Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έσπασα το ρεκόρ, 4:36 ώρες οθόνη!

Το θέμα με τους χαρακτήρες στα sms είναι σοβαρό και λύση δεν μπορώ να βρω :)

Port από το meizu m2 note άραγε δεν μπορεί να γίνει;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα με τους χαρακτήρες στα sms είναι σοβαρό και λύση δεν μπορώ να βρω

Προφανώς εννοείς μέσω της μαμάς εφαρμογής κι όχι τη λύση της εγκατάστασης άλλης εφαρμογής (π.χ. Textra), ε;

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι Το textra δουλεύει σε δικαρτο; το δοκίμασα σε blade $6 και δεν δουλεύει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι Το textra δουλεύει σε δικαρτο; το δοκίμασα σε blade $6 και δεν δουλεύει

Εγώ προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ ως δίκαρτο, οπότε δεν μπορώ να τσεκάρω...

Πάντως το Textra στο κινητό αυτό με μονή κάρτα, δουλέυει άψογα με 160 χαρακτήρες... Απλά το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άρχισε να κάνει κάτι κολλήματα το τηλέφωνο σε άνοιγμα εφαρμογών, ενώ μέχρι τώρα ήταν μια χαρά. Το μόνο που άλλαξε ήταν κάτι updates σε hangouts κλπ. Παρατήρησε κανείς κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο ότι Το textra δουλεύει σε δικαρτο; το δοκίμασα σε blade $6 και δεν δουλεύει

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Chomp SMS και κάνει και για δίκαρτο. Έτσι το χρησιμοποιώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα άρχισε να κάνει κάτι κολλήματα το τηλέφωνο σε άνοιγμα εφαρμογών, ενώ μέχρι τώρα ήταν μια χαρά. Το μόνο που άλλαξε ήταν κάτι updates σε hangouts κλπ. Παρατήρησε κανείς κάτι;

 

Εμένα κολλάει στην εφαρμογή των μηνυμάτων (δοκιμασμένο με Chomp SMS + Textra), στο next unlocker και όταν ανοίγω τις επαφές, κλήσεις.

Μου πρότεινε ο φίλος taliban clean install αλλά ακόμα δεν το έχω κάνει λόγο έλλειψης χρόνου.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως να βγάλουμε τα reccomendations και τα charts από το music;

Επίσης έχω την εντύπωση ότι τo tempered glass δυσκολευει πολύ την πληκτρολόγιση. Λέω να το βγάλω γιατί δεν άλλαξε κάτι με το google keyboard...

Link to comment
Share on other sites

από σπόντα ...αγόρασα την http://www.vickmall.com/original-high-quality-nillkin-ultra-frosted-hard-case-for-meizu-m2-mini-with-nillkin-screen-film.html σε μαύρο χρώμα, ωραία αίσθηση έχει επειδή είναι σαγρέ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν αλλαξω και απο με clear data απο την U στην Α θα μπορω να περασω παλι το back up που εχω κρατησει ??? και να γινει το κινητο οπως το ειχα στη U η πρεπει να το ξαναστησω απο την αρχη ??

 

edit:τελικα την περασα παιδια αλλα αυτο το προβληματακι που ειχα με την μπαταρια δεν διορθωνεται.Απλα οταν φτανει στο 20% πεφτει στο 10% και μεσα σε 2 λεπτα ειναι 1% και κλεινει.Απλα σημερα περασα την Α με clear data διοτι αριχσε και μου επεφτε η μπαταρια σχετικα γρηγορα σχετικα με αλλες μερες.Εψαξα να βρω αν φταει καποια εφαρμογη πρωτα που ευθυνεται γι'αυτο αλλα τιποτα.ΟΥτε το Wakelock που ειχα μεσα δεν ελεγε οτι τρεχει καποια συνεχεια.Δεν ξερω πως να το διορθωσω αλλα τωρα με την Α το φορτιζω παλι κλειστο και βλεπουμε.

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια για να βαλω μια custom a rom δεν γινεται με τον κλασικο τροπο ολων των meizu δηλαδη μεσα απο το μενου?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω λίγο την βοήθεια σας.

