Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέφτασαν μετά από 2 εβομάδες από το VickMall 2 συσκευές, μία με λευκό back cover και μία με μαύρο. Μαζί πήρα και δύο flip cases αλλά επειδή οι παλιές συνήθειες δεν κόβονται εύκολα, παρήγγειλα και δύο σιλικονάτες από το ebay. Να σημειώσω ότι είχαν ήδη εφαρμοσμένη διαφάνεια προστασίας οθόνης. Στο δια ταύτα τώρα.

Το τηλέφωνο είναι το καλύτερο value for money που κυκλοφορεί στην αγορά και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Η κατασκευή του είναι στιβαρή, δεν σου δίνει την εντύπωση ότι είναι κολλημένο με σάλιο και τσίχλα όπως αρκετά άλλα κινέζικα. Τριγμοί μηδέν. Με το που τις άνοιξα, έβγαλαν ειδοποίηση για update για v.14 και οι δύο συσκευές αμέσως. Δεν έχει κολλήσει κάπου σε χρήση browsing, facebook, viber και μερικά χαζοπαίχνιδα τύπου Paradise Bay και Candy Crush που παίζει η γυναίκα μου. Facebook έχω βάλει το lite βέβαια αλλά αυτό θα το έκανα σε όποια συσκευή και να είχα. Bluetooth, ραδιόφωνο και proximity sensor δουλεύουν κανονικά, ενώ το gps έπιασε στίγμα σε 20 δευτερόλεπτα σε σχετικά ανοιχτό ορίζοντα με ψηλά εμπόδια (μπαλκόνι 1ου ορόφου). Το μόνο αρνητικό που βρίσκω και ειλικρινά δεν με πειράζει καθόλου είναι η κάμερα η οποία είναι απλά μια κάμερα με αρκετό κόκκο αλλά εάν θες να βγάλεις μια φωτογραφία ένα έγγραφο για να το δεις μετά (μου συμβαίνει πολύ συχνά) και όχι να βγάλεις φωτογραφία το φαράγγι του Βίκου, μια χαρά είναι. Μένει να δω συμπεριφορά μπαταρίας γιατί ακόμα είναι πολύ νωρίς να βγάλω συμπεράσματα. Ένα ακόμα που με παραξένεψε έιναι ο τρόπος που τραβάει screenshot (πιέζοντας το power και το volume down) γιατί θα πρέπει να στρέψεις το τηλέφωνο σε οριζόντια θέση αλλά αυτό κι αν είναι ανθυπολεπτομέρεια. Σαν τηλέφωνο επίσης είναι πολύ καλό, δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τον ήχο αλλά για καλό και για κακό πείραξα τις τιμές στις ρυθμίσεις της στάθμης του μικροφώνου μέσω engineer mode με βάση ένα προηγούμενο post σε αυτό το νήμα.

Κοντολογίς εάν αποδειχθεί ότι και σε βάθος χρόνου θα είναι έτσι απροβλημάτιστο, είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πλακα πλακα εχουμε βολεψει με δαυτο ολοι τις...γυναικες μας :lol:

H δικιά μου πήρε Sony και θα μείνω εγώ με το Χ5 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου πήρε Sony και θα μείνω εγώ με το Χ5 :rolleyes:

 

εσυ το χεις χασει το παιχνιδι :lol: αν και δεν ειμαι σιγουρος για το πιο απο τα δυο ειναι καλυτερο!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

εσυ το χεις χασει το παιχνιδι :lol: αν και δεν ειμαι σιγουρος για το πιο απο τα δυο ειναι καλυτερο!! :happy:
Τι να κάνουμε, εγώ δεν κοιτάζω τη φιγούρα και τη μάρκα αλλά το VfM. Άσε που τα Sony είναι κακάσχημα :lol:
Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου πήρε Sony και θα μείνω εγώ με το Χ5 :rolleyes:

 

Παρήγγειλες αυτό ή το pro, τελικά, και από ποιο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που αναφέρετε εδώ ( μέσω SuperSU ) , θα γίνει σωστά το unroot , προκειμένου να περαστεί η καινούργια v14 ;

 

http://howunroot.com/unroot-supersu/doogee/x5/5.1/

 

 

Και επειδή δεν το έχω ξανακάνει , με τις εφαρμογές τι γίνεται ; Διαγράφονται τα πάντα ; Σταματάνε να λειτουργούν απλώς ; Χρειάζεται πχ με το Titanium backup , να κάνουμε κάτι ; ( ήδη έχω κάνει backup τις εφαρμογές που έχω ) .

 

Μετά μπορούμε να ξανακάνουμε κανονικά root με τον τρόπο που έχει αναφερθεί στο τόπικ ;

 

Αξίζει η όλη φασαρία ή απλώς να περιμένω να βγεί το update v14 σε κάποιο αρχείο , που θα δουλεύει σε ρουταρισμένο κινητό ;

Εγώ το έκανα όπως και άλλα που αναφέρω πιο πάνω και δεν μπόρεσα να πάρω την ενημέρωση. Οπότε το ξανάκανα root και το άφησα στη v13. Από τη διαδικασία unroot-root δεν έχασα τίποτε ( ούτε κέρδισα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έρχονται ΟΤΑ.

Ούτε όταν κάνω manual ψάξιμο μου έρχονται αναβαθμίσεις.

 

ΕΙΜΑΙ χωρίς πειραγμενο κινητό.

 

Με V07.

