Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το πουλαει το ιδιο το amazon ή το κανει fullfill τοτε απο amazon.Εχεις 30 ημερες περιθωριο να το επιστρεψεις χωρις πολλες πολλες εξηγησεις

 

Πουλαει στα 750, επειδη δεν εχω ξαναψωνισει απο αμαζον υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω γιατι η συσκευη θα ερθει απο Αμερικη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πουλαει στα 750, επειδη δεν εχω ξαναψωνισει απο αμαζον υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω γιατι η συσκευη θα ερθει απο Αμερικη?

Αν δεν κάνω λάθος αγοράζοντας από Amazon.com σου βάζει αυτόματα στη τιμή τα του τελωνείου. Γιατί δεν το παίρνεις από ευρωπαϊκό Amazon?

 

http://www.amazon.fr/gp/aw/d/B0142QUZFW/ref=mp_s_a_1_2?qid=1446986559&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=s6+edge+plus&dpPl=1&dpID=41zLFJVdI0L&ref=plSrch

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος αγοράζοντας από Amazon.com σου βάζει αυτόματα στη τιμή τα του τελωνείου. Γιατί δεν το παίρνεις από ευρωπαϊκό Amazon?

 

http://www.amazon.fr/gp/aw/d/B0142QUZFW/ref=mp_s_a_1_2?qid=1446986559&sr=8-2&pi=SY200_QL40&keywords=s6+edge+plus&dpPl=1&dpID=41zLFJVdI0L&ref=plSrch

 

Πουλαει δικαρτο το Ευρωπαικο αμαζον?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχετε να προτείνετε καποιο καταστημα απο skroutz σε οσο το δυνατον χαμηλοτερη τιμη για να το παραγγειλω? Χρειαζεται να προσεξω κατι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι ακριβως ήταν η αναβάθμιση λογισμικού που έκανε σήμερα? χάρηκα και εγώ,νόμιζα οτι θα έβαζε το 6 αλλά τελικά δεν άλλαξε τίποτα..αναβάθμιση όμως έγινε,αλλά σε τι?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σημαντικη, με δεδομενο οτι κανει πιο γρηγορα το production η Samsung δεν προβληματιζεστε οτι με το S7 Edge το Φεβρουαριο, ισως βγαλουν ακομα πιο συντομα ακομα και ταυτοχρονα το S7 Edge Plus?

 

Δε μου φαινεται απιθανο Μαρτιο-Απριλιο να ερθει στην αγορα και να ξενερωσει οσους πηραν πριν 3 μηνες το S6 Edge Plus.

 

Αλλο το yearly refresh και αλλο το 6μηνο, χτυπαει καπως ασχημα.(Το Edge Plus ειχε βγει αρχες Οκτωβρη στην αγορα)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

 

λοπον το εχω και εγω κανενα μηνα περιπου και με κανει αρκετα συχνα lag πχ στο facebook συνεχεια δεν ανοιγη με πεταει κολλαει πολες φορες

 

μετα ανοιγω τα sms δεν ανταποκρινεται,παταω το κουμπι το μεσαιο τιποτα.επισης ρουφαει μπαταρια σα τρελο ενω δεν κανω και τιποτα,εχω και ελαχιστα apps στο κινητο μου.

 

γιατι ολα αυτα γινονται καμια ιδεα?φταινε τα apps της σαμμυ που ειναι εγκατεστημενα στο κινητο?

 

τα ιδια και χειροτερα με εκανε στο νοτε 4 και νοτε 3

 

ειχα και το matte 7 huawei ενα 6μηνο ε καμια σχεση ελαχιστα lag ειχα και bugs οτιδηποτε και αν εκανα

 

με εχει απογοητευση η sammy οσο δεν παει

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα εχω να δηλωσω και εγω ενα συγκεκριμενο κολλημα που ειδα και η αληθεια ειναι οτι νευριαζω ιδιαιτερα,καθως δε το ειχα ποτε στο s6 το απλο....

-Καποιες φορες οταν παω να το ξεκλειδωσω δεν ανταποκρινεται η οθονη,δε το αγγιζω, περιμενω να περασουν λιγα δευτερολεπτα(8-10sec),ανοιγει κλεινει η οθονη μονη της και τα buttons απο κατω και μετα οκ,ανταποκρινεται....

-Επισης κατα τη διαρκεια περιηγησης του TW γινεται και εκει συχνα...

 

-Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος παρομοιο φαινομενο?:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1 μηνα εχω να δηλωσω και εγω ενα συγκεκριμενο κολλημα που ειδα και η αληθεια ειναι οτι νευριαζω ιδιαιτερα,καθως δε το ειχα ποτε στο s6 το απλο....

