Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς κάνω και δεν μπορώ να μπω με mb! Πριν δούλευε κανονικά με αυτές τις ρυθμίσεις έκανα επαναφορά σμρ και τπτ! !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α εχεις το verizon εσυ..για δοκιμασε αυτο

http://s33.postimg.org/9my830jmj/android5_13_us_verizon_internet_and_mms.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει στα προηγουμενα post για το pink tilt μπορει καποιος να ποσταρει φωτο με λευκο ψυχρο και pink tilt για να δω και γω που βρησκομαι Επισης πως μπαινει ο ορθογραφικος ελεγχος στα μνμ ;

 

Εμένα φίλε μου σε λευκό φαίνεται το περιμετρικο της μπαταρίας .μαύρες γραμμές. Είναι έντονο τουλάχιστον σε μένα αλλά δε μπορείς να κάνεις κάτι. Το συνηθίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πείτε μου σας παρακαλώ με ποια εφαρμογή θα δω ποια camera έχει το Plus μου; Και γενικά διάφορα χαρακτηριστικά όπως ημερομηνία κατασκευής για παράδειγμα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ...

Μου γράφει στο Devices ότι το camera ID είναι SLSI_S5K2P2_FIMC_IS.

 

Isocell . Είναι της Samsung νομίζω η κάμερα και όχι της Sony. Κι εμένα Isocell έχει

Edited by tampaman
Link to comment
Share on other sites

Isocell . Είναι της Samsung νομίζω η κάμερα και όχι της Sony. Κι εμένα Isocell έχει

 

εγω εχω ενα edge+ της verizon που εχει της sony. παιζει βεβαια κανονικά με την vodafone GR.

 

 

εχω και ένα live demo unit, γνωριζει καποιος φίλος αν γινετε το 928V(verizon) μπορώ να το κάνω 928F απο πράγματα που θα πρεπει να βγάλω απο live demo unit? απλά γιατί το 928V δεν ροοταρετε και δεν παιρνει oyte twrp ουτε custom ρομ.

 

το demo unit το εχω κάνει ροοτ και εχω περάσει μια ρομ αλλά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις γιατί λειπουν απο μέσα του σιμ και άλλα διαφορα

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα edge+ της verizon που εχει της sony. παιζει βεβαια κανονικά με την vodafone GR.

 

 

εχω και ένα live demo unit, γνωριζει καποιος φίλος αν γινετε το 928V(verizon) μπορώ να το κάνω 928F απο πράγματα που θα πρεπει να βγάλω απο live demo unit? απλά γιατί το 928V δεν ροοταρετε και δεν παιρνει oyte twrp ουτε custom ρομ.

 

το demo unit το εχω κάνει ροοτ και εχω περάσει μια ρομ αλλά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις γιατί λειπουν απο μέσα του σιμ και άλλα διαφορα

Δεν γίνεται αυτό που ρωτάς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που ρωτάς.

 

η οθόνη ομως αλλάζει σωατά φιλε μου; γιατί στο Verizon εχει ρωγμή ενώ στο Demo Unit ειναι αψωγη.

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε note 3 που το έχω κάνει εγώ γινόταν για την οθόνη. Σε αυτό επειδή γενικότερα είναι λίγο πιο περιεργη δεν ξέρω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα , μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που έμαθα μετά από επικοινωνία με το service της samsung , είδα ότι δύστυχος έχω τον αισθητηρα isocell , έτσι λιπών σκέφτηκα μήπως αν στείλω το τηλέφωνο στο service μπορεί να γίνει αντικατασταση του αισθητήρα με τον sony , η απάντηση που πείρα είναι πως αυτό δεν γίνεται αλλά μου είπαν πως αν πάει κάποιο τηλέφωνο με πρόβλημα στον αισθητηρα της sony θα τον αντικαταστησουν με αισθητηρα isocell !!! όποτε παιδιά εσείς που έχετε τον αισθητηρα της sony προσοχή μην σας πάθει κάτι !!
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα , μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που έμαθα μετά από επικοινωνία με το service της samsung , είδα ότι δύστυχος έχω τον αισθητηρα isocell , έτσι λιπών σκέφτηκα μήπως αν στείλω το τηλέφωνο στο service μπορεί να γίνει αντικατασταση του αισθητήρα με τον sony , η απάντηση που πείρα είναι πως αυτό δεν γίνεται αλλά μου είπαν πως αν πάει κάποιο τηλέφωνο με πρόβλημα στον αισθητηρα της sony θα τον αντικαταστησουν με αισθητηρα isocell !!! όποτε παιδιά εσείς που έχετε τον αισθητηρα της sony προσοχή μην σας πάθει κάτι !!

Εγώ που έχω φίλε isocell και έχω δει και φίλου πρόσφατα με Sony καμία διαφορά δεν είδα. Μια χαρά και οι 2 είναι

Link to comment
Share on other sites

Στα βραδυνα ο Sony είναι καλύτερος. Δεν έχει την κιτρηνιλα του isocell. Το έχω συγκρίνει πολλές φορές. Όχι μεγάλες διαφορές,αλλά φαίνεται αν συγκρίσεις τις φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω φίλε isocell και έχω δει και φίλου πρόσφατα με Sony καμία διαφορά δεν είδα. Μια χαρά και οι 2 είναι

 

ότι υπάρχουν διαφορές υπάρχουν και είναι και αρκετές υπέρ του sony , τώρα ένας μέσος χρήστης που θα τραβήξει μια φωτογραφία στο auto δεν θα καταλάβει διαφορά είτε έχει τον isocell είτε τον sony . άλλα όταν ξοδεύεις κάποιο αξιοσέβαστο χρηματικό ποσό θέλεις να έχεις την καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Στην marshmallow οι διαφορες ειναι λιγοτερες.Σε αρκετες περιπτωσεις ειναι και καλυτερος ο isocell.

