Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εχω το κινητο εδω και 20 μερες περιπου. Εχω παρατηρησει οτι χανει τη συνδεση με το ρουτερ συχνα ή αργει να συνδεθει? Παιζουν ρολο οι συχνοτητες των εκαστωτε ρουτερ αφου σε ορισμενα δεν το κανει αυτο?
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ποιο κανάλι εκπέμπει το ρούτερ σας παιδιά ? ...

Τα καλύτερα κανάλια είναι το 10 ή το 11 ...

Σε κάθε καινούργιο ρούτερ που κατά καιρούς αγοράζω ρυθμίζω αυτά τα κανάλια και δεν έχω ποτέ πρόβλημα (τεχνικός του ΟΤΕ μου τα έχει προτείνει)

Μήπως υπάρχει ένα τέτοιο πρόβλημα και σε σας ? ............... λέω εγώ τώρα ...

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με την προταση σου και θα το κοιταξω ομως δεν ειναι λογικο αα ρυθμισω το καθε ρουτερ που συνδεομαι.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

To κανάλι ρυθμίζεται μια φορά και μένει εκεί . Απο τη μάνα τους τα ρούτερς σαν αρχική ρύθμιση είναι στη θέση "αυτόματο" με ότι συνεπάγεται αυτό (αποσυνδέσεις κλπ)

Φυσικά η ρύθμιση γίνεται όχι μόνο για το F5 αλλά για όλες τις συσκευές που συνδέονται μέσω Wi-Fi

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

To κανάλι ρυθμίζεται μια φορά και μένει εκεί . Απο τη μάνα τους τα ρούτερς σαν αρχική ρύθμιση είναι στη θέση "αυτόματο" με ότι συνεπάγεται αυτό (αποσυνδέσεις κλπ)

Φυσικά η ρύθμιση γίνεται όχι μόνο για το F5 αλλά για όλες τις συσκευές που συνδέονται μέσω Wi-Fi

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, το άλλαξα στο κανάλι 10 και θα το δω μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα με ενδιαφέρον τα γραφόμενά σας, τα οποία ήταν πολύ εύστοχα και κατατοπιστικά, γιατί είμαι κι εγώ κάτοχος

της συγκεκριμένης συσκευής (την οποία θα την πρωτολειτουργήσω την Πρωτοχρονιά).

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όμως, και παρακαλώ να με συγχωρέσετε αν θεωρηθεί αφελής:

Όσο κι αν έψαξα στο internet, δεν βρήκα user's manual για την συσκευή.

Και φυσικά δεν παρέχεται μαζί στη συσκευασία.

Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο; Και αν ναι, που θα το βρω; Αν πάλι όχι, πως μπορούμε να μάθουμε

όλες τις λειτουργίες της συσκευής και τα μικρά ή μεγάλα μυστικά της;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Διάβασα με ενδιαφέρον τα γραφόμενά σας, τα οποία ήταν πολύ εύστοχα και κατατοπιστικά, γιατί είμαι κι εγώ κάτοχος

της συγκεκριμένης συσκευής (την οποία θα την πρωτολειτουργήσω την Πρωτοχρονιά).

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όμως, και παρακαλώ να με συγχωρέσετε αν θεωρηθεί αφελής:

Όσο κι αν έψαξα στο internet, δεν βρήκα user's manual για την συσκευή.

Και φυσικά δεν παρέχεται μαζί στη συσκευασία.

Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο; Και αν ναι, που θα το βρω; Αν πάλι όχι, πως μπορούμε να μάθουμε

όλες τις λειτουργίες της συσκευής και τα μικρά ή μεγάλα μυστικά της;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Κώστα καταρχήν καλωσόρισες στο myphone.gr .

Ορθά ρωτάς ... μια παροιμία λέει ..."δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις ... υπάρχουν όμως χαζές απαντήσεις" :)

Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω με τα λίγα που ξέρω ...

Αν γνωρίζεις τις κλασικές λειτουργίες του "Android", το F5 δεν έχει διαφορές

... Ωστόσο έχει πολλά "καλούδια" που παρουσιάζονται τόσο στα βιντεάκια στο YouTube όσο και απο εμάς εδώ ...

Όποια απορία έχεις και την γνωρίζουμε, ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε ...

...και εγώ έψαξα για user's manual ... αλλά δεν ... Αν κάποιος βρει θα είναι πολύ καλό !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε τη συσκευη για απαντηστε Please...

 

* αξιζει η αγορα της?

* ποιοτητα κατασκευης?

* ηχος απο ηχειο,ακουστικα αλλα και σε συνομιλια?

