Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

agiorgitis το αναλάβαμε το θέμα με τον χρήστη. Αφαιρέθηκαν τα δύο post. Σε ευχαριστούμε... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το destauto.exe που μπορω να το βρω? εγω στο ppc μου εχω μονο το destinator.exe το οποιο τρεχω και μετα δειχνει την ενοχλητηκη ερωτηση περι συμφωνιας.
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και καιρό με μια copia του προγράμματος (Version 3.0.75 LXXII). Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα κολάει (παρακολουθώντας τη μνήμη βλέπω ότι συνεχώς μειώνεται και κάπου στα 20-25Μb κολάει (αρχικά έχω 68 ελεύθερα).

 

Η πρόθεσή μου είναι να πάρω το νόμιμο πρόγραμμα, αλλά θέλω να βεβαιωθώ ότι εκείνο δεν έχει αυτό το bug.

 

Κάποιος που δουλεύει το νόμιμο ας μας βεβαιώσει πως το bug είναι μόνο του σπασμένου ή κάποιος που δουλεύει το σπασμένο ας μας πεί την εμπειρία του.

 

Τελικά φταίει το πρόγραμμα ή το σπάσιμο ? Υπάρχει κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα με το νόμιμο ? Υπάρχει κάποιος που δουλεύει το σπασμένο χωρίς να έχει πρόβλημα ?

 

Να αναφέρω ότι έχω το Qtek 2020i, με 1Gb SD Card και όλη (σχεδόν) την εσωτερική μνήμη ελεύθερη ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ευθυνεται η σπασμενη εκδοση για αυτα τα προβληματα, αγορασε το και ολα θα λυθουν συν το οτι δεν θα ανησυχεις για ασυμβατοτητες χαρτων και αναβαθμισεων. ;)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος γι'αυτό ? Διαβάζω σε διάφορα forum ότι όντως έτσι είναι (φταίει το σπάσιμο) αλλά και σε άλλα ότι άνθρωποι με το σπασμένο δεν έχουν πρόβλημα αλλά και άνθρωποι με το νόμιμο έχουν ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και καιρό με μια copia του προγράμματος (Version 3.0.75 LXXII). Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα κολάει (παρακολουθώντας τη μνήμη βλέπω ότι συνεχώς μειώνεται και κάπου στα 20-25Μb κολάει (αρχικά έχω 68 ελεύθερα).

 

Η πρόθεσή μου είναι να πάρω το νόμιμο πρόγραμμα, αλλά θέλω να βεβαιωθώ ότι εκείνο δεν έχει αυτό το bug.

 

Κάποιος που δουλεύει το νόμιμο ας μας βεβαιώσει πως το bug είναι μόνο του σπασμένου ή κάποιος που δουλεύει το σπασμένο ας μας πεί την εμπειρία του.

 

Τελικά φταίει το πρόγραμμα ή το σπάσιμο ? Υπάρχει κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα με το νόμιμο ? Υπάρχει κάποιος που δουλεύει το σπασμένο χωρίς να έχει πρόβλημα ?

 

Να αναφέρω ότι έχω το Qtek 2020i, με 1Gb SD Card και όλη (σχεδόν) την εσωτερική μνήμη ελεύθερη ...[/quote

:D :D

εχω το ς100 και ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα με το σπασμενο προγραμμα, ολα λυθηκαν με το που εβαλα το γνησιο.

υ.γ. υπ οψην η καλυτερη τιμη στην πολη μας 149 € με φπα

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να είμαι σίγουρος γι'αυτό ? Διαβάζω σε διάφορα forum ότι όντως έτσι είναι (φταίει το σπάσιμο) αλλά και σε άλλα ότι άνθρωποι με το σπασμένο δεν έχουν πρόβλημα αλλά και άνθρωποι με το νόμιμο έχουν ...

και εγω μιλησα με καποιους που υποστηριζαν πως αν εβαζα το dll που θα μου εστελναν θα λυνοταν το προβλημα ωστοσο οσα κρακ και να δοκιμασα δεν εγινε τιποτα, και παρ οτι δεν μου χρειαζεται (απλα μου αρεσει σαν προγραμμα) πηγα και το αγορασα πιστευω πως πρεπει να στηριξουμε την προσπαθεια της ngi :D

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω εδώ και καιρό με μια copia του προγράμματος (Version 3.0.75 LXXII). Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα κολάει (παρακολουθώντας τη μνήμη βλέπω ότι συνεχώς μειώνεται και κάπου στα 20-25Μb κολάει (αρχικά έχω 68 ελεύθερα).

 

Η πρόθεσή μου είναι να πάρω το νόμιμο πρόγραμμα, αλλά θέλω να βεβαιωθώ ότι εκείνο δεν έχει αυτό το bug.

