέον ήταν να περάσω χειροκίνητα τα IMEI γιατί λόγω κεκτημένης ταχύτητας είχα τσεκάρει το "Format All + Download" και είχαν χαθεί απο το κινητό .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Πριν από λίγο κατάφερα τελικά μετά από πολλή προσπάθεια από χθες το απόγευμα, να περάσω την εκδοση 19. Τα προβλήματα δυστυχώς ξεκίνησαν επειδή ακολούθησα τη συμβουλή της επιλογής του "format all + download". Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τελικά(στην περίπτωσή μου τουλάχιστον) να μη φλασάρεται καμία επίσημη ρομ δίνοντας το σφάλμα "BROM ERROR : S_FT_DOWNLOAD_FAIL (4008)" το οποίο παραπέμπει σε λανθασμένο αρχείο scatter(απίθανο μιας και δοκιμάστηκε και σε ρομ απευθείας κατεβασμένες από το σύνδεσμο που δίνει η doogee). Δοκίμασα όλες τις εκδόσεις πολλές φορές, μέχρι που έστειλα μήνυμα και στην Doogee για βοήθεια. Τελικά σήμερα μετά από αρκετό ψάξιμο κάπου τη συμβουλή για τη χρήση του "firmware upgrade" αντί του download only η οποία ήταν και αυτή που βοήθησε να εγκατασταθεί τελικά επιτυχώς η έκδοση 19.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Πριν από λίγο κατάφερα τελικά μετά από πολλή προσπάθεια από χθες το απόγευμα, να περάσω την εκδοση 19. Τα προβλήματα δυστυχώς ξεκίνησαν επειδή ακολούθησα τη συμβουλή της επιλογής του "format all + download". Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τελικά(στην περίπτωσή μου τουλάχιστον) να μη φλασάρεται καμία επίσημη ρομ δίνοντας το σφάλμα "BROM ERROR : S_FT_DOWNLOAD_FAIL (4008)" το οποίο παραπέμπει σε λανθασμένο αρχείο scatter(απίθανο μιας και δοκιμάστηκε και σε ρομ απευθείας κατεβασμένες από το σύνδεσμο που δίνει η doogee). Δοκίμασα όλες τις εκδόσεις πολλές φορές, μέχρι που έστειλα μήνυμα και στην Doogee για βοήθεια. Τελικά σήμερα μετά από αρκετό ψάξιμο κάπου τη συμβουλή για τη χρήση του "firmware upgrade" αντί του download only η οποία ήταν και αυτή που βοήθησε να εγκατασταθεί τελικά επιτυχώς η έκδοση 19.

 

Χρονια Πολλα,για πες μας λιγο τι διαφορες εχει με τις προηγουμενες και ποιες οι διαφορες με την v18?Σκεφτομαι να την βαλω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι φρέσκια και δεν έχει δουλευτεί καθόλου. Αυτό που παρατήρησα είναι(όπως αναφέρθηκε και σε προηγούμενη σελίδα) πως υπάρχει κάποια βελτίωση στο touch. Κατά τα άλλα δεν είδα μέχρι στιγμής κάποια διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Χριστός ανέστη. Για το κινητό ποια έκδοση xposed και gravitybox να βάλω να μην το κάνω τούβλο?

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά!

 

Έχω αγοράσει το X5 για τη μητέρα μου. Έτρεχε τη v15 και δεν έκανε με τίποτα αναβάθμιση αυτόματα (ΟΤΑ). Επειδή είχε αρκετά προβλήματα, που έχουν αναφερθεί κι από άλλους χρήστες στις προηγούμενες σελίδες, προσπάθησα να το αναβαθμίσω από μόνη μου μπας και φτιάξει και γλιτώσω λίγο από τη γκρίνια της :p. Παρόλο που δεν είμαι και τελείως άσχετη (έχω αναβαθμίσει, rootάρει 2-3 άλλα κινητά) κάτι πήγε λάθος με αποτέλεσμα το κινητό να μην ανοίγει καν και ούτε να δείχνει σημεία ζωής γενικότερα (πχ άναμμα οθόνης όταν φορτίζει). Any ideas τι μπορεί να πήγε λάθος και αν φτιάχνεται?

 

Επίσης, υπάρχει εξουσιοδοτημένο service για την εν λόγω εταιρία?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είχα παρόμοιο πρόβλημα κι εγώ, αν δεις στην προηγούμενη σελίδα το αναφέρω. Όταν έκανες την αναβάθμιση με το flash tool έγινε κανονικά ή σου έβγαλε κάποιο σφάλμα?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις 3 επιλογές από το flashtool χωρίς κανένα αποτέλεσμα. 'Ισως ξαναπροσπαθήσω αυτές τις μέρες με μεγαλύτερη υπομονή μπας και διορθωθεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις 3 επιλογές από το flashtool χωρίς κανένα αποτέλεσμα. 'Ισως ξαναπροσπαθήσω αυτές τις μέρες με μεγαλύτερη υπομονή μπας και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Πες μας ποιο ακριβως ειναι το προβλημα,ξεκιναει να φλασαρει το φλας τουλ η οχι??Το κινητο το συνδεεις στην usb με μπαταρια η χωρις??Μολις χτες φλασαρα την v19 χωρις κανενα προβλημα,απο που βρηκες την ρομ??

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς την custom rom cm 12.1 ή κάποια αλλη να μου πει εντυπώσεις ;

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Note: DOOGEE smartphones to be updated to Android 6.0 are in accordance with the order of launch time. The latest T6, X6, X6pro, X5 & X5pro will update to Android 6.0. But the earlier models have been stopped updating. While the new coming products F7, F7pro, Y300, T3, T5 & T7 are all Android 6.0.

 

Αυτο εγραψε πριν καποιες ωρες η doogee στο λογαριασμο της στο fb,

Απ'οσο καταλαβαινω η καινουρια φουρνια των x5 θα παρει σιγουρα android 6 μεσω OTA ,αρα λογικα και οι προηγουμενες εκδοσεις του x5

θα μπορουν να παρουν android 6 μεσω flashtool?????

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ποιο ακριβως ειναι το προβλημα,ξεκιναει να φλασαρει το φλας τουλ η οχι??Το κινητο το συνδεεις στην usb με μπαταρια η χωρις??Μολις χτες φλασαρα την v19 χωρις κανενα προβλημα,απο που βρηκες την ρομ??

 

Για αρχή έβγαλα-ξαναέβαλα την μπαταρία, έβαλα καλώδιο, έτρεξε η εγκατάσταση στο pc κλπ...Την πρώτη φορά που χρησιμοποιησα το flashtool έδειξε ότι όλα πήγαν καλά (το παραθυράκι με το ν). Όταν όμως πάτησα το πλαϊνό κουμπί μαζί με το vol down για να κάνω wipe cache κλπ...μου έβγαζε ''καμία ενέργεια'' και μετά το κλείσιμο δεν ξανάνοιξε ποτέ. Δοκίμασα firmware update, download κλπ και κάθε φορά μου έβγαζε error.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...