Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα το κινητό απο 14 Δεκεμβρίου παραγγελία απο coolicool. Εδω διαβάσει ολο το ποστ απο την αρχή και πίστευα ότι θα κάνω πολυ εύκολατην αλλαγή id. Έκανα factory reset ,εγγραφή σε flyme account , είδα ότι ήταν ρουταρισμενο με τα system privileges open. Κατέβασα και το shell terminal και το terminal emulator . Έδωσα δικαιώματα root και στα δυο Αλλά όταν δίνω την εντολή su Στη γραμμή εντολών δεν αλλάζει σε # και εμφανίζει connection to go timed out. Προσπάθησα να κατεβάσω και το superuser Αλλά βγάζει μήνυμα λάθους. Κάποια βοήθεια Ίσως;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβασε το root checker που λογικα θα σου βγαλει οτι δεν εισαι σωστα ροοτ. Θα πρεπει να περασεις μια αλλη version να κανεις αναβαθμιση και να ξαναανοιξεις τα privileges και να δοκιμασεις παλι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα το κινητό απο 14 Δεκεμβρίου παραγγελία απο coolicool. Εδω διαβάσει ολο το ποστ απο την αρχή και πίστευα ότι θα κάνω πολυ εύκολατην αλλαγή id. Έκανα factory reset ,εγγραφή σε flyme account , είδα ότι ήταν ρουταρισμενο με τα system privileges open. Κατέβασα και το shell terminal και το terminal emulator . Έδωσα δικαιώματα root και στα δυο Αλλά όταν δίνω την εντολή su Στη γραμμή εντολών δεν αλλάζει σε # και εμφανίζει connection to go timed out. Προσπάθησα να κατεβάσω και το superuser Αλλά βγάζει μήνυμα λάθους. Κάποια βοήθεια Ίσως;

Ευχαριστώ!

Και εγώ παρέλαβα σήμερα και με το Terminal Emulator for Android του Jack Palevich (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό) πήρε κανονικά την εντολή su και μετά αφού μου έβγαλε σχεδόν αμέσως το # έβαλα sh /sdcard/chid.sh και έγινε αλλαγή του id. Το αρχείο chid.sh το βρήκα εδώ hχχps://drive.google.com/file/d/0B-1xFCo6OJzILUFEaXIyMUtQYUk/view

Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος με το τηλέφωνο. Πολύ καλή η ποιότητα για τα χρήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το root checker που λογικα θα σου βγαλει οτι δεν εισαι σωστα ροοτ. Θα πρεπει να περασεις μια αλλη version να κανεις αναβαθμιση και να ξαναανοιξεις τα privileges και να δοκιμασεις παλι.

 

Με update.zip να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

τελικά κατέβασα την 4.5.4.Ι σε update.zip , την πέρασα μέσα στον κεντρικό φάκελο του τηλεφώνου και έκανα install. Έκανε κάνα δεκάλεπτο να ξεκολλήσει από το logo του flyme αλλά τελικά την πήρε και το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια σαν να αγοράστηκε από Ελλάδα με οποιοδήποτε άλλο android.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Δυο εύκολες ερωτήσεις.

 

1.Ο χρόνος φόρτισης του κινητού πόσο είναι;

 

2. Υπάρχει μενού για να κάνεις εναλλαγή εφαρμογών και να κλείνεις οποίες δεν θέλεις να τρέχουν; Λίγο που το δούλεψα δεν το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά. Δυο εύκολες ερωτήσεις.

 

1.Ο χρόνος φόρτισης του κινητού πόσο είναι;

 

2. Υπάρχει μενού για να κάνεις εναλλαγή εφαρμογών και να κλείνεις οποίες δεν θέλεις να τρέχουν; Λίγο που το δούλεψα δεν το βρήκα.

