Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευxαριστώ :)

Έκανα το wipe cache & restart αλλά δεν έφτιαξε. Θα δοκιμάσω τη λύση με την πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση.

Αν δε δουλέψει ούτε αυτό θα περιμένω για την αναβάθμιση σε Nougat -που θα το κάνω me hard reset.

Αν δε φτιάξει θα το στείλω στο service

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φοβαμαι οτι θα αργησει η αναβαθμιση σε Nougat. Αν είναι σε εγγύηση εγώ θα σου πρότεινα να το στείλεις πίσω. Ερχεται courier στον χώρο σου και το παραλαμβάνει με έξοδα της Oneplus και φεύγει με express DHL για την Πολωνία που βρίσκεται η εταιρία που αναλαμβάνει το service και εφόσον εγγριθεί το πρόβλημα και η κατασταση του τηλεφωνου σου στέλνουν αμέσως άλλο με express DHL πάλι οπότε θα το έχεις σε 1-1.5 βδομάδα πίσω.
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση σε Oxygen OS 3.5.6. Δε ξέρω αν είναι η Nougat, αλλά είναι μεγάλη (1.2 GB) . Θα την περάσω το τριήμερο :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να ειναι Nougat. Εγώ μάλλον θα την περάσω σήμερα αν έχει έρθει στο κινητό μου...
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση σε Oxygen OS 3.5.6. Δε ξέρω αν είναι η Nougat, αλλά είναι μεγάλη (1.2 GB) . Θα την περάσω το τριήμερο :)

 

Hotfix είναι

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-3-5-6-hotfix-ota-for-oneplus-2.482635/

Link to comment
Share on other sites

Τρελό timing..Σήμερα το παρέλαβα, σήμερα ενημέρωση!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα. Δυστυχώς δεν είναι η Νougat. Ακόμα η 6.0.1 είναι η έκδοση android.

 

Ήρθε αναβάθμιση σε Oxygen OS 3.5.6. Δε ξέρω αν είναι η Nougat, αλλά είναι μεγάλη (1.2 GB) . Θα την περάσω το τριήμερο :)

 

 

Τρελό timing..Σήμερα το παρέλαβα, σήμερα ενημέρωση!!

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα και καλη Χρονια!

Οσοι την βαλατε ειδατε καμμια διαφορα; Τα προβληματα με το signal drop υπαρχουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Χρονια!

Οσοι την βαλατε ειδατε καμμια διαφορα; Τα προβληματα με το signal drop υπαρχουν;

 

Signal drop δεν έχω, αλλά δεν ξέρω αν είχα πριν την αναβάθμιση γιατί την έβαλα κατευθείαν...

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι οι ήχοι ειδοποιήσεων ακούγοντα αρκετά δυνατά ακόμα και στη χαμηλότερη ρύθμιση...

Μήπως υπάρχει τρόπος να τις χαμηλώσω άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση δεν μου κάνει πλήρη σιγαση στον ήχο κλήσης και στις ειδοποιήσεις.

 

Ανα μπράβο και αυτό .... και νόμιζα οτι μόνο εγώ έχω θέμα...... :ninja:

Επίσης η αυτόματη φωτεινότητα δίνει πολύ φωτεινή οθόνη για τα δικά μου μάτια.. οπότε παίζω μόνο με τη χειροκίνητη..

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Ανα μπράβο και αυτό .... και νόμιζα οτι μόνο εγώ έχω θέμα...... :ninja:

Επίσης η αυτόματη φωτεινότητα δίνει πολύ φωτεινή οθόνη για τα δικά μου μάτια.. οπότε παίζω μόνο με τη χειροκίνητη..

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό με την φωτεινότητα...

Link to comment
Share on other sites

Signal drop δεν έχω, αλλά δεν ξέρω αν είχα πριν την αναβάθμιση γιατί την έβαλα κατευθείαν...

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι οι ήχοι ειδοποιήσεων ακούγοντα αρκετά δυνατά ακόμα και στη χαμηλότερη ρύθμιση...

Μήπως υπάρχει τρόπος να τις χαμηλώσω άλλο ?