* μπαταρια αυτονομια πιανει 1.5 μερα?

* οθονη απο φωτεινοτητα, ποιοτητα κλπ?

* καποια προβληματα αν εχουν εντοπιστει κλπ?

(λεω να δωσω το UMI emax που εχω για να παρω το F5)

 

Καλες γιορτες!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη σε ευχαριστώ πολύ.

Ελπίζω αν βρει κάποιος κάτι να το γράψει για να ενημερωθούμε.

Για την ώρα θα μαθαίνω από εδώ, και όταν το χειριστώ κι εγώ θα γράψω τις εντυπώσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να βοηθήσω

Έχω το τηλ εδώ και 15 μέρες, (παραγγελία Presell 30-9-2015 από GearBest με PayPal )

Χρειάστηκαν 45 μέρες για να το παραλάβω… πολύ, πάρα πολύ ;)

 

Το τηλ:

-Είναι μεγάλο

-Έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, μεταλλική βαριά.

-Ο ήχος του τηλεφώνου είναι από τους καλύτερους που έχω ακούσει

-Η μπαταρία με Stock App, σε αναμονή 3-4 μέρες για το φορτίσω,

εάν αρχίσω τα παιχνίδια το πολύ 20 ώρες

-Εξαιρετική, φωτεινή οθόνη

-ROM updates από doogee, με Google AppStore, και Stock Android φιλοσοφια.

 

Του έβαλα μια ταχύτατη SAN DISK Extreme 32GB microSDHC UHS-1 (κόκκινο-χρυσο),

 

Συνολικά για μένα το τηλ ανήκει στην κατηγορία των 400+ euro,

kαι δείχνει την μεγάλη τεχνολογική άνοδο των κινέζων μικροκατασκευαστων

Για ότι άλλο εδώ ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να βοηθήσω

το τηλ ανήκει στην κατηγορία των 400+ euro,

 

Τα είπες όλα !

Θα έλεγα ότι αξίζει πολύ περισσότερο !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σχεδόν κάθε μέρα ανακαλύπτω νέα καλούδια του τηλεφώνου και φυσικά το εκτιμώ ανάλογα ...

Πιστεύω το F5 δεν είναι ένα απλά ένα "τίμιο" κινητό αλλά καλύπτει ουσιαστικά κάθε απαιτητικό χρήστη χωρίς να χρειάζεται κανείς να ξοδέψει ένα σκασμό λεφτά για να το αποκτήσει.

Σήμερα παρέλαβα-τοποθέτησα και το "tempered glass" ... και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα με την αφή (σε αντίθεση με κάποιο άλλο τηλ που είχα)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Κατοχος κ γω εδω και 4-5 μερες.Αρκετα καλο το κινητο.Εχει καποιο θεματακι με το wifi και την συνδεση σε ρουτερ.Με cosmote εχει ποιασει κανεις H+? γιατι εγω μονο 3g βλεπω.Δεν μιλαω για 4g.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το wifi δεν λύνεται με το να αλλάξω κανάλι στο router, δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα, ενώ είμαι συνδεμένος κανονικά και το δουλεύω το κινητό αν σβήσω την οθόνη και το αφήσω μερικά λεπτά στην ησυχία του χωρίς να γίνει αποσύνδεση από το wifi και με τη ρύθμιση να είναι στο πάντα ενεργό, το κινητό δεν έχει ίντερνετ με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές, μηνύματα από εφαρμογές ή mail κλπ και για να έχω ίντερνετ πρέπει να κλείσω και να ανοίξω ξανά το wifi. Αυτό μου χαλάει τελείως την άποψη για το κινητό, εννοείται αν δεν ήταν αυτό θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Εδώ ένα video από κάποιον που έχει το ίδιο θέμα με μένα https://www.youtube.com/watch?v=GtusYQf1pPI

Επίσης υπάρχει κανείς που να έχει πάρει θήκη σιλικόνης ? Αξίζει να πάρω και γώ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το wifi δεν λύνεται με το να αλλάξω κανάλι στο router, δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα, ενώ είμαι συνδεμένος κανονικά και το δουλεύω το κινητό αν σβήσω την οθόνη και το αφήσω μερικά λεπτά στην ησυχία του χωρίς να γίνει αποσύνδεση από το wifi και με τη ρύθμιση να είναι στο πάντα ενεργό, το κινητό δεν έχει ίντερνετ με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές, μηνύματα από εφαρμογές ή mail κλπ και για να έχω ίντερνετ πρέπει να κλείσω και να ανοίξω ξανά το wifi. Αυτό μου χαλάει τελείως την άποψη για το κινητό, εννοείται αν δεν ήταν αυτό θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Εδώ ένα video από κάποιον που έχει το ίδιο θέμα με μένα https://www.youtube.com/watch?v=GtusYQf1pPI

Επίσης υπάρχει κανείς που να έχει πάρει θήκη σιλικόνης ? Αξίζει να πάρω και γώ ?