-Καποιες φορες οταν παω να το ξεκλειδωσω δεν ανταποκρινεται η οθονη,δε το αγγιζω, περιμενω να περασουν λιγα δευτερολεπτα(8-10sec),ανοιγει κλεινει η οθονη μονη της και τα buttons απο κατω και μετα οκ,ανταποκρινεται....

-Επισης κατα τη διαρκεια περιηγησης του TW γινεται και εκει συχνα...

 

-Εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος παρομοιο φαινομενο?:mad:

 

Ακριβώς το ίδιο και εγώ στο ξεκλείδωμα. Μια φορά την ημέρα σίγουρα μου το κάνει.2 μήνες παράλληλα που είχα το s6 δεν μου το έκανε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και εγώ στο ξεκλείδωμα. Μια φορά την ημέρα σίγουρα μου το κάνει.2 μήνες παράλληλα που είχα το s6 δεν μου το έκανε ποτέ

 

Το έχεις διαπιστώσει και με το νέο firmware : G928FXXU2AOJ5 ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μαγκες

 

λοπον το εχω και εγω κανενα μηνα περιπου και με κανει αρκετα συχνα lag πχ στο facebook συνεχεια δεν ανοιγη με πεταει κολλαει πολες φορες

 

μετα ανοιγω τα sms δεν ανταποκρινεται,παταω το κουμπι το μεσαιο τιποτα.επισης ρουφαει μπαταρια σα τρελο ενω δεν κανω και τιποτα,εχω και ελαχιστα apps στο κινητο μου.

 

γιατι ολα αυτα γινονται καμια ιδεα?φταινε τα apps της σαμμυ που ειναι εγκατεστημενα στο κινητο?

 

τα ιδια και χειροτερα με εκανε στο νοτε 4 και νοτε 3

 

ειχα και το matte 7 huawei ενα 6μηνο ε καμια σχεση ελαχιστα lag ειχα και bugs οτιδηποτε και αν εκανα

 

με εχει απογοητευση η sammy οσο δεν παει

 

Τα ίδια κ σε εμένα, όχι πολύ συχνά αλλά το κάνει. Το έχω 2 εβδομάδες ,με λίγες εφαρμογές, σχεδόν όλα κλειστά κ είναι φορές που κολλάει, δεν κινείται τπτ. Το αφήνω ήσυχο κ σε 20 " παίρνει μπροστά. Ειπα να δοκιμάσω τη Samsung μετά από 3 κινητά Apple αλλά με βλέπω στο iPhone 7 να ξαναγυρναω, αν δεν στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις διαπιστώσει και με το νέο firmware : G928FXXU2AOJ5 ?

 

Αυτό το firmware έχω και μου το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα και κατι ακομα πολλες φορες δεν με συνδεει στο wifi και δεν εδινα σημασαι αλλα τωρα παρα εγινε το κακο,

 

το κανει συχνα πυκνα μολις το κανω επανεκινιση στρωνει..το χει παθει κανεις αλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά :confused: μάλλον άλλη συσκευή έχω εγώ ,γιατί είναι από τα ποιο απροβληματιστα samsung που εχω αγοράσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Διάβασα όλα τα post και νόμιζα ότι ήμουν σε άλλο νήμα. :)
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά :confused: μάλλον άλλη συσκευή έχω εγώ ,γιατί είναι από τα ποιο απροβληματιστα samsung που εχω αγοράσει .

 

Mαλλον επεσες στη περιπτωση ελλατωματικης συσκευης.:(

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά :confused: μάλλον άλλη συσκευή έχω εγώ ,γιατί είναι από τα ποιο απροβληματιστα samsung που εχω αγοράσει .

 

Το ξεκλείδωμα δεν σου έχει σκαλωσει ποτέ μέχρι τώρα; Εγώ μόνο αυτό το θέμα έχω,αλλιώς είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα δεν σου έχει σκαλωσει ποτέ μέχρι τώρα; Εγώ μόνο αυτό το θέμα έχω,αλλιώς είμαι υπέρ ευχαριστημένος από την συσκευή.

 

Συνήθως χρησιμοποιώ ξεκλείδωμα με Fingerprint Scanner ή με κωδικό και σε αυτά δεν έχω δει καθόλου κόλλημα ειδικά στο πρώτο που ανέφερα ,μια δυο φορές που εχω βάλει ολίσθηση η αλήθεια είναι οτι ώρες- ώρες τρώει κατι σκαλώματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα και κατι ακομα πολλες φορες δεν με συνδεει στο wifi και δεν εδινα σημασαι αλλα τωρα παρα εγινε το κακο,

 

το κανει συχνα πυκνα μολις το κανω επανεκινιση στρωνει..το χει παθει κανεις αλλος αυτο?