 

Κάποιος που δουλεύει το νόμιμο ας μας βεβαιώσει πως το bug είναι μόνο του σπασμένου ή κάποιος που δουλεύει το σπασμένο ας μας πεί την εμπειρία του.

 

Τελικά φταίει το πρόγραμμα ή το σπάσιμο ? Υπάρχει κάποιος που έχει το ίδιο πρόβλημα με το νόμιμο ? Υπάρχει κάποιος που δουλεύει το σπασμένο χωρίς να έχει πρόβλημα ?

 

Να αναφέρω ότι έχω το Qtek 2020i, με 1Gb SD Card και όλη (σχεδόν) την εσωτερική μνήμη ελεύθερη ...[/quote

:D :D

εχω το ς100 και ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα με το σπασμενο προγραμμα, ολα λυθηκαν με το που εβαλα το γνησιο.

υ.γ. υπ οψην η καλυτερη τιμη στην πολη μας 149 € με φπα

 

Να είσαι σίγουρος ότι για το memory leak φταίει το *****. Είναι γνωστό εδώ και καιρό αυτό... ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.destinatoreurope.com/en/index.php?id=030601

 

Με Ελληνικους χαρτες πλεον. :w00t: :up: :up:

 

αγαπητε Zepelin & maxim01 καμια εκτιμηση για την παραλαβη του Destinator PN?

 

ευχαριστω.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.destinatoreurope.com/en/index.php?id=030601

 

Με Ελληνικους χαρτες πλεον. :w00t: :up: :up:

 

αγαπητε Zepelin & maxim01 καμια εκτιμηση για την παραλαβη του Destinator PN?

 

ευχαριστω.

Ποια ειναι η διαφορα με το Destinator που εχουμε στο PDA?

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η διαφορα με το Destinator που εχουμε στο PDA?

http://www.destinator.nl/index.htm

Στο κέντρο της σελίδας, δεξιά, flash demo 5_PN;)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

http://www.destinatoreurope.com/en/index.php?id=030601

 

Με Ελληνικους χαρτες πλεον.

αγαπητε Zepelin & maxim01 καμια εκτιμηση για την παραλαβη του Destinator PN?

 

ευχαριστω.

 

Υπάρχουν ακόμη κάποια μικρά προβλήματα με το Ελληνικό interface. Υπολογίζουμε να κυκλοφορήσει το φθινόπωρο. Το Destinator 3 δεν πρόκειται να αποσυρθεί και όσοι φυσικά το επιθυμούν θα μπορούν να το αναβαθμίσουν σε PN. Προς το παρόν δεν μπορώ να πω περισσότερα.

Με την ευκαιρία αυτή μάλιστα, θα ήθελα να αναφερθώ σε ένα παλιότερο θέμα που απασχόλησε το thread αυτό πριν αποκτήσει το νέο του όνομα. Οι παλιοί του forum θα θυμούνται μια περίεργη αντιδικία που ξεκίνησε από συγκρίσεις προϊόντων και στην οποία είχαν επέμβει και οι moderators. Πρόσφατα το θέμα ξανάρθε στην επικαιρότητα με αφορμή την ανταλλαγή πληροφοριών για «σπασμένο» λογισμικό και διαπίστωσα ότι κυκλοφορεί η εντύπωση ότι εμείς (maximi01, zepelin) δεχθήκαμε πιέσεις από τους moderators με απώτερο στόχο να εξασφαλίσουν διαφημίσεις από την NGI. Θέλω με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο να το διαψεύσω. Ποτέ δεν μας έγινε ο παραμικρός υπαινιγμός για κάτι τέτοιο και δεν ασκήθηκε καμία πίεση άμεση ή έμμεση. Η σχέση μας είναι πολύ καλή και όταν στο παρελθόν χρειάστηκε να ανταλλάξουμε κάποια μηνύματα, αυτό έγινε σε πολύ φιλικό ύφος. Απόδειξη είναι το γεγονός ότι συνεχίζουμε να παρεμβαίνουμε με posts όταν πιστεύουμε ότι αυτό θα σας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.destinator.nl/index.htm

Στο κέντρο της σελίδας, δεξιά, flash demo 5_PN;)

Thanks το επιασα

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Ποιός στη Θεσσαλονίκη το έχει 149 τελική ???