Mια χαρά είναι το κινητό.

Ξέρει κανένας που υπερεχουν οι αναβαθμίσεις;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έρχονται ΟΤΑ.

Ούτε όταν κάνω manual ψάξιμο μου έρχονται αναβαθμίσεις.

 

ΕΙΜΑΙ χωρίς πειραγμενο κινητό.

 

Με V07.

Mια χαρά είναι το κινητό.

Ξέρει κανένας που υπερεχουν οι αναβαθμίσεις;

 

Περιεργο που σε μερικους ερχονται και σε αλλους οχι,απο που το αγορασες φιλε??μηπως σου το ρουταραν αυτοι απο το κινεζοκαταστημα???..

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα 2 ΠΡΟ 2gb στα 118 ευρω με φπα και τιμολογιο απο ελληνικο σκρουτζομαγαζο στη Θεσ/νικη με 2 χρονια εγγυηση στην ελλαδα. Ειναι για δωρακια. Ελπιζω να μη γινω ρεζιλι.

Εκπιπτοντας ΦΠΑ 23% και εφορια 35% ειναι πιο φτηνο απο κινα, με εγγυηση και θα τα εχω και σε 5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο που σε μερικους ερχονται και σε αλλους οχι,απο που το αγορασες φιλε??μηπως σου το ρουταραν αυτοι απο το κινεζοκαταστημα???..

 

Δεν είναι Ρουτ.

Gearbest

 

,θα φλασαρω τη νέα ΡΟΜ.

Γίνεται με SP TOOLS?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν μπορώ να καταλάβω πόσο ποιο αναλυτικό οδηγό θέλετε

Αφού κατεβάσετε α αρχεία που δίνω ποιο πάνω

φλασάρετε το recovery με SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1532.00.000

Μετά με κλειστό το κινητό μπαίνετε σε recovery mode πατώντας το volume up και το power button μαζί ακολουθείτε τις οδηγίες επί τη οθόνης και γίνετε το ρουτ αυτόματα μέσα από το TWRP

 

 

Εγώ πάντως , σύμφωνα με τις οδηγίες και τα αρχεία αυτά , κατάφερα και το ρούταρα ....

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο που σε μερικους ερχονται και σε αλλους οχι,απο που το αγορασες φιλε??μηπως σου το ρουταραν αυτοι απο το κινεζοκαταστημα???..

 

Από ότι διαβάζω σε ρωσικό σαιτ σε πολλούς που ήρθε με v07 δεν πήρε αναβαθμίσεις και πέρασαν την v10 μέσω flash tools μετά αναβαθμιστηκαν σε v14 και έκαναν ξανα ρουτ.

 

Εγώ πάντως από την στιγμή που δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την v07 δεν κάνω αναβάθμιση

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διαβάζω σε ρωσικό σαιτ σε πολλούς που ήρθε με v07 δεν πήρε αναβαθμίσεις και πέρασαν την v10 μέσω flash tools μετά αναβαθμιστηκαν σε v14 και έκαναν ξανα ρουτ.

 

Εγώ πάντως από την στιγμή που δεν έχω κάποιο πρόβλημα με την v07 δεν κάνω αναβάθμιση

 

Με ν07 κ εγω και δεν έχω ΟΤΑ.

 

 

που υπερεχουν οι νέες εκδόσεις;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Με ν07 κ εγω και δεν έχω ΟΤΑ.

 

 

που υπερεχουν οι νέες εκδόσεις;;;

Βελτιωσεις απο την εταιρια εχουν φιλε μου,σε διαφορα κομματια,πολλα απο αυτα δεν θα τα παρουμε χαμπαρι ποτε,αλλα το κντ θα δουλευει καλυτερα και αποδοτικοτερα.Το καλο ειναι οτι η εταιρια δειχνει καλα σημαδια δινοντας συχνα update,αν και νομιζω οτι δεν τα εχει και πολυ αναγκη η συσκευη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Βελτιωσεις απο την εταιρια εχουν φιλε μου,σε διαφορα κομματια,πολλα απο αυτα δεν θα τα παρουμε χαμπαρι ποτε,αλλα το κντ θα δουλευει καλυτερα και αποδοτικοτερα.Το καλο ειναι οτι η εταιρια δειχνει καλα σημαδια δινοντας συχνα update,αν και νομιζω οτι δεν τα εχει και πολυ αναγκη η συσκευη.:)

 

Oποτε να τη φλασαρω τη νεότερη έκδοση;;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Oποτε να τη φλασαρω τη νεότερη έκδοση;;;;

Εγω εχω μεινει με την 13 root,δεν την περασα για να πω την αληθεια.

Εαν θες να δοκιμασεις παρε ενα πληρες buckup πρωτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

Προφανώς την κατεβαζω από το Doogee.cc????

Είναι ή V14??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η V14 έρχεται μόνο με ΟΤΑ. Στην ιστοσελίδα έχει τη V13. Στο needrom πάντως δεν υπάρχει τίποτε. Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η V14 έρχεται μόνο με ΟΤΑ. Στην ιστοσελίδα έχει τη V13. Στο needrom πάντως δεν υπάρχει τίποτε.

 

Περνιέται με SP TOOLS?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποιο; Η ενημέρωση ή όλη η Rom;

 

Η ενημέρωση με τίποτε. Η Rom ναι.

 

Ή ΡΟΜ περνιεται προφανως με SP TOOLS.

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...