Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου σε ολες τις μαρκες υπαρχουν θυματα........το παραξενο που το βρισκεις?

Θες να σου πω τωρα για συσκευη των 800 ευρο που ουτε μερα δεν δουλεψε.....

Και εδω εχουμε να κανουμε με συσκευη του 50ρικου.:)

 

Φιλε μου δεν βρισκω τιποτα παραξενο διαπιστωση εκανα περιμενοντας αυτο το μικρο θαυμα τι προβληματα θα βγαλει στο χρόνο εν γενει. Εχω υπομονη πριν αγορασω :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έκανα μια παραγγελία από το Gearbest ένα X5 (από εκεί είχα πάρει και το δικό μου και ήρθε σε 17 μέρες) στις 5 του μήνα. Ήταν κανονικά διαθέσιμο τότε, αλλά την επόμενη βγήκε out of stock... Μέχρι εχθές δεν υπήρχε καμιά εξέλιξη και έστειλα αίτημα να το ακυρώσουν και να μου κάνουν refund. Με αυτά που διάβαζα πίστευα πως θα είχε μπλεξίματα, αλλά τελικά σε μια ώρα μου είχε έρθει μήνυμα από το paypal ότι έγινε refund, και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μια παραγγελία από το Gearbest ένα X5 (από εκεί είχα πάρει και το δικό μου και ήρθε σε 17 μέρες) στις 5 του μήνα. Ήταν κανονικά διαθέσιμο τότε, αλλά την επόμενη βγήκε out of stock... Μέχρι εχθές δεν υπήρχε καμιά εξέλιξη και έστειλα αίτημα να το ακυρώσουν και να μου κάνουν refund. Με αυτά που διάβαζα πίστευα πως θα είχε μπλεξίματα, αλλά τελικά σε μια ώρα μου είχε έρθει μήνυμα από το paypal ότι έγινε refund, και όλα καλά.

 

Εγω ακουω γενικά για καθυστερησεις αλλα για κλεψιμο ? εχει πεσει καποιος θυμα ?

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει, δε νομίζω. Απλά κοροϊδεύουν τον κόσμο σχετικά με τη διαθεσιμότητα, παραγγέλνεις νομίζοντας ότι το έχουν, και σε αφήνουν να περιμένεις μέχρι να ξαναφέρουν απόθεμα. Για το συγκεκριμένο κατάστημα, και για τη φάση της αγοράς συγκεκριμένα (χωρίς απόθεμα) μιλάω. Για άλλα καταστήματα, ή για εξυπηρέτηση του συγκεκριμένου μετά την πώληση δεν έχω εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν βρισκω τιποτα παραξενο διαπιστωση εκανα περιμενοντας αυτο το μικρο θαυμα τι προβληματα θα βγαλει στο χρόνο εν γενει. Εχω υπομονη πριν αγορασω :lol:

Καλα θαυμα δεν ειναι,απλα ενα πολυ οικονομικο (και καλο) κντ ειναι και τιποτα παραπανω,τι να περιμενεις βρε,εαν ειναι οσπου να το παρεις να βγει το νεο μοντελο.....παρτο και τελειωνε να το χαρεις οσο ειναι φρεσκο!!!:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

το MT6580_Android_scatter.txt το αντοικαθιστω μεσα στην ρομ η το παιρνω απο το ζιπ που κατεβασα και κατι αλλο μηπως εχεις usb driver γιατι βαζω βγαζω usb δεν παιρνω καμια ενδειξη οτι συνδεθηκε το τηλ.

 

κοιταξε φιλε μου τι διαδικασια του φλας τουλ ανοιγης το προγραμμα και περνας το scatter file τις ρομ και αν ολα πανε καλα τοτε κανης την συνδεση του κινητου καταλαβες.

 

Ωπ! Σωστός... Το ξέχασα! :lol: ... Ποιο flashtool χρησιμοποιείς; Μήπως δεν υποστηρίζει επεξεργαστές σαν το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Σωστός... Το ξέχασα! :lol: ... Ποιο flashtool χρησιμοποιείς; Μήπως δεν υποστηρίζει επεξεργαστές σαν το δικό σου;

βαζω βγαζω usb δεν παιρνω καμια ενδειξη οτι συνδεθηκε το τηλ.
τωρα εχω αυτο το προβλημα εχω κατεβασει οτι driver βρηκα στο νετ με κανενα αποτελεσμα μαλλον μας αφησε χρονους.
Link to comment
Share on other sites

basebil, πότε σου εμφανίζεται το μήνυμα προβλήματος του scatter; Μόλις το επιλέξεις ή όταν συνδέσεις την συσκευή στο καλώδιο;

Το συνδέεις σε USB2 ή USB3;

