Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω λογικα λευτερη ε ??

 

http://s11.postimg.org/6ci4aascv/trtrtr9999999999.jpg

 

στο Channel Selection: εβαλα Manual κ στο Channel: εβαλα το 11

 

Ναι σωστά ! ... πιστεύω να πάτησες save ε ? :)

Πως το βλέπεις ? βελτιώθηκε η κατάσταση ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σωστά ! ... πιστεύω να πάτησες save ε ? :)

Πως το βλέπεις ? βελτιώθηκε η κατάσταση ?

 

χαχαχα ναι ναι πατησα αποθηκευση:p προς το παρων ολα καλα, οταν το αλλαξα εκατσα σπιτι κανα 2 ωρο κ δεν με πεταξε ουτε εγινε αυτο που σας ελεγα...θα φανει αυριο...θα ενημερώσω...θα το αφησω σημερα ανοιχτο το wifi κ οταν ξυπνησω θελω να δω τι θα γινει...γτ χθες που το αφησα ανοιχτο, οταν ξυπνησα δν εδειχνε καθολου σημα απο wifi κ μολις το ξεκλείδωσα επιασε σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Σου εξηγώ λοιπον οτι δεν ειναι θέμα του κινητού σαν συσκευή. Είναι κάτι που θα πρέπει να φτιαξει η doogee μέσω firmware update. Aπο την άλλη επειδή το πρόβλημα ειναι (τουλάχιστον οσο εχω διαβασει) με ρουτερ που έχουν draft n η doogee ανετα μπορει να σου πει οτι με την τελική έκδοση του n (δεν ξέρω αν ισχυει) δεν έχουν κανένα προβλημα και να αναβαθμίσει το ρουτερ του. Οπως καταλαβαινεις το πρόβλημα δεν ειναι τοσο απλο όσο η αλλαγή ενος λάστιχου.

 

Το παιδί έχει ένα προβλημα και του προτεινα μια λύση. :)

 

φιλε μου σε ευχαριστω πολυυυ γτ εσυ προτεινες να κανω αυτο με το ρουτερ κ τελικα πετυχεεεεε:up::up::up:

το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο το wifi κ οταν ξυπνησα για να μπω ηταν ολα κανονικα...ηταν ενεργο το wifi κ μπηκε κατευθειαν εκει που ηθελα....!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω πολυυυ γτ εσυ προτεινες να κανω αυτο με το ρουτερ κ τελικα πετυχεεεεε:up::up::up:

το αφησα ολο το βραδυ ανοιχτο το wifi κ οταν ξυπνησα για να μπω ηταν ολα κανονικα...ηταν ενεργο το wifi κ μπηκε κατευθειαν εκει που ηθελα....!!

 

τπτ φίλε μου να βοηθησουμε όλοι προσπαθουμε

 

Για όποιον ενδιαφέρεται για exfat/ntfs support στην sd card ας κοιταξει εδώ Το ntfs λένε οτι εχει καποια θεματακια σταθερότητας αλλα το exfat δουλευει μια χαρά. Για όσους έχουν ρουταρισμένο κινητο πρεπει να δουλευει κανονικά.

 

Για τους υπολοιπους δεν ξέρω άν εχετε init.d support που απατειται, αλλα μπορειται να το testαρετε διαβαζοντας εδώ

 

Αν καποιος δεν βιαζεται μπορει να περιμένει μέχρι το ΣΚ που θα χω χρόνο να τα δοκιμασω έγώ πρωτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους! Με εξαιρεση το προβλημα με to wifi, το κινητο με εχει εντυπωσιασει (η καμερα για μενα που ειμαι ασχετος μου ειναι υπεραρκετη)...Μια ερωτηση. Πως το το καλο ενεργοποιω στην ενοτητα gesture το lock screen για να κλειδωνει/ξεκλειδωνει με double click;;; Το ενεργοποιω αλλα τιποτα...Χρειαζεται να κανω και κατι αλλο;;;; Τωρα για το wifi, εχω κ γω το γνωστο προβλημα, οχι ομως στο σπιτι αλλα συνηθως σε καφετερειες...Εχω ξενερωσει η αληθεια ειναι, ελπιζω σε επομενο update να διορθωθει γιατι κατα τα αλλα το κινητο ''φυσαει''...Οποιος εχει καμια λυση (εκτος απο αλλαγη στις ρυθμισεις του router), ευπροσδεκτη :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους! Με εξαιρεση το προβλημα με to wifi, το κινητο με εχει εντυπωσιασει (η καμερα για μενα που ειμαι ασχετος μου ειναι υπεραρκετη)...Μια ερωτηση. Πως το το καλο ενεργοποιω στην ενοτητα gesture το lock screen για να κλειδωνει/ξεκλειδωνει με double click;;; Το ενεργοποιω αλλα τιποτα...Χρειαζεται να κανω και κατι αλλο;;;; Τωρα για το wifi, εχω κ γω το γνωστο προβλημα, οχι ομως στο σπιτι αλλα συνηθως σε καφετερειες...Εχω ξενερωσει η αληθεια ειναι, ελπιζω σε επομενο update να διορθωθει γιατι κατα τα αλλα το κινητο ''φυσαει''...Οποιος εχει καμια λυση (εκτος απο αλλαγη στις ρυθμισεις του router), ευπροσδεκτη :)