:) :)

αυτος http://www.meimaris.gr/default.asp

παυλος μειμαρης ελπιδος 34 συκιες 2310634513

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

στο demo που προαναφέρθηκε αναφέρεται οτι στο PN θα υπάρχει η δυνατότητα για δρομολόγηση με βάση την κίνηση των δρόμων. Αυτό υποστηρίζεται λέει μόνο απο GPS με "TMC-function"? Ξέρετε κανένα τέτοιο? Στο 3 υπάρχει τέτοια δυνατότητα ή έξτρα feature ή υποστηρίζεται απο άλλο είδος GPS?
Link to comment
Share on other sites

στο demo που προαναφέρθηκε αναφέρεται οτι στο PN θα υπάρχει η δυνατότητα για δρομολόγηση με βάση την κίνηση των δρόμων. Αυτό υποστηρίζεται λέει μόνο απο GPS με "TMC-function"? Ξέρετε κανένα τέτοιο? Στο 3 υπάρχει τέτοια δυνατότητα ή έξτρα feature ή υποστηρίζεται απο άλλο είδος GPS?

 

Δεν νομίζω ότι προβλέπεται στο άμεσο (ούτε και στο έμεσο) μέλλον υπηρεσία TMC στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν μας απαγορεύει κάποιος να ταξιδέψουμε στο εξωτερικό με αυτοκίνητο!

@ssarl ξέρεις αν στην ΕΕ γενικά δουλεύει αυτή η υπηρεσία?

 

Επίσης άλλη ερώτηση άσχετη έχει το 3 χάρτες για πολυτεχνειούπολη πανεπιστημιούπολη και άλλες περιοχές με εκτεταμένους πεζόδρομους?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν μας απαγορεύει κάποιος να ταξιδέψουμε στο εξωτερικό με αυτοκίνητο!

@ssarl ξέρεις αν στην ΕΕ γενικά δουλεύει αυτή η υπηρεσία?

 

Επίσης άλλη ερώτηση άσχετη έχει το 3 χάρτες για πολυτεχνειούπολη πανεπιστημιούπολη και άλλες περιοχές με εκτεταμένους πεζόδρομους?

 

Στο εξωτερικό δουλεύει σε αρκετές χώρες. Είναι συνήθως συνδρομητική υπηρεσία και για να λάβεις τις εκπομπές TMC πρέπει να έχεις είτε GPS με αυτή τη δυνατότητα είτε GPRS σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

a ok! νόμιζα οτι ήταν σαν την επίσημη ώρα που εκπέμπεται σε ραδιοσυχνότητες σε ορισμένες χώρες.

πάντως όσο και να έψαξα δεν βρήκα gps που αν αναφέρει αυτό το χαρακτηριστικό

Link to comment
Share on other sites

ποιος γνωριζει να μου πει ρε παιδια τι ειναι το Destinator Device ID

(κωδικός συσκευής) μου το ζηταει για να ανοιξω λογαριασμο η ngi

βαζω το ιμει της συσκευης βαζω τη μαρκα το μοντελο κι οτι αλλο μπορω να σκεφτω και δεν το δεχεται ας βοηθησει καποιος που γνωριζει. :(

-----------------------------

ο maximi01 ακουει ( διαβαζει)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

ποιος γνωριζει να μου πει ρε παιδια τι ειναι το Destinator Device ID

(κωδικός συσκευής) μου το ζηταει για να ανοιξω λογαριασμο η ngi

βαζω το ιμει της συσκευης βαζω τη μαρκα το μοντελο κι οτι αλλο μπορω να σκεφτω και δεν το δεχεται ας βοηθησει καποιος που γνωριζει. :(

-----------------------------

ο maximi01 ακουει ( διαβαζει)

 

 

Είναι ο μοναδικός κωδικός – ταυτότητα της συσκευής και εμφανίζεται όταν τρέχει το πρόγραμμα για την ενεργοποίηση του Destinator. Για να υπολογισθεί ο μοναδικός κωδικός ενεργοποίησης του προγράμματος από το Internet απαιτείται το license key που περιέχεται μέσα στην συσκευασία και το device ID. Οποιαδήποτε στιγμή το DID μπορεί να τον δει κανείς με δύο τρόπους

Τρέχοντας το προγραμμα

\DestinatorApps\Destinator\Common\Activation\Activation

Η μέσα στο αρχείο

\DestinatorApps\Destinator\Common\Activation\Did

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο μοναδικός κωδικός – ταυτότητα της συσκευής και εμφανίζεται όταν τρέχει το πρόγραμμα για την ενεργοποίηση του Destinator. Για να υπολογισθεί ο μοναδικός κωδικός ενεργοποίησης του προγράμματος από το Internet απαιτείται το license key που περιέχεται μέσα στην συσκευασία και το device ID. Οποιαδήποτε στιγμή το DID μπορεί να τον δει κανείς με δύο τρόπους

Τρέχοντας το προγραμμα

\DestinatorApps\Destinator\Common\Activation\Activation

Η μέσα στο αρχείο

\DestinatorApps\Destinator\Common\Activation\Did

 

:D :D :D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

-------------

:( :( ΟΜΩΣ

τι κανω λαθος ?

