Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι κάτι τέτοιο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3195732

είναι φυσιολογικό. Έχω ρωτήσει και smartec για αυτά τα σημάδια και μου απάντησαν ότι λόγω της ελαστικότητας που έχει η οθόνη του edge εμφανίζει τέτοια και ισχύει σε όλα τα edge αλλά το βλέπεις μόνο όταν το χτυπάει ήλιος και σε κατάλληλη γωνία που και πάλι πολύ δύσκολα.

 

Και συγκεκριμένα η απάντηση τους ήταν αυτη:

 

Ναι αυτό που εμφανίζει είναι φυσιολογικό, όλα τα S6 Edge κάνουν παρόμοιο "σημάδι" το οποίο είναι ορατό μόνο στον ήλιο. Είναι το υλικό κατασκευής της οθόνης τέτοιο λόγω της ευκαμψίας που έχει.

 

*

 

Δεν επιρρεάζει καθόλου στη λειτουργία της οθόνης ή της συσκευής οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

 

Όχι φίλε μου δεν εννοώ αυτό. ..εγώ αυτό που βλέπω είναι με ανοικτή οθόνη και σε άσπρο φόντο. ..

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτοχος από εχτές κι εγώ της συσκευής... Πριν είχα το απλό edge...

 

4)είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία... Είχα θέμα με το απλό (μεγάλο κιόλας που έφτιαξε με την 5.1.1) αλλά ήδη από την πρώτη φόρτιση βλέπω βελτίωση

 

5)στο απλό, όταν έκλεινες τα δεδομένα, σου πέταγε μια σπαστικη ένδειξη... Στο plus δεν υπάρχει πια..

 

6)έχει λίγο lag.. Όχι κάτι φοβερό, αλλά έχει..

 

7)δοκίμασα εχτές να το φορτισω με after market φορτιστή, με έξοδο 1Α και μου έκανε συνεχώς διακοπές..

Συμβαίνει μόνο σε εμένα αυτό;;

 

Βάλε ενα επώνυμο βρε εσυ(10-15 ευρώ κάνουν)

Με 1Α ειναι πολυ λίγο,1.5Α ειναι το πιο ιδανικό.

 

Πάντως εγω εξαρχής η αυτονομία του απλού edge ειναι σχεδόν εφάμιλλη με το m8 με την 4.4.4.

Αρα μια χαρά ικανοποιητική την κρίνω βάση και της ανάλυσης της οθόνης(αν είχε 2800-2900 μπαταρια πιστεύω θα έπιανε το z3 σε αυτο το τομέα)

 

Επίσης ουδέποτε είχα/εχω θέμα να μου πετάγεται σπαστικη ένδειξη αφού κλείσω δεδομένα.

Και όλα μαμά τα εχω,δεν έβαλα ακόμα nova prime μιας και ρολάρει αψογα.

 

Εσυ επειδή έζησες τις αρχικές μάπα εκδόσεις λογισμικού της Samsung σου φαινεται τόσο μεγάλη διαφορά,που εγω δεν της έζησα καν(όπως βλέπεις παρακολουθούσα τακτικά το νήμα ετσι ώστε δω βελτίωση σημαντική στο software να το χτύπαγαν και εγω)

 

Καλορίζικο ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Της belkin είναι ο φορτιστής... Απλά δεν είναι Samsung... Αυτό εννοω με το after market... Θα δοκιμάσω στο 1,5Α

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Της belkin είναι ο φορτιστής... Απλά δεν είναι Samsung... Αυτό εννοω με το after market... Θα δοκιμάσω στο 1,5Α

 

Ναι 1.5Α δοκίμασε πιστεύω δεν θα έχεις θέμα.

Και ας μην ειναι Samsung.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εννοείτε lag στο tapatalk?

Ρωτάω γιατί στο N edge μου είναι η πρώτη φορά που έχω τόσο ομαλό scrolling στο tapatalk και Facebook.

