Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό πιάνει κανονικά 4G εάν έχεις κάρτα 4G και βρίσκεσαι σε περιοχή που έχει σήμα 4G... (το Meizu δεν πιάνει όπως προαναφέρθηκε τη λεγόμενη band 20 [800] όπως πολλά κινητά). Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://cloud.mail.ru/public/GBkF/2n5z4uw9V

Κινεζική εφαρμογή με themes για την συσκευή μας, εγκατάσταση κανονικά και restart μετά.

Είναι μερικώς μεταφρασμένη και έχει πολλα και δωρεάν θέματα.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε την τρίτη επιλογή λογαριασμού: exchange.

 

ούτε με exchange το δέχεται τι άλλο να κάνω, γράφει αδυναμία σύνδεσης με τον διακομιστή

Link to comment
Share on other sites

ούτε με exchange το δέχεται τι άλλο να κάνω, γράφει αδυναμία σύνδεσης με τον διακομιστή

 

διακομιστής εισερχομένων = mail.outolook.com

Θύρα = 993

Τύπος ασφάλειας =SSL/TLS

 

διακομιστής εξερχομένων = mail.outlook.com

Θύρα = 587

Τύπος ασφάλειας = STARTTTLS (αποδοχή όλων των πιστοποιητικών )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για τη μεθοδο αυτη;

Εχω παρει Μ2 στον αδερφο μου και αν αυτο το μοντ δουλευει θελω να του εξασφαλισω εργοστασιακη εμπειρια για τα OTA updates στο μελλον.

Κατεβασα ηδη τα αρχεια του ρωσου, μαλλον μεσα στο ΣΚ των εορτων θα προχωρησω στη διαδικασια

 

το έκανα και άλλαξε το id

σε μένα δεν δούλεψε με την shell terminal emulator αλλά με την terminal emulator

προσοχή στην εντολή, αφού δώσουμε πρώτα su για να πάρει δικαιώματα μετά πατάμε sh /sdcard/chid.sh αλλά μετά το sh έχει κενό, όχι κολλητά το /

 

Τώρα αναμονή για το πότε θα βγει η αναβάθμιση της i

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το έκανα και άλλαξε το id

σε μένα δεν δούλεψε με την shell terminal emulator αλλά με την terminal emulator

προσοχή στην εντολή, αφού δώσουμε πρώτα su για να πάρει δικαιώματα μετά πατάμε sh /sdcard/chid.sh αλλά μετά το sh έχει κενό, όχι κολλητά το /

 

Τώρα αναμονή για το πότε θα βγει η αναβάθμιση της i

Δηλαδή αν δώσω και εγώ αυτήν τη εντολή στο τερμιναλ θα είμαι έτοιμος για την επόμενη ΟΤΑ Ι???

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία γρηγορη ερώτηση

 

Έκανα αναβάθμιση σε 4.5.4.2U αλλά έχει αφαιρέσει τα privileges.

Το θέμα είναι ότι δεν θυμάμαι τον κωδικό μου και στο mail που μου είχαν αποστείλει δεν τον αναφέρει

Ξέρεις κανείς πως μπορώ να τον επαναφέρω ή να βγάλω καινούριο?

 

ΟΚ παίδες το βρήκα..

Edited by sisx1

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δώσω και εγώ αυτήν τη εντολή στο τερμιναλ θα είμαι έτοιμος για την επόμενη ΟΤΑ Ι???

Ναι ,si,da

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τα μηνύματα

τι να κοιτάξω;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είσαι οκ! !!!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ισχυει μονο για το m2 ή και για το note? Εχω το note και ειμαι πισω στις αναβαθμισεις (4.5.3i) Να το δικιμαζα ή θα κανω πατατα;

Οκ διαβασα στο meizufans οτι γινεται και στο note αλλα θα περιμενω λιγο να περπατησει αυτος ο τροπος αλλαγης σε αλλους γιατι δεν εχω εμπειρια ουτε και με την μετατροπη σε i.

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

το έκανα και άλλαξε το id

σε μένα δεν δούλεψε με την shell terminal emulator αλλά με την terminal emulator

προσοχή στην εντολή, αφού δώσουμε πρώτα su για να πάρει δικαιώματα μετά πατάμε sh /sdcard/chid.sh αλλά μετά το sh έχει κενό, όχι κολλητά το /

 

Τώρα αναμονή για το πότε θα βγει η αναβάθμιση της i

 

Το zip έχει 2 sh αρχεία με κατάληξη 401 και 402,ποιό από τα 2 βάζουμε στην sd ή και τα 2;;;

Link to comment
Share on other sites

διακομιστής εισερχομένων = mail.outolook.com

Θύρα = 993

Τύπος ασφάλειας =SSL/TLS

 

διακομιστής εξερχομένων = mail.outlook.com

Θύρα = 587

Τύπος ασφάλειας = STARTTTLS (αποδοχή όλων των πιστοποιητικών )

 

πάλι δεν με συνδέει το μέιλ είναι hotmail.gr

Link to comment
Share on other sites

Το zip έχει 2 sh αρχεία με κατάληξη 401 και 402,ποιό από τα 2 βάζουμε στην sd ή και τα 2;;;

Edit: Τελικά το βρήκα από το xda,όλα καλά success!!

