Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για βάλε την εφαρμογή Samsung Phone Info να δεις τι σου δείχνει στο CSC. Ήμουν με Vodafone Ιταλική ROM, και πέρασα την Aγγλική BTU και το CSC άλλαξε από ΟΜΝ σε ΒΤU.

 

Πριν

http://s27.postimg.org/u1w8yz6ib/Screenshot_2015_10_23_16_08_40.png

 

Και μετά

http://s30.postimg.org/5rkhf350x/Screenshot_2015_10_25_10_01_02.png

 

το εβαλα λεει σε ολα XEF και μου εχει σπασει τα νευρα. και εκανα και καμια 10αρια φορματ απο την ρεκοβερι..

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αφού περάσεις την ρομ κάνε wipe cache και μετά factory reset.
φιλε μου το εκανα 20 φορεσ αλλα δεν αλλαζει και δεν ξερω τοι γιατι....
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα 20 φορεσ αλλα δεν αλλαζει και δεν ξερω τοι γιατι....

 

Κάποιες φορές πρέπει να περάσεις ξανά την rom κάνοντας πάλι wipe . .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει σας παρακαλώ και ας απαντήσει. Κάποια στιγμή σε πιο παλιά post είχε αναφερθεί για κάτι ροζ στιγματακια που φαίνονται πιο πολύ σε λευκό φόντο και κάτω από το φως του ήλιου. Είχανε πει ότι είναι φυσιολογικό και έχει να κάνει με την αντανάκλαση. Ρωτάω διότι εγώ ως τώρα οσα edge plus έχω δει παρουσιάζουν σε ανοιχτό χρώμα και ιδιαίτερα στο λευκό με Full φωτεινότητα κάτω από το φως του ηλιου και μόνο εκεί στην οθόνη κάτι σαν σκιές? γραμμές? σταμπες? δεν μπορώ ακριβώς να το περιγράψω, που λίγο ροζιζουν και γενικά είναι πιο πολύ οριζόντια αριστερά δεξιά. Επαναλαμβάνω μόνο στον ήλιο και πρέπει να δώσεις σημασία για να το προσέξεις αλλά όμως υπάρχουν. Λίγο που είδα στο xda κάποιοι το θέτουν φυσιολογικό κάτι αντίστοιχο του μαύρου στην ips και το Light bleed. Σε κανονικό φως όμως η σε φως Led κτλ δεν φαίνεται. Απλά με παραξενεύει διότι όλα όσα έχω δει έχουν το ίδιο θέμα. Εσείς παρατηρήσατε κάτι αντίστοιχο η έστω κάποια ανομοιομορφια του λευκού κάτω από το φως του ήλιου?
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 μέρες να καταλάβω πως λειτουργεί να πάρεις screenshot με την κίνηση του χεριού. Το βάζω όπως δείχνει το animation (ακόμη και βίντεο στο YouTube έχω δει) αλλά μάταια. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη ρύθμιση. Από ποιο σημείο καταλαβαίνει την κίνηση η συσκευή; Από τον proximity sensor ή από την κάμερα; Βασικά φοβόμουν μήπως είναι hardware πρόβλημα, αλλά και ο Proximity sensor λειτουργεί κανονικά (αναβοσβήνει η οθόνη την ώρα της ομιλίας με την απομάκρυνση της συσκευής από το αυτί), και η μπροστινή κάμερα λειτουργεί μια χαρά μιας και όταν την βάζω σε selfie mode τραβά τη φωτογραφία καταλαβαίνοντας την παλάμη του χεριού.

