Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και δω το pretec σε s100 δίνει recital ταχύτητας και εύκολης χρήσης.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχει δει κανεις αυτο το site : http://www.freewarepalm.com/utilities/utilities.shtml

υπαρχουν πολλα utilities και διαφορα αλλα ολα freeware.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Ρε παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το "αποφυγή δρόμων" ?

Βάζω στο destinator να με πάει απο Γλύφάδα στο Χαλάνδρι με αποφυγή τα διόδια, δηλαδή να μή με πάει απο Αττική Οδό αλλά αυτό το χαβά του με πάει μέσα απο Αττική Οδό.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Πάντως να πω την αλήθεια μιά άλλη φορά που του είπα να μη με πάει απο την ποσειδώνος την απέφυγε κανονικά.

 

Any help?

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

Sas parakalw mporei na moy pei kapios ean yparxei tropos to destinator na to doylepsw mesw kanonikoy ypologisth?

 

Προς το παρόν ΔΕΝ γίνεται !!! :(

Ισως σε κανα χρόνο .....βλέπουμε ;)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Paides epeidei poly moy zhtate mesw pm to destiauto sas to moirasa EDW !!

 

Patate free account sto katw meros ths selidas sas emfanizete ena neo link kai ekei meta apo kapoia defterolepta sas emfanizete to link gia na to katevasete

 

Sorry Mino.... αλλά τί ακριβώς κάνει το Destiauto και το ζητάνε τόσοι πολλόι με ..........μανία :rolleyes:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Για τα κολλήματα του destinator (απότομη έξοδος από το πρόγραμμα μόλις συνδεθεί με το pretec gps μου) δε νομίζω να φταίει κάτι άλλο μια και δεν είχα εγκαταστήσει τίποτα.

Μάλλον τα'παιξε το destinator, απ'ότι έχω καταλάβει "πεθαίνει" και από μ'ονο του, απαράδεκτο για πρόγραμμα της κατηγορίας του ! Θα το εγκαταστήσω πάλι και θα δουλεύει, είμαι σίγουρος, όμως δε γίνεται να κάνω συνέχεια αυτή τη δουλειά !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Ρε παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το "αποφυγή δρόμων" ?

Βάζω στο destinator να με πάει απο Γλύφάδα στο Χαλάνδρι με αποφυγή τα διόδια, δηλαδή να μή με πάει απο Αττική Οδό αλλά αυτό το χαβά του με πάει μέσα απο Αττική Οδό.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Πάντως να πω την αλήθεια μιά άλλη φορά που του είπα να μη με πάει απο την ποσειδώνος την απέφυγε κανονικά.

 

Any help?

Μαζί με κάθε χάρτη υπάρχουν και κάποια αρχεία που πρέπει να αντικαταστήσεις στο φάκελο FORLINKS. Κάνε την αντικατάσταση και θα δουλέψει σωστά η αποφυγή δρόμων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Ρε παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το "αποφυγή δρόμων" ?

Βάζω στο destinator να με πάει απο Γλύφάδα στο Χαλάνδρι με αποφυγή τα διόδια, δηλαδή να μή με πάει απο Αττική Οδό αλλά αυτό το χαβά του με πάει μέσα απο Αττική Οδό.

Το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Πάντως να πω την αλήθεια μιά άλλη φορά που του είπα να μη με πάει απο την ποσειδώνος την απέφυγε κανονικά.

 

Any help?

 

A) Έχεις ενεργοποιημένη την αποφυγή;

Β) Έχεις αναβαθμίσει τον χάρτη;

Γ) Άμα ανάβάθμισες τον χάρτη, τα forlinks που έχουν την αναβαθμισμένη αποφυγή δρόμων τα αναβάθμισες;

 

Γιατί τα παλιά forlinks δεν δουλεύουν με τον καινούργιο χάρτη, ενώ τα βλέπει, δεν τα καταλαβαίνει!

 

ΟΥΠΣ... δεν είχα προσέξει ότι με είχαν προφτάσει :O :O :O

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

εχει χρησιμοποιήσει κανεις το Destinator 3 για πλοηγηση στην Αθηνών Λαμίας? Με την αρίθμηση τι γίνεται?

