Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκα σήμερα στη διαδικασία να περάσω την τελευταία αναβάθμιση (v18) από Needrom και τα μέχρι στιγμής δείγματα είναι πολύ καλά.

Παρατηρώ καλύτερη απόκριση στο touch, λιγότερα "γλιστρήματα" στο scrolling, καθώς επίσης μου δημιουργείται η εντύπωση πως ανέβηκε ελαφρώς το σκορ στο Antutu.

Το μόνο μειονέκτημα που έχω παρατηρήσει συγκριτικά με την v15 που ήταν και η εργοστασιακή είναι ότι έχει φύγει ο διακόπτης data, κάτι όμως που σημειώθηκε ήδη από προηγούμενα updates.

http://s15.postimg.org/k3mbezguf/Screenshot_2016_02_26_11_45_35.pnghttp://s15.postimg.org/hat3uyghz/Screenshot_2016_02_26_11_46_27.pnghttp://s15.postimg.org/job1lyux3/Screenshot_2016_02_26_11_56_09.png

Αργότερα θα το σκαλίσω περισσότερο, για όποιες άλλες εντυπώσεις, θα ποστάρω τα ανάλογα συμπεράσματα.

 

Βρε μ' αυτό το διακόπτη data κόμπλεξ! :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε μ' αυτό το διακόπτη data κόμπλεξ! :lol:

Προσωπικά σκασίλα μου που έφυγε, για μένα η παρούσα μετατροπή πιο καλά μου έκατσε.

Το ανέφερα μόνο και μόνο γιατί είδα ότι άλλα παιδιά τα βόλεψε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η πιθανότητα μετά από εγκατάσταση νέας έκδοσης με αυτόν τον τρόπο να νομίζεις ότι πάει καλύτερα αλλά να είναι placebo effect. Αν το είχες φορτωμένο όταν έτρεχε την προηγούμενη έκδοση και βάλεις τη νέα με flashtool (που κάνει και factory reset) είναι λογικό να πηγαίνει καλύτερα. Ακόμα και να βάλεις τις ίδιες εφαρμογές, στην αρχή πάει καλά. Όσο περνάει ο καιρός πέφτει λίγο η απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι μ' αυτή την αηδία που ονομάζεται SPMDT, προσωπικά τη θεωρώ επιοικώς για τα μπάζα.

SP Flashtool και σε ελάχιστο χρόνο είσαι έτοιμος.

Δεν χρειάζεται να μπεις σε καμία διαδικασία δημιουργίας checksum, η rom είναι έτοιμη για εγκατάσταση με το Sp Flashtool.

Στα ξεπερασμένα XP πάντως τελείωσα σε 3 λεπτά τη διαδικασία.

Ανεβάζω εργαλείο και drivers και σου τα δίνω εδώ σε λίγο.

 

Αναμένω, μήπως δεν είχα χρησιμοποιήσει τους σωστούς drivers ή/και το sp flash tools.

Το κινητό το είχα πάρει για μια φίλη και μου το επέστρεψε πίσω λόγω μπαταρίας και άλλων θεμάτων, της έδωσα ένα άλλο.

Του έκανα reset του πέρασα το gmail μου ως account για το play store αλλά δεν πέρασαν οι επαφές μου!! το δοκίμασα και με αλλο λογαριασμό, τα ίδια!!

τί συμβαίνει? οι επαφές μόνο χειροκίνητα περνάνε? (ή από sd)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η πιθανότητα μετά από εγκατάσταση νέας έκδοσης με αυτόν τον τρόπο να νομίζεις ότι πάει καλύτερα αλλά να είναι placebo effect. Αν το είχες φορτωμένο όταν έτρεχε την προηγούμενη έκδοση και βάλεις τη νέα με flashtool (που κάνει και factory reset) είναι λογικό να πηγαίνει καλύτερα. Ακόμα και να βάλεις τις ίδιες εφαρμογές, στην αρχή πάει καλά. Όσο περνάει ο καιρός πέφτει λίγο η απόδοση.

