Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ασύρματη φόρτιση, τουλάχιστον με τον fast charger της σαμμυ, δουλεύει μια χαρά με μια spigen hybrid carbon.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όσο πάει και στρώνει η μπαταρία γίνεται ακόμα καλύτερο παιδιά. Σε 16 ώρες λειτουργίας έχει γράψει 4 ώρες οθόνης και απομένουν ακόμα αλλά 36% για να πάει στο 0. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι πλέον το φορτιζω με τον original ασύρματο φορτιστή της Samsung τον απλό και όχι τον fast. Όπως και να έχει όμως το τηλέφωνο πάει τρομερά και στην μπαταρία. Δυστυχώς το tapa talk δε με αφήνει να ανεβάσω τους χρόνους.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η dual Sim έκδοση δουλεύει αυτόματα πχ τα δεδομένα της μιας κάρτας και η ομιλία στην δεύτερη κάρτα. Δεν χρειάζεται να επέμβει ο χρήστης;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Μπορείς να ορίσεις προπειλογη για κλήσεις/μηνύματα/data:

http://i124.photobucket.com/albums/p39/drdino1985/2015-09-13%2022.55.53.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με με το πενάκι, στο οδηγό χρήσης (Σελίδα 16) γράφει πρέπει να το βάνεις με μύτη στην θήρα, και όχι την κορυφή στην θύρα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με με το πενάκι, στο οδηγό χρήσης (Σελίδα 16) γράφει πρέπει να το βάνεις με μύτη στην θήρα, και όχι την κορυφή στην θύρα.

Εννοείται πως με την μύτη πρέπει να το βάλεις. Αλλιώς και να θες δεν μπαίνει.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το dual Sim 64gb gold 614 euro ship from Taiwan. Θα μιυ έρθει τόσα η θα πληρώσω και εδώ αλλά.?

 

http://m.ebay.com/itm/NEW-Samsung-Galaxy-Note-5-SM-N9208-Dual-SIM-64GB-5-7-Inch-4G-LTE-Unlocked-GOLD-/361372540381

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με με το πενάκι, στο οδηγό χρήσης (Σελίδα 16) γράφει πρέπει να το βάνεις με μύτη στην θήρα, και όχι την κορυφή στην θύρα.

 

Εννοείται πως με την μύτη πρέπει να το βάλεις. Αλλιώς και να θες δεν μπαίνει.

 

Μπαίνει και από την ανάποδη αλλά υπάρχει κίνδυνος πρόκλησης ζημιάς και γι'αυτό υπάρχει προειδοποίηση στο Εγχειρίδιο Χρήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα ένα Blue-black Note 5.

Αν και προέρχομαι τον τελευταίο χρόνο από μια σειρά συσκευών όπως iPhone 5s, M8 και Note Edge έχω μείνει έκπληκτος.

 

Πρόκειται για ένα Samsung όπως θα το ήθελα όταν γκρίνιαζα από την εποχή του S2.

 

Παρόλο που το είχα δουλέψει λίγο σε κατάστημα, με εξέπληξε ευχάριστα.

Είναι πιο smooth από το Μ8 και φυσικά πιο γρήγορο.

 

Λείπουν αυτοί οι μικροί δισταγμοί που βλέπουμε ακόμα και με την 5.1.1 στο N4 αλλά και στο N edge και γενικά είναι βούτυρο.

 

Νομίζεις ότι τρέχεις ios σε Samsung.

Μπράβο τους.

 

Η συσκευή δεν ζεσταίνεται με τίποτα πλην της ταχείας φόρτισης.

 

Το έχω με μια πολύ λεπτή θήκη διάφανη και δεν σκοπεύω να βάλω τίποτα άλλο.

Δεν σκοπεύω να χάσω αυτή την καταπληκτική αίσθηση.

 

Οποίος έχει δει crash test θα καταλάβει πόσο ανθεκτικό είναι.

Το iPhone plus έγινε θρυψαλα στο μεταξύ τους συγκριτικό crash test.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και αρνητικά αλλά δεν έχω προλάβει να τα ανακαλύψω.

 

Τέλος μου λείπει η πλαϊνή οθόνη του note edge.

 

Περισσότερα από αύριο μαζί με φωτογραφίες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα ένα Blue-black Note 5.

Αν και προέρχομαι τον τελευταίο χρόνο από μια σειρά συσκευών όπως iPhone 5s, M8 και Note Edge έχω μείνει έκπληκτος.

