Jump to content

ZTE Blade L3


kostast1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i57.tinypic.com/11weniq.jpg

Καθως ειχα χρονο ειπα να κανω ενα unboxing,εκτος εργασιας,καθως μου ηρθε ενα σημερα για δοκιμη,και εχω χρονο οποτε....

Συντομα πληρες παρουσιαση.

Edit 1.....δειχνει εξαιρετικο για τα ευρω που ζητα..και εχει και Lollipop....

 

Το video unboxing--->

https://www.youtube.com/watch?v=-Ntw6Rx6dLY

 

Specs--->

Screen size 5 inch

Android 5 Lollipop

Processor 1.3GHz Quad-core

Memory 8 GB

Ram 1 GB

Πληρες specs--->

http://www.gsmarena.com/zte_blade_l3-7105.php

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητο το ζαχαρωνω ωστε να το παρω δωρο στον αδερφο μου, το εχει παρει καποιος και το εχει δουλεψει να μου πει εντυπωσεις ;;;

Το εχω βρει στα 99,9Ε αξιζει ;

 

Υ.Γ. στο 1.55 Μπραβο στην LG ? ZTE θες να πεις !!!

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ζαχαρωνω ωστε να το παρω δωρο στον αδερφο μου, το εχει παρει καποιος και το εχει δουλεψει να μου πει εντυπωσεις ;;;

Το εχω βρει στα 99,9Ε αξιζει ;

 

Υ.Γ. στο 1.55 Μπραβο στην LG ? ZTE θες να πεις !!!

Ναι ειχα και ενα lg διπλα για δοκιμη και τα ψιλομπερδεψα.Ρεαλιστικα θα ελεγα να παρεις το plus,εχει καλυτερη οθονη.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κάποιος κάτοχος, να μας πει δυο-τρία λόγια για το κινητάκι; To plus έχει 130 ευρω, τιμή πολύ λογικη για τις προδιαγραφές του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητό από κοτσοβολο στα 99 την Δευτέρα. Πολυ καλό κινητό και γρηγορο. Η καλύτερη επιλογή για τα λεφτά του. Το μόνο αρνητικό είναι ότι καποιες φορές ανεβαίνει η Θερμοκρασία. Με 99 στην ελλαδα δεν βρίσκεις κάτι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ειχα σήμερα στα χέρια μου για αρκετή ώρα το plus. Παρόλο που έχει όμορφο ντιζάιν, καλή ανάλυση οθόνης και σβέλτο επεξεργαστή,

δεν θα το πρότεινα μόνο και μόνο λόγω κάμερας! Η βασική λέει ότι είναι 13mp αλλά στην πράξη είναι χειρότερη από 5mp! Τόσο θολές και ξεθωριασμένες φωτό δεν έχω ξαναδεί σε αυτήν την κατηγορία! Απαραδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα για δεύτερο, όποιος θέλει ας γράψει εδώ για review μιας και βλέπω ελάχιστη έως μηδαμινή κινητικότητα κι εδώ και στο Skroutz.

 

Για όσους το έχουν, ΜΗΝ!! πειράξετε τη φωτεινότητα αν την έχετε ρυθμίσει να είναι στο αυτόματο! Από τη μέση και κάτω, σβήνει τελείως η φωτεινότητα της οθόνης και δεν λύνεται ούτε με clear cache. Είτε θα πρέπει να ξέρετε απ'έξω τις κινήσεις της lollipop (ευτυχώς :heat: ), είτε θα πρέπει να κάνετε factory reseet μέσω recovery! ΠΡΟΣΟΧΗ!

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω περίπου μια εβδομάδα και είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά του. Ξέρει κάνεις να μου πει πως θα το ρουταρο;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα για δεύτερο, όποιος θέλει ας γράψει εδώ για review μιας και βλέπω ελάχιστη έως μηδαμινή κινητικότητα κι εδώ και στο Skroutz.