Επί 15 μέρες το είχα χωρίς καμία εγκατάσταση εφαρμογής ή παιχνιδιού, μόνο ότι είχε απ' τη μάνα του, άρα η σύγκριση που κάνω αφορά 2 απείραχτες rom.

Σαφώς και θ' αρχίσει να πέφτει η απόδοση, αναλογικά πάντως βλέπω ότι πάει ελαφρώς καλύτερα σε σχέση με πριν.

 

Αναμένω, μήπως δεν είχα χρησιμοποιήσει τους σωστούς drivers ή/και το sp flash tools.

Το κινητό το είχα πάρει για μια φίλη και μου το επέστρεψε πίσω λόγω μπαταρίας και άλλων θεμάτων, της έδωσα ένα άλλο.

Του έκανα reset του πέρασα το gmail μου ως account για το play store αλλά δεν πέρασαν οι επαφές μου!! το δοκίμασα και με αλλο λογαριασμό, τα ίδια!!

τί συμβαίνει? οι επαφές μόνο χειροκίνητα περνάνε? (ή από sd)

Το φαινόμενο που αναφέρεις, το είχα παρατηρήσει με τη 15, όπου πότε πότε μου διέγραφε τις επαφές και άλλωτε μου εξαφάνιζε τον ίδιο το λογαριασμό!

Δοκιμάζοντας την υπάρχουσα, δεν είδα ως τώρα κάτι περίεργο.

 

Και μιας που συζητάμε, ορίστε το SP Flashtool και οι drivers.

 

Ούτε Fastboot, ούτε τίποτα. Απλά απενεργοποιείς το κινητό και προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις επαφές το κάνει, και πρέπει να πας να κάνεις έναν χειροκίνητο συγχρονισμό στην εφαρμογή των επαφών στο ρυθμίσεις, λογαριασμοί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι απροβληματιστο ή εχει θεματακια;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι απροβληματιστο ή εχει θεματακια;

Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να τύχεις σε ελλατωματικό τεμάχιο και έχουν ακουστεί λίγες τέτοιες περιπτώσεις, σε γενικές γραμμές πάντως η σειρά είναι κορυφαία σ' αυτή την κατηγορία χρημάτων.

Στα χέρια μου έπεσαν 3 κομμάτια από 3 διαφορετικά μαγαζιά, σε κανένα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Κάποια ψιλά θεματάκια εμφανίστηκαν μόνο σε θέμα rom, τα οποία λύθηκαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας που συζητάμε, ορίστε το SP Flashtool και οι drivers.

 

Ούτε Fastboot, ούτε τίποτα. Απλά απενεργοποιείς το κινητό και προχωράς.

 

Να σαι καλά για τον κόπο, σε ευχαριστώ!

Πάλι όμως τίποτα. Είμαι σε windows 10 τώρα, τα οποία από μόνα τους κάναν εγκατάσταση τους drivers. Sp flash tool, scatter συνδέω το κινητό κλειστό με μπαταρία (και χωρίς) και τίποτα...

Ισως φταίει ότι όταν είναι κλειστό δεν το αναγνωρίζει με τους drivers του, τί να πω...

Θα δοκιμάσω από Δευτέρα και με XP , με αυτά που μου έστειλες

 

 

Αυτό με τις επαφές το κάνει, και πρέπει να πας να κάνεις έναν χειροκίνητο συγχρονισμό στην εφαρμογή των επαφών στο ρυθμίσεις, λογαριασμοί.

 

Ok, αυτό ήταν, πρώτη φορά μου τυχαίνει εδώ και πέντε χρόνια που έχω android...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά για τον κόπο, σε ευχαριστώ!