 

Πρόκειται για ένα Samsung όπως θα το ήθελα όταν γκρίνιαζα από την εποχή του S2.

 

Παρόλο που το είχα δουλέψει λίγο σε κατάστημα, με εξέπληξε ευχάριστα.

Είναι πιο smooth από το Μ8 και φυσικά πιο γρήγορο.

 

Λείπουν αυτοί οι μικροί δισταγμοί που βλέπουμε ακόμα και με την 5.1.1 στο N4 αλλά και στο N edge και γενικά είναι βούτυρο.

 

Νομίζεις ότι τρέχεις ios σε Samsung.

Μπράβο τους.

 

Η συσκευή δεν ζεσταίνεται με τίποτα πλην της ταχείας φόρτισης.

 

Το έχω με μια πολύ λεπτή θήκη διάφανη και δεν σκοπεύω να βάλω τίποτα άλλο.

Δεν σκοπεύω να χάσω αυτή την καταπληκτική αίσθηση.

 

Οποίος έχει δει crash test θα καταλάβει πόσο ανθεκτικό είναι.

Το iPhone plus έγινε θρυψαλα στο μεταξύ τους συγκριτικό crash test.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και αρνητικά αλλά δεν έχω προλάβει να τα ανακαλύψω.

 

Τέλος μου λείπει η πλαϊνή οθόνη του note edge.

 

Περισσότερα από αύριο μαζί με φωτογραφίες.

 

Καλορίζικο και καλο δούλευτο να είναι.... Αν επιτρέπεται από πού το πήρες; Με PayPal ή αντικαταβολή; Υπάρχει εγγύηση; Μάλλον όχι, ε;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα ένα Blue-black Note 5.

Αν και προέρχομαι τον τελευταίο χρόνο από μια σειρά συσκευών όπως iPhone 5s, M8 και Note Edge έχω μείνει έκπληκτος.

 

Πρόκειται για ένα Samsung όπως θα το ήθελα όταν γκρίνιαζα από την εποχή του S2.

 

Παρόλο που το είχα δουλέψει λίγο σε κατάστημα, με εξέπληξε ευχάριστα.

Είναι πιο smooth από το Μ8 και φυσικά πιο γρήγορο.

 

Λείπουν αυτοί οι μικροί δισταγμοί που βλέπουμε ακόμα και με την 5.1.1 στο N4 αλλά και στο N edge και γενικά είναι βούτυρο.

 

Νομίζεις ότι τρέχεις ios σε Samsung.

Μπράβο τους.

 

Καλοδουλευτο.

Ευχάριστα νέα μας φέρνεις.

Τελικά μπράβο τους.

iPhone 16 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το απόγευμα ένα Blue-black Note 5.

Αν και προέρχομαι τον τελευταίο χρόνο από μια σειρά συσκευών όπως iPhone 5s, M8 και Note Edge έχω μείνει έκπληκτος.

 

Πρόκειται για ένα Samsung όπως θα το ήθελα όταν γκρίνιαζα από την εποχή του S2.

 

Παρόλο που το είχα δουλέψει λίγο σε κατάστημα, με εξέπληξε ευχάριστα.

Είναι πιο smooth από το Μ8 και φυσικά πιο γρήγορο.

 

Λείπουν αυτοί οι μικροί δισταγμοί που βλέπουμε ακόμα και με την 5.1.1 στο N4 αλλά και στο N edge και γενικά είναι βούτυρο.

 

Νομίζεις ότι τρέχεις ios σε Samsung.

Μπράβο τους.

 

Η συσκευή δεν ζεσταίνεται με τίποτα πλην της ταχείας φόρτισης.

 

Το έχω με μια πολύ λεπτή θήκη διάφανη και δεν σκοπεύω να βάλω τίποτα άλλο.

Δεν σκοπεύω να χάσω αυτή την καταπληκτική αίσθηση.

 

Οποίος έχει δει crash test θα καταλάβει πόσο ανθεκτικό είναι.

Το iPhone plus έγινε θρυψαλα στο μεταξύ τους συγκριτικό crash test.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν και αρνητικά αλλά δεν έχω προλάβει να τα ανακαλύψω.

 

Τέλος μου λείπει η πλαϊνή οθόνη του note edge.

 

Περισσότερα από αύριο μαζί με φωτογραφίες.