 

Κάνει το ίδιο και σε άλλα wifi?

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα software και όχι πρόβλημα γενικευμένο ή hardware.

Δυστυχώς δε το έχω ακόμα στα χέρια μου για να το ψάξω περισσότερο αλλά από τη στιγμή που τα υπόλοιπα μέλη δεν έχουν αυτό το πρόβλημα θεωρώ ότι υπάρχει λύση για το πρόβλημα σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το wifi αν ειναι θεμα software δεν θα λυθει λογικα σε επομενη αναβαθμιση? όπως επισης ελπιζω και το μενου της καμερας που ειναι μετριο σε σχεση με samsung s4.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το wifi αν ειναι θεμα software δεν θα λυθει λογικα σε επομενη αναβαθμιση? όπως επισης ελπιζω και το μενου της καμερας που ειναι μετριο σε σχεση με samsung s4.

 

Χρόνια καλά σε όλο το κόσμο.

 

Αν είναι θέμα software που ισχύει σε μεμονωμένα κινητά θα λυθεί με επαναφορά εργοστασιακών. Δεν είναι σπάνιες οι περιπτώσεις που δε "κάθεται" καλά μια rom.

 

Οσο για το μενού μη περιμένεις και πολλά πράγματα.

H συμβιβάζεται ή βάζεις μια άλλη εφαρμογή κάμερας από το play store.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το wifi σαν προβλημα το εχω αντιμετωπισει με μεμονομενα ρπυτερ και οχι με ολα. Δλδ τωρα εχω συνεχως αψογο σημα. Απο εκει και περα με τη καμερα δεν ξερω καποια εφαρμογη.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το wifi δεν λύνεται με το να αλλάξω κανάλι στο router, δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα, ενώ είμαι συνδεμένος κανονικά και το δουλεύω το κινητό αν σβήσω την οθόνη και το αφήσω μερικά λεπτά στην ησυχία του χωρίς να γίνει αποσύνδεση από το wifi και με τη ρύθμιση να είναι στο πάντα ενεργό, το κινητό δεν έχει ίντερνετ με αποτέλεσμα να μην έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές, μηνύματα από εφαρμογές ή mail κλπ και για να έχω ίντερνετ πρέπει να κλείσω και να ανοίξω ξανά το wifi. Αυτό μου χαλάει τελείως την άποψη για το κινητό, εννοείται αν δεν ήταν αυτό θα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος. Εδώ ένα video από κάποιον που έχει το ίδιο θέμα με μένα https://www.youtube.com/watch?v=GtusYQf1pPI

Επίσης υπάρχει κανείς που να έχει πάρει θήκη σιλικόνης ? Αξίζει να πάρω και γώ ?

Εγώ που είχαν το ακριβώς αντίθετο πρόβλημα δεν έκλεινε ποτέ το wifi ακόμα κι όταν το έκλειναν εγώ λύθηκε το πρόβλημα με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων! Πρώτα όμως back up.

Link to comment
Share on other sites

Στις λιγες ωρες που το εχω στα χερια μου και το επεξεργαζομαι μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Η ελειψη διπλου κτυπηματος για να ανοιγει η οθονη για μενα ειναι κατι που μου λειπει.Στο wifi δεν βρηκα κανενα προβλημα.Μεγαλο στοιβαρο και βαρυ.Θα επανερθω με νεοτερα....
Link to comment
Share on other sites

Κάνει το ίδιο και σε άλλα wifi?

Δοκίμασες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Φαίνεται ότι είναι καθαρά θέμα software και όχι πρόβλημα γενικευμένο ή hardware.

Δυστυχώς δε το έχω ακόμα στα χέρια μου για να το ψάξω περισσότερο αλλά από τη στιγμή που τα υπόλοιπα μέλη δεν έχουν αυτό το πρόβλημα θεωρώ ότι υπάρχει λύση για το πρόβλημα σου.

 

Χρόνια πολλά σε όλους !

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει ναι, δεν λύθηκε το πρόβλημα μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά σε όλους.Έχω το κντ εδώ και 2 μέρες ,το wifi δουλεύει άψογα,έχω Wind και μέχρι τώρα δεν έχω δεί κάτι παράξενο .Όλα για μένα είναι τέλεια για την τιμή του. Αν δω κάτι παράξενο θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...