εκει που γραφει συνθηματικο βαζω μια λεξη την ιδια και στα δυο παραθυρα και κατω μου γραφει Το Hardware ID δεν είναι έγκυρο ενω πριν με το ιδιο ID μου εγραφε Το συνθηματικό δεν ταιριάζει με την επιβεβαίωση του

ενώ εβαζα την ιδια λεξη για συνθηματικο και στα δυο παραθυρα.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μηνες "δοκιμων" μιας σπασμενης εκδοσης,αγορασα το λογισμικο απο το play247.gr στα 158ευρω.Το σπασμενο ειχε αρκετα προβληματα,παρολα αυτα εκανε τη δουλεια του σχεδον ολες τις φορες.

 

Το εχω εγκαταστησει σε 2 συσκευες χωρις κανενα απολυτως προβλημα,σε επικοινωνια μου με την NGI μου ειπαν οτι μπορεις να το μεταφερεις εως και 3 συσκευες,χωρις να ειναι απολυτα σιγουροι γι'αυτο.

 

Να αναφερω επισης πως αυτη τη στιγμη χαρτογραφουν τη Πελλοπονησο.Σιγα σιγα θα γινει ολη η Ελλαδα.

 

Η καινουρια εκδοση PN αναμενεται εντος του χρονου,και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το TomTom Navigator 5.Το Destinator PN Κυκλοφορει ηδη στο εξωτερικο,λενε οτι εχει Ελλαδα αλλα ειναι ελλειπης ο χαρτης.Στην NGI υπαρχει ο χαρτης(ο destinator 3 χαρτης ΔΕΝ θα λειτουργει,γι αυτο μην το αγορασετε ακομα) αλλα ειναι σε beta σταδιο ακομα.Οι ηδη υπαρχοντες χρηστες του destinator 3 θα μπορεσουν να κανουν upgrade σε PN με 50 ευρω μαζι με χαρτες.

 

Να επισημανω οτι στη τηλεφωνικη μου επικοινωνια,ο υπαλληλος μου αφιερωσε 30 λεπτα,καθως αναλυσαμε αρκετα θεματα!Εχουν πολυ καλη υποστηριξη και ειναι πολυ προθυμοι να βοηθησουν.

 

Αυτα εν ολιγοις,περιμενουμε το PN...

 

ΕDIT:Ξαχασα να ανεφερω κατι πολυ σημαντικο για ΟΛΟΥΣ μας.Ριξτε μια ματια σε αυτο το forum http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=92

Ειναι μια πολυ καλη δουλεια απο τα παιδια εκει στο θεμα των speed cameras στα οδικα δικτυα,καθως και πιθανα αγαπημενα "μπλοκα" της τροχαιας.Πρεπει να τροποποιησετε 2 αρχεια,και αν θελετε τροποποιητε και 3 αρχεια .wav ετσι ωστε να λεει η γκομενα "προσοχη,καμερα στα 2km" αλλιως το αφηνετε ως εχει και λεει απλα "πλησιαζετε σημειο ενδιαφεροντος σε Χkm(ή 500 μετρα κτλ)" και λεω Χ γιατι το ρυθμιζεις εσυ ποτε να σε ειδοποιει,για π.χ. 1km πριν,3km πριν κτλ.

 

Αν εχετε αποριες για το πως να ρυθμισετε τα αρχεια .inf που χρειαζετε,ρωτηστε τα παιδια εκει,ή ρωτηστε εδω.Σας κανω attach το .dat file το οποιο το βαζετε στο Favorites folder(και τα 2 αρχεια).Το αρχειο αυτο εχει τις συντενταγμενες οπου βρισκονται οι καμερες και τα μπλοκα.Ευχαριστουμε τα παιδια για τη δυσκολη αυτη δουλεια.Ελπιζω αυτα που γραφω να μην ερχονται εναντια στους κανονισμους του forum.Αν οντως υπαρχει προβλημα ζητω συγνωμη.

 

Επειδη δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες αυτου του thread,αν εχει ξανααναφερθει κατι παρομοιο σε αλλο post με το speed camera ζητω συγνωμη! :D

 

 

Καλησπέρα,

 

Έχω κατεβάσει το σχετικό zip αρχείο...

Υπάρχουν πουθενά πιο αναλυτικές οδηγίες για την εισαγωγή και την παραμετροποίηση των παραπάνω στοιχείων για να μπορέσουμε και όσοι δεν

έχουμε μεγάλη ευχέρεια με το θέμα να τα χρησιμοποιήσουμε :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...