 

και σε μένα κάπως έτσι είναι τα πράγματα και η αλήθεια είναι οτι επειδή κινούμαι σε 2 σπίτια (πάνω κάτω πάτωμα) με 2 διαφορετικές συνδέσεις (HOL-OTENET) δεν συνδέεται άμεσα στο πιο ισχυρό σημα,πρέπει να ανάψω την οθόνη για να συνδεθεί.. και αυτό το έχω καταλάβει από τα push notifications που έρχονται εκείνη τη στιγμή μαζεμένα,ειδοποιήσεις από το facebook,emails,ειδοποιήσεις από παιχνίδι κλπ. Φταίει άραγε κάτι στις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα κάπως έτσι είναι τα πράγματα και η αλήθεια είναι οτι επειδή κινούμαι σε 2 σπίτια (πάνω κάτω πάτωμα) με 2 διαφορετικές συνδέσεις (HOL-OTENET) δεν συνδέεται άμεσα στο πιο ισχυρό σημα,πρέπει να ανάψω την οθόνη για να συνδεθεί.. και αυτό το έχω καταλάβει από τα push notifications που έρχονται εκείνη τη στιγμή μαζεμένα,ειδοποιήσεις από το facebook,emails,ειδοποιήσεις από παιχνίδι κλπ. Φταίει άραγε κάτι στις ρυθμίσεις?

 

Και σε εμενα τα κανει αυτα το wifi,λες και πεφτει σε sleep mode και οταν ανοιγεις οθονη "τσουπ" οι ειδοποιησεις, σε καμια περιπτωση ομως δε γινεται με 3g/4g οπου ειναι κανονικα χωρις καθυστερηση....εψαξα λιγο στο ιντερνετ γραφοντας "s6 edge plus wifi issues/drop down "(Link δε ξερω αν μπορω να βαλω) και ειδα μια σειρα απο πολλες ενεργειες για να λυθει αυτο το θεμα,δεν βρηκα το χρονο ακομη να το κανω αλλα αν προλαβει καποιος αλλος και το κανεις ας πει αν εφτιαξε....

 

Οσον αφορα το ξεκλειδωμα με τη "κυλιση" οπως ειπε πιο πανω ο φιλος " m7ixalis" θα δοκιμασω μονο με το αποτυπωμα να δω αν υπαρxει θεμα και ας μην ειναι βολικο για ολη τη μερα αλλα τι να κανουμε, αν ξανα δω τετοια θεματα και με το αποτυπωμα,τοτε θα περιμενω την 6.0,αν δεν και τοτε βλεπουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα τα κανει αυτα το wifi,λες και πεφτει σε sleep mode και οταν ανοιγεις οθονη "τσουπ" οι ειδοποιησεις, σε καμια περιπτωση ομως δε γινεται με 3g/4g οπου ειναι κανονικα χωρις καθυστερηση....εψαξα λιγο στο ιντερνετ γραφοντας "s6 edge plus wifi issues/drop down "(Link δε ξερω αν μπορω να βαλω) και ειδα μια σειρα απο πολλες ενεργειες για να λυθει αυτο το θεμα,δεν βρηκα το χρονο ακομη να το κανω αλλα αν προλαβει καποιος αλλος και το κανεις ας πει αν εφτιαξε....

 

Οσον αφορα το ξεκλειδωμα με τη "κυλιση" οπως ειπε πιο πανω ο φιλος " m7ixalis" θα δοκιμασω μονο με το αποτυπωμα να δω αν υπαρxει θεμα και ας μην ειναι βολικο για ολη τη μερα αλλα τι να κανουμε, αν ξανα δω τετοια θεματα και με το αποτυπωμα,τοτε θα περιμενω την 6.0,αν δεν και τοτε βλεπουμε...

 

και έμενα το κανει παντός αυτο .. πολυ σπάνια βεβαία ... παταω να ανοιξει και δεν κανει τιπτ!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα σκαλώματα που τρώει κατά την ενεργοποίηση της οθόνης.

http://www.sammobile.com/2015/11/11/galaxy-note-5-s6-edge-plus-annoying-little-ui-bug/

Προσωπικά χρησιμοποιώ finger access και δε μου το έχει κάνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα καποια λυση υπαρχει για ολα αυτα τα προβληματα που εχουμε στο κινητο?

 

κατι οτιδηποτε να δοkιμασω μπας και στρωσει,ειναι αφυσικο ενα κινητο σαν αυτο να κολλαει καθε μερα η μερα παραμερα!

Edited by HBK_R21
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...