 

Κι εγω την εβαλα και δε βλεπω κανενα θεμα ! Ευχαριστη μικρη αλλαγη και οντως το ηχειο ειναι πιο δυνατο! Φανταζομαι αν εισαι ρουτ δεν θα ειναι δυσκολο!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εβαλα και δε βλεπω κανενα θεμα ! Ευχαριστη μικρη αλλαγη και οντως το ηχειο ειναι πιο δυνατο! Φανταζομαι αν εισαι ρουτ δεν θα ειναι δυσκολο!

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ξεχωριστό volume για τις ειδοποιήσεις.... είναι ενιαίο με το volume του ήχου κλήσης....

Μα καλά, δεν ενοχλεί κανέναν άλλον ? Εγώ είμαι ο παράξενος ??

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ξεχωριστό volume για τις ειδοποιήσεις.... είναι ενιαίο με το volume του ήχου κλήσης....

Μα καλά, δεν ενοχλεί κανέναν άλλον ? Εγώ είμαι ο παράξενος ??

 

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, ούτε αυτό για τη φωτεινότητα. Θα το κοιτάξω.

Είδα αλλαγές κυρίως στην οθόνη των shortcuts που με ξεβόλεψαν: δεν έχω πλέον άμεση πρόσβαση στα settings της μπαταρίας και των mobile data - πρέπει να πάω από ρυθμίσεις, ενώ προηγουμένως με παρατεταμένο πάτημα είχα άμεση πρόσβαση. Το έχει και κάποιος άλλος αυτό;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο, ούτε αυτό για τη φωτεινότητα. Θα το κοιτάξω.

Είδα αλλαγές κυρίως στην οθόνη των shortcuts που με ξεβόλεψαν: δεν έχω πλέον άμεση πρόσβαση στα settings της μπαταρίας και των mobile data - πρέπει να πάω από ρυθμίσεις, ενώ προηγουμένως με παρατεταμένο πάτημα είχα άμεση πρόσβαση. Το έχει και κάποιος άλλος αυτό;

 

Με παρατεταμένο πάτημα πάω κανονικά στις εκάστοτε ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να βρω το πλακίδιο του snapshot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αγόρασα ένα μεταχειρισμένο, του πέρασα twrp 3.0.2-2, SuperSU 2.79 και Oxygen OS 3.5.6 με hotfix 3.5.7 λόγω προβλήματος στο IMEI2.

 

Παρατήρησα μεγάλη πτώση της μπαταρίας σε σύντομο χρονικό διάστημα. Απ'ότι διάβαζα στο oneplus.net φταίει η ενημέρωση.

 

Έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update όχι μόνο υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας αλλά και αργεί να φορτίσει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update όχι μόνο υπάρχει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας αλλά και αργεί να φορτίσει.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό έχει να κάνει γιατί πλέον δεν απενεργοποιούνται τα services που τρέχουν από πίσω κατά την κατάσταση αναμονής όπως συνέβαινε στην προηγούμενη έκδοση. Αν θυμάσαι στην προηγούμενη έκδοση όταν άνοιγες την οθόνη σου ερχόταν όλες οι ενημερώσεις και τα μηνύματα γιατί τότε ενεργοποιούνταν τα services που θα έπρεπε κανονικά να τρέχουν στο background και αυτό για μένα ήταν πολύ εκνευριστικό γιατί μου ερχόταν πολύ καθυστερημένα τα μηνύματα που είχα. Πλέον καλώς δεν συμβαίνει αυτό. Αν θέλεις πάντως υπάρχει επιλογή στο μενού των προγραμματιστών το οποίο το επανεφέρει όπως ήταν στην προηγούμενη έκδοση.

 

Γενικά έχει γίνει αρκετά πιο παραμετροποιήσιμη η καινούργια έκδοση που είναι ευπρόσδεκτο. Αλλά υπάρχουν και κάποια θεματάκια που είμαι σίγουρος ότι θα διορθωθούν με το κυριότερο για μένα να είναι αυτό του φωτισμού της οθόνης που κάνει τα δικά του....

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Oxygen OS 3.5.8 - Το έβαλε κανείς;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Oxygen 3.6.0

Changelog:

 

New:

  • Updated Android security patch level to 1st June 2017
  • Updated timezone to GMT+3 in Turkey

 

Bug Fixes:

  • Fixed VoLTE related issues in India
  • Fixed device not being able to automatically register on 4G networks

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...