 

2. Κάνεις swipe up από το κάτω μέρος της οθόνης

 

Χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που δεν κατάφερα να κάνω είναι να περάσω το gmail στην εφαρμογή Mail του κινητού. Αναγκαστικά έβαλα την εφαρμογή του gmail. Επίσης ξέρει κάποιος αν μπορούμε να κάνουμε τις επαφές μας ταξινόμηση κατα επίθετο;
Link to comment
Share on other sites

Eμένα με την 4.5.4ι αλλά όχι την official όταν πάω να ανόιξω τις ρυθμίσεις του dialer της μαμάς του με γυρίζει στην αρχική οθόνη(κρασάρει).Τό έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα πράγμα που δεν κατάφερα να κάνω είναι να περάσω το gmail στην εφαρμογή Mail του κινητού. Αναγκαστικά έβαλα την εφαρμογή του gmail. Επίσης ξέρει κάποιος αν μπορούμε να κάνουμε τις επαφές μας ταξινόμηση κατα επίθετο;

Πάντως το rocket dial έχει ρυθμίσεις γιά τα πάντα και γιά ταξινόμηση κατα επίθετο

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιο ψάξιμο που έκανα μπορώ να σου πω αυτά:

1)Πρώτα δές αυτό το βιντεάκι(δεν είναι γιά το Μ2 αλλά θα πάρεις μιά ιδέα...

2)Κατέβασε από εδώ το τελευταίο firware A(τo A θα πρότεινα) https://cloud.mail.ru/public/GUHd/3T4BQZiR1

Μέσα στο firmware θα βρείς και το scatter file που έψαχνες..

Γιά όποιες απορίες τα ξαναλέμε.

Σ ευχαριστω φιλε μου.Αυριο θα το δοκιμασω και τα λεμε.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό, ζεσταίνεται στην περιοχή της κάμερας κ κοκκινιζει η οθόνη. Καμία ιδέα μήπως διορθωθεί? Έχω την 4.5.4.2U
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια please,ειμαι ενεργο μελος του φορουμ αλλα τους τελευταιους κανα 2 μηνες εχω χασει επεισοδεια,η κορη μου λοιπον χρειαζεται κινητο και μεχρι αυριο-μεθαυριο αν δεν της παραγγειλω εγω θα παει να παρει αυτη λεει(γι'αυτο δεν εχω και πολυ χρονο να διαβασω reviews κ.τ.λ),μαζεψε κατι ψιλα στις γιορτες και θα τσονταρω και'γω,με μια γρηγορη ματια επεσα επανω στο Meizu M2,η ερωτηση μου λοιπον ειναι να το παρω η παιζει τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα η κατι λιγα παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλάδα θα το πάρεις, με international rom ή από Κίνα; Το πήρα προχθές για τη γυναίκα μου απο Κίνα και είναι πολύ ευχαριστημένη! Βέβαια λίγο παιδεύτηκα λόγω απειρίας να του αλλάξω ROM αλλά τώρα είναι πολύ ωραίο. Στιβαρό και γρήγορο με μπαταρία που δείχνει να κρατάει λίγο περισσότερο από τα άλλα της κατηγορίας του.Αν επέλεγα κάποιο άλλο ίσως το huawei P8 Lite. Edited by aslbill
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια please,ειμαι ενεργο μελος του φορουμ αλλα τους τελευταιους κανα 2 μηνες εχω χασει επεισοδεια,η κορη μου λοιπον χρειαζεται κινητο και μεχρι αυριο-μεθαυριο αν δεν της παραγγειλω εγω θα παει να παρει αυτη λεει(γι'αυτο δεν εχω και πολυ χρονο να διαβασω reviews κ.τ.λ),μαζεψε κατι ψιλα στις γιορτες και θα τσονταρω και'γω,με μια γρηγορη ματια επεσα επανω στο Meizu M2,η ερωτηση μου λοιπον ειναι να το παρω η παιζει τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα η κατι λιγα παραπανω?

