Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν ειχα το θεμα με το Titanium δεν θα με εκαιγε το root. Αλλα ........ Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν ειχ το θεμα με το Titanium δεν θα μεεκαιγε το root. Αλλα ........

Παντως φιλε μου σε αυτα τα λεφτα τετοιο κελεπουρακι δεν το βρισκεις ευκολα.....περιμενω και το pro να ερθει.

Τωρα σχετικα με το Titanium,σε αυτην την συσκευη,με την rom που φορα παντα νομιζω ειναι περιτο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι smooth..... ρομ και χωρίς bugs λογικά δεν θα υπάρξει ροοτ μετά από καιρό?

δηλαδή ίσως το μόνο κιν που έχω παραγγείλει και δεν χρειάστηκε άλλη ρομ..

Κώστα για πες μας εντυπώσεις από μπαταρία?

έχεις hibernation manager?

νομίζω δεν εντόπισα κινεζιές .. ούτε μία

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου σε αυτα τα λεφτα τετοιο κελεπουρακι δεν το βρισκεις ευκολα.....περιμενω και το pro να ερθει.

Τωρα σχετικα με το Titanium,σε αυτην την συσκευη,με την rom που φορα παντα νομιζω ειναι περιτο.:)

 

αντε να ερθει το pro μπας και πουλησεις το απλο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλε μου σε αυτα τα λεφτα τετοιο κελεπουρακι δεν το βρισκεις ευκολα.....περιμενω και το pro να ερθει.

Τωρα σχετικα με το Titanium,σε αυτην την συσκευη,με την rom που φορα παντα νομιζω ειναι περιτο.:)

Μπα, το Titanium το χρησιμοποιω για επαναφορα εφαρμογων και data. Μονο για αυτο το θελω. Αν λυθει αυτο τοτε χτυπαω ανετα ενα Pro για δοκιμη ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Mπαταρια 1 μερα την εχει,εγω κανω πολλες κλησεις την ημερα,λογο δουλειας φτανω και 100-120 κλησεις(3-4 λεπτα),οποτε με καλυπτη σχετικα.

Σημερα π.χ. περιπου 95 κλησεις,ελαχιστο τσεκαρισμα mails,περιπου 10 λεπτα,καμια 20 sms που εστειλα,βαλτε και 30 λεπτα σαν gps που επαιζα το απογευμα στο αμαξι.

To ξεμπριζωσα το πρωι (08.30)στο 100%,και τωρα ειναι 15%.Καλα ειναι.Αυριο θα το βαλω διπλα στο note 5 που εχω μαζι μου,απλα σαν μετρο συγκρισης μπαταριας (καλα κραταει κατα περισσοτερο το 5αρι,αυτο το ξερω),και τιμολογιακα η διαφορα ειναι χαοτικη(και αυτο το ξερω),αλλα δεν εχω αλλο μαζι μου τωρα.:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω το σκέφτομαι για το pro , η διαφορά στον επεξεργαστή σε σχέση με το απλό (στο προ είναι υποχρονισμένος) θα είναι αισθητή σε απλή καθημερινή χρήση?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και γω το σκέφτομαι για το pro , η διαφορά στον επεξεργαστή σε σχέση με το απλό (στο προ είναι υποχρονισμένος) θα είναι αισθητή σε απλή καθημερινή χρήση?

Το απλο βγαζει περιπου 20.000 στο antt,το pro εαν δεν κανω καθος 30.000 στο antt,οποτε εαν στο απλο δεν εχει θεμα(που δεν εχει,καρατσεκαρισμενο αυτο....)στο pro καταλαβαινεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

και το pro 20000 βγάζει στο antutu, η σημαντικότερη διαφορά αναμεσα στα δυο πέρα απο τη ραμ ειναι gpu που στο pro ειναι αρκετες γενεες πιο καινουρια (feature κλπ) και όχι τοσο στην καθαρή αποδοσή της
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobiletech.com.gr/p.Doogee-Galicia-X5-Dual-Sim-5-0-Android-5-1-1280-720-IPS-Quad-Core-1-3-GHz-1GB-RAM-8GB-5MP-Camera.769494.html

 

μαυρο και λευκο απο ελλαδα με εγγυηση , σε 2 ημερες αν γινει πρωι η παραγγελια , μεγαλυτερη τιμη απο κινα ενοειτε αλλα το παιρνεις αμεσα και με εγγυηση 2 χρονια

Oχι απλα μεγαλυτερη τιμη απο Κινα, αλλα σχεδον διπλασια .....

Τεσπα ο καθενας ψωνιζει απο οπου τον συμφερει, θα προτιμησω vickmall και Pro !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Oχι απλα μεγαλυτερη τιμη απο Κινα, αλλα σχεδον διπλασια .....

Τεσπα ο καθενας ψωνιζει απο οπου τον συμφερει, θα προτιμησω vickmall και Pro !!!!