1. Το Μ2 δουλεύει out of the box γιατι δεν είμαι σχετικός με ROM κτλ.

2. Εχει λυθεί το θέμα με την ελληνική γλώσσα;

3. Το 3G με cosmocarta θα δουλεύει;

4. Τι κάρτα SIM παίρνει;

Παιδιά ευχαριστώ. Αν πάρω απαντήσεις θα το παραγγέιλω σήμερα για να προλάβω και το ΣΚ.

Σκέφτομαι για αυτό.

http://www.vickmall.com/meizu-m2-4g-lte-5-0inch-flyme-4-5-mtk6735-quad-core-1-3ghz-2gb16gb-smartphone-13-0mp-android-5-1-white.html

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ρομ με ελληνικα.αλλα ειναι λιγο περιεργο να την περασεις εχω οδηγιες μ χει σπασει τα νευρα.Αν καποιος ξερει κ ειναι απο αργολιδα μερια ας με ειδοποιησει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ρομ με ελληνικα.αλλα ειναι λιγο περιεργο να την περασεις εχω οδηγιες μ χει σπασει τα νευρα.Αν καποιος ξερει κ ειναι απο αργολιδα μερια ας με ειδοποιησει.

Δηλαδή χωρίς την ρομ που λες δεν δουλεύει το κινητό για έναν μέσω χρήστη;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω λίγο την βοήθεια σας.

1. Το Μ2 δουλεύει out of the box γιατι δεν είμαι σχετικός με ROM κτλ.

2. Εχει λυθεί το θέμα με την ελληνική γλώσσα;

3. Το 3G με cosmocarta θα δουλεύει;

4. Τι κάρτα SIM παίρνει;

Παιδιά ευχαριστώ. Αν πάρω απαντήσεις θα το παραγγέιλω σήμερα για να προλάβω και το ΣΚ.

Σκέφτομαι για αυτό.

http://www.vickmall.com/meizu-m2-4g-lte-5-0inch-flyme-4-5-mtk6735-quad-core-1-3ghz-2gb16gb-smartphone-13-0mp-android-5-1-white.html

 

 

Της αδερφής μου δεν της πείραξα τπτ απολύτως και δουλεύει μια χαρά . Από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης έχει μόνο το viber. Με τα ελληνικά οχι δεν έχει λυθεί επίσημα και δεν θα λυθεί . Βάζεις μια εφαρμογή το morelocale και σου μεταφράζει τα αρχικά μενού. Δεν έχεις πρόβλημα άλλωστε πέρα από τα μενού . 3G πιάνει ,κάρτα παίρνει nano

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω λίγο την βοήθεια σας.

1. Το Μ2 δουλεύει out of the box γιατι δεν είμαι σχετικός με ROM κτλ.

2. Εχει λυθεί το θέμα με την ελληνική γλώσσα;

3. Το 3G με cosmocarta θα δουλεύει;

4. Τι κάρτα SIM παίρνει;

Παιδιά ευχαριστώ. Αν πάρω απαντήσεις θα το παραγγέιλω σήμερα για να προλάβω και το ΣΚ.

Σκέφτομαι για αυτό.

http://www.vickmall.com/meizu-m2-4g-lte-5-0inch-flyme-4-5-mtk6735-quad-core-1-3ghz-2gb16gb-smartphone-13-0mp-android-5-1-white.html

 

Δε θεωρώ ότι είναι τηλέφωνο για το μέσο χρήστη. Δε θα το λεγα out of the box και χρειάζεται σε αρκετά θέματα tweaking ακόμα. Το 3G θα σου δουλεύει και παίρνει nanosim για πρώτη κάρτα και νομίζω micro για δεύτερη χωρίς να ορκίζομαι.

 

Ίσως στο μέλλον με καμιά σοβαρή αναβάθμιση λογισμικού να στο πρότεινα, τώρα σε καμία περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θεωρώ ότι είναι τηλέφωνο για το μέσο χρήστη. Δε θα το λεγα out of the box και χρειάζεται σε αρκετά θέματα tweaking ακόμα. Το 3G θα σου δουλεύει και παίρνει nanosim για πρώτη κάρτα και νομίζω micro για δεύτερη χωρίς να ορκίζομαι.