Εγώ ας πούμε πρέπει να πάω στο 12ο χλμ Αθηνών-Λαμίας, αν κάνω πλοηγηση με διεύθυνση μου βγάζει στην Πόλη Αθήνα την Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας με αρίθμηση 2-18, είναι σωστό αυτό? Η αρίθμηση είναι ΟΚ? 12 σημαίνει 12ο χλμ?

Μην βγώ αλλού!!!

 

Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

εχει χρησιμοποιήσει κανεις το Destinator 3 για πλοηγηση στην Αθηνών Λαμίας? Με την αρίθμηση τι γίνεται?

Εγώ ας πούμε πρέπει να πάω στο 12ο χλμ Αθηνών-Λαμίας, αν κάνω πλοηγηση με διεύθυνση μου βγάζει στην Πόλη Αθήνα την Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας με αρίθμηση 2-18, είναι σωστό αυτό? Η αρίθμηση είναι ΟΚ? 12 σημαίνει 12ο χλμ?

Μην βγώ αλλού!!!

 

Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ!

 

Απλά και μόνο το "όψη" να πατούσες, θα έβλεπες ότι αναφέρεται σε έναν παράδρομο της εθνικής. Και βέβαια η αρίθμιση είναι Αριθμοί οικοδομικών τετραγόνων και όχι χιλιομετρική απόσταση.

Απ όσο γνωρίζω, δεν μπορείς να δηλώσεις χιλιομετρική απόσταση.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Νέο κόλλημα του destinator: ενώ μέχρι πρόσφατα δούλευε ΟΚ, τώρα, μόλις ανοίξει και "δει" το pretec gps που έχω, μετά 5sec το πολύ, κλείνει μόνο του, χωρίς φυσικά το γνωστό μήνυμα εξόδου από το πρόγραμμα !!! Όταν το ανοίξεις χωρίς την παρουσία gps, μένει ανοιχτό κανονικά !! Καμμία ιδέα ;; Να σημειώσω ότι πριν δούλευε ΟΚ με το ίδιο ακριβώς configuration και το πρόγραμμα είναι γνήσιο !

Με βλέπω να το ξαναστήνω, είναι όμως δυνατό ένα τέτοιο πρόγραμμα, το οποίο για πολλούς αποτελεί εργαλείο δουλειάς, να είναι τόσο ασταθές; 1 εβδομάδα το είχα μόνο !! Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη !

 

 

Το σύμπτωμα αυτό είχε παρατηρηθεί και στο i-mate jam (qtek s100) με hollux BT GPS. Το συμπέρασμα ήταν ότι υπήρχε πρόβλημα με το ΒΤ stack του PDA. Ένας τρόπος αντιμετώπισεις που δοκιμάστηκε ήταν να ξεδηλωθούν τα settings του GPS στο Destinator και μετά από επανεκκίνηση να ξαναδηλωθεί το GPS (με αυτόματη ανεύρεση)

Link to comment
Share on other sites

Απλά και μόνο το "όψη" να πατούσες, θα έβλεπες ότι αναφέρεται σε έναν παράδρομο της εθνικής. Και βέβαια η αρίθμιση είναι Αριθμοί οικοδομικών τετραγόνων και όχι χιλιομετρική απόσταση.

Απ όσο γνωρίζω, δεν μπορείς να δηλώσεις χιλιομετρική απόσταση.

 

Χμ...

Και πως μπορεί να βρει κάποιος σε ποιό "ύψος" βρισκεται το "τάδε" χιλιόμετρο Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας?

Από την στιγμή μάλιστα που έχει καθιερωθεί ως διευθυνση αυτός ο τρόπος (τουλάχιστο για την Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας).

 

Ξαναρχίζουμε λοιπόν τις στάσεις κάθε 2 χιλιόμετρα και τις ερωτήσεις τύπου "Ρε φιλαράκι μηπως ξέρεις που είναι το...."

 

Πετάμε και το GPS...

 

Καμμιά άλλη πρόταση? (Ο Κύριος Zepelin ίσως?)