Ε ναι....ειναι μεγαλη η οικονομικη διαφορα,εδω εχεις δικαιο.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ειδατε antutu για το pro στα 30000; Σε άλλα κινητά με παρόμοια specs ειναι μεταξύ 16-17k. Ο επεξεργαστής είναι πολύ χαμηλά χρονισμένος στο pro στο 1GHz. Επίσης γιατί κάποιος να προτιμήσει vickmall αντί gearbest? Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω και από τα δύο και με ανησύχησε λιγο το σχόλιο του kostas1 με τη φατσούλα :cry: Edited by Ionlab
Link to comment
Share on other sites

Απλα το vickmall για τους περισσοτερους εδω μεσα ειναι αξιοπιστο και πολυ γρηγορο. Επιπλεον εχει το Pro το ασπρο διαθεσιμο ενω το Gearbest ειναι ακομη σε Pre-order. :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ειδατε antutu για το pro στα 30000; Σε άλλα κινητά με παρόμοια specs ειναι μεταξύ 16-17k. Ο επεξεργαστής είναι πολύ χαμηλά χρονισμένος στο pro στο 1GHz. Επίσης γιατί κάποιος να προτιμήσει vickmall αντί gearbest? Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω και από τα δύο και με ανησύχησε λιγο το σχόλιο του kostas1 με τη φατσούλα :cry:

 

to vickmall ειναι κατα την αποψη μου το καλυτερο κινεζικο site σε θεμα εγγυησης, αν σου βγαλει προβλημα θα στο φτιαξουν χωρις πολλα πολλα, ενω τα υπολοιπα κινεζικα θα τρεχεις,

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....εχω παραγγειλει απο vickmall το απλό....το pro ομως είναι $15 πιο ακριβο απο εκει οπότε προτίμησα gearbest με κουπονι αν και ανησυχώ λιγο για την αποδοση του 6735Μ που φοράει το pro. Το moto g2 βγαζει 19k και το nexus 5 34k antutu οπότε ανησυχώ λιγο. Βεβαια δεν παιζω παιχνιδια ούτε εχω απαιτητικές εφαρμογές. Αλλά δεν αντέχω το (πολύ) lag....είχα πάρει ένα htm 9503 και απλά δεν παλεύεται το lag Edited by Ionlab
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....εχω παραγγειλει απο vickmall το απλό....το pro ομως είναι $15 πιο ακριβο απο εκει οπότε προτίμησα gearbest με κουπονι αν και ανησυχώ λιγο για την αποδοση του 6735Μ που φοράει το pro. Το moto g2 βγαζει 19k και το nexus 5 34k antutu οπότε ανησυχώ λιγο. Βεβαια δεν παιζω παιχνιδια ούτε εχω απαιτητικές εφαρμογές. Αλλά δεν αντέχω το (πολύ) lag....είχα πάρει ένα htm 9503 και απλά δεν παλεύεται το lag

 

πέρασαν δυο συσκευές με τον MT6735P, και μπορώ να πω ότι στην καθημερινότητα εφόσον δεν παίζεις παιχνίδια, δεν θα σε δυσκολέψει κάπου. βέβαια και οι δύο συσκευές μου είχαν 2gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο κανα 2ωρο με παιχνιδι real racing, ανοιξα τα παντα απο skype, facebook κλπ το κινητο ειναι πολυ καλο. Δεν κρασαρε καθολου και μαλιστα το real racing το πηγαινε καλυτερα απο το zopo zp980+ με το 1gb ram.

Αποψη μου με τιποτα τα παραπανω χρηματα για το pro. Ανεβαινεις πολυ μετα σε τιμη και εξακολουθεις να μην εχεις καλη καμερα. Τελειο το κινητακι αλλα οχι για φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε foto δειχνει 30.000 σκορ για το pro---->

http://www.xiaomitoday.com/doogee-x5-pro-review-great-specs-for-a-budget-phone/

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε foto δειχνει 30.000 σκορ για το pro---->

http://www.xiaomitoday.com/doogee-x5-pro-review-great-specs-for-a-budget-phone/

είναι fake

πέρασαν δυο συσκευές με τον MT6735P, και μπορώ να πω ότι στην καθημερινότητα εφόσον δεν παίζεις παιχνίδια, δεν θα σε δυσκολέψει κάπου. βέβαια και οι δύο συσκευές μου είχαν 2gb ram.

 

και οι δύο συσκευές που είχα έβγαζαν γύρω στα 19k με 21k.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠό το site της doogee αλίευσα αυτό:

 

"Which is the SAR value for doogee X5?"

Doogee Mobile

Thank you for your mail.

DOOGEE X5 SAR is 0.328W/KG.

 

Το βλέπεται πιθανό; Για κινέζικο κινητό είναι πολύ χαμηλό το SAR. Αν ισχύει σκέφτομαι να το αγοράσω. Τι λέτε;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος doogee dg310 . Στην ιστοσελίδα λέει ακτινοβολια στα 0.40-0.50W/KG . Οντως τόσο είναι γιατί με εμπειρία απο αλλά κινητά που είχα και είχαν sar 1+ ένιωθα κάτι να με ενοχλεί ακριβώς εκεί οπου με ακουμπουσε το κινητό. Ενω με αυτό δεν ένιωθα τίποτα....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα αυτα που έχουν κανει το κινητό ομορφότερο

 

1. DOOGEE X5 Tempered Glass Screen Protector

 

2. Doogee X5 Case Original

 

Με αυτα έχει γίνει μουρατο και δεν φαινεται η πλαστικουρα και το fake διότι διάβασα ότι σας έχει χαλάσει η εμφάνιση :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηρα αυτα που έχουν κανει το κινητό ομορφότερο

 

1. DOOGEE X5 Tempered Glass Screen Protector

 

2. Doogee X5 Case Original

 

Με αυτα έχει γίνει μουρατο και δεν φαινεται η πλαστικουρα και το fake διότι διάβασα ότι σας έχει χαλάσει η εμφάνιση :p

 

Kαλα ναι.........φαγαμε την γνωστη πορτα με Eurobank:lol:

Σου εχουν ερθει τα πραματα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...