 

το έχουν στα mediamarkt στα 159 ευρω, πήγαινε δες το και αν σου αρέσει τσίμπα το

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήρα σήμερα στα χέρια μου το m2 από ελληνικό μαζαγί με το έντυπο της εγγύησης και οδηγιών μέσα και στα ελληνικά και αυτοκόλητα ασφαλείας από την Tccm που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος.Αλλά έχω μία απορεία.Μου εμφανίζει μία rom που δεν αναφέρετε από κανέναν εδώ μέσα,την flyme 4.5.3o. η οπεία έχει κανονικά ελληνικά.Τι είναι αυτή;Μπορώ να την αναβαθμίσω στην 4.5.4i;Μπας και το τηλέφωνο δεν είναι international;Γνωρίζει κανείς;

 

υγ:Τελικά αυτή η έκδοση είναι για τα τηλ της Tccm,το ερώτημα παραμένει όμως.Μπρώ να την κάνω αναβάθμιση στην 5.4.4i;

Edited by theoilia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήρα σήμερα στα χέρια μου το m2 από ελληνικό μαζαγί με το έντυπο της εγγύησης και οδηγιών μέσα και στα ελληνικά και αυτοκόλητα ασφαλείας από την Tccm που είναι ο επίσημος αντιπρόσωπος.Αλλά έχω μία απορεία.Μου εμφανίζει μία rom που δεν αναφέρετε από κανέναν εδώ μέσα,την flyme 4.5.3o. η οπεία έχει κανονικά ελληνικά.Τι είναι αυτή;Μπορώ να την αναβαθμίσω στην 4.5.4i;Μπας και το τηλέφωνο δεν είναι international;Γνωρίζει κανείς;

 

υγ:Τελικά αυτή η έκδοση είναι για τα τηλ της Tccm,το ερώτημα παραμένει όμως.Μπρώ να την κάνω αναβάθμιση στην 5.4.4i;

 

Αυτα τα δυο λινκς θα σε βοηθησουν πιστευω

https://meizufans.eu/forum/topic/3747/flyme-os-4-5-3o

https://meizufans.eu/forum/topic/4020/flyme-os-4-5-3o

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τολμηρό αγόρι ή και κορίτσι θα δοκιμάσει την παρακάτω moda ?

 

http://reameizu.com/dual-sim-and-tf-card/

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα και εγώ ένα meizu m2 για δώρο από vickmall. Ήρθε πολύ γρήγορα και όλα εντάξει με δώρο διαφανή θήκη και ζελατίνα. Τώρα στο κινητό ή οθόνη εξαιρετική, κάμερα πολύ καλή και πολύ γρήγορο μόνο η μπαταρία μου φάνηκε ότι κατεβαίνει γρήγορα αλλά μπορεί να έχω συνηθίσει με το zuk μου που έχει 4000mha. Όπως και να έχει το κινητό είναι φοβερό για απλή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα κ εγω το μπρικαρα!και δεν ξερω τι να κανω!βοηθεια παιδια

Μπορείς να μπείς σε Recovery η έστω σε fastboot mode? Πες μας καί πως το μπρίκαρες,πήγες να ξεκλειδώσεις bootloader;;

Είχες βάλει drivers στο pc ώστε να μπορούν να επικοινωνήσουν με το τηλ. σε fastboot mode;

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

H συσκευη υποστηρίζει 4g και στις 2 καρτες?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Eβαλα μια εφαρμογη η οποια ζητησε δικαιωματα root.Μετα την εγκατασταση ζητησε reboot.Tο εκανα και απο εκει κ περα το μονο που εβλεπα ηταν το logo της flyme.Τωρα εχω βαλει την ρομ στην καρτα μνημης και προσπαθω να κανω εγκατασταση.Ειδομεν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρέλαβα και εγώ ένα meizu m2 για δώρο από vickmall. Ήρθε πολύ γρήγορα και όλα εντάξει με δώρο διαφανή θήκη και ζελατίνα. Τώρα στο κινητό ή οθόνη εξαιρετική, κάμερα πολύ καλή και πολύ γρήγορο μόνο η μπαταρία μου φάνηκε ότι κατεβαίνει γρήγορα αλλά μπορεί να έχω συνηθίσει με το zuk μου που έχει 4000mha. Όπως και να έχει το κινητό είναι φοβερό για απλή χρήση.

 

Αδερφέ πως το παράγγειλες το κινητό από το vickmall...με paypal περνάει πλέον?...Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό στο vickmall λειτουργεί κανονικά το PayPal.;)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...