Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει τα λίγα παραπάνω λόγω εγγύησης...

 

Σωστά!

 

Στάλθηκε με το LG G-Flex2 μου, με "tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έβγαλε νέο update για το 5.1, ενώ περιμέναμε το 6.0. Η ημερομηνία στο filename είναι 20160701.

Το release date είναι 2016-7-6 και το μέγεθος είναι 23.91 ΜΒ.

Το Log γράφει

1. Optimization system

2. Minor bug fixes

Για να βγήκε αυτό τώρα μάλλον θα υπάρξει καθυστέρηση ή και ματαίωση του 6.0...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι διορθώθηκε το θέμα με το focus στη φωτογραφική (επιτέλους) και επίσης κάτι μικρά κολλήματα που είχα κατά καιρούς με το touch screen (έπιανε με τη δεύτερη) φαίνεται να λύθηκαν...
Link to comment
Share on other sites

Να την κάνουμε δηλαδή;; Τολέω γιατί δεν είχα πρόβλημα ούτε με την οθόνη ούτε την φωτογραφική ... :blink:
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι διορθώθηκε το θέμα με το focus στη φωτογραφική (επιτέλους) και επίσης κάτι μικρά κολλήματα που είχα κατά καιρούς με το touch screen (έπιανε με τη δεύτερη) φαίνεται να λύθηκαν...

Δεν το έχω πάρει το update αλλά θα το πάρω το απόγευμα. Τώρα τελευταία έχει παραγίνει το κακό με το θέμα εστίασης η αλήθεια είναι.

Με φλας ανοιχτό είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Προσπαθούσα να βγάλω κάτι που ήταν σε σχετικά σκοτεινό μέρος (όχι πίσα σκοτάδι) σε απόσταση 50 cm περίπου, και δεν εστίαζε με τίποτα. Το πάλεψα κανα δίλεπτο αλλά τελικά δεν μπόρεσα να βγάλω αυτό που ήθελα. Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο;

Όσο για νύχτα με φλας, εκτός από κόκκους, καθυστερεί πάρα πολύ να την αποθηκεύσει, με αποτέλεσμα άλλο να έχεις τραβήξει, και σε άλλο να καταλήγεις στο τέλος.

Αν βελτιώθηκε κάτι σ' αυτά καλά θα είναι. Θα δείξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδαι το εβαλα σημερα το apogeyma to update μου ψηλοκαθυστερησε λιγο για να μπει Οσο για την καμερα τοωρα το κοιτξα και φαινεται σαν να μην χαλαει τοσο η εστιαση
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "καθηστέρησε";; Εμένα από την στιγμή που πάτησα για να κατεβεί η ενημέρωση μέχρι να τελειώσει εντελώς η εγκατάσταση έκανε 12 λεπτά ακριβώς ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν μείνει το ZSD και ο σταθεροποιητής απενεργοποιημένα, το focus μπορεί να μην είναι άμεσο (πχ. 1-2 sec) αλλά είναι σωστό...πριν έκανε τόσο, αλλά δεν ήταν και σωστό...Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι άλλαξαν σε σχέση με το F3 Pro και υπάρχει αυτή η κατάσταση (στα specs δεν υπάρχει κάτι διαφορετικό)...το F3 Pro έκανε focus αψεγάδιαστο σε ms.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "καθηστέρησε";; Εμένα από την στιγμή που πάτησα για να κατεβεί η ενημέρωση μέχρι να τελειώσει εντελώς η εγκατάσταση έκανε 12 λεπτά ακριβώς ....

 

μου το εκανε το upadte πιο αργα σε σχεση με τις αλλες φορες

Link to comment
Share on other sites

μου το εκανε το upadte πιο αργα σε σχεση με τις αλλες φορες

Τα λίγα λεπτά παραπάνω, έχουν να κάνουν με το πόσες εφαρμογές είχες σε προηγούμενο update, και πόσες σ' αυτό.

Μπορεί δηλαδή να είχες 70 σε παλαιότερο update, και σ' αυτό να είχες 150 οπότε αυτό, έχει ένα χρονικό κόστος.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το πήρα κι εγώ το update τελικά. Στην κάμερα δεν είδα καμία βελτίωση, τα ίδια όπως πριν.

Μπορεί να έχει βελτιωθεί κάπου αλλού, δεν ξέρω.

 

**Edit**

Έχω την εντύπωση πως μετά το χθεσινό update έχει βελτιωθεί η κατανάλωση της μπαταρίας. Παρατήρησε και κάποιος άλλος κάτι περί αυτού;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τη μπαταρία το έχω παρατηρήσει και εγώ, οπότε όντως μάλλον κάτι έχουν κάνει.

Επίσης σε μήνυμα που έστειλα μέσω fb τι γίνεται με την αναβάθμιση στο 6.0 πήρα την παρακάτω απάντηση:

I don't know.It depends on our designers...maybe July.15,but don't worry,The time will around it.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τη μπαταρία το έχω παρατηρήσει και εγώ, οπότε όντως μάλλον κάτι έχουν κάνει.

Επίσης σε μήνυμα που έστειλα μέσω fb τι γίνεται με την αναβάθμιση στο 6.0 πήρα την παρακάτω απάντηση:

I don't know.It depends on our designers...maybe July.15,but don't worry,The time will around it.