 

Ενεργοποίησε το wake gesture και για unlock σκούπισε με ένα δάκτυλο προς τα επάνω.

To double tap είναι για να ξυπνά εφόσον έχεις επιλέξει κάποιο κλείδωμα. Αν στο κλείδωμα έχεις επιλογή ''κανένα'' τότε με double tap ανοίγει στο home κανονικά..

To θέμα με το wifi στα καφέ, δεν το έχεις μόνο εσύ αφού μπαίνει και η κουτσή μαρία. Στην ουσία κανείς δεν έχει ιντερνετ στα καφέ αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό ρούτερ να μπορεί να φιλοξενεί κόσμο και κοσμάκι. Αν έχεις όμως και στο σπίτι θέμα παίξε με τα κανάλια. Ο άλλος φίλος που το δοκίμασε με το κανάλι 11 είπε ότι του σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση :) Το βρηκα στο wake gesture, ολα οκ. Η τελευταια επιλογη ομως στο σκετο gesture τι ακριβως ειναι; Τωρα για το wifi προφανως και γνωριζω πως ''μπουκωνουν'' τα ανεπαρκη ρουτερ στα καφε, εγω μιλαω για το γνωστο προβλημα μη συνδεσης μετα απο αδρανεια...Στο σπιτι ειμαι οκ, εχω δει πως συνδεεται σε καναλια 7 και 11 σε διαφορετικα ρουτερ και παει σφαιρα. Και αλλου που πηγα ημουν οκ. Μονο σε 2 καφε μου το κανει, στο ενα συνδεεται αλλα δεν εχει συνδεση καθολου (αλλοι διπλα μου με αλλα κινητα εχουν), ενω στο αλλο μπαιννω κανονικα στην αρχη αλλα μετα απο καποια ωρα θελει να αποσυνδεθω/συνδεθω για να με αφησει να σερφαρω ξανα. Τεσπα ελπιζω να βρεθει λυση, ειναι κριμα, κι ας μην εχει το δυνατοτερο wifi του κοσμου...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση :) Το βρηκα στο wake gesture, ολα οκ. Η τελευταια επιλογη ομως στο σκετο gesture τι ακριβως ειναι; Τωρα για το wifi προφανως και γνωριζω πως ''μπουκωνουν'' τα ανεπαρκη ρουτερ στα καφε, εγω μιλαω για το γνωστο προβλημα μη συνδεσης μετα απο αδρανεια...Στο σπιτι ειμαι οκ, εχω δει πως συνδεεται σε καναλια 7 και 11 σε διαφορετικα ρουτερ και παει σφαιρα. Και αλλου που πηγα ημουν οκ. Μονο σε 2 καφε μου το κανει, στο ενα συνδεεται αλλα δεν εχει συνδεση καθολου (αλλοι διπλα μου με αλλα κινητα εχουν), ενω στο αλλο μπαιννω κανονικα στην αρχη αλλα μετα απο καποια ωρα θελει να αποσυνδεθω/συνδεθω για να με αφησει να σερφαρω ξανα. Τεσπα ελπιζω να βρεθει λυση, ειναι κριμα, κι ας μην εχει το δυνατοτερο wifi του κοσμου...

 

Καλημερα ...κοιτα λιγο στις συνθετες ρυθμισεις του wifi...

