Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιον που ρώτησε για την Ulefone γενικα σαν εταιρεία, έχω το be pro 1,5 χρόνο και το έχω λιώσει, μου έβγαλε πρόβλημα με το πάουερ κουμπάκι (όπως σχεδόν σε όλα τα be pro) το άλλαξα μόνος μου (κατέχω το ηλεκτρονικό σε ερασιτεχνικό επίπεδο, δεν είναι δουλεια που μπορεί να κάνει ο καθένας όμως...κόστος 2,5 ευρώ για ανταλλακτικό) και φούσκωσε μια μπαταρία (κόστος 6 ευρώ από αλιεξπρες). Γενικά το επίπεδο της κατασκευής είναι αξιοπρεπέστατο για κινέζικο, με τις σχετικές παραχωρήσεις στο φινίρισμα όσοι έχουμε κινέζικα καταλαβαίνουμε.

Από θέμα σοφτουερ θα πω ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση προβληματικό και υπήρξε μία κινητοποίηση της εταιρίας να διορθώσει μερικά μπαγκς ειδικά μετά τη μετάβαση από android 4,4 σε 5 αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε οι κινέζοι προτιμούν να ασχολούνται με τη παραγωγή δεκάδων νέων μοντέλων παρά να βελτιώσουν αυτά που έχουν ήδη πωλήσει... το τελικό update δεν ήταν σε καμία περίπτωση bug free.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος όμως και θα ξανά έπαιρνα ulefone, αυτός είναι και ο λόγος που διαβάζω αυτό το νήμα, είμαι μεταξύ ulefone power και oukitel k6000 pro :)

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι όντως καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του δεν με έχει απογοήτευση. Νομίζω όταν το φορτίζω με άλλον φορτιστή 1αμπερ και 5βολτ που έχω από νοκια, η μπαταρία του κρατάει 1 έως 2 ώρες παραπάνω σε οθόνη .

Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως καλό τηλέφωνο για τα λεφτά του δεν με έχει απογοήτευση. Νομίζω όταν το φορτίζω με άλλον φορτιστή 1αμπερ και 5βολτ που έχω από νοκια, η μπαταρία του κρατάει 1 έως 2 ώρες παραπάνω σε οθόνη .

Μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Δηλαδη ποσες ωρες;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

1 με 2 ώρες παραπάνω ενεργή οθόνη,περίπου.

 

Στο συνολο φιλε μου εννοω

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

8 με 10 ώρες βγάζω και εγώ με την γρήγορη φόρτιση.

Βασικά απο τότε που το πήρα δεν το φόρτισα με άλλον φορτιστή ή καλώδιο εκτός του εργοστασιακού.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω οι ιδιες ωρες ειναι αλλα καλο ειναι να χρησιμοποιης τον μαμα κυριως.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Νέος κάτοχος του Power με την μαμίσια 5.1 ROM δοκίμασα το ΣΚ να δώσω Internet με 2η κάρτα What's up σε άλλο κινητό και tablet αλλά ενώ το Power είχε Internet και τα άλλα (Zopo 998 και Samsung ταμπλετ) συνδέθηκαν κανονικά μέσω WiFi με το Power, δεν είχαν όμως Internet.

Tο ίδιο συνέβηκε και όταν έβαλα ως 2η κάρτα την What's up στο Zopo. Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Η 1η κάρτα και στα δύο κινητά είναι της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Νέος κάτοχος του Power με την μαμίσια 5.1 ROM δοκίμασα το ΣΚ να δώσω Internet με 2η κάρτα What's up σε άλλο κινητό και tablet αλλά ενώ το Power είχε Internet και τα άλλα (Zopo 998 και Samsung ταμπλετ) συνδέθηκαν κανονικά μέσω WiFi με το Power, δεν είχαν όμως Internet.

Tο ίδιο συνέβηκε και όταν έβαλα ως 2η κάρτα την What's up στο Zopo. Έχει κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Η 1η κάρτα και στα δύο κινητά είναι της Vodafone.

