Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν περάσεις την 6 μπορείς να διαλέξεις να μην τικάρεις την επιλογή data. Βέβαια δε θα στο συμβούλευα διότι όταν κάνεις flash καλύτερα να περνάς εξ'ολοκλήρου την rom. Κάνε λίγη υπομονή να βγει μέσω OTA και κάνε απο εκεί την αναβάθμιση. Έτσι και θα έχεις την full 6αρα (διότι αυτή ππυ υπάρχει για flash είναι beta) και δε θα χάσεις τα δεδομένα σου. Σημείωση πως ποτέ δε κάνουμε OTA update όταν είμαστε root.
Link to comment
Share on other sites

εγω που την εκανα φλας με ενα φιλο και μου αρεσε πιο πολυ πριν τι κανω?μονο και μονο για το launcher της ulefone γυρναω παλι στην 5.1.το κινητο μια χαρα τρεχει ουτε κολλαει καπου.μηπως ξερει καποιος πως μπορω να βρω εστω το launcher καπου?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

εγω που την εκανα φλας με ενα φιλο και μου αρεσε πιο πολυ πριν τι κανω?μονο και μονο για το launcher της ulefone γυρναω παλι στην 5.1.το κινητο μια χαρα τρεχει ουτε κολλαει καπου.μηπως ξερει καποιος πως μπορω να βρω εστω το launcher καπου?:wacko:

 

Δύσκολα...θα πρέπει να γυρίσεις πάλι στην 5.1, να κάνεις root, να πάρεις backup τον launcher με το titanium backup, να φλασάρεις πάλι την 6, να την κάνεις root και τέλος να επαναφέρεις τον u launcher μέσω του backup από το titanium backup. Και πάλι όμως παίζει να μην είναι συμβατός με την 6 android έκδοση ο launcher από την 5.1. Έχει χιλιάδες launchers στο play store. Είμαι σίγουρος πως θα βρεις κάποιον να σου ταιριάζει γάντι. Δεν αξίζει τον κόπο να ξαναφλασάρεις.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις οτι καπως ενεργοποιειται ενα συστημα ηχογραφησης κατα την κληση μερικες φορες? Αν ναι, πως ενεργοποιειται??
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω για την γυναικα αξιζει τα λεφτα του;απο ελλαδα δε περιμενω 1 μηνα για πειτε μου καθως δεν υπαρχει ελληνικο τεστ στο τιουμπ.Ο ηχος σε ακουστικο και εξωτερικο ηχειο ειναι καλος και δυνατος;Εχει τιποτα κουσουρια σαν συσκευη; καθε βοηθεια δεκτη οπως και ενα μινι τεστ γενικα θα με βοηθαγε
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις οτι καπως ενεργοποιειται ενα συστημα ηχογραφησης κατα την κληση μερικες φορες? Αν ναι, πως ενεργοποιειται??

 

Στο ulefone be touch 2 που έχω όταν κάνω την κλήση μου βγάζει πάνω δεξιά 3 τελείες. Πάτα εκεί κ θα σου βγαλει την επιλογή έναρξη ηχογράφησης της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα...θα πρέπει να γυρίσεις πάλι στην 5.1, να κάνεις root, να πάρεις backup τον launcher με το titanium backup, να φλασάρεις πάλι την 6, να την κάνεις root και τέλος να επαναφέρεις τον u launcher μέσω του backup από το titanium backup. Και πάλι όμως παίζει να μην είναι συμβατός με την 6 android έκδοση ο launcher από την 5.1. Έχει χιλιάδες launchers στο play store. Είμαι σίγουρος πως θα βρεις κάποιον να σου ταιριάζει γάντι. Δεν αξίζει τον κόπο να ξαναφλασάρεις.

κατεβασα τον zenui και απιστευτος χωρις χαζες διαφημισεις και με πολλες επιλογες δοκιμασα 6-7 αυτος μου ειναι κουτι.ελπιζω να κανουν συντομα update στην 6.0 ομως για κατι μικροπραγματα.παντος σαν κινητο πολυ καλο αλλα η μπαταρια οχι οπως περιμενα.με φουλ χρηση μιαμιση μερα αντε 2 βαρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις ;;; Με φουλ χρήση κιόλας σου κρατά 2 μερες;;; Αυτό είναι τέλειο.....

Τι να πουν οι χρήστες που φορτίζουν 2 φορές τη μέρα το κινητό τους...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει η συγκεκριμένη συσκευή. Πόσες ώρες βγάζει SOT με ανοιχτά data ;;;
Link to comment
Share on other sites

8 με 10 ώρες SOT

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την πληροφορία.

Τον βρίσκω αξιοπρεπέστατο τον χρόνο αυτό.

Ξέχασα να ρωτήσω και τις ώρες φόρτισης που χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω δυο λόγια για την φόρτιση.

