Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ευθύμη, το τσακωσα κι εγώ το swiftkey να μου κάνει τα ίδια (κόλλημα στο να ξυπνήσει από standby , κολληματα στη χρήση της συσκευής ) στο note 5 μου. Εννοείται πήρε πόδι άμεσα και για την ώρα χρησιμοποιώ touchpal

Για κάποιο λόγο δεν μου κατεβάζει Ελληνικά στο touchpal. Ελπίζω να το διορθώσουν γιατί θέλω πολύ να στείλω κι εγώ το swiftkey αλλά με βολεύει πολύ στο text inputting όσο κανένα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κάποιο λόγο δεν μου κατεβάζει Ελληνικά στο touchpal. Ελπίζω να το διορθώσουν γιατί θέλω πολύ να στείλω κι εγώ το swiftkey αλλά με βολεύει πολύ στο text inputting όσο κανένα..

 

Γιατί δε σου κατεβάζει; μια χαρά παίζει σε μενα. Είναι εξαιρετικό και το TouchPal, ήδη το βολεύτηκα

Δοκίμασε απεγκατασταση κι εκ νέου εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ακόμα με το SwiftKey δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα παιδιά. Τι να πω. Το έχω από την πρώτη μέρα και στο NOTE 5 αλλά και στο s6 edge.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ ακόμα με το SwiftKey δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα παιδιά. Τι να πω. Το έχω από την πρώτη μέρα και στο NOTE 5 αλλά και στο s6 edge.

 

Νικόλα εγώ σε S6 Edge, note 5 είχα τεράστια θέματα . Πήρε πόδι κατευθείαν και απο τότε δεν είχα κανένα θέμα. ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε σου κατεβάζει; μια χαρά παίζει σε μενα. Είναι εξαιρετικό και το TouchPal, ήδη το βολεύτηκα

Δοκίμασε απεγκατασταση κι εκ νέου εγκατάσταση...

Το έχω λιώσει στο βάλε βγάλε και τελικά τα παράτησα! Θα περιμένω λίγο και θα δοκιμάσω, περίεργο μεν αλλά συμβαίνει..

Πάντως εδώ ακόμα με το SwiftKey δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα παιδιά. Τι να πω. Το έχω από την πρώτη μέρα και στο NOTE 5 αλλά και στο s6 edge.

Είσαι είσαι τυχερός άρχοντά μου!!

 

Πάντως κλείνοντας πλέον ένα μήνα με την συσκευή είμαι νιώθω απόλυτα ικανοποιημένος και βλέπω να την κρατάω αρκετά αφού λίγο έχω βαρεθεί τις πολλές αλλαγές.. Ίσως δοκιμάσω το 950XL κάποια στιγμή απλά από περιέργεια μιας και δεν είχα Windows για αρκετά χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμο το 64αρι στην Ελλαδα?

Παιζει και να μην το φέρουν επίσημα.

Μην το δένεις σκοινί και κορδόνι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και να μην το φέρουν επίσημα.

Μην το δένεις σκοινί και κορδόνι.

Αυτό όμως με τις εκδόσεις πραγματικά σου σπάει τα νεύρα. Κάθε χρόνο τα ίδια, ανακοινώνει 32-64-128 και επίσημα στην χώρα μας έρχεται το 32. Εξωτερικό το βρίσκεις εύκολα, αλλά και σε σκρουτζομαγαζα. Για να δούμε. Και εγώ το ασημι 64αρι περιμένω να δω από κοντά για να το δοκιμάσω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και να μην το φέρουν επίσημα.

Μην το δένεις σκοινί και κορδόνι.

 

Μου κανες την καρδια περιβολι τωρα. Και εδωσα το edge και τωρα περιμενω αυτο αλλα επειδη υποθετω θα φτανει κανα 1000αρικο σιγουρα θα με βολεψουν και καποιες δοσεις.

Οποτε επισημα το περιμενω.

Στην Γαλλια και Γερμανια το πουλανε ομως.

Edit: Παντως με το edge ημουνα απολυτα ικανοποιημενος και το κινητο το εδωσα και ητανε αψογο σε ολα του. Ουτε κολλουσε ουτε τιποτα. Ελπιζω αυτο να μην με απογοητευσει οταν με το καλο το παρω.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Που το πουλάνε το 64αρι σε Γαλλία και Γερμανία;

 

Ναι και μαλιστα στο Γερμανικο Amazon το εχει 899ευρω.

Εγω ειμαι ετοιμος να παρω το 32αρι αλλα το ξερω οτι δεν θα με καλυψει απο αποψη μνημης.

Παιδια μια ερωτηση σε αυτους που το εχουν. Ειχανε κανενα θεμα με χαλαρο Home key?