Εχει μια επιλογη που λεει " να παραμενει ενεργοποιημενο το wifi"

Εκει να επιλεξεις "παντα"

Τσεκαρε το

 

Εγω δεν εχω τετοιο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση :) Το βρηκα στο wake gesture, ολα οκ. Η τελευταια επιλογη ομως στο σκετο gesture τι ακριβως ειναι;

Λέει lock screen. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί στο Nova έχω duble tap το viber.

(αλλοι διπλα μου με αλλα κινητα εχουν),

Μπορεί να προσπαθούν κι αυτοί όπως κι εσύ, ή, μπορεί να είναι με τα data της κινητής τους.

 

Θα σου πω κάτι. Ένας φίλος προσπαθούσε να μπει σε ένα καφέ. Μια του έδινε ip, φαινόταν συνδεδεμένος, μια όχι. Προσπαθούσε να μπει οπουδήποτε, fb, google... τίποτα. Όταν του έδωσα από τα data μου μέσω tethering, το wifi του δεν έκανε αποσύνδεση ποτέ.

Εν κατακλείδι δεν είναι κριτήριο τα καφέ. Προσωπική άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

100% δεν ηταν data, ηταν με wifi...Συμφωνω πως δεν αποτελει μπουσουλας ενα καφε, μετρημενα στα χερια ειναι αυτοι που εχουν καλα ρουτερ. Το θεμα ειναι απο οσο διαβασα εδω αλλα και σε ξενα φορουμ, πως το προβλημα με το wifi ειναι κοινο σε ολους μας, δλδ αυτο εδω ακριβως: https://www.youtube.com/watch?v=GtusYQf1pPI

Δεν ειναι δηλαδη οτι σβηνει το wifi που ανεφερε ο φιλος παραπανω με τη ρυθμιση (που απο τη ''μαμα'' του ειναι στο ''παντα''), απλα δεν μπορεις να σερφαρεις μετα απο καποιο διαστημα αδρανειας (και σε μενα προσωπικα δεν συνεβη στο σπιτι, αλλα σε ενα καφε που ξερω οτι και καλο σημα εχει αλλα και σωστο ρουτερ, και προηγουμενως με αλλο κινητο δεν ειχα κανενα θεμα)

Edited by locos6
Link to comment
Share on other sites

100% δεν ηταν data, ηταν με wifi...Συμφωνω πως δεν αποτελει μπουσουλας ενα καφε, μετρημενα στα χερια ειναι αυτοι που εχουν καλα ρουτερ. Το θεμα ειναι απο οσο διαβασα εδω αλλα και σε ξενα φορουμ, πως το προβλημα με το wifi ειναι κοινο σε ολους μας, δλδ αυτο εδω ακριβως: https://www.youtube.com/watch?v=GtusYQf1pPI

Δεν ειναι δηλαδη οτι σβηνει το wifi που ανεφερε ο φιλος παραπανω με τη ρυθμιση (που απο τη ''μαμα'' του ειναι στο ''παντα''), απλα δεν μπορεις να σερφαρεις μετα απο καποιο διαστημα αδρανειας (και σε μενα προσωπικα δεν συνεβη στο σπιτι, αλλα σε ενα καφε που ξερω οτι και καλο σημα εχει αλλα και σωστο ρουτερ, και προηγουμενως με αλλο κινητο δεν ειχα κανενα θεμα)

το ειδα το βιντεακι..

Τετοιο προβλημα εγω δεν εχω ...ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια...

Δοκιμασε το wifi manager connector..

Link to comment
Share on other sites

εγω την επομενη μερα που δεν ειχα θεμα στο καναλι 11 ειπα να δοκιμασω να το βαλω στο 12 κ ουτε στο καναλι 12 δν ειχα θεμα...μαλλον μονο στο 13 που ειναι κ το τελευταιο εχει θεμα...
Link to comment
Share on other sites

εγω την επομενη μερα που δεν ειχα θεμα στο καναλι 11 ειπα να δοκιμασω να το βαλω στο 12 κ ουτε στο καναλι 12 δν ειχα θεμα...μαλλον μονο στο 13 που ειναι κ το τελευταιο εχει θεμα...

 

Εγώ το έχω σε αυτόματο κανάλι και δε μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και δυο + μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε αυτόματο κανάλι και δε μου έχει δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα εδώ και δυο + μήνες.

 

κ εγω στο αυτοματο το ειχα πριν μου πουν τα παιδια να αλλαξω καναλι απο το ρουτερ

 

το αυτοματο σε σενα σε ποιο καναλι ειναι ?