Σας λειτουργεί κανονικά;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το έχω καταφέρει. Το πάλεψα αρκετές φορές και τελικά έκλεισα το συγκεκριμένο διακοπτάκι. Απλά πατάω power button και home button ταυτόχρονα και γίνεται η δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 μέρες να καταλάβω πως λειτουργεί να πάρεις screenshot με την κίνηση του χεριού. Το βάζω όπως δείχνει το animation (ακόμη και βίντεο στο YouTube έχω δει) αλλά μάταια. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη ρύθμιση. Από ποιο σημείο καταλαβαίνει την κίνηση η συσκευή; Από τον proximity sensor ή από την κάμερα; Βασικά φοβόμουν μήπως είναι hardware πρόβλημα, αλλά και ο Proximity sensor λειτουργεί κανονικά (αναβοσβήνει η οθόνη την ώρα της ομιλίας με την απομάκρυνση της συσκευής από το αυτί), και η μπροστινή κάμερα λειτουργεί μια χαρά μιας και όταν την βάζω σε selfie mode τραβά τη φωτογραφία καταλαβαίνοντας την παλάμη του χεριού.

Σας λειτουργεί κανονικά;

Την ώρα που κάνεις την κίνηση πρέπει το χέρι να χαιδευει την οθόνη. ..αν δεν υπάρχει αυτή η μικρή επαφή με την οθόνη δεν βγαίνει screenshot!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου απαντηση καπιος εμενα αν γνωριζει γιατι οταν ενεργοποιουνται τα δεδομενα μου εμφανιζει το σημα LTE και οχι 4G ??

 

Γιατί η συσκευή σου προοριζόταν για χώρα που το 4G το λένε LTE.

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 μέρες να καταλάβω πως λειτουργεί να πάρεις screenshot με την κίνηση του χεριού. Το βάζω όπως δείχνει το animation (ακόμη και βίντεο στο YouTube έχω δει) αλλά μάταια. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη ρύθμιση. Από ποιο σημείο καταλαβαίνει την κίνηση η συσκευή; Από τον proximity sensor ή από την κάμερα; Βασικά φοβόμουν μήπως είναι hardware πρόβλημα, αλλά και ο Proximity sensor λειτουργεί κανονικά (αναβοσβήνει η οθόνη την ώρα της ομιλίας με την απομάκρυνση της συσκευής από το αυτί), και η μπροστινή κάμερα λειτουργεί μια χαρά μιας και όταν την βάζω σε selfie mode τραβά τη φωτογραφία καταλαβαίνοντας την παλάμη του χεριού.

Σας λειτουργεί κανονικά;

 

Από αριστερά πρός τά δεξιά

Link to comment
Share on other sites

Παλεύω 2 μέρες να καταλάβω πως λειτουργεί να πάρεις screenshot με την κίνηση του χεριού. Το βάζω όπως δείχνει το animation (ακόμη και βίντεο στο YouTube έχω δει) αλλά μάταια. Εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει την αντίστοιχη ρύθμιση. Από ποιο σημείο καταλαβαίνει την κίνηση η συσκευή; Από τον proximity sensor ή από την κάμερα; Βασικά φοβόμουν μήπως είναι hardware πρόβλημα, αλλά και ο Proximity sensor λειτουργεί κανονικά (αναβοσβήνει η οθόνη την ώρα της ομιλίας με την απομάκρυνση της συσκευής από το αυτί), και η μπροστινή κάμερα λειτουργεί μια χαρά μιας και όταν την βάζω σε selfie mode τραβά τη φωτογραφία καταλαβαίνοντας την παλάμη του χεριού.

Σας λειτουργεί κανονικά;

Την παλάμη κάθετα πάνω στην δεξιά πλευρά της οθόνης. Σύρσιμο από δεξιά προς αριστερά. Η παλάμη να ακουμπά την οθόνη.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές πρέπει να περάσεις ξανά την rom κάνοντας πάλι wipe . .

δεν λεει να αλλαξει το CSC με τιποτα γιατι ρε παιδια;;;; αν κατα λαθος οταν το περασα με odin ηταν τικαρισμενο to re-partition μετα τι κανω;; το παω στην samsung;;

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που κάνεις την κίνηση πρέπει το χέρι να χαιδευει την οθόνη. ..αν δεν υπάρχει αυτή η μικρή επαφή με την οθόνη δεν βγαίνει screenshot!

 

Από αριστερά πρός τά δεξιά

 

Την παλάμη κάθετα πάνω στην δεξιά πλευρά της οθόνης. Σύρσιμο από δεξιά προς αριστερά. Η παλάμη να ακουμπά την οθόνη.

