Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμενα τα κανει αυτα το wifi,λες και πεφτει σε sleep mode και οταν ανοιγεις οθονη "τσουπ" οι ειδοποιησεις, σε καμια περιπτωση ομως δε γινεται με 3g/4g οπου ειναι κανονικα χωρις καθυστερηση....εψαξα λιγο στο ιντερνετ γραφοντας "s6 edge plus wifi issues/drop down "(Link δε ξερω αν μπορω να βαλω) και ειδα μια σειρα απο πολλες ενεργειες για να λυθει αυτο το θεμα,δεν βρηκα το χρονο ακομη να το κανω αλλα αν προλαβει καποιος αλλος και το κανεις ας πει αν εφτιαξε....

 

Οσον αφορα το ξεκλειδωμα με τη "κυλιση" οπως ειπε πιο πανω ο φιλος " m7ixalis" θα δοκιμασω μονο με το αποτυπωμα να δω αν υπαρxει θεμα και ας μην ειναι βολικο για ολη τη μερα αλλα τι να κανουμε, αν ξανα δω τετοια θεματα και με το αποτυπωμα,τοτε θα περιμενω την 6.0,αν δεν και τοτε βλεπουμε...

 

δοκίμασα το παρακάτω,μέχρι στιγμής δουλεύει καλά

Disable phone's wifi power saving mode

1) Open your phone dialer

2) Enter *#0011#

3) Select more (top right)

4) Select WiFi

5) Turn off WiFi power save mode(enabled by default)

6) Exit and hopefully your WiFi connectivity issues will no longer be a problem

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό μου τι κάνει και εμένα. .. κάποιες φορές. . σπάνιες μεν

.. αλλά πάω να ξεκλειδωσω το κινητό με finger ...δεν κάνει τίποτα. . πάω από το κουμπί να ανάψει η οθόνη τίποτα. .. το αφήνω 5sec νιώθει. .... το μοναδικό θέμα που έχω. ..

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις να μου πει,πως απενεργοποιώ την συνεχόμενη επανάληψη της ειδοποίησης ? έρχεται ενα sms/message κτλ κ αν δε το δω αμεσως συνεχίζει να χτυπάει μέχρι να μου σπάσει τα νευρα:!::!::!: ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις να μου πει,πως απενεργοποιώ την συνεχόμενη επανάληψη της ειδοποίησης ? έρχεται ενα sms/message κτλ κ αν δε το δω αμεσως συνεχίζει να χτυπάει μέχρι να μου σπάσει τα νευρα:!::!::!: ευχαριστω!!!!!

Έχω το Alpha, αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι :

μπαίνεις στα μηνύματα - πατάς τις τρεις κάθετες τελίτσες ( αυτό που ανοίγει τις ρυθμίσεις ) - πας εκεί που λέει ρυθμίσεις - μετά πας ειδοποιήσεις - και τέλος ανοίγεις αυτό που λέει << επανάληψη ειδοποίησης μηνύματος >> και επιλέγεις τι θες να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Alpha, αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι :

μπαίνεις στα μηνύματα - πατάς τις τρεις κάθετες τελίτσες ( αυτό που ανοίγει τις ρυθμίσεις ) - πας εκεί που λέει ρυθμίσεις - μετά πας ειδοποιήσεις - και τέλος ανοίγεις αυτό που λέει << επανάληψη ειδοποίησης μηνύματος >> και επιλέγεις τι θες να κάνεις.

 

Δυστυχώς δεν εχει την επιλογή επανάληψης ή οχι της ειδοποιησης :(

Ευχαριστώ παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό απο φίλο που το πηρε απο Vodafone. Εκτός των εφαρμογών που μπορει να έχει υπαρχει καποια αλλη διαφορά; μεσω odin μπορω να περασω άλλη γνησια ρομ. Θα παρακαλουσα για μια γρήγορη απάντηση. Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά με τα branded δεν εχει εκτός τον εφαρμογών vodafone που έχει ,και ναι μπορείς να περάσεις μια άλλη rom με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά με τα branded δεν εχει εκτός τον εφαρμογών vodafone που έχει ,και ναι μπορείς να περάσεις μια άλλη rom με odin .