Για να γίνω κατανοητός λέω ότι πάει πολύ καλύτερα από το Μ8 που έχω για σύγκριση.

 

Λαγκακια πάντα θα υπάρχουν σε συσκευές εκτός nexus όπως είπε ο Ευθύμης. Αλλά πλέον είναι πολύ μικρά και θεωρούνται αμελητέα.

Μην ξεχνάμε ότι είναι τόσα πολλά παραπάνω αυτά που κάνουμε μ ένα note η galaxy που δεν μ ενοχλούν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο και εγώ για την μετάβαση ερχομενος άπο το απλό edge...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω από expansys. ... ακόμα λέει σε 5 μέρες θα έρθει. ...το χρυσό. ..πφφφ το είδα από κοντά στη vodafone και έπαθα πλάκα. ...έδωσα το s6 edge μου και ειμαι σέ αναμμένα κάρβουνα .... από κοντά μόνο μπορεί να καταλάβει κάποιος πόσο καλό είναι το plus. ... επίσης έχει μικρότερα bezels η οθόνη από το απλό s6 edge καθόμουν και τα συγκρινα αρκετή ώρα . Είναι απλά απόλαυση. Ειδικά να βλέπεις YouTube και βίντεο. ...νομίζω είναι το πιο ωραίο κινητό που έχω πιάσει ποτέ. Το iPhone plus απλά δεν υπάρχει ούτε σαν ποιότητα ούτε στα χαρακτηριστικά του... νομίζω ούτε το plus s
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι εύκολο μπορεί κάποιος φίλος να δει την οθόνη κάτω από τον ήλιο σε άσπρο φόντο ...πχ στο μενού του κινητού η σε κάποιο wallpaper,αν κάνει κάτι σαν σταμπες σαν υγρασία μέσα στην οθόνη. .

 

Ρε παιδιά κάνεις γιαυτό....

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα νωρίτερα δεν το διάβασες???

 

Και εγώ σου απάντησα. ..δεν έχω αυτό το θέμα φίλε μου. ...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σου απάντησα. ..δεν έχω αυτό το θέμα φίλε μου. ...

Πάλι αδιάβαστος είσαι! Σε άλλον απάντησε που παρέθεσε ένα link από το xda, εγώ βγήκα έξω και σου είπα ότι κάτω από τον ήλιο δεν είδα τίποτα παρά μόνο δαχτυλιες, δες post #199

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αδιάβαστος είσαι! Σε άλλον απάντησε που παρέθεσε ένα link από το xda, εγώ βγήκα έξω και σου είπα ότι κάτω από τον ήλιο δεν είδα τίποτα παρά μόνο δαχτυλιες, δες post #199

 

Έχεις δίκιο φίλε μου....δεν είδα το post σου...δυστυχώς δεν είναι δακτυλιες...το καθάρισα πολύ καλά και πάλι το ίδιο...θα ξεκινήσω διαδικασία για doa..

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα public 30 λεπτά συνεχόμενα το έλιωσα και το ερωτεύτηκα! Από εκεί που έλεγα δεν θα με βολεύει το dual edge τελικά δεν με δυσκόλεψε ούτε στο πληκτρολόγιο! Οι επιδόσεις εννοείται εξαιρετικές! Θα επικεντρωθώ όμως στην οθόνη και στις κάμερες, τέτοια οθόνη που δεν μπορώ να περιγράψω τα μάτια την χαζευαν! Είδα 4Κ βιντεακι στο YouTube και ένιωθα πως θα βγουν τα αντικείμενα μέσα από την οθόνη! Κάμερες με εξαιρετικό ζουμ και ανάλυση μαγευτική! Και αυτό που παρατήρησα μετά από τόση ώρα φουλ φωτεινότητα και φορτιζε συγχρόνως ήταν απλά ζεστό σε αντίθεση με ότι άλλο κινητό που μόνο με το demo βράζουν...