Και που είσαι ακόμα. Σε δύο τρεις μέρες δεν θα ξεκολλας από δαυτο που λένε στο χωριό μου. Μόνο όποιος το πιάσει στα χέρια του μπορεί να καταλάβει τι έχουν δώσει στον κόσμο αυτοί εκεί στην σαμμυ. Καλοδουλευτο. Σε βλέπω για κανένα χρόνο εσένα με αυτό. Χαχχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα υπάρχουν βελτιώσεις παντού. Επιβεβαιώνομαι τόσα χρόνια που έγραφα ότι δεν την ενδιέφερε να βελτιώσει το software της, όχι ότι δεν μπορούσε.

 

Έπρεπε να πάρει την κατηφόρα για να δούμε σωστές συσκευές.

 

Ακόμα και το multitasking που γκρινιάζουν δεν βλέπω κάτι να μην ενοχλεί στην πράξη.

 

Σίγουρα θα το κρατήσω μέχρι να βγει το επόμενο.

Αν βαρεθώ θα δούμε. Τουλάχιστον μέχρι το Πάσχα θα είναι μαζί μου.

Αν τότε βγάλει κάνα αεροπλανικο

S7 plus μπορεί να το δοκιμάσουμε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To NOTE5 ειναι τελικα κορυφαια συσκευη,ανωτερο σε ολα απο το S6edge+ το οποιο εχω παραγγειλει και σκεφτομαι να ακυρωσω μετα απο αυτα που διαβαζω.

 

Κριμα που ειναι δυσκολο να το βρω εδω στην Ιταλια.

 

Μπραβο Κωστα νομιζω βρηκες συσκευη να σε καλυπτει σε ολα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

To NOTE5 ειναι τελικα κορυφαια συσκευη,ανωτερο σε ολα απο το S6edge+ το οποιο εχω παραγγειλει και σκεφτομαι να ακυρωσω μετα απο αυτα που διαβαζω.

 

Κριμα που ειναι δυσκολο να το βρω εδω στην Ιταλια.

 

Μπραβο Κωστα νομιζω βρηκες συσκευη να σε καλυπτει σε ολα.

Για να είμαι ειλικρινής το πρώτο ψεγάδι που βρήκα είναι το λευκό της οθόνης.

Ανάλογα με την γωνία που κοιτάς την οθόνη ροζιζει λίγο και δυστυχώς το κάνει περισσότερο στην σωστή γωνία χρήσης.

Το είδα στο ένα βίντεο που είχαν ένα Note δίπλα στο απλό S6 το οποίο είχε καταπληκτικό λευκό. Το τεσταρα και στο δικό μου και υπάρχει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο smooth από το Μ8 και φυσικά πιο γρήγορο.

L.

 

Ισχύει, είναι πιο smooth κι απο το G4 που έχω επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το προβλημα στο λευκό της οθόνης, όπως είδα στο xda είναι γενικό. Σε άλλες συσκευές πιο έντονο και σε άλλες λιγότερο.

Δεν εμφανίζεται σ ενα σημείο αλλά το βλέπεις αλλού, αναλογα με την γωνία που κοιτάς την οθόνη. Επίσης διαφοροποιείται ανάλογα με τον φωτισμό του χωρου.

Οταν προσπαθώ να το φωτογραφίσω φαίνεται πιο εντονα.

Στην δική μου συσκευή αν κρινω απο τις φωτο που ανεβασαν διαφοροι στο xda, το ροζ είναι ελάχιστο και δεν σκοπευω να μπλέξω με αντικαταστάσεις γιατί δεν ξέρω τι θα μου έλθει.

Πιθανώς να διορθώνεται με software update γιατι μοιαζει να εχει να κάνει με τον οπισθιο φωτισμό της οθόνης.

 

Εδώ το ποστ μου στο XDA http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62831837&postcount=75

 

Κατα τα άλλα είναι φοβερή συσκευή. Χθες εκανα συγκριση με iPad Air και Μ8 σε smoothnes. Νομιζα οτι είχα iPhone 6 στα χέρια μου.

Η ραμ βρίσκεται πάντα μεταξύ 75-80% Εχω δηλαδη 700-1000 ΜΒ free.

H μπαταρία επίσης δείχνει αρκετά καλύτερη από του Note edge. Υπολογίζω ότι θα μου δώσει μια ώρα παραπάνω οθόνη το λιγότερο. Μπορεί και περισσότερο θα δούμε, δεν μπορώ να κρίνω ακόμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά απο που ειναι καλύτερα κάποιος να αγοράσει ξεκλείδωτο 64gb?