Πάλι όμως τίποτα. Είμαι σε windows 10 τώρα, τα οποία από μόνα τους κάναν εγκατάσταση τους drivers

 

 

Οι drivers που εγκαθιστούν τα windows 10 ουδεμία σχέση έχουν με αυτούς που χρειάζεσαι για να φλασάρεις κάτι στο κινητό σου.Ακολούθησε τα πιο κάτω βήματα και θα είσαι ΟΚ

http://forum.xda-developers.com/elephone-m2/help/windows-10-mtk-vcom-usb-drivers-32-64-t3267033

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γινετε το φλασαρισμα της V18 στα 10αρια με το flash tool και τους drivers που δινει παραπανω ο @othon(thanks) ,μολις πριν απο καμια ωρα τελειωσα το φλασαρισμα στην V18(τους drivers τους περασα με κλειστο το AV αν αυτο βοηθα)....

Να σημειωσω πως το τηλεφωνο μου φανηκε πως πηγαινει ενα κλικ πιο γρηγορα και θα συμφωνησω με τον @othon πως βελτιωθηκε η αποκρισημοτητα του touch.

Αν οποιος θελει να ρωτησει κατι για την V18 μπορει ελευθερα !!!

Οποιος θελει βοηθεια για το πως θα φλασαρει την νεα ROM μπορω να του πω...:)

Link to comment
Share on other sites

OTA δεν γίνεται η 18;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μετα την 15 δεν εβγαλε αλλη ΟΤΑ

 

Πως δεν έβγαλε; Εγώ το πήρα με την 15 και αμέσως έκανε OTA την 17, που έχω και τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν έβγαλε; Εγώ το πήρα με την 15 και αμέσως έκανε OTA την 17, που έχω και τώρα.

 

εισαι σιγουρος?μηπως απο την 13 πηγες 15???Εμενα παντως μεχρι πριν φλασαρω την 18, που το ειχα με την 15 δεν μου εβγαζε ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος?μηπως απο την 13 πηγες 15???Εμενα παντως μεχρι πριν φλασαρω την 18, που το ειχα με την 15 δεν μου εβγαζε ΟΤΑ

 

Σιγουρότατος, είμαι στην 17 και όταν το πήρα είχε την 15.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ που είχα πάρει ένα πιο καινούριο από το δικό μου για μια φίλη, όταν ήρθε είχε τη 16 και έγινε αμέσως αναβάθμιση στη 17. Με τη 15 δεν βλέπω ακόμα OTA.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα γινετε το φλασαρισμα της V18 στα 10αρια με το flash tool και τους drivers που δινει παραπανω ο @othon(thanks) ,μολις πριν απο καμια ωρα τελειωσα το φλασαρισμα στην V18(τους drivers τους περασα με κλειστο το AV αν αυτο βοηθα)....

Να σημειωσω πως το τηλεφωνο μου φανηκε πως πηγαινει ενα κλικ πιο γρηγορα και θα συμφωνησω με τον @othon πως βελτιωθηκε η αποκρισημοτητα του touch.

Αν οποιος θελει να ρωτησει κατι για την V18 μπορει ελευθερα !!!

Οποιος θελει βοηθεια για το πως θα φλασαρει την νεα ROM μπορω να του πω...:)

 

Ok, αυτό ήταν, πράγματι με κλειστό το κινητό το pc δε διάβαζε τους drivers.

Ακολούθησα τις οδηγίες και όλα καλά, έχω την V18 - 02/22

Molto Gracie!!

Link to comment
Share on other sites

Othon και anikologr

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Βολευτηκα με το greek keyboard (για 160 χαρακτηρες σε sms στα ελληνικα)

Link to comment
Share on other sites

επειδη το πηρα προσωρινα απο μια φιλη μου αφου χαλασε το redmi note 2 και το εστειλα πισω , του εκανα επαναφορα εργοστασιακες και εβαλα τις δικες μου ρυθμισεις , να ρωτησω μηνυματα με πανω απο 70 χαρακτηρες δεν εχει ? ποσοστο μπαταριας??
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...