Τελικά θέλω να είναι το επόμενο κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα public 30 λεπτά συνεχόμενα το έλιωσα και το ερωτεύτηκα! Από εκεί που έλεγα δεν θα με βολεύει το dual edge τελικά δεν με δυσκόλεψε ούτε στο πληκτρολόγιο! Οι επιδόσεις εννοείται εξαιρετικές! Θα επικεντρωθώ όμως στην οθόνη και στις κάμερες, τέτοια οθόνη που δεν μπορώ να περιγράψω τα μάτια την χαζευαν! Είδα 4Κ βιντεακι στο YouTube και ένιωθα πως θα βγουν τα αντικείμενα μέσα από την οθόνη! Κάμερες με εξαιρετικό ζουμ και ανάλυση μαγευτική! Και αυτό που παρατήρησα μετά από τόση ώρα φουλ φωτεινότητα και φορτιζε συγχρόνως ήταν απλά ζεστό σε αντίθεση με ότι άλλο κινητό που μόνο με το demo βράζουν...

Τελικά θέλω να είναι το επόμενο κινητό μου

Δεν υπάρχει η σειρά. Είναι πολύ μπροστά σε ότι κυκλοφορεί.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μιλήσω αντικειμενικα μιας και πήγα μόλις και είδα το plus. Λοιπόν σαν κάτοχος του edge αν εξαιρεσω την μεγάλη του οθόνη δεν είδα και τρελές διάφορες. Ίσως για κάποιον που δεν έχει δει καθόλου το edge να του φανεί διαστημικό αλλά προσωπικά δεν με έκανε κλικ.

Οπότε μάλλον θα το ξανά σκεφτώ όσων αφορά την μετάβαση από edge σε plus.

Πάντως η sammy στο συγκεκριμένο design τα σπάει.

Τώρα για το note5 δεν το έχω δει αλλά μου είναι εντελώς αδιάφορο μιας και πότε δεν τα συμπάθησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μιλήσω αντικειμενικα μιας και πήγα μόλις και είδα το plus. Λοιπόν σαν κάτοχος του edge αν εξαιρεσω την μεγάλη του οθόνη δεν είδα και τρελές διάφορες. Ίσως για κάποιον που δεν έχει δει καθόλου το edge να του φανεί διαστημικό αλλά προσωπικά δεν με έκανε κλικ.

Οπότε μάλλον θα το ξανά σκεφτώ όσων αφορά την μετάβαση από edge σε plus.

Πάντως η sammy στο συγκεκριμένο design τα σπάει.

Τώρα για το note5 δεν το έχω δει αλλά μου είναι εντελώς αδιάφορο μιας και πότε δεν τα συμπάθησα.

Λογικό είναι να μην ενθουσιαστείς.

Μια διαφορά σε μέγεθος είναι σε σχέση με την συσκευή σου.

 

Στο δικό μου μάτι τα δύο μικρά έδειχναν πιο όμορφα και ειδικά το απλό S6.

 

Αν η Samsung είχε δώσει το software της κάμερας των Ν5 και 6plus θα σκεφτόμουν σοβαρά το απλό galaxy για χρήση εντελώς γυμνό χωρίς θήκες και protectors.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν αρέσουν οι μεγάλες οθόνες και το plus αλλά και το note 5 είναι απολαυστικά. Επίσης όσο και αν δεν φαίνεται ,σας λέω ότι και τα 4 γιγα μνήμης παίζουν ρόλο μικρό αλλά παίζουν στο multitasking.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αν αρέσουν οι μεγάλες οθόνες και το plus αλλά και το note 5 είναι απολαυστικά. Επίσης όσο και αν δεν φαίνεται ,σας λέω ότι και τα 4 γιγα μνήμης παίζουν ρόλο μικρό αλλά παίζουν στο multitasking.

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Η διαφορά είναι τα 4 γίγα.

 

Γι αυτό είπα ότι μετά από αρκετή χρήση ή διάφορα σε ταχύτητα μεταξύ note 5 - s6+ και Note edge θα αυξηθεί.