Και φυσικα μονο αν τα βαλεις διπλα διπλα θα καταλαβεις κατι.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος του LG G2 κρυφοκοιταζω (στα φανερα) το S6 Edge plus. (32gb εκδοση).

 

Αν και εχω δει αρκετες κριτικες, θα ηθελα να μου πειτε επιπλεον γνωμες:

 

1. Το ακουστικο οταν μιλαμε στο τηλεφωνο εχει χαμηλη ενταση ακομη κι οταν το βαζουμε στο τερμα; Καττι διαβασα οτι ορισμενοι καταναλωτες παραπονεθηκαν. Αυτο βελτιωνεται; Αν ισχυει;

2. Η μπαταρια της συσκευης με χρηση των social media, photos, λιγο απο youtube και ΧΩΡΙΣ παιχνιδια μου βγαζει ανετα την ημερα;

3. Οντως παιδια τρεχει βουτυρο, δε κολλαει πουθενα;

 

Το εχω δει σε βιτρινες κ το εχω περιεργαστει.. Θελω τη χρηση εκδοση, νομιζω του ταιριαζει γαντι... Απλα δε τη βρισκω στην ιδια τιμη με τ αλλα χρωματα, και νομιζω ειναι πιο περιορισμενη σε stock..

 

Μεταξυ αυτου, και του s6 (απλου) ποια η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, κατοχος του LG G2 κρυφοκοιταζω (στα φανερα) το S6 Edge plus. (32gb εκδοση).

 

Αν και εχω δει αρκετες κριτικες, θα ηθελα να μου πειτε επιπλεον γνωμες:

 

1. Το ακουστικο οταν μιλαμε στο τηλεφωνο εχει χαμηλη ενταση ακομη κι οταν το βαζουμε στο τερμα; Καττι διαβασα οτι ορισμενοι καταναλωτες παραπονεθηκαν. Αυτο βελτιωνεται; Αν ισχυει;

2. Η μπαταρια της συσκευης με χρηση των social media, photos, λιγο απο youtube και ΧΩΡΙΣ παιχνιδια μου βγαζει ανετα την ημερα;

3. Οντως παιδια τρεχει βουτυρο, δε κολλαει πουθενα;

 

Το εχω δει σε βιτρινες κ το εχω περιεργαστει.. Θελω τη χρηση εκδοση, νομιζω του ταιριαζει γαντι... Απλα δε τη βρισκω στην ιδια τιμη με τ αλλα χρωματα, και νομιζω ειναι πιο περιορισμενη σε stock..

 

Μεταξυ αυτου, και του s6 (απλου) ποια η γνωμη σας;

 

Μία χαρά ένταση έχει για μένα. Δεν έχω παράπονο. Η μπαταρία χαλαρά σε βγάζει μέρα. Ξεκινάς και 2η μέρα αλλά το μεσημέρι θα είναι έτοιμο να σβήσει. Εγώ προσωπικά το φορτιζω κάθε βράδυ και ας έχει πχ 40% υπόλοιπο επειδή δεν ξέρω τι ώρα θα σχολασω την επόμενη μέρα και θέλω να έχω γεμάτη μπαταρία (οδηγός φορτηγού,το έχω και σαν πλοηγο που και που,οπότε δεν ρισκάρω να ξεμεινω).δεν κάνει κιχ. Το έχω από Day one και τρέχει άριστα.

Όσο για το s6, Τα έχω και τα δύο όπου το s6 είναι η δεύτερη συσκευή και δεν έχω παράπονο ούτε από το s6 ειδικά τώρα που έστρωσε η μπαταρία του. Έρωτας όμως είναι το edge plus ειδικά το gold

Link to comment
Share on other sites

Το s7 εννοούσα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Εκεί αλλάζει το θέμα :) αλλά και πάλι για μένα επειδή δεν με ενδιαφέρει ότι το s7 είναι αδιάβροχο και έχει Micro sd δεν με συγκίνησε για να κάνω μετάβαση. Αν έκανα θα πήγαινα στο edge όμως

Link to comment
Share on other sites

To s6 edge plus το έχεις φορτωμένο με πολλές εφαρμογές ή λίγες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ο επεξεργαστής που παιζει σε skroutzoμαγαζα ειναι ο exynos? Ποιος είναι καλυτερος γενικα; Υπάρχουν σημαντικές διαφορές σε ταχύτητα και κατανάλωση ενεργειας, και γενικότερα συνολικής εμπειριας;

Link to comment
Share on other sites

Όσες εφαρμογές και να βάλεις δεν μασάει τίποτα. Το edge plus μόνο με exynos βγήκε από όσο ξέρω. Ταs7 βγήκαν με δύο διαφορετικούς επεξεργαστές. Πάντως η Samsung πλέον εδώ και καιρό έχει βελτιωθεί αρκετά. Και σε ποιότητα κατασκευής αλλά και software
Link to comment
Share on other sites

Nice. Ειχα το s2. Από τότε σίγουρα έχουν αλλάξει πολλά. Απλα η gold έκδοση δεν είναι διαθέσιμη οσο αλλα χρώματα και είναι πιο ακριβή...:/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...