Ποιά είναι η νεότερη έκδοση SP flash tools που δοκίμασες;

Ποιά Windows έχεις;

 

Δοκίμασες να αφήσεις το κινητό συνδεδεμένο για ώρα σε κάποιον καλό φορτιστή, π.χ. από κινητό Asus, Apple κτλ;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

basebil, πότε σου εμφανίζεται το μήνυμα προβλήματος του scatter; Μόλις το επιλέξεις ή όταν συνδέσεις την συσκευή στο καλώδιο;

Το συνδέεις σε USB2 ή USB3;

Ποιά είναι η νεότερη έκδοση SP flash tools που δοκίμασες;

Ποιά Windows έχεις;

 

Δοκίμασες να αφήσεις το κινητό συνδεδεμένο για ώρα σε κάποιον καλό φορτιστή, π.χ. από κινητό Asus, Apple κτλ;

λοιπον ασ' τα παρουμε απ την αρχη χτες ειχα το κινητο με 94% μπαταρια το κλεινω για κανα 2ωρο και μετα παω να το ανοιξω και δεν ανοιγε και μετα ξεκιναει ο γολγοθας το εβαλα και σε αλλο φορτιστη απο μλς ταμπλετ αλλαξα καλωδια το συνδεω σε 2 pc 1 windows 7 laptop, 2 pc xp σταθερο εχω περασει driver οτι βρηκα στο νετ για doogee με κανενα αποτελεσμα τωρα αν δεν περναω σωστα τους driver δεν ξερω. usb 2

Edited by basebil
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνετε με αυτό το τηλέφωνο ρε παιδιά? Απ' όπου και να πάω να το παραγγείλω είναι τελικά out of stock παρόλο που όλοι γράφουν το αντίθετο.:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλα θαυμα δεν ειναι,απλα ενα πολυ οικονομικο (και καλο) κντ ειναι και τιποτα παραπανω,τι να περιμενεις βρε,εαν ειναι οσπου να το παρεις να βγει το νεο μοντελο.....παρτο και τελειωνε να το χαρεις οσο ειναι φρεσκο!!!:lol:

 

βγηκε το Χ6 :lol: Λεω να περιμενω το Χ7

Link to comment
Share on other sites

μιλησα παλι με vickmall και μου ειπαν να το στειλω πισω, επειδη δεν μου εχει ξανατυχη γνωριζει καποιος να με βοηθηση οσο αναφορα την αποστολη
Link to comment
Share on other sites

μιλησα παλι με vickmall και μου ειπαν να το στειλω πισω, επειδη δεν μου εχει ξανατυχη γνωριζει καποιος να με βοηθηση οσο αναφορα την αποστολη[/Q

 

Απλη αποστολή συστημενο και φωτογραφηση του δεματος τα ΕΛΤΑ. Μετα διαδικασια refund των χρηματων της αποστολης προς Κινα από Paypal αν εχεις πληρωσει με αυτό. Πηγαινε στην αναλογη σελιδα εχει λεπτομερεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ασ' τα παρουμε απ την αρχη χτες ειχα το κινητο με 94% μπαταρια το κλεινω για κανα 2ωρο και μετα παω να το ανοιξω και δεν ανοιγε και μετα ξεκιναει ο γολγοθας το εβαλα και σε αλλο φορτιστη απο μλς ταμπλετ αλλαξα καλωδια το συνδεω σε 2 pc 1 windows 7 laptop, 2 pc xp σταθερο εχω περασει driver οτι βρηκα στο νετ για doogee με κανενα αποτελεσμα τωρα αν δεν περναω σωστα τους driver δεν ξερω. usb 2

 

Πες μας σε ποια περιοχή μένεις μήπως υπάρχει κανείς κάτοχος κοντά σου να σου δώσει μια μπαταρία να δοκιμάσεις να δεις αν δουλεύει μπας και γλυτώσεις την ταλαιπωρία

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πες μας σε ποια περιοχή μένεις μήπως υπάρχει κανείς κάτοχος κοντά σου να σου δώσει μια μπαταρία να δοκιμάσεις να δεις αν δουλεύει μπας και γλυτώσεις την ταλαιπωρία]
Αιτωλοακαρνανια.
Link to comment
Share on other sites

@basebil

 

Να πω και εγώ 1-2 ιδέες , μπας τυχόν και πάνω στο άγχος για το τηλέφωνο τις έχεις παραβλέψει ;

 

Σύνδεσες το τηλέφωνο με το δικό του USB καλωδίο ;

Το σύνδεσες σε θύρα USB , που να είναι πάνω στην μητρική του υπολογιστή ( και όχι σε κάποιο USB Hub ) ;

