Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εσας που ηρθε update ποια έκδοση gb εχετε; 16 η 32; η πιο πάνω;. Εχω θα παρω 32 μαλλον Σήμερα. Ποση ειναι η πραγματική; ειστε ικανοποιημένοι; θεωρώ τον εαυτο μου μεσω χρηστη. Με αρκετα apps τη μερα ιντερνετ φωτο κ σχεδόν καθόλου παιχνίδια Γενικά...Ειμαι με lg g2 και με τη lollipop δε τη παλευει κ πολύ αν κ εχει 2 gb ram. Με κιτκατ ηταν καλύτερη η κατάσταση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εσας που ηρθε update ποια έκδοση gb εχετε; 16 η 32; η πιο πάνω;. Εχω θα παρω 32 μαλλον Σήμερα. Ποση ειναι η πραγματική; ειστε ικανοποιημένοι; θεωρώ τον εαυτο μου μεσω χρηστη. Με αρκετα apps τη μερα ιντερνετ φωτο κ σχεδόν καθόλου παιχνίδια Γενικά...Ειμαι με lg g2 και με τη lollipop δε τη παλευει κ πολύ αν κ εχει 2 gb ram. Με κιτκατ ηταν καλύτερη η κατάσταση!

Σε εμένα πάντως τα 32 δε φτάνουν. Αυτή τη στιγμή που σου γραφω με το 64αρι έχω 15,90 γιγα ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως τα 32 δε φτάνουν. Αυτή τη στιγμή που σου γραφω με το 64αρι έχω 15,90 γιγα ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νταξει αναλογως.Εγω εχω 32αρι κι εχω 13gb ελευθερα.

Για καποιον που κανει backup συχνα ή αυτοματα στο ιντερνετ,κι αν δεν παιζεις μεγαλα σε μεγεθος παιχνιδια μια χαρα αρκουν.

Για τα δυσκολα εχω κι ενα usb στικακι της kingston και βολευομαι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει σας παρακαλώ και ας απαντήσει. Κάποια στιγμή σε πιο παλιά post είχε αναφερθεί για κάτι ροζ στιγματακια που φαίνονται πιο πολύ σε λευκό φόντο και κάτω από το φως του ήλιου. Είχανε πει ότι είναι φυσιολογικό και έχει να κάνει με την αντανάκλαση. Ρωτάω διότι εγώ ως τώρα οσα edge plus έχω δει παρουσιάζουν σε ανοιχτό χρώμα και ιδιαίτερα στο λευκό με Full φωτεινότητα κάτω από το φως του ηλιου και μόνο εκεί στην οθόνη κάτι σαν σκιές? γραμμές? σταμπες? δεν μπορώ ακριβώς να το περιγράψω, που λίγο ροζιζουν και γενικά είναι πιο πολύ οριζόντια αριστερά δεξιά. Επαναλαμβάνω μόνο στον ήλιο και πρέπει να δώσεις σημασία για να το προσέξεις αλλά όμως υπάρχουν. Λίγο που είδα στο xda κάποιοι το θέτουν φυσιολογικό κάτι αντίστοιχο του μαύρου στην ips και το Light bleed. Σε κανονικό φως όμως η σε φως Led κτλ δεν φαίνεται. Απλά με παραξενεύει διότι όλα όσα έχω δει έχουν το ίδιο θέμα. Εσείς παρατηρήσατε κάτι αντίστοιχο η έστω κάποια ανομοιομορφια του λευκού κάτω από το φως του ήλιου?

Τό ίδιο ήδη και εγώ ξέρει κανείς αν είναι φυσιολογικό sos!!

Link to comment
Share on other sites

16 δεν υπαρχει . 32 κ 64 κ 128 υπάρχει.

 

128gb δεν έχει edge plus. Το κανονικό έχει :p

Πάντως εγώ με το 32αρι δεν έχω πρόβλημα με την μνήμη. Σε άλλους φτάνει,σε άλλους όχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα καινούργιο θέμα που έχω προσέξει. Όταν ανοίγω την κάμερα κάνει έναν πολύ μικρό ήχο σαν να εστιάζει για περίπου ούτε ένα δευτερόλεπτο. Δεν βλέπω κάποια διαφορά στη ποιότητα της φώτο αλλά ακούω αυτόν τον ήχο όχι πάντα αλλά περίπου της μισές φορές που ανοίγω την εφαρμογή ενώ πριν δεν το είχα προσέξει. Ξέρετε αν είναι κατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν νομίζω πες πρεπει να σε προβληματίζει τόσο πολύ το θέμα με τον isocell, στο s6 edge που ειχα με isocell οταν εγινε το update σε 6,0,1 ήταν σαφώς βελτιωμένος σε σχεση με τον φακό της sony. στο s6 edge+ που εχω τώρα (6,0,1 verizon) έχει φακό sony και δεν νομίζω πως υπερτερεί κάπου σε σχεση με τον φακό της samsung

 

απλά είμαι λιγάκι απογοητευμενος με την κάμερα του s6 edge+ σε σχέση με την κάμερα που είχε το vibe z2 pro .