 

Αν θυμαμαι καλα μονο απο μια καρτα επιτρέπεται να εχεις ιντερνετ. Απο την δευτερη τιποτα ή μεχρι GPRS

Link to comment
Share on other sites

Και απο τις 2 μπορείς να έχεις ιντερνετ εναλλαξ.Το πρόβλημα με το tethering είναι γνωστό ότι υπάρχει σε κάποια κινητά με android 5.1 με vodafone κατά κύριο λόγο αλλά και σε εμένα μου το είχε κάνει και με την whats up και οι προτεινόμενες λύσεις είναι οι παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6760200#post6760200

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6609431#post6609431

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632883#post6632883

Προσωπικά στο δικό μου κινητό επειδή είμαι root (δεν έχω το power) χρησιμοποίησα το DF Tethering

Link to comment
Share on other sites

Στο power μου ανοίγω πλέον τον default browser του android και ενώ είχα επιλέξει ως αρχική σελίδα την κενή, πλέον ανοίγει αυτόματα στο www lmuch com . Έχω επαναφέρει πλήρως τις ρυθμίσεις στον browser σβήνοντας cookies, μνήμη cache, ιστορικό κτλ και έχω επίσης τρέξει τα γνωστά antivirus αλλά δε βρέθηκε κάποια απειλή... Το έχει πάθει κανείς άλλος; Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω; Θέλω να αποφύγω την επαναφορά της συσκευής σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στο power μου ανοίγω πλέον τον default browser του android και ενώ είχα επιλέξει ως αρχική σελίδα την κενή, πλέον ανοίγει αυτόματα στο www lmuch com . Έχω επαναφέρει πλήρως τις ρυθμίσεις στον browser σβήνοντας cookies, μνήμη cache, ιστορικό κτλ και έχω επίσης τρέξει τα γνωστά antivirus αλλά δε βρέθηκε κάποια απειλή... Το έχει πάθει κανείς άλλος; Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω; Θέλω να αποφύγω την επαναφορά της συσκευής σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.

 

Δοκιμασε να χρησιμοποιησεις αλλον browser να δεις αν στο κανει το ιδιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κάποιον που ρώτησε για την Ulefone γενικα σαν εταιρεία, έχω το be pro 1,5 χρόνο και το έχω λιώσει, μου έβγαλε πρόβλημα με το πάουερ κουμπάκι (όπως σχεδόν σε όλα τα be pro) το άλλαξα μόνος μου (κατέχω το ηλεκτρονικό σε ερασιτεχνικό επίπεδο, δεν είναι δουλεια που μπορεί να κάνει ο καθένας όμως...κόστος 2,5 ευρώ για ανταλλακτικό) και φούσκωσε μια μπαταρία (κόστος 6 ευρώ από αλιεξπρες). Γενικά το επίπεδο της κατασκευής είναι αξιοπρεπέστατο για κινέζικο, με τις σχετικές παραχωρήσεις στο φινίρισμα όσοι έχουμε κινέζικα καταλαβαίνουμε.

Από θέμα σοφτουερ θα πω ότι δεν είναι σε καμία περίπτωση προβληματικό και υπήρξε μία κινητοποίηση της εταιρίας να διορθώσει μερικά μπαγκς ειδικά μετά τη μετάβαση από android 4,4 σε 5 αλλά όπως όλοι γνωρίζουμε οι κινέζοι προτιμούν να ασχολούνται με τη παραγωγή δεκάδων νέων μοντέλων παρά να βελτιώσουν αυτά που έχουν ήδη πωλήσει... το τελικό update δεν ήταν σε καμία περίπτωση bug free.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος όμως και θα ξανά έπαιρνα ulefone, αυτός είναι και ο λόγος που διαβάζω αυτό το νήμα, είμαι μεταξύ ulefone power και oukitel k6000 pro :)

 

Και τα δυο ειναι καλα τηλεφ. αλλα επειδη εχω το ouki μπορω να πω οτι ειναι απο τα κορυφαια στην κατηγορια του.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να χρησιμοποιησεις αλλον browser να δεις αν στο κανει το ιδιο..

 

Δυστυχώς το κάνει και με άλλους browser... Δοκίμασα με Opera και Chrome. Τελικά διαβάζοντας στο διαδίκτυο βρήκα ότι πρέπει να εκκαθαρίσω τα δεδομένα από τον launcher. Το έκανα και φαίνεται να λύνεται το πρόβλημα. Ελπίζω να μην επανέλθει γιατί κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι δεν αποτελεί οριστική λύση.

Edited by chtrig
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, έχουμε άλλη μια περίπτωση (είχαμε το ίδιο και με τον 'μαμά' launcher του Jiayu S3 - και νομίζω και σε κάποιες άλλες συσκευές, αλλά δε θυμάμαι τώρα...) όπου ο launcher χρησιμοποιείται σαν 'όχημα' για να πλασάρουν με το ζόρι διαφημίσεις στη συσκευή...