Ειδα ενα στα public και επαιζε λιγακι ενω το edge που ειχα δεν κουνιοτανε καθολου.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μαλιστα στο Γερμανικο Amazon το εχει 899ευρω.

Εγω ειμαι ετοιμος να παρω το 32αρι αλλα το ξερω οτι δεν θα με καλυψει απο αποψη μνημης.

Παιδια μια ερωτηση σε αυτους που το εχουν. Ειχανε κανενα θεμα με χαλαρο Home key?

Ειδα ενα στα public και επαιζε λιγακι ενω το edge που ειχα δεν κουνιοτανε καθολου.

Αν είχε φέρει το silver θα το είχα πάρει. Αυτό περιμένω να σου πω την αλήθεια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε φέρει το silver θα το είχα πάρει. Αυτό περιμένω να σου πω την αλήθεια.

 

Εγω σε μαυρο το θελω αλλα που ειναι?

στο 64αρι ειχα 15 gb ελευθερα οποτε θα εχω προβλημα με το 32.

Δεν ξερω τι να κανω. Ας ελπισω να ερθει γρηγορα.

Παντως η Samsung με το Edge γενικα με κερδισε παλι.

Μετα τα τελευταια update το κινητο πετουσε στην κυριολεξια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε μαυρο το θελω αλλα που ειναι?

στο 64αρι ειχα 15 gb ελευθερα οποτε θα εχω προβλημα με το 32.

Δεν ξερω τι να κανω. Ας ελπισω να ερθει γρηγορα.

Παντως η Samsung με το Edge γενικα με κερδισε παλι.

Μετα τα τελευταια update το κινητο πετουσε στην κυριολεξια.

Απλά η σειρά edge όπως και το και το note 5 είναι σε άλλα επίπεδα πλέον, και ειδικά μετά το τελευταίο Update της 5.1.1

Μακάρι να δούμε τα ίδια και στην 6.0

Εγω πάντως δεν θα την περάσω αμέσως μόλις έρθει. Θα περιμένω αρκετό καιρό για να ακούσω άλλους χρήστες.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μαλιστα στο Γερμανικο Amazon το εχει 899ευρω.

Εγω ειμαι ετοιμος να παρω το 32αρι αλλα το ξερω οτι δεν θα με καλυψει απο αποψη μνημης.

Παιδια μια ερωτηση σε αυτους που το εχουν. Ειχανε κανενα θεμα με χαλαρο Home key?

Ειδα ενα στα public και επαιζε λιγακι ενω το edge που ειχα δεν κουνιοτανε καθολου.

 

στο δικό μου s6 edge+ δεν κουνιέται καθόλου. στο s6 που είχα και το έδωσα τελικά, κουνιόταν.

γενικά δεν το πειράζω και πολύ. έχω το swipe home button απο το playstore και δουλεύει μια χαρά. σε συνδυασμό με το iswipe του clean master μου έχει λύσει τα χέρια..... και δεν τρώνε και μπαταρία....

μια εφαρμογή που είχα για να κλειδώνω τις εφαρμογές μου με fingerprint ή finger security του rick clephas από playstore, μου έκανε battery drain την πρώτη μέρα, οπότε μακριά από τη συγκεκριμένη εφαρμογή.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! εχω αγορασει στις 8 Σεπτεμβρη ενα galaxy s6 edge+ gold.

φοβερο τηλεφωνο , σφαιρα , κοσμημα κτλ κτλ...δεν χρειαζεται συστασεις νομιζω...

 

αντιμετοπιζω ενα θεμα και θα ηθελα την γνωμη σας..

την ημερα αγορας πηρα και ενα tablet galaxy tab s 8.4" LTE

πηγα στην vodafone και εφτιαξα καινουργια nanosim για το κινητο και μια ακομα microsim (4sharing)

και μοιραζομαι τα δεδομενα μου και στο ταμπλετ.

 

επι της ουσιας....

απο τοτε που εκανα αυτην την μεταβαση χανω μερικες κλησεις καμια φορα και

συγκρινω με speedtest την νεα συσκευη με την παλια (note4) και βλεπω πως οταν ειμαι στην 4g κεραια κλειδωμενος

η μια συσκευη παει μπαλα ενω το s6 edge+ σερνεται... πχ ξεκιναει με 3mbit και πεφτει ακομα και 0.5.

 

εκανα διαφορες δοκιμες....οπως

-εβαλα στο edge+ μια cosmote καρτα και δουλευε μια χαρα.

-τα εβαλα διπλα διπλα με το ταμπλετ , vodafone και τα 2 , και το ταμπλετ δουλευε οκ ενω το edge+ σερνοταν

-στην 3g κεραια ολα δουλευουν παρομοια.

-ξανα αλλαξα nanosim μηπως κατι ειχε γινει εκει..

-το ταμπλετακι καμια φορα παρολο που γραφει 4G δεν εχει νετ και θελει επανεκκινηση.