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα το update.. (ελληνικό, unbranded)

 

Δεν έχω δεν κάποια ιδιαίτερη διαφορά μέχρι στιγμής πάντως...

 

Sent from my SGP621 using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκε στη πριζα για τη πρωτη φορτιση! παιδια το ανοιγω κανονικα; η περιμενω να φορτωσει φουλ? Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα αφου το εκανες ετσι αφησε το ετσι για 2 ημερες...

 

 

Χαχαχαχα πλακιτσα σου κανω.Οτι θες κανε.Οι συγχρονες μπαταριες δεν εχουν 1ες φορτισεις και 8ωρα και τετοια.

Μολις φορτισει βγαλτο.

Απλα αφηνε το κανα τεταρτο παραπανω να φορτισει πληρως.

Και να μην αφηνεις το κινητο να σου σβηνει απο μπαταρια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκε στη πριζα για τη πρωτη φορτιση! παιδια το ανοιγω κανονικα; η περιμενω να φορτωσει φουλ?

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια χρειάστηκε και να το διακόψω στην πρώτη φόρτιση και είναι μια χαρά...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης φαινεται αψογο το καινουριο update(eur)με hard reset και στησιμο απο την αρχη..και η ram μια χαρα μου φαινεται,μονιμα 1,2,1,3 free.μπαταρια θα δω τις επομενες μερες!!

stand by!!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης φαινεται αψογο το καινουριο update(eur)με hard reset και στησιμο απο την αρχη..και η ram μια χαρα μου φαινεται,μονιμα 1,2,1,3 free.μπαταρια θα δω τις επομενες μερες!!

stand by!!!

 

Μόνο σε μένα δεν έχει έρθει; Αυστριακό έχω

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κάνω Hard reset επειδή πήρε την αναβάθμιση 450mb κάθε φορά δηλαδή πρέπει να σβήνω και να ξαναπερναω? Νομίζω όταν κάνεις αλλαγή έκδοσης λογισμικού πχ αποαπό lollipop σε masm..
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να κάνω Hard reset επειδή πήρε την αναβάθμιση 450mb κάθε φορά δηλαδή πρέπει να σβήνω και να ξαναπερναω? Νομίζω όταν κάνεις αλλαγή έκδοσης λογισμικού πχ αποαπό lollipop σε masm..

 

Φίλε ποιας χώρας είναι το τηλέφωνο σου ;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεγαλη αναβαθμιση.για εμενα καλο ειναι να κανεις..το στησιμο ειναι το ποιο ευκολο.υπαρχουν τοσα back up να παρεις!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας δεν ξερω τι φταιει και προκαλεσε το προβλημα που θα σας αναφερω αλλα δεν ακουγεται ο ηχος κλειδωματος και ξεκλιεδωματος και ο ηχος της αφης επισης. Παιζει να μπηκε νερο μεσα στην θηκη επειδη το κρατουσε ο πατερας μ στην τσεπη του σημερα το μεσημερι και με εβρεξαν οι μικρες οι ξαδερφες μου με νερο αλλα δεν ειδα ουτε μουσκεμενη την τσεπη του πατερα μου ουτε το κινητο μου ουτε και την θηκη μου επισης αρα ; Μεσα στις ρυθμισεις ειναι ολα ΟΝ. Εκτος την δονυση.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας δεν ξερω τι φταιει και προκαλεσε το προβλημα που θα σας αναφερω αλλα δεν ακουγεται ο ηχος κλειδωματος και ξεκλιεδωματος και ο ηχος της αφης επισης. Παιζει να μπηκε νερο μεσα στην θηκη επειδη το κρατουσε ο πατερας μ στην τσεπη του σημερα το μεσημερι και με εβρεξαν οι μικρες οι ξαδερφες μου με νερο αλλα δεν ειδα ουτε μουσκεμενη την τσεπη του πατερα μου ουτε το κινητο μου ουτε και την θηκη μου επισης αρα ; Μεσα στις ρυθμισεις ειναι ολα ΟΝ. Εκτος την δονυση.

Κάνε μια επανεκκίνηση της συσκευής και βεβαιώσου πως οι ήχοι συστήματος είναι στο δυνατό.

Αν το ηχείο παίζει κανονικά όλα τα υπόλοιπα τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση της συσκευής και βεβαιώσου πως οι ήχοι συστήματος είναι στο δυνατό.

Αν το ηχείο παίζει κανονικά όλα τα υπόλοιπα τότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Ολα ειναι στο δυνατο φιλε μου ολα ως το ενα. Το εκανα επαννεκινηση οπως μου ειπες και ακουγονται ολα μονο ο ηχος εκκινησης δεν ακουστηκε :/ Παντος λεω οτι θα φταιει η θηκη εχω αυτη εδω:Book case for Samsung Galaxy S6 Edge+ και νομιζω οτι μειωνεται ο θορυβος-ηχος οταν ειναι στην θηκη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλεω..δεν υπαρχει ηχος εκκινησης με την mm!μονο με την lolilop υπηρχε!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...