Πραγματικά το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Με όλους τους δυνατούς τρόπους. Ακόμη και όταν η παλάμη ίσα που δεν ακουμπάει την οθόνη (για να μην πατήσει τίποτα) δε τα καταφέρνω. Πολύ το κούρασα, απενεργοποίηση της επιλογής και hardware buttons.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; :(

Φιλε μου, για να δουμε αυτο που λες θελει ηλιο...και τις τελευταιες τρεις ημερες το εχει πνιξει στη βροχη (τουλαχιστον εδω που ειμαι εγω). Παντως, δεν ειχα παρατηρησει κατι αντιστοιχο πριν...τουλαχιστον δεν ειχε πεσει στην αντιληψη μου κατι :-)

S8+
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές. Με όλους τους δυνατούς τρόπους. Ακόμη και όταν η παλάμη ίσα που δεν ακουμπάει την οθόνη (για να μην πατήσει τίποτα) δε τα καταφέρνω. Πολύ το κούρασα, απενεργοποίηση της επιλογής και hardware buttons.

Bill, αγγίζεις δεξιά την οθόνη με την παλάμη κατακόρυφα (σα να κάνεις καράτε ένα πράγμα :D ) αγγίζεις ελαφρά την οθόνη και σέρνεις την παλάμη προς τα αριστερά με χαλαρή ταχύτητα, ούτε πολύ αργά αλλά ούτε και πολύ γρήγορα. Ε, δε μπορεί, θα το πάρει το screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Bill, αγγίζεις δεξιά την οθόνη με την παλάμη κατακόρυφα (σα να κάνεις καράτε ένα πράγμα :D ) αγγίζεις ελαφρά την οθόνη και σέρνεις την παλάμη προς τα αριστερά με χαλαρή ταχύτητα, ούτε πολύ αργά αλλά ούτε και πολύ γρήγορα. Ε, δε μπορεί, θα το πάρει το screenshot.

Δε το παίρνει με τίποτα.. Δεν πειράζει θα ζήσουμε και χωρίς αυτό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από αριστερά πρός τά δεξιά

Επιτέλους τα καταφέρα!! Και αυτό ήταν τελικά το tip που χρειαζόταν όπως φαίνεται και στο παρακάτω βίντεο με το Edge

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, για να δουμε αυτο που λες θελει ηλιο...και τις τελευταιες τρεις ημερες το εχει πνιξει στη βροχη (τουλαχιστον εδω που ειμαι εγω). Παντως, δεν ειχα παρατηρησει κατι αντιστοιχο πριν...τουλαχιστον δεν ειχε πεσει στην αντιληψη μου κατι :-)

Καλώς απλά μου έχει φανεί περίεργο που το έχουν όλα όσα έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! ειναι η 2η φορα που δημοσιευω αυτο το θεμα διοτι καποιος εσβησε χωρις προειδοποιηση το προηγουμενο.

 

Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα με το edge+ μου.

 

Με Vodafone συνδεση σερνετε το 4G. οχι παντου βεβαια αλλα αμα δεν εχει καλο σημα σερνετε, χανω συνεχως κλησεις

και μου ερχοντε μνματα οτι με επερναν τηλεφωνο και δε με εβρισκαν!

Βαζω σε αλλη συσκευη samsung την καρτα sim μου και παει καμια 35αρια mbit στο speedtest...

ενω στο edgte+ ξεκιναει με 3 και μπορει να πεσει και στο 0.5mbit.

 

εχω δοκιμασει τα παρακατω.

 

-ξανα αλλαγη την nanosim

-Αντικατασταση mainboard στο επισημο service.

-Data wipe/Factory Reset

-ξανα περασμα official firmware μεσο ODIN και ελληνικο αλλα και της Αγγλιας που ειναι λιγο πιο μεταγενεστερο

 

Επισης να σας πω οτι με cosmote και wind παει μια χαρα η συσκευη!

Καθως επισης οτι απο οτι βλεπω αν το γυρησω σε 3G δε χανω κλησεις.