Κακή / ενοχλητική πρακτική από μέρους των εταιριών.

 

Η λύση βέβαια απλή: Εγκαθιστάς έναν άλλο launcher της αρεσκείας σου (όπως π.χ. τον Nova που φαίνεται να είναι ο αγαπημένος πολλών) και ξεμπερδεύεις μια και καλή...

 

Υ.Γ: Και αφού βεβαιωθείς ότι ο νέος launcher δουλεύει καλά, "παγώνεις" αυτόν της μαμάς για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα και εγω.

εχει μεσα την 6.0 εκδοση.

ρουταρετε?

πως ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα είχα γράψει και παλαιότερα ότι ήθελα να το πάρω το είχα τρενάρει αλλα πλέον δε πάει άλλο θέλω με δυο σιμ, σκεφτόμουν και για το redmi note 3 pro αλλα διαβάζω διαδικασίες για να βάλεις ελληνικά κτλ και συν ότι το Ulefone απο ευρωπαϊκή αποθήκη βγαίνει 135 ευρώ. Στο θέμα μου τωρα πρέπει να το ζητήσω με κάποια συγκεκριμένη ρομ απο το κατάστημα για να εχει ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα είχα γράψει και παλαιότερα ότι ήθελα να το πάρω το είχα τρενάρει αλλα πλέον δε πάει άλλο θέλω με δυο σιμ, σκεφτόμουν και για το redmi note 3 pro αλλα διαβάζω διαδικασίες για να βάλεις ελληνικά κτλ και συν ότι το Ulefone απο ευρωπαϊκή αποθήκη βγαίνει 135 ευρώ. Στο θέμα μου τωρα πρέπει να το ζητήσω με κάποια συγκεκριμένη ρομ απο το κατάστημα για να εχει ελληνικά;

Δεν χρειάζεται να ζητήσεις τίποτα έρχεται έτοιμο απο το εργοστάσιο με Ελληνικά.Πολύ καλό κινητό για τα λεφτά τού. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα είχα γράψει και παλαιότερα ότι ήθελα να το πάρω το είχα τρενάρει αλλα πλέον δε πάει άλλο θέλω με δυο σιμ, σκεφτόμουν και για το redmi note 3 pro αλλα διαβάζω διαδικασίες για να βάλεις ελληνικά κτλ και συν ότι το Ulefone απο ευρωπαϊκή αποθήκη βγαίνει 135 ευρώ. Στο θέμα μου τωρα πρέπει να το ζητήσω με κάποια συγκεκριμένη ρομ απο το κατάστημα για να εχει ελληνικά;

 

Ενας φίλος μου βιάζεται να το αγοράζει....κ απο την Κινα θα κάνει 20-30 μέρες.

Οπότε απο Ευρωπαική αγορά ποιό e-μαγαζί εννοείς?

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος μου βιάζεται να το αγοράζει....κ απο την Κινα θα κάνει 20-30 μέρες.

Οπότε απο Ευρωπαική αγορά ποιό e-μαγαζί εννοείς?

 

Αν το βιάζετε τόσο πολύ μπορεί να το αγοράσει από Ελλάδα αλλά με την ανάλογη προσαύξηση....

188 ευρώ + μεταφορικά από Ελλάδα - 130 ευρώ από κίνα.

 

Ulefone Power Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω τόσο φτηνό από ευρωπαϊκή αποθήκη, το gearbest ναι μεν γράφει ~150 $ αλλά όταν πας να πληρώσει βγάζει μεταφορικά από 8 μέχρι 20 περίπου + 4 ασφάλεια (ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!) Σύνολο δηλ περίπου 160-170 $
Link to comment
Share on other sites

Δε το βρίσκω τόσο φτηνό από ευρωπαϊκή αποθήκη, το gearbest ναι μεν γράφει ~150 $ αλλά όταν πας να πληρώσει βγάζει μεταφορικά από 8 μέχρι 20 περίπου + 4 ασφάλεια (ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ!) Σύνολο δηλ περίπου 160-170 $

 

 

Τα 130$ είναι απο Κίνα όχι απο Ευρωπαϊκή αποθήκη.

 

Ετσι όπως τα λες δεν συμφέρει πάρτο απο Ελλάδα καλύτερα και θα το έχεις και σε 3 μέρες.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...