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

κ εγω στο αυτοματο το ειχα πριν μου πουν τα παιδια να αλλαξω καναλι απο το ρουτερ

Ναι δε διαφωνώ, απλά εσύ μπήκες στη διαδικασία να πειραματιστείς με τα κανάλια, επειδή είχες ένα θεματάκι που εγώ ούτε είχα, ούτε έχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. τι γινεται με το δαχτυλικο αποτυπωμα? δεν δουλευει σε εμενα..

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

Να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ...και αν και μετα δεν σου δουλευει το στελνεις πισω απο εκει που το πηρες...

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν κλειδωνει..

δηλαδη ο μονος τροπος να το ξεκλειδωσω ειναι να συρω δεξια την οθονη..

ουτε το pin βγαζει ουτε το fingerprint ενω τα οριζω..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. τι γινεται με το δαχτυλικο αποτυπωμα? δεν δουλευει σε εμενα..

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω?

 

Σου δούλευε και τώρα όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη το εκανε αλλα νομιζα οτι ετσι ειναι..

δηλαδη βαζω το δαχτυλο και με παει στην οθονη κλειδωματος και πρεπει να συρω την οθονη..

και το δαχτυλο να μην βαλω, οταν παταω το κουμπι που ξεκλειδωνει το ιδιο κανει..

δοκιμασα να βαλω και pin αλλα ουτε που το ζηταει. ουτε μοτιβο ουτε τιποτα..

σαν να μην το εχω επιλεξει..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη το εκανε αλλα νομιζα οτι ετσι ειναι..

δηλαδη βαζω το δαχτυλο και με παει στην οθονη κλειδωματος και πρεπει να συρω την οθονη..

και το δαχτυλο να μην βαλω, οταν παταω το κουμπι που ξεκλειδωνει το ιδιο κανει..

δοκιμασα να βαλω και pin αλλα ουτε που το ζηταει. ουτε μοτιβο ουτε τιποτα..

σαν να μην το εχω επιλεξει..

Σορυ που ρωτάω, αλλά, το τελειώνεις το σκανάρισμα, γιατί θέλει πάρα πολλά σκαναρίσματα το δάχτυλο ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα το κανω αυτο..

αλλα σου λεω ουτε καν το μοτιβο δεν ζηταει αν το επιλεξω..

καποιο θεμα με το ξεκλειδωμα πρεπει να εχει..

στην ουσια ο μονος τροπος που ξεκλειδωνει ειναι σερνοντας την οθονη..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα το κανω αυτο..

αλλα σου λεω ουτε καν το μοτιβο δεν ζηταει αν το επιλεξω..

καποιο θεμα με το ξεκλειδωμα πρεπει να εχει..

στην ουσια ο μονος τροπος που ξεκλειδωνει ειναι σερνοντας την οθονη..

 

Χωρίς να θέλω να προσβάλω σε καμία περίπτωση πιστεύω ότι κάτι λάθος κάνεις στην επιλογή. Αλλά και αν υποθέσουμε ότι κάτι έχει "χαλάσει" στον ορισμό κλειδώματος είναι καθαρά θέμα software και δε φταίει η συσκευή.

Μια επαναφορά εργασιακών θα το φτιάξει.

 

Καλό είναι κάποιος που έχει τη συσκευή να δώσει ακριβώς τα βήματα στο φιλο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα το κανω αυτο..

αλλα σου λεω ουτε καν το μοτιβο δεν ζηταει αν το επιλεξω..

καποιο θεμα με το ξεκλειδωμα πρεπει να εχει..

στην ουσια ο μονος τροπος που ξεκλειδωνει ειναι σερνοντας την οθονη..

 

Ναι οντως, φαίνεται να έχει θέμα. Μήπως εβαλες κάποιο έξτρα πρόγραμμα κλειδώματος και έχει φάει κανα σκαλωμα; Τι να πω! Κανε αυτό που σου πρότεινε ο manolis. Φαίνεται η πιο λογική λύση.

 

Καλό είναι κάποιος που έχει τη συσκευή να δώσει ακριβώς τα βήματα στο φιλο.

 

Πάμε ρυθμίσεις / ασφάλεια/ κλείδωμα οθόνης/ fingerprint/ και εκεί μας ζητάει κωδικό 2 φορές. Μετά πάμε στην επιλογή settings και πατάμε entry. Σαρώνουμε μέχρι να κοκκινίσει το δαχτυλικό αποτύπωμα. Τέλος.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...