Jump to content

ZTE Blade L3


kostast1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Άμα μπορεί κάποιος φίλος που ξέρει από αυτά να κάνει ένα μικρό οδηγό για root της συσκευής αυτής. Ή άμα θέλει να μου στείλει μήνυμα.

 

Τελικά δεν έχει βρει κανείς τον τρόπο για να κάνει root τη συσκευή? Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά δεν έχει βρει κανείς τον τρόπο για να κάνει root τη συσκευή? Γιατί με ενδιαφέρει και εμένα

 

Δοκιμασμένο

 

KingRoot

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο

 

KingRoot

 

Τι εννοείς δοκιμασμένο? Το έχεις δοκιμάσει και έκανε root το ZTE Blade L3?

 

Γιατί μάλλον κάτι λάθος κάνω τότε εγώ και αρκετοί άλλοι που δεν το έχουν καταφέρει...

 

Εξήγησε τον τρόπο...

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δοκιμασμένο? Το έχεις δοκιμάσει και έκανε root το ZTE Blade L3?

 

Γιατί μάλλον κάτι λάθος κάνω τότε εγώ και αρκετοί άλλοι που δεν το έχουν καταφέρει...

 

Εξήγησε τον τρόπο...

 

Είχα δοκιμάσει να κανω root με διάφορα προγράμματα, είτε απο desktop είτε απευθειας στο κινητό. Η μόνη εφαρμογή, με την οποία κατόρθωσα να το rootαρω, ήταν αυτή. Η διαδικασία είναι απλή: κατεβάζεις το apk, το περνάς στο κινητό και το τρέχεις. Τα υπόλοιπα, επί της οθόνης.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μήνυμα "Root strategy unavailable. No strategy now"

 

ZTE Blade L3

Android 5.0.2

Kernel 3.10.54

Έκδοση DIS_EU_B18DL_P182A20V1.0.0

Edited by sthatzi

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει μήνυμα "Root strategy unavailable. No strategy now"

 

ZTE Blade L3

Android 5.0.2

Kernel 3.10.54

Έκδοση DIS_EU_B18DL_P182A20V1.0.0

 

Συγκρίνοντας με το δικό μου, το μόνο διαφορετικό που βλέπω, ειναι πως έχεις αναβαθμιστεί σε 5.0.2, ενώ εμένα έχει την έκδοση 5.0.

 

Χωρίς να είμαι ειδικός, και από ό,τι βλέπω και στο xda (επισυνάπτω screenshot), και άλλοι είχαν πρόβλημα root, στην έκδοση 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αναβαθμιστεί. Έτσι το αγόρασα. Μάλλον αυτό φταίει. Αλλά δεν έχω βρει τρόπο να πάω σε έκδοση 5.0

 

Και η έκδοση σου πρέπει να είναι η DIS_EU_B128DL_P182A20V1.0.0

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αναβαθμιστεί. Έτσι το αγόρασα. Μάλλον αυτό φταίει. Αλλά δεν έχω βρει τρόπο να πάω σε έκδοση 5.0

 

Και η έκδοση σου πρέπει να είναι η DIS_EU_B128DL_P182A20V1.0.0

 

Ναι. Τώρα βλέπω πως για έκδοση android 5.0.2 το root είναι αδύνατο.

 

Αν το εργοστασιακό λειτουργικό είναι 5.0.2, δεν ξέρω αν μπορεί να "κατέβει" στην έκδοση 5.0.

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά που ασχολήθηκες. Θα συνεχίσω να το ψάχνω κι αν βρω άκρη θα ενημερώσω εδώ.

spacer.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά βρήκαμε τρόπο να κατεβουμε στη 5.0 έκδοση? Γιατί στη 5.0.2 δεν υπάρχει γιατριά για ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά, επειδή παρέδωσε πνεύμα το ZTE L2 της αδερφής της κοπέλας μου και ψάχνουμε κάτι παρόμοιο, αξίζει το κινητάκι για καθημερινή χρήση facebook viber watsapp κυρίως, όχι παιχνίδια. Είναι αξιόπιστο; Το συγκρίνω με το Huawei Y625 άλλα με χαλάνε τα 4 gb αποθηκευτικού χώρου που έχει αυτό. Η μπροστινή κάμερα τι λέει; Το κινητό παίρνει κανονικά 2 σιμ και ξεχωριστά κάρτα μνήμης ή έχει δύο σλοτς και τις χρησιμοποιείς ανάλογα; Επίσης πόσο ελεύθερο χώρο έχει από τα 8?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, επειδή παρέδωσε πνεύμα το ZTE L2 της αδερφής της κοπέλας μου και ψάχνουμε κάτι παρόμοιο, αξίζει το κινητάκι για καθημερινή χρήση facebook viber watsapp κυρίως, όχι παιχνίδια. Είναι αξιόπιστο; Το συγκρίνω με το Huawei Y625 άλλα με χαλάνε τα 4 gb αποθηκευτικού χώρου που έχει αυτό. Η μπροστινή κάμερα τι λέει; Το κινητό παίρνει κανονικά 2 σιμ και ξεχωριστά κάρτα μνήμης ή έχει δύο σλοτς και τις χρησιμοποιείς ανάλογα; Επίσης πόσο ελεύθερο χώρο έχει από τα 8?

 

Πολύ καλό για σερφάρισμα και social media. Έχει 2 υποδοχές για sim και ξεχωριστή υποδοχή για microSD. Από τα 8 Gb, ελεύθερα είναι τα 4,74.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ,

Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, δεν μου εμφανίζει την επιλογή στις ρυθμίσεις

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...
Που βρισκουμε update.zip για αυτη την σαχλαμαρα που πηρε η πεθερα μου και ακομα και μετα απο επαναφορα δειχνει το λογοτυπο και μετα μαυρη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade L3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...