Link to comment
Share on other sites

πάλι δεν με συνδέει το μέιλ είναι hotmail.gr

Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο, με τα παραπάνω και com που έχω είμαι οκ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω άλλο, με τα παραπάνω και com που έχω είμαι οκ

 

κάποια εφαρμογή μέιλ με αυτόματη προώθηση μηνυμάτων και οπτική ειδοποιήσει , υπάρχει? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες το aqua και το gmail

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κανενα νεο για τη μεθοδο αυτη;

Εχω παρει Μ2 στον αδερφο μου και αν αυτο το μοντ δουλευει θελω να του εξασφαλισω εργοστασιακη εμπειρια για τα OTA updates στο μελλον.

Κατεβασα ηδη τα αρχεια του ρωσου, μαλλον μεσα στο ΣΚ των εορτων θα προχωρησω στη διαδικασια

Με αυτή τη μέθοδο άλλαξα το id και μετά έβαλα την 4.5.4i από την 4.5.3.2C που είχε.

(Και μετά την 4.5.3i, βλέπε ποιο κάτω γιατί)

 

Μετά από πολλές προσπάθειες να βάλω την 4.5.4Ι το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν κάνει update το supersu και δεν μπορεί να προχωρήσει. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Αν υπάρχει βέβαια τρόπος να βγάλω τις κινέζικες εφαρμογές αλλιώς δε θα με χαλούσε.

Είχα το ίδιο θέμα και δεν μπόρεσα να βρω λύση για ρουτάισμα, γι΄ αυτό και πήγα πίσω στην 4.5.3i.

 

Πάντως ενώ τώρα του έχω 4.5.3i και υπάρχει η 4.5.4i, μήνυμα για ota αναβάθμιση δεν βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη μέθοδο άλλαξα το id και μετά έβαλα την 4.5.4i από την 4.5.3.2C που είχε.

(Και μετά την 4.5.3i, βλέπε ποιο κάτω γιατί)

 

 

Είχα το ίδιο θέμα και δεν μπόρεσα να βρω λύση για ρουτάισμα, γι΄ αυτό και πήγα πίσω στην 4.5.3i.

 

Πάντως ενώ τώρα του έχω 4.5.3i και υπάρχει η 4.5.4i, μήνυμα για ota αναβάθμιση δεν βγάζει.

Αν και i λήγει οι δύο νομίζω ότι η 3.1 δεν είναι international

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον το κινητό, όπως και τα υπόλοιπα Meizu. Έχω πολλές ερωτήσεις (και πολλές οι σελίδες εδώ, διάβασα κάποιες δεν έχω όμως το χρόνο για όλες). Από ό,τι καταλαβαίνω, το hardware ανάμεσα στις διαφορετικές εκδόσεις είναι το ίδιο ακριβώς. Σωστά; Και μόνο το firmware αλλάζει μεταξύ τους.

 

Επειδή έρχομαι από Xiaomi (από τα κινητά της φαμίλιας) και Cyanogen (το δικό μου Oneplus one), θα μπορούσε ίσως κάποιος να συνοψίσει τι παίζει με το flyme από ταχύτητα/σταθερότητα κτλ;

 

Ελληνικά παίζουν πλήρως στην i έκδοση του firmware; Δηλαδή πλήρως εξελληνισμένος dialer κτλ;

 

Τέλος, το Μ2 φοράει το ίδιο firmware με το M2 Note;

 

Ευχαριστώ για την υπομονή σας :)

Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξω τον αντάπτορα από το καλώδιο φόρτισης θα έχω πρόβλημα με καθυστέρηση στην φόρτιση ή στην μπαταρία? θέλω να τον αλλάξω γιατί είναι αγορασμένο από κίνα και αυτό που μου στείλανε είναι δύσκολο να βγεί από την πρίζα
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά. Μια ερώτηση σαν μελλοντικός χρήστης του τηλεφώνου. Αυτή η έκδοση 4.5.4i είναι πειραγμένη έκδοση από τους Ρώσους; Να περάσω αυτή ή την ινδική. Η ινδική τελικά έχει το μενού για να γίνει root; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν είμαι και ο πιο σχετικός με android και προσπαθω να βγάλω μια άκρη για να σεταρω το τηλέφωνο όταν με το καλό φτάσει στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

αν αλλάξω τον αντάπτορα από το καλώδιο φόρτισης θα έχω πρόβλημα με καθυστέρηση στην φόρτιση ή στην μπαταρία? θέλω να τον αλλάξω γιατί είναι αγορασμένο από κίνα και αυτό που μου στείλανε είναι δύσκολο να βγεί από την πρίζα

Λογικά αν βρεις φορτιστή με τα ίδια αμπέρ εξόδου θα έχεις ίδιους χρόνους φόρτισης

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά παιδιά. Μια ερώτηση σαν μελλοντικός χρήστης του τηλεφώνου. Αυτή η έκδοση 4.5.4i είναι πειραγμένη έκδοση από τους Ρώσους; Να περάσω αυτή ή την ινδική. Η ινδική τελικά έχει το μενού για να γίνει root; Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν είμαι και ο πιο σχετικός με android και προσπαθω να βγάλω μια άκρη για να σεταρω το τηλέφωνο όταν με το καλό φτάσει στα χέρια μου.

Εχω την 4.5.4ι,την ινδική δεν την έχω δουλέψει γιά να σου πώ ποιά είναι καλύτερη,αλλα υπάρχει 4.5.3ι (ινδική) και ρουτ από ότι είδα τώρα τελευταία,όπως και ότι υπάρχει η 4.5.4ι η ρώσικη και η Citrus(διαφορές δεν ξέρω γιά να σου πω).Οτι υπάρχει από firmware θα το βρείς εδώ:

https://cloud.mail.ru/public/GUHd/3T4BQZiR1/Firmware%20I/

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...