 

Ευχαριστώ!!!!!

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα με s6 edge plus πλεον εδω και 10 μερες..αριστο το κινητο δεν το συζητω,οτι και να λεμε ειναι λιγο...το μονο που με χαλασε λιγο ειναι ενα μικρο εργοστασιακο σημαδακι που φενεται οταν πεφτει φως πανω και το παρατηρησα χθες διπλα απο την καμερα την μπροστινη το οποιο εχει το εξης περιεργο οταν το σκουπιζεις σε εκεινο το σημειο με πανακι δεν φαινεται τιποτα..και οταν το αφησεις 2-3 ωρες να μαζεψει λιγο σκονη εβφανιζεται αυτο το σημαδακι...υπαρχει καποια λυση να το αφαιρεσω ?να το παω στην samsung ?να το αφησω ετσι?

 

http://i63.tinypic.com/w8ulh2.jpg

 

http://i64.tinypic.com/1611amb.jpg

Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα με s6 edge plus πλεον εδω και 10 μερες..αριστο το κινητο δεν το συζητω,οτι και να λεμε ειναι λιγο...το μονο που με χαλασε λιγο ειναι ενα μικρο εργοστασιακο σημαδακι που φενεται οταν πεφτει φως πανω και το παρατηρησα χθες διπλα απο την καμερα την μπροστινη το οποιο εχει το εξης περιεργο οταν το σκουπιζεις σε εκεινο το σημειο με πανακι δεν φαινεται τιποτα..και οταν το αφησεις 2-3 ωρες να μαζεψει λιγο σκονη εβφανιζεται αυτο το σημαδακι...υπαρχει καποια λυση να το αφαιρεσω ?να το παω στην samsung ?να το αφησω ετσι?

 

Ένα τέτοιο παρόμοιο έχω και γω στο απλό S6 αλλά στην πίσω μεριά. Φεύγει γιατί εκείνη τη στιγμή το πατάς. Είναι απλώς ένα σημείο που δεν κόλλησε καλά η οθόνη από το εργοστάσιο. Είναι το ίδιο πράγμα σα να περνάς γυαλί προστασίας και να μένει ένας κόκκος σκόνης έτσι ώστε σε εκείνο το σημείο να δημιουργείται ένα μικρό στίγμα. Αν σε ενοχλεί τόσο πολύ πήγαινέ το στο service. Εγώ προσωπικά δεν θα έμπαινα στη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα αμα το καθαρισω και δεν κανω χρηση του κινητου θα παραμεινει ετσι χωρις σημαδι ...αμα κανω χρηση και παει λιγο σκονη και δαχτυλιες πανω σε εκεινο το σημειο τσακ εμφανιζεται επιτοπου! Edited by cryptonakias13
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν εχει την επιλογή επανάληψης ή οχι της ειδοποιησης :(

Ευχαριστώ παντως

 

Φιλε μου μπες ρυθμισεις-προσβασημοτητα-υπενθυμιση ειδοποιησης και δες αν ειναι ενεργο.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα αμα το καθαρισω και δεν κανω χρηση του κινητου θα παραμεινει ετσι χωρις σημαδι ...αμα κανω χρηση και παει λιγο σκονη και δαχτυλιες πανω σε εκεινο το σημειο τσακ εμφανιζεται επιτοπου!