 

Για όσους το έχουν, ΜΗΝ!! πειράξετε τη φωτεινότητα αν την έχετε ρυθμίσει να είναι στο αυτόματο! Από τη μέση και κάτω, σβήνει τελείως η φωτεινότητα της οθόνης και δεν λύνεται ούτε με clear cache. Είτε θα πρέπει να ξέρετε απ'έξω τις κινήσεις της lollipop (ευτυχώς :heat: ), είτε θα πρέπει να κάνετε factory reseet μέσω recovery! ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

το απλο και οχι το πλας το πηρα για τον αδερφο μου, αυτο με την φωτεινοτητα δεν εχει τυχει να το δω να γινεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό το έχω περίπου μια εβδομάδα και είμαι ικανοποιημένος για τα λεφτά του. Ξέρει κάνεις να μου πει πως θα το ρουταρο;

 

για δες εδω

 

επισης δοκιμασα και εγω αλλα μου εβγαζε κινεζικο μενου και το παρατησα αλλα τελικα αργοτερα που κοιταξα και ρωτησα το αγγλικο βγανει με το Παουερ+Βολιουμ Απ http://www.modaco.com/forums/topic/375791-zte-blade-l3-recovery-otg-and-other-questions-etc/

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

το απλο και οχι το πλας το πηρα για τον αδερφο μου, αυτο με την φωτεινοτητα δεν εχει τυχει να το δω να γινεται...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Κι εγώ στο απλό αναφερόμουν. Τελικά ήταν της στιγμής, μετά από 2 μέρες το έκανα restart για να βάλω 2η κάρτα και δεν το έχει ξανακάνει από τότε (αν γίνει όμως, να ξέρετε ότι η οθόνη λειτουργεί κι αν ξέρετε τα βήματα το φτιάχνετε αμέςως).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα δεν μπορώ να ρουταρο το τηλέφωνο. Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους αλλά λίγο πριν το τέλος μου βγάζει fail root. Ξέρει κανείς τι γίνεται και άμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Άμα μπορεί κάποιος φίλος που ξέρει από αυτά να κάνει ένα μικρό οδηγό για root της συσκευής αυτής. Ή άμα θέλει να μου στείλει μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μη περιμενεις πολλα πολλα απ την καμερα.

καλη ειναι η οθονη.

δε κολλαει(εξαρταται τη χρηση κανεις)

μετρια μπαταρια

φιλος το εχει, δεν ειπε κανενα παραπονο

Link to comment
Share on other sites

προοριζεται για πολυ light χρηση: κλησεις, μηνυματα, καμια αξιοπρεπης φωτο (οχι επαγγελματικα πραματα) , ελαχιστο σερφαρισμα αντε κ καμια βιντεοκληση εε κ να βγαζει με χαλαρη χρηση 20ωρες. καθολου παιχνιδια. επειδη κ γω καταλαβα οτι η φωτογραφικη του ειναι πολυ μετρια, εχει βρει κανενας κατι αλλο στα ιδια λεφτα με απαραιτητα 1γιγα ραμ? μου γυαλισανε κ κατι doggee αλλα δεν τους εχω εμπιστοσυνη επειδη δεν τα χω δουλεψει. ενω ζτε ειχα ως τωρα 2φτηνες συσκευες κ ηταν σκυλια για τα λεφτα τους παντα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, σημερα το πρωι ανοιξα το κινητο και μου εβγαλε κατι κινεζικα γραμματα. μετα πατώντας κουμπια μου εβγαλε ευθυγραμμιση οθονης. απο τοτε εχει προβλημα με τον προσανατολισμό στην περιστροφή οθόνης. εποικοινωνησα με την zte και μου ειπαν να το παω στην procordia. Σαν να μην ευτανε αυτο σημερα το απογευμα μου επεσε το κινητο και εκανε ενα πολύ μικρο σημαδακι διπλα απο το volume down. λέτε να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης αν το στείλω. υπαρχει καποιος τρόπος να τεσταρω τον g sensor μηπως ειναι η ιδέα μου?:O:O:O:cry::cry: ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

προοριζεται για πολυ light χρηση: κλησεις, μηνυματα, καμια αξιοπρεπης φωτο (οχι επαγγελματικα πραματα) , ελαχιστο σερφαρισμα αντε κ καμια βιντεοκληση εε κ να βγαζει με χαλαρη χρηση 20ωρες. καθολου παιχνιδια. επειδη κ γω καταλαβα οτι η φωτογραφικη του ειναι πολυ μετρια, εχει βρει κανενας κατι αλλο στα ιδια λεφτα με απαραιτητα 1γιγα ραμ? μου γυαλισανε κ κατι doggee αλλα δεν τους εχω εμπιστοσυνη επειδη δεν τα χω δουλεψει. ενω ζτε ειχα ως τωρα 2φτηνες συσκευες κ ηταν σκυλια για τα λεφτα τους παντα

 

Για light χρήση τα βγάζει τα χρήματά του, ειδικά σε 2G και WhatsApp βγάζει αρκετές ώρες SOT και χωρίς να ζεσταίνεται και το βράδυ η μπαταρία χάνει καθόλου έως 1% (με τις γνωστές εφαρμογές, WhatsApp, Viber, Facebook etc).