Link to comment
Share on other sites

Χμ...

Και πως μπορεί να βρει κάποιος σε ποιό "ύψος" βρισκεται το "τάδε" χιλιόμετρο Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας?

Από την στιγμή μάλιστα που έχει καθιερωθεί ως διευθυνση αυτός ο τρόπος (τουλάχιστο για την Ε.Ο Αθηνών-Λαμίας).

 

Ξαναρχίζουμε λοιπόν τις στάσεις κάθε 2 χιλιόμετρα και τις ερωτήσεις τύπου "Ρε φιλαράκι μηπως ξέρεις που είναι το...."

 

Πετάμε και το GPS...

 

Καμμιά άλλη πρόταση? (Ο Κύριος Zepelin ίσως?)

 

Δεν ξέρω αν θα σου φανεί χαζό, αλλά η Ε.Ο. έχει κάθε μισό χιλιόμετρο ταμπελάκι με την απόσταση από Αθήνα ή γενικά από την προτεύουσα του νομού. Το θεωρώ λίγο υπερβολικό να ρωτάω το "χλμ" αντί να το κοιτάξω στο ταμπελάκι..... :tease:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Mporei na me kathodigisei kapoios na vrw ananeomenous ellinikous xartes gia to destinator? Ektos apo tin NGI??

 

Efxaristw

 

Είσαι τρελός;;; Και να κλείσουν και αυτό το forum;;;; ;)

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

mia erotisi parakalo..sto qtek s100 egkatastash ginete mono sth kentriki mnimi kai oxi sthn karta?

 

Με την διαδικασία που περιγράφεται ανωτέρω, όπως και σε όλα τα PPC, έτσι και στο S100 μεταφέρεις το destinator στην κάρτα αντί την βασική μνήμη.

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα σου φανεί χαζό, αλλά η Ε.Ο. έχει κάθε μισό χιλιόμετρο ταμπελάκι με την απόσταση από Αθήνα ή γενικά από την προτεύουσα του νομού. Το θεωρώ λίγο υπερβολικό να ρωτάω το "χλμ" αντί να το κοιτάξω στο ταμπελάκι..... :tease:

 

Μμμ.., χάνουμε την ουσια μου φαίνεται.

 

Η τα ταμπελάκια θα κοιτάω, ή τις οδηγίες θα ακούω από το Destinator, ή θα προσέχω τη θείτσα που πάει στη μέση με 20 χλμ/ω.....

 

Τι .....το πήραμε τότε το Destinator?

 

Άσε που δεν είναι τόσο απλό να βρείς πάροδο να μπεις στο χλμ της Ε.Ο Αθηνων-Λαμιας που θες, να κάνεις αναστροφές κλπ κλπ....

 

Μην ξεχναμε οτι δεν είμαστε όλοι κάτοικοι Αθηνων!

 

Τεσπα, από ότι κατάλαβα θα δουλέψει μπλοκάκι με οδηγιες (αναστροφές, μπες στην έξοδο τάδε , βγες εκει κλπ).

 

Θα πάω και από Ngi Forum μεριά μήπως και βγάλω καμμιά άκρη.

Link to comment
Share on other sites

to ekana alla meta den vriskei na trexei..

 

Τί εννοείς; Μήπως ξέχασες να αντικαταστήσεις το shortcut στο Έναρξη να δείχνει πλέον το exe στο SD και όχι στην κύρια μνήμη;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

στο site της ngi μολις μπηκαν οι νεοι χαρτες .

περιλαμβανουν αρκετα νεα στοιχεια.

 

file behos prospatho na bo sto site tis ngi ke den mporo, esi mpikes simera? to iha di prin 2 imeres ke nomizo egrafe oti ine agliki ekdosi?

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

file behos prospatho na bo sto site tis ngi ke den mporo, esi mpikes simera? to iha di prin 2 imeres ke nomizo egrafe oti ine agliki ekdosi?

 

 

σημερα κατεβασα και τις 2 εκδοσεις (ελληνική v.3119 και αγγλική v.3106).

αργησε λιγο αλλα τελικα ολα οκ. συνολικα 25Mb περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...