 

Κανεις καμια ιδεα??

Κανείς δε σου έσβησε κάποιο μύνημα σου και θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις ανυπόστατες σκέψεις και ανακρίβειες για ενέργειες της Ομάδας Διαχείρισης. Τα αμέσως προηγούμενα μυνήματα σου τα έχεις κάνει στις 29 και 30/09/15 και μάλιστα έχει επακολουθήσει συζήτηση μεταξύ εσένα και άλλων μελών. Ορίστε, εδώ είναι, με ένα απλό search θα τα εντόπιζες αμέσως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6314893#post6314893

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6316491#post6316491

 

Όπως σου απάντησαν κι εκεί τα παιδιά, είναι εμφανές ότι από τη στιγμή που η συσκευή σου δουλεύει σωστά με sim wind και cosmote (όπως εσύ αναφέρεις) δεν έχει πρόβλημα. Το πρόβλημα σου εντοπίζεται στο πάροχο σου (vodafone) που απ΄ότι φαίνεται δεν πρέπει να έχει και το καλύτερο σήμα στη περιοχή σου. Το ότι η sim σου δουλεύει καλύτερα σε άλλη συσκευή στον ίδιο χώρο προφανώς συμβαίνει γιατί αυτή θα έχει καλύτερο δέκτη από του s6 edge+ (η ποιότητα του δέκτη και η ικανότητα λήψης αυτού, διαφέρουν απο συσκευή σε συσκευή).

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Όποιος μπορεί ας τσεκάρει σας παρακαλώ και ας απαντήσει. Κάποια στιγμή σε πιο παλιά post είχε αναφερθεί για κάτι ροζ στιγματακια που φαίνονται πιο πολύ σε λευκό φόντο και κάτω από το φως του ήλιου. Είχανε πει ότι είναι φυσιολογικό και έχει να κάνει με την αντανάκλαση. Ρωτάω διότι εγώ ως τώρα οσα edge plus έχω δει παρουσιάζουν σε ανοιχτό χρώμα και ιδιαίτερα στο λευκό με Full φωτεινότητα κάτω από το φως του ηλιου και μόνο εκεί στην οθόνη κάτι σαν σκιές? γραμμές? σταμπες? δεν μπορώ ακριβώς να το περιγράψω, που λίγο ροζιζουν και γενικά είναι πιο πολύ οριζόντια αριστερά δεξιά. Επαναλαμβάνω μόνο στον ήλιο και πρέπει να δώσεις σημασία για να το προσέξεις αλλά όμως υπάρχουν. Λίγο που είδα στο xda κάποιοι το θέτουν φυσιολογικό κάτι αντίστοιχο του μαύρου στην ips και το Light bleed. Σε κανονικό φως όμως η σε φως Led κτλ δεν φαίνεται. Απλά με παραξενεύει διότι όλα όσα έχω δει έχουν το ίδιο θέμα. Εσείς παρατηρήσατε κάτι αντίστοιχο η έστω κάποια ανομοιομορφια του λευκού κάτω από το φως του ήλιου?

οντως οι edge πλευρες ροζιζουν λιγο απο πανω μεχρι κατω και διακρίνονται μονο κατω απο εντονο φως. Αλλα ειναι τοσο λιγο που εστιασα αρκετη ωρα μεχρι να το δω αλλα και παλι με δυσκολια . Σταμπες που λες δεν εχει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια σκεφτομαι να δωσω το Νοτε 4 C και να μεταβω σε edge plus ! τι λετε εξιζει η μεταβαση; πιο πολυ σε θεμα μπαταριας με ενδιαφερει! το θεμα με την SD νομιζω θα ειμαι ΟΚ με ενα OTG στα κλειδια μου παντα! αυτο που με απασχολει ειναι η μπαταρια! ειναι κανενας χρηστης απο νοτε 4 σε edge plus να μου πει αντυπωσεις;
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος ποσο εχει η οθονη σαν ανταλλακτικο σε περιπτωση που συμβει το κακο ???
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...