 

Ίσως στο μέλλον με καμιά σοβαρή αναβάθμιση λογισμικού να στο πρότεινα, τώρα σε καμία περίπτωση.

Η συσκευή είναι για τον μέσο χρήστη, μην κοιτάς εδώ που προσπαθούμε να του βγάλουμε τα ματάκια....

Το κάνεις ρουτ σε 5' του περνάς και το morelocale σε άλλα 3' και είσαι έτοιμος.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για καθημερινή χρήση και απροβλημάτιστη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι για τον μέσο χρήστη, μην κοιτάς εδώ που προσπαθούμε να του βγάλουμε τα ματάκια....

Το κάνεις ρουτ σε 5' του περνάς και το morelocale σε άλλα 3' και είσαι έτοιμος.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για καθημερινή χρήση και απροβλημάτιστη

 

Αν αφήσουμε στην άκρη ότι δε θεωρώ το root και το morelocale διαδικασία για το μέσο χρήστη, μόνο και μόνο το θέμα των ειδοποιήσεων και τα παγώματα-ξεπαγώματα τα λένε όλα.

 

Για το μέσο χρήστη είναι το out-of-the-box κινητό (πχ για τους γονείς μας :D ). Δεν είναι το ψάχνω σε ένα forum να δω τι πρέπει να κάνω με τη γλώσσα και τα κινέζικα γράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι για τον μέσο χρήστη, μην κοιτάς εδώ που προσπαθούμε να του βγάλουμε τα ματάκια....

Το κάνεις ρουτ σε 5' του περνάς και το morelocale σε άλλα 3' και είσαι έτοιμος.

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για καθημερινή χρήση και απροβλημάτιστη

 

Για το μέσο χρήστη είναι το out-of-the-box κινητό (πχ για τους γονείς μας :D ). Δεν είναι το ψάχνω σε ένα forum να δω τι πρέπει να κάνω με τη γλώσσα και τα κινέζικα γράμματα.

 

H έκδοση που στέλνει το vickmall ειναι πλήρης, με Ελληνικά πλεον. Ο μέσος χρήστης ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να κάνει τίποτα

3G παιζει κανονικά.

2 nano sim ή 1 nano sim & microSD

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η νέα rom με ελληνικά;

Δες την rom που στέλνουν απο κάτω (4.5.3.1Α) και περισσότερα screenshot εδώ

 

http://www.vickmall.com/media/wysiwyg/100/m2mu-2.jpg

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που έχουν αυτή που αναφέρεις (4.5.3.1Α), έχουν κάνει update στην επόμενη (4.5.3.2Α) που κυκλοφορεί;

Αν και νομίζω πως πρόκειται για trick και όχι official support από τη rom... Απλά το "μαγειρεύουν" το πράγμα στο vickmall...

 

Πάντως ούτε εγώ θα το πρότεινα το κινητό για χρήση out of the box... Μπορεί να κάτσε και να πάνε όλα καλά, αλλά αν δεν πάνε, τότε τι γίνεται;

Αν δεν υπάρχει κάποιος να αντιμετωπίσει αυτή την περίπτωση τότε είναι λίγο κρίμα τα 120€...

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι ειναι custom rom και οχι επισημη η rom του vick.Oσοι το εχεται αγορασει απο εκει ρωτηστε τους αν μπορουν να σας την στειλουν να την περασετε.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι ειναι custom rom και οχι επισημη η rom του vick.Oσοι το εχεται αγορασει απο εκει ρωτηστε τους αν μπορουν να σας την στειλουν να την περασετε.

 

Δεν είναι custom ROM χρησιμοποιουν morelocal2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι custom ROM χρησιμοποιουν morelocal2

 

φιλε μου ειναι custom rom.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι custom rom.

 

απο που προκυπτει αυτό ?

 

Εμένα μου ειπαν το παρακάτω:

 

yes,install greek language by other way

you mean morelocale 2 ?

yes

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...