Μήπως έχουν ''φάει '' κανένα σκάλωμα οι drivers ή τα προγράμματα στον υπολογιστή που πας να το συνδέσεις ; Να βεβαιωθείς δηλαδή ότι όλα έχουν απεγκατασταθεί εντελώς από τον υπολογιστή ( όλα όμως τα αρχεία , ακόμα και να κάνεις κανένα καθαρισμό της registry των Windows ) , και μετά να ξαναπεράσεις τα σωστά εργαλεία ;

Το τηλέφωνο χωρίς καμία sim μέσα , έχεις δοκιμάσει να το ανοίξεις ;

Τα κουμπιά από το καπάκι δουλεύουν κανονικά ;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τι λέει : http://braineatingcom.blog...mware-and.html

 

Αν ανοίξεις το link με τα αρχεία έχει γενικά ότι χρειάζεσαι.

καλημερα ειπα να κανω μια τελευταια προσπαθεια πριν το στειλω πισω οσο αναφορα με τους usb driver ο φιλος λεει δεξι κλικ και εγκατασταση εμενα οταν παω να το κανω αυτο μου βγαζει μηνυμα το αρχειο inf δεν υποστηριζει αυτη τη μεθοδο εγκαταστασης windows 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι τα ειπαμε με την σελινα στο βικμαλ στο τσατ και μου ειπε να ξαναπερασω τη ρομ με το φλαση τουλ κατεβασα την ρομ και το φλας τουλ αλλα μου βγαζει μηνυμα invalid scatter file 8417 αυτο που με προβληματιζει αφου δεν ανοιγει το τηλ πως θα περασω την ρομ.

 

με τα κουμπιά δοκίμασες να μπεις σε recovery mode?

επίσης όταν πας να κάνεις φλασάρισμα με flash tool δοκίμασε να περάσεις ρομ χωρίς μπαταρία..

κλείσε firewall και antivirus.

επίσης περνάς drivers για windows 32 ή 64 παίζει ρόλο αυτό.

δεν έχω δει τον οδηγό φλασαρίσματος

εχθές που πέρασα rom μέσω pc σε tablet μου εμφάνιζε error μόλις το σύνδεσα σε διαφορετική usb είσοδο φλασαρίστηκε....

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μinideal και Βικμαλλ δεν εχουν κομματια στην αποθηκη τους. Φοβαμαι να ρωτησω τα αλλα καταστηματα !!:p

 

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-(UK-Warehouse)-DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-1010482.html 77 ευρώ με τα έξοδα αποστολής βγαίνει από ευρωπαϊκή αποθήκη...χθες έκανα παραγγελία και περιμένω!! :D έχει καμια 90 κομμάτια ακόμα νομίζω

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-(UK-Warehouse)-DOOGEE-X5-Pro-5-inch-4G-LTE-Android-5_1-MTK6735-64Bit-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-1010482.html 77 ευρώ με τα έξοδα αποστολής βγαίνει από ευρωπαϊκή αποθήκη...χθες έκανα παραγγελία και περιμένω!! :D έχει καμια 90 κομμάτια ακόμα νομίζω

 

Για να μην μπερδευόμαστε, αυτή είναι η τιμή για το Pro.

 

To απλό το βρίσκεις και εδώ με €75-€80

Link to comment
Share on other sites

το ΠΡΟ υπαρχει σε στοκ σε αρκετα καταστηματα, το απλο ειναι το ζορι που δεν υπαρχει ουτε καπακι.

Δεν βαριεσαι υπαρχουν και αλλου leagoo , blackview που κανουν κινητα !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

το ΠΡΟ υπαρχει σε στοκ σε αρκετα καταστηματα, το απλο ειναι το ζορι που δεν υπαρχει ουτε καπακι.

Δεν βαριεσαι υπαρχουν και αλλου leagoo , blackview που κανουν κινητα !!!:lol:

 

Προφανως προωθουν το Χ6 , η παρουσιαση του οποιου δεν τους στοιχισε και πολλα, μιας και ολοι βλεπουμε οτι ειναι το Χ5 με καινουριο κουστουμι.

Ομως το οτι πλεον δεν υπαρχει ουτε για δειγμα χ5 μεσα σε ελαχιστους μηνες απο την κυκλοφορια του, εμενα προσωπικα με χαλασε πολυ ( οχι υποςτηριξη οχι ανταλλακτικα). Με χαλασε γιατι το εγκατελειψε για χαριν ενος νεωτερου, κατι ομως που εμεις δεν μπορουμε να κανουμε καθε 2-3 μηνες.

Για να μην την αδικουμε παντως και αλλες εταιρεις κανουν σχεδον το ιδιο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Θα καταντησω γραφικος αλλα......δεν αξιζει το απλο.......παρτε το pro.........η διαφορα στην τιμη ειναι αστεια πλεον,αλλα σαν χρηση η μερα με την νυχτα........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...