 

σκεφτηκα καποιο προβλημα με την 4g κεραια του edge+... το παω smartec το κοιταζουν τα παιδια και το περνανε απο

ΟΛΑ τα τεστ με επιτυχια.

 

περνω την vodafone και μου παραδεχετε πως στην περιοχη μου το 4g ποιανει απλα απο ανακλαση το

οποιο ναι μεν εξηγει το προβλημα αλλα γιατι δεν συμβαινει και στις αλλες συσκευες αυτο??

 

εχω μπερδευτει παρολο που ειμαι ηλεκτρονικος και σκαμπαζω 2 πραγματα...

με 870 ευρω κασερι θελω να δουλευουν ολα αψογα....αλλα δε φαινεται να φταιει η συσκευη αν αναλογιστω οτι με

cosmote πηγαινε μπαλα.....δυστυχως δεν εχω καποιον γνωστο να εχει vodafone nanosim να δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! εχω αγορασει στις 8 Σεπτεμβρη ενα galaxy s6 edge+ gold.

φοβερο τηλεφωνο , σφαιρα , κοσμημα κτλ κτλ...δεν χρειαζεται συστασεις νομιζω...

 

αντιμετοπιζω ενα θεμα και θα ηθελα την γνωμη σας..

την ημερα αγορας πηρα και ενα tablet galaxy tab s 8.4" LTE

πηγα στην vodafone και εφτιαξα καινουργια nanosim για το κινητο και μια ακομα microsim (4sharing)

και μοιραζομαι τα δεδομενα μου και στο ταμπλετ.

 

επι της ουσιας....

απο τοτε που εκανα αυτην την μεταβαση χανω μερικες κλησεις καμια φορα και

συγκρινω με speedtest την νεα συσκευη με την παλια (note4) και βλεπω πως οταν ειμαι στην 4g κεραια κλειδωμενος

η μια συσκευη παει μπαλα ενω το s6 edge+ σερνεται... πχ ξεκιναει με 3mbit και πεφτει ακομα και 0.5.

 

εκανα διαφορες δοκιμες....οπως

-εβαλα στο edge+ μια cosmote καρτα και δουλευε μια χαρα.

-τα εβαλα διπλα διπλα με το ταμπλετ , vodafone και τα 2 , και το ταμπλετ δουλευε οκ ενω το edge+ σερνοταν

-στην 3g κεραια ολα δουλευουν παρομοια.

-ξανα αλλαξα nanosim μηπως κατι ειχε γινει εκει..

-το ταμπλετακι καμια φορα παρολο που γραφει 4G δεν εχει νετ και θελει επανεκκινηση.

 

σκεφτηκα καποιο προβλημα με την 4g κεραια του edge+... το παω smartec το κοιταζουν τα παιδια και το περνανε απο

ΟΛΑ τα τεστ με επιτυχια.

 

περνω την vodafone και μου παραδεχετε πως στην περιοχη μου το 4g ποιανει απλα απο ανακλαση το

οποιο ναι μεν εξηγει το προβλημα αλλα γιατι δεν συμβαινει και στις αλλες συσκευες αυτο??

 

εχω μπερδευτει παρολο που ειμαι ηλεκτρονικος και σκαμπαζω 2 πραγματα...

με 870 ευρω κασερι θελω να δουλευουν ολα αψογα....αλλα δε φαινεται να φταιει η συσκευη αν αναλογιστω οτι με

cosmote πηγαινε μπαλα.....δυστυχως δεν εχω καποιον γνωστο να εχει vodafone nanosim να δοκιμασω...

 

Απο την στιγμη που δουλευε με cosmote καλα και περασε και το τεστ σιγουρα δεν φταιει η συσκευη. Ρυθμισεις τσεκαρε να δεις μηπως αλλαζει κατι στην vodafone και παιξε και λιγο με την εγγραφη στο δiκτυο manual or auto μηπως και αλλαξει κατι.

Επισης δοκιμασε και ενα clear cache απο recovery.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με κλειστό το ταμπλετ?

Κλείσε το ταμπλετ, κανε ενα restart το κινητό και τρέξε ένα speed test.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία συνήθεια είναι. Εγώ στο note 4 πέραν των 32 είχα και μία 64άρα. Ζάχαρη....... Πλέον στα 32 πείνα lol. Τι να κάνω όμως που είναι πανέμορφο το άτιμο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα δοκιμασα ολα αυτα. Αυτο με το manual εγραφη και auto μπορω να εχω λιγες πληροφοριες περαιτερω??

δοκιμασα και clear cache kai factory reset. Δοκιμασα και το official firmware απο uk που ειναι μεταγενεστερο (ΑΟΗ4)

 

Παντως και με κλειστο το ταμπλετ δοκιμασα και ολα.