Απο eBay.co.uk ;

 

Περίμενε, θα κυκλοφορήσει στην ευρώπη απ οτι λέει το CLOVE, πιστευουν οτι θα έλθει σύντομα:

"At this time we have been unable to confirm with them a precise European launch date, but they do of course wish to meet customer demands when they can.

It is our hope that the Samsung Galaxy Note 5 will come to the UK in the not too distant future. We will keep you informed of any further developments that do arise"

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλη πλοηγηση Κωστα..στο νεο Θηριακι..!!

Και οποτε εχεις χρονο..ενα videaki..!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Κώστα πως κοιτάς το λευκό. Εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάτι.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι υπο γωνια (εντονη ) στα περισσοτερα sammy βλεπεις κατι

αντιστοιχο...χωρις να ειναι εντονο:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το προβλημα στο λευκό της οθόνης, όπως είδα στο xda είναι γενικό. Σε άλλες συσκευές πιο έντονο και σε άλλες λιγότερο.

Δεν εμφανίζεται σ ενα σημείο αλλά το βλέπεις αλλού, αναλογα με την γωνία που κοιτάς την οθόνη. Επίσης διαφοροποιείται ανάλογα με τον φωτισμό του χωρου.

Οταν προσπαθώ να το φωτογραφίσω φαίνεται πιο εντονα.

Στην δική μου συσκευή αν κρινω απο τις φωτο που ανεβασαν διαφοροι στο xda, το ροζ είναι ελάχιστο και δεν σκοπευω να μπλέξω με αντικαταστάσεις γιατί δεν ξέρω τι θα μου έλθει.

Πιθανώς να διορθώνεται με software update γιατι μοιαζει να εχει να κάνει με τον οπισθιο φωτισμό της οθόνης.

 

Εδώ το ποστ μου στο XDA http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62831837&postcount=75

 

Κατα τα άλλα είναι φοβερή συσκευή. Χθες εκανα συγκριση με iPad Air και Μ8 σε smoothnes. Νομιζα οτι είχα iPhone 6 στα χέρια μου.

Η ραμ βρίσκεται πάντα μεταξύ 75-80% Εχω δηλαδη 700-1000 ΜΒ free.

H μπαταρία επίσης δείχνει αρκετά καλύτερη από του Note edge. Υπολογίζω ότι θα μου δώσει μια ώρα παραπάνω οθόνη το λιγότερο. Μπορεί και περισσότερο θα δούμε, δεν μπορώ να κρίνω ακόμα.

 

διαβασα ολο το τοπικο στο xda...

σε σχεση με ολους τους αλλους,πιστεψε με,δεν εχεις προβλημα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολο το τοπικο στο xda...

σε σχεση με ολους τους αλλους,πιστεψε με,δεν εχεις προβλημα.

 

Προσυπογραφω. Κι επειδή εχω ηδη δει από κοντα 2 note 5 και καμια 20αρια s6 edge plus (σε stands καταστημάτων), καλο είναι να καθησεις στα αυγα σου, γιατι σε μεγαλο ποσοστο αυτων ειδα ανομοιομορφια στην οθονη (δηλαδή διαφορετικη αποχρωση / ενταση φωτισμου σε μερος της οθονης). Το screen uniformity είναι "μαστιγα" στα συγχρονα κινητα, αν δεν εχεις κατι τετοιο μην κανεις κινηση. Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογραφω. Κι επειδή εχω ηδη δει από κοντα 2 note 5 και καμια 20αρια s6 edge plus (σε stands καταστημάτων), καλο είναι να καθησεις στα αυγα σου, γιατι σε μεγαλο ποσοστο αυτων ειδα ανομοιομορφια στην οθονη (δηλαδή διαφορετικη αποχρωση / ενταση φωτισμου σε μερος της οθονης). Το screen uniformity είναι "μαστιγα" στα συγχρονα κινητα, αν δεν εχεις κατι τετοιο μην κανεις κινηση. Καλοριζικο!

 

μονο σε s6 φλατ εχω δει τελεια οθονη και σε Meizu Mx4Pro που ειχε την Νο1 αλλα αυτο ειναι ενα κινητο με το οποιο κανεις δεν ασχολειται.

Αυτο το τελευταιο ειχε τελειο λευκο και τελεια ομοιομορφια...

 

επισης συμφωνω οτι ΝΟΤΕ5 και S6edge+ εχουν θεματακια εμφανη,ισως ελαχιστα πιο εντονα στο Note αλλα η συσκευη του Κωστα ειναι ΑΨΟΓΗ.

Να μην ασχολειται καν

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...