Άρα συνεχίζει να είναι στα άμεσα σχέδιά τους.

Οψόμεθα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως έχει αλλάξει κάποιος οθόνη για να με βοηθήσει να αλλάξω ενός φίλου που του έσπασε; Δεν βρήκα κάποιο σχετικό video στο youtube.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το Update Θα γινει παιδια.

Εγω τους ειχα κραξει μαζι με πολλους αλλους στο facebook και μου απάντησαν ότι θα γινει.

 

Απλα με τον τελευταιο update του 5.1 κερδιζουν καοπιον χρονο για τον Android 6 release, αλλα επίσης βγαζουν και την τελευταια και πιο σταθερη update του 5.1

 

Δεν φανταζομαι ότι το android 6 rom θα ειναι τελειο απο την αρχη, οπότε ειναι καλο που διορθωσαν κάποια ακομα bugs της 5.1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια ολόκληρη μέρα με το τελευταίο update, έχω εκπλαγεί :up: με το θέμα μπαταρίας διότι με τα δεδομένα κινητής ανοιχτά από το πρωί, δεν είχα βγάλει μέρα χωρίς δεύτερη φόρτιση. Ποτέ! Από τις 15:00 βέβαια και μετά, ήμουν σπίτι οπότε ήμουν με wifi αλλά κάθε μέρα εκείνη την ώρα, 15:00 δηλαδή, πήγαινα σφαίρα για φόρτιση αφού μπορεί να ήμουν με 45% σε σχέση με χθες που μπήκα σπίτι με 75%. Αλλά και πάλι, από τις 06:45 που το έβγαλα από το φορτιστή, το έβαλα πάλι στις 01:30 το βράδυ με 16% με 2 ώρες sot, και 48 λεπτά κλήσεις, handsfree bluetooth συνδεδεμένο όλες αυτές τις ώρες. Μια τυπική μέρα δηλαδή με κινήσεις πάνω κάτω ίδιες όπως πάντα. Αυτό δεν είχε συμβεί ποτέ. Θα το δω και σήμερα βέβαια αλλά και τις επόμενες μέρες. Αν συνεχίσει έτσι, μάλλον δε θα το πάρω το Marshmallow, όποτε αυτό βγει. Φοβάμαι :lol: Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα και εγω την τελευταια αναβαθμιση εχθες και απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να βαλω ξεχωριστους ηχους κλησης στις επαφες μου. Ξερει κανενας γιατι ή πως μπορω να το διορθωσω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εβαλα και εγω την τελευταια αναβαθμιση εχθες και απο εκεινη την ωρα δεν μπορω να βαλω ξεχωριστους ηχους κλησης στις επαφες μου. Ξερει κανενας γιατι ή πως μπορω να το διορθωσω αυτο;

 

Δηλαδή, βάζεις ήχο και δε στο αποθηκεύει, ή χάθηκε αυτή η επιλογή; Εμένα όλα κανονικά πάντως.

 

**Edit**

Έχεις δίκιο, δε χτυπάει με τον ήχο που επιλέγεις αλλά με ένα δικό του. Τον Callisto

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο κάνει, δεν δέχεται ήχο ούτε τηλεφώνου ούτε επαφών ... κάνεις επιλογές και μετά το γυρίζει μόνο του στον ίδιο ηλίθιο ήχο. Τι στον διάολο την ήθελα την "αναβάθμηση", μια χαρά δούλευε ...:X
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις γενικο ηχο, τον λειτουργει κανονικα. Φθανει οταν σε καλουν να εχεις στις επαφες σαν ηχο τον προεπιλεγμενο. Οτι αλλο βαλεις παιζει τον calisto.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όποιος μπαίνει στον λαγαριασμό τους στο facebook ας τους ρίξει κανένα βρισίδι μήπως το φτιάξουν .... :X
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όποιος μπαίνει στον λαγαριασμό τους στο facebook ας τους ρίξει κανένα βρισίδι μήπως το φτιάξουν .... :X

Αν πάρει Marshmallow μέσα ιουλίου όπως λένε, ίσως να μην ασχοληθούν με αυτή τη λεπτομέρεια στην υπάρχουσα 5.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μήπως έχει αλλάξει κάποιος οθόνη για να με βοηθήσει να αλλάξω ενός φίλου που του έσπασε; Δεν βρήκα κάποιο σχετικό video στο youtube.

Ευχαριστώ

 

Μήπως υπάρχει κάποια απάντηση;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια απάντηση;

Ευχαριστώ

Μάλλον δεν έχει αλλάξει απ' οτι φαίνεται κάποιος.

Αν θέλεις πάντως να σου δώσω σε pm ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις πόσο θα σου κοστίσει η αλλαγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει αλλάξει απ' οτι φαίνεται κάποιος.

Αν θέλεις πάντως να σου δώσω σε pm ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις πόσο θα σου κοστίσει η αλλαγή.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Al_exis.

Έλεγα μήπως την έχει αλλάξει κάποιος γιατί αλλιώς δεν συμφέρει το κόστος. Θα προτείνω στο φίλο μου να πάρει καινούργιο κινητό γιατί οθόνη και αλλαγή θα του φτάσουν γύρω στα 70 Ευρώ, όταν καινούργιο έχει γύρω στα 120.

Ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...