 

είναι από μια επίστρωση που έχει το τζάμι. βάλε μια ζελατίνα αφού το σκουπίσεις και ειναι οκ. το είχα και εγώ παλαιότερα σε ένα note 4. και σε ένα s6 edge γύρω από το home button. μόνο στα gorilla glass γίνεται αυτό. δεν αξίζει να το πας για φτιάξιμο. βάλε μια ζελατινα προστασίας η μη το δίνεις σημασία

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες που βγάζω αρκετές φωτός καθημερινά το βράδυ που κοιμάμαι το κινητό κάνει τα μαγικά του από πίσω, δημιουργεί βίντεο με τις φωτογραφίες όλης της ημέρας.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τη τεχνητή του νοημοσύνη;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπες ρυθμισεις-προσβασημοτητα-υπενθυμιση ειδοποιησης και δες αν ειναι ενεργο.

 

ηταν ενεργο...το εκλεισα και θα δοκιμαστει άμεσα !!!! ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 2 μέρες που βγάζω αρκετές φωτός καθημερινά το βράδυ που κοιμάμαι το κινητό κάνει τα μαγικά του από πίσω, δημιουργεί βίντεο με τις φωτογραφίες όλης της ημέρας.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε τη τεχνητή του νοημοσύνη;

 

Και εμένα μου το κάνει αυτό, αλλά μου αρέσει. Νομίζω ότι αυτό το κάνει η εφαρμογή "Φωτογραφίες" και όχι η εφαρμογή "Συλλογή".

Η 1η είναι το google photos, ενώ η 2η είναι η ενσωματωμένη εφαρμογή της samsung.

Αν όντως είναι έτσι (μιλάω για την 1η) πήγαίνεις : Φωτογραφίες/ 3 γραμμές αριστερά επάνω/ Ρυθμίσεις/ Κάρτες βοηθού/ Απενεργοποιείς τις Νέες Δημιουργίες.

Link to comment
Share on other sites

είναι από μια επίστρωση που έχει το τζάμι. βάλε μια ζελατίνα αφού το σκουπίσεις και ειναι οκ. το είχα και εγώ παλαιότερα σε ένα note 4. και σε ένα s6 edge γύρω από το home button. μόνο στα gorilla glass γίνεται αυτό. δεν αξίζει να το πας για φτιάξιμο. βάλε μια ζελατινα προστασίας η μη το δίνεις σημασία

αρα ειναι συνηθισμενο?να μην ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung ειναι πιο γρήγορος από άλλους ξέρει κανεις volt και αμπέρ;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις sync απο icloud (contacts, mail , calendar, notes, reminders) περα απο 3rd party εφαρμογες υπαρχει αλλος τροπος;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ο ασύρματος φορτιστής της Samsung ειναι πιο γρήγορος από άλλους ξέρει κανεις volt και αμπέρ;

Έχει 2 τύπους η Samsung. Ο πιο καινούριος είναι fast charge. Αν σε ενδιαφέρει έχω έναν στο κουτί του σε μαύρο χρώμα και δε τον έχω ανοίξει (παρήγγειλα 2 κατά λάθος).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 τύπους η Samsung. Ο πιο καινούριος είναι fast charge. Αν σε ενδιαφέρει έχω έναν στο κουτί του σε μαύρο χρώμα και δε τον έχω ανοίξει (παρήγγειλα 2 κατά λάθος).

 

 

 

Σε ευχαριστώ έχω έναν και θέλω να συγκρίνω βολτ και αμπέρ γράφει στο κουτί; και πιο μοντέλο ειναι ο γρήγορος;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παιδιά ο απλός της Samsung στο plus δεν μου δουλεύει πολύ καλά ενώ στο edge δούλευε άψογα. Εκεί που φορτίζει σταματάει και αναβοσβήνει.

Και αυτό επειδή τον χρησιμοποιώ με την θήκη που έχω στο κινητό. Αν την βγάλω όλα καλά αλλά δεν μπορώ όλη την ώρα να το βγάζω από την θήκη οπότε καλύφθηκα με έναν της Nokia.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλωσει κατα λαθος τα εικονιδια στην αρχικη οθονη και εχω κολησει,δεν μπορω να τα επαναφερω,μια βοηθεια παιδια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...