Η κάμερα του είναι μια απλή 5άρα, τίποτα το ιδιαίτερο αλλά όχι και καλύτερη από την αντίστοιχη συσκευών που είχαν μεγαλύτερη τιμή τότε που το πήρα (πχ Lumia 535). Η μπροστινή βλέπεις και δεν βλέπεις ( :p ), ενώ τα μηνύματα είχαν ένα περίεργο bug και δεν σου άφηναν την επιλογή να επιλέξεις κάρτα αποστολής και πρέπει συνέχεια να αλλάζεις (μεγάλη ευκολία ο διαχωρισμός των SIM των WP).

Τέλος, το browsing μέσω Chrome είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα και δεν παρατήρησα κάποιο ιδιαίτερο lag ή περίεργες θερμοκρασίες. Σίγουρα θα ανεβάζει λίγο παραπάνω λόγω 5.0.2 αλλά σε υποφερτά επίπεδα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

στα ιδια λεφτα περιπου βρηκα και το doogee x5 pro με βασικα πλεονεκτηματα εναντι του blade τα 2γιγα κ την μαλλον καλυτερη οθονη. αλλα δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω το doogee, ενω ζτε ειχα παλια αλλες 2 συσκευες κ ηταν τιμιες ακομα λειτουργουν κ η μιαεχει πατησει πλεον την 5ετια. να μεινω στο ζτε? το κινητο ετσι κ αλλιως ειναι για ατομο μεγαλο που κανει ελαχιστα πραματα με την συσκευη οποτε πιο πολυ με νοιαζει η αξιοπιστια να βγαλει 2χρονακια χωρις προβληματα. το αντιστοιχο νημα στο φορουμ ομως για το ντουγκι ειναι τεραστιο κ ολοι σχεδον λενε καλα λογια, ενω εδω δεν βλεπω κινηση
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τί θέλεις εσύ. Το Doogee μπορεί να έχει 2Gb RAM αλλά είναι αξιόπιστο; Δεν έχω δοκιμάσει "κινέζικα" και δεν μπορώ να σου προτείνω. Το ZTE, πέρα από το bug στα μηνύματα, ήταν πολύ αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα και χωρίς κολλήματα σε ό,τι δοκίμασα. Ειδικά με τον Nova ήταν lagfree (ο δικός του launcher είχε αρκετά κολλήματα).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

καλα κ το ζτε κινεζακι ειναι απλα ειναι απ τις μεγαλες κινεζικες εταιριες γι αυτο κ του εχω ας πουμε παραπανω εμπιστοσυνη. απλα ρωτησα γτ οπως ειπα δεν διαβασα παραπονα για το doogee κ το λεει πολυς κοσμος αυτο. παντως μιας κ δεν με πιλυνοιαζουν οι επιδοσεις θα παρω ζτε κ την παραπανω αξιοπιστια που θεωρω οτι κουβαλαει (μπορει να ειμαι κ λαθος φυσικα). αυτη η φτηνη κατηγορια ειναι η πιο δυσκολη για να καταληξεις τελικα
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τί θέλεις εσύ. Το Doogee μπορεί να έχει 2Gb RAM αλλά είναι αξιόπιστο; Δεν έχω δοκιμάσει "κινέζικα" και δεν μπορώ να σου προτείνω. Το ZTE, πέρα από το bug στα μηνύματα, ήταν πολύ αξιόλογο σε αυτά τα χρήματα και χωρίς κολλήματα σε ό,τι δοκίμασα. Ειδικά με τον Nova ήταν lagfree (ο δικός του launcher είχε αρκετά κολλήματα).

 

Δεν νομιζω να ειναι μπαγκ διοτι στον αδερφο μου που του το ειχα παρει δωρο μου ελεγε το ιδιο αλλα μετα στις ρυθμισεις ειχε επιλεξει να στελνει με την Σιμ1 και οχι να τον ρωτα καθε φορα με ποια. Του αλλαξα την ρυθμιση και απο τοτε ολα Οκ

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade L3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...