Έχω πει ότι τα συγκριτικά που κάνουν στο YouTube είναι άκυρα.

Άλλο να ανοίγεις 20 εφαρμογές χωρίς να κάνεις τίποτα μ αυτές και άλλο να δουλεύεις κάποιες ώρες με 20 εφαρμογές.

 

Στο plus επειδή οι καμπύλες το κάνουν να δείχνει ακόμα πιο στενό, φαίνεται κάπως περίεργα στενομακρο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον κωτσοβολο στη Συγγρού και έπαιξα λίγο με το 6plus. Πολύ όμορφο ωραία η οθόνη τρομερή κάμερα και η μπροστά είναι πολύ καλη.

Δεν μαρεσε όμως το κράτημα που έχει. Αυτό το τετράγωνο και κοφτερο πίσω μέρος δεν είναι πολύ βολικό. Πιστεύω το n5 θα είναι πολύ πιο άνετο. Εν αναμονή λοιπόν για n5 64gb

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην χαντακωνουμε το edge διότι έχει να κάνει πιο πολύ με επιλογή μικρής και μεγάλη οθόνης. Εγώ εδώ είδα σχόλια τύπου καμία σχέση μεγάλη διαφορά κτλ που δεν ισχύουν. Και πιστέψτε με ότι είμαι πολύ αντικειμενικος και πότε δεν υποστηριξα κάτι επειδη μόνο το είχα και πολύ εδώ μέσα γνωρίζουν. Και πραγματικά τρόμαξα μόνο με τα σχόλια μέχρι που το είδα από κοντά. Τα τηλ είναι ίδια με μόνες διαφορές στις ίντσες ram και 4g++ αλλά και έλλειψη σε dpi και υπερύθρες στο plus.

Οπότε όπως είπα μάλλον θα μείνω με το edge μιας και έχω το 64αρι και με καλύπτει αλλά κρατώ την αγγελία όπως έχει και αν πουληθεί καλώς αλλιώς πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Απλά μην ισοπεδωνουμε τις συσκευές με αυτόν τον τρόπο.

Ο σκοπός της sammy πιστεύω είναι να έχει fans και σε μικρή και σε μεγάλη οθόνη και όχι να κυκλοφορήσει το plus για να χαντακωσει το απλό.

Συγνώμη αν κούρασα η αν βγήκα εκτός θέματος.

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε ..

. Οι διαφορές από το μικρό είναι μπαταρία

πιο φωτεινή οθόνη

μεγαλύτερη οθόνη

Manual ρυθμίσεις στην φωτογραφία raw.

4giga ram

Πιο εξελιγμένος σταθερόποιητης στο βίντεο. Άρα δεν μιλάμε για απλά μια μεγαλύτερη οθόνη. Το μικρό είχα κάνει δεν το μετάνιωσα καθόλου για την μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην λέμε ότι θέλουμε ..

. Οι διαφορές από το μικρό είναι μπαταρία

πιο φωτεινή οθόνη

μεγαλύτερη οθόνη

Manual ρυθμίσεις στην φωτογραφία raw.

4giga ram

Πιο εξελιγμένος σταθερόποιητης στο βίντεο. Άρα δεν μιλάμε για απλά μια μεγαλύτερη οθόνη. Το μικρό είχα κάνει δεν το μετάνιωσα καθόλου για την μετάβαση.

Κοίτα ίσως να έχεις δίκιο αλλά αυτά που λες μάλλον θα πρέπει να το έχεις για να τα καταλάβεις. Γι αυτό πάντα μιλάω και λεω αποψη όπως το είδα από κοντα . Τώρα αν το αποκτήσω μπορεί όντως να υπάρχουν άλλες διάφορες αλλά έτσι δεν μπορείς να τις γνωρίζεις. Τώρα η επιλογή raw στις φωτογραφίες είναι καθαρά software μιας και το hardware είναι ίδιο αλλά είναι επιπλέον δυνατότητα οπότε συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...