Διπλα διπλα οι 2 συσκευες... ανοιγω ταμπλετ δοκιμαζω 42mbit με 2 γραμμουλες σημα στον ote sa server.

 

Κλεινω ταμπλετ ανοιγω κινητο 2 γραμμες σημα στον ote sa server κανει σχεδια... μια 3 mbit μια πεφτει στο 0,5...

 

Εχω σκασει... πρεπει να βρω καποιον με s6edge+ να βαλω την καρτα sim μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία συνήθεια είναι. Εγώ στο note 4 πέραν των 32 είχα και μία 64άρα. Ζάχαρη....... Πλέον στα 32 πείνα lol. Τι να κάνω όμως που είναι πανέμορφο το άτιμο

 

Μιλαμε δεν μπορω να κρατηθω με τιποτα.

Ετοιμος ειμαι να παω να το παρω.

Φοβαμαι ομως μην το μετανοιωσω διοτι το εχω παρει στραβα το θεμα της μνημης. Και να ητανε 32 παει και ερχεται.

Η ελευθερη μνημη ειναι γυρω στα 20 αν δεν κανω λαθος.

Παντως δεν υπαρχει λογικη σε αυτο. Ενα βιντεο καλης ποιοτητας μπορει να ναι και 4 giga αν ειναι μισαωρο και πανω. Ας πουμε μια γιορτη των παιδιων. Τι κανεις? Αδειαζεις το κινητο απο εφαρμογες παιχνιδια κτλ?

Απαραδεχτοι. Σε τετοιες κατηγοριες συσκευων τα 64gb πρεπει να ειναι must ειδικα οταν δεν εχεις επιλογη προεκτασης.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε δεν μπορω να κρατηθω με τιποτα.

Ετοιμος ειμαι να παω να το παρω.

Φοβαμαι ομως μην το μετανοιωσω διοτι το εχω παρει στραβα το θεμα της μνημης. Και να ητανε 32 παει και ερχεται.

Η ελευθερη μνημη ειναι γυρω στα 20 αν δεν κανω λαθος.

Παντως δεν υπαρχει λογικη σε αυτο. Ενα βιντεο καλης ποιοτητας μπορει να ναι και 4 giga αν ειναι μισαωρο και πανω. Ας πουμε μια γιορτη των παιδιων. Τι κανεις? Αδειαζεις το κινητο απο εφαρμογες παιχνιδια κτλ?

Απαραδεχτοι. Σε τετοιες κατηγοριες συσκευων τα 64gb πρεπει να ειναι must ειδικα οταν δεν εχεις επιλογη προεκτασης.

 

Φίλε μου, σόρρυ, αλλά δεν τραβάς μισή ώρα βίντεο 4Κ με το κινητό.... πάρε μια κάμερα καλύτερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν είναι 32. 23 νομίζω ότι είναι και η κοροϊδία συνεχίζεται........στα χνάρια του μήλου
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σόρρυ, αλλά δεν τραβάς μισή ώρα βίντεο 4Κ με το κινητό.... πάρε μια κάμερα καλύτερα.

 

Γιατί δεν τραβάς 4k με κινητό, απαγορεύεται?

 

Εννοείται ότι δεν είναι 32. 23 νομίζω ότι είναι και η κοροϊδία συνεχίζεται........στα χνάρια του μήλου

 

Για να είμαστε ειλικρινείς αυτό συμβαίνει παντού, είπαμε να κράζουμε αλλά εκεί που πρέπει, δεν είναι πατέντα του μήλου ή της samsung.

Σε όλες τις συσκεύες τα 16gb, είναι περίπου 10 & τα 32 περίπου 25.

Κάπου πρέπει να μπει και το λειτουργικό και ότι το συνοδεύει.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σόρρυ, αλλά δεν τραβάς μισή ώρα βίντεο 4Κ με το κινητό.... πάρε μια κάμερα καλύτερα.

 

Κανεις μεγαλο λαθος εδω.

Δεν μπορεις και να θελεις να τραβηξεις 4κ τοσο πολυ αλλα εγω προσωπικα προτιμω να εχω το κινητο που ειναι υποτιθεται και ισχυει, κορυφη στην καμερα του παρα να κουβαλαω και φωτογραφικη μηχανη μαζι μου.

Οπως πιστευω και αλλοι. Μισαωρο Βιντεο σε G3 που ειχα μου εκοβε το βιντεο διοτι ξεπερνουσε τα 4.2 gb που υποστηριζει το συστημα αρχειων.

Φαντασου εδω. Οπως και να το κανουμε δεν ειναι αρκετα τα 32GB. Ειχα πριν το edge 64 και ειχα ελευθερα 16gb περιπου οποτε φαντασου οτι σε μενα προσωπικα δεν αρκει.

Παντα φιλικα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...