Το άφησα να κλείσει και το έβαλα να φορτίσει κλειστό από 0% έως 100% με το εργοστασιακό καλώδιο και φορτιστή.

Το πρώτο που πρόσεξα είναι ότι η φόρτιση γίνετε στα στα 7.46v (βόλτ) ενώ όλοι οι φορτιστές usb είναι στα 5v (βόλτ) και η ένταση του ρεύματος έφτασε μέχρι και τα 1.74A (Αμπέρ) που είναι απίστευτα υψηλό το νούμερο. :blink:

 

Φορτιστής

http://s25.postimg.org/bqpm7td7z/image.jpg

 

Τάση φόρτισης 7.46v

http://s25.postimg.org/8l50hlulr/Volt.jpg

 

Ένταση φόρτισης 1.74Α

http://s25.postimg.org/6pdmspgdr/Amper.jpg

 

Σύνδεση στον φορτιστή μπαταρία 0%

http://s25.postimg.org/mjsj2l54f/image.jpg

 

9% μπαταρία σε 10 λεπτά

http://s25.postimg.org/4waq4dv73/image.jpg

 

25% μπαταρία σε 30 λεπτά

http://s25.postimg.org/73jk61pv3/image.jpg

 

50% μπαταρία σε 1 ώρα

http://s25.postimg.org/gk4ryxkbz/image.jpg

 

74% μπαταρία σε 1.5 ώρα

http://s25.postimg.org/im59d6ib3/image.jpg

 

92% μπαταρία σε 2 ώρες

http://s25.postimg.org/y57ao1fzj/image.jpg

 

Νομίζω πως οι χρόνοι φόρτισης είναι ρεκόρ για 6050mAh μπαταρία. :D

Όλα αυτά που ρωτάς εχουν απαντηθεί σε προηγούμενα ποστ,διάβασε λίγες σελίδες πριν και θα τα βρείς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Δεν είναι ό,τι δεν διαβάζω... αλλά ό,τι παρακολουθώ πολλά θέματα κι όταν σε ενδιαφέρει κάτι άμεσα για να αποφασίσεις δεν μπορείς να ανατρέχεις πάλι όλο το θέμα από την αρχή για να βρεις αυτό που σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αν βιάζεσαι υπάρχει και το search δεξιά επάνω που ψάχνεις μεμονωμένα σε αυτο το θέμα και όχι σε ολο το φόρουμ και έτσι βρίσκεις άμεσα αυτο που θες ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα τον zenui και απιστευτος χωρις χαζες διαφημισεις και με πολλες επιλογες δοκιμασα 6-7 αυτος μου ειναι κουτι.ελπιζω να κανουν συντομα update στην 6.0 ομως για κατι μικροπραγματα.παντος σαν κινητο πολυ καλο αλλα η μπαταρια οχι οπως περιμενα.με φουλ χρηση μιαμιση μερα αντε 2 βαρια!!!

 

Και μενα, παρολο που εχω αλλο κινητο αλλα με 6αρα μπαταρια, το ιδιο μου κραταει. Αν το σκαλιζω αρκετα, το φορτιζω περιπου μετα απο δυο μερες, με 8-10 ωρες SOT. Ειχα πριν το xiaomi rn2 με τριαρα μπαταρια και μου κρατουσε 3,5-4 SOT, αρα υπαρχει μια λογικη σ αυτο. Διπλασια μπαταρια διπλασιος χρονος.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δε εχω χρονο να διαβασω 28 σελιδες προβληματα εχει βγαλει τπτ;Να το παρω να τελειωνω;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :) :) !!

Εχω να πω πως για 150€ αξίζει με το παραπάνω απο εκεί και πέρα είναι επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :) :) !!

Εχω να πω πως για 150€ αξίζει με το παραπάνω απο εκεί και πέρα είναι επιλογή σου.

 

Θα το παρω απο ελλαδα δεν εχει 150 ευρω για τη γυναικα εγω το v10 μου δεν το αλλαζω ελπιζω να της βγει καλο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω απο ελλαδα δεν εχει 150 ευρω για τη γυναικα εγω το v10 μου δεν το αλλαζω ελπιζω να της βγει καλο.

 

Προσωπική άποψη είναι βαρύ και ογκώδες για γυναίκα... αλλά περί ορέξεως... :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη είναι βαρύ και ογκώδες για γυναίκα... αλλά περί ορέξεως... :)

Σιγα τα ωα τωρα εχει g3 οσο για το βαρος 200 γραμμαρια ειναι οχι 2 κιλα εχεις προσεξει τις κοπελιτσες στο δρομο με τι παντοφλες κυκλοφορουν;:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα ωα τωρα εχει g3 οσο για το βαρος 200 γραμμαρια ειναι οχι 2 κιλα εχεις προσεξει τις κοπελιτσες στο δρομο με τι παντοφλες κυκλοφορουν;:lol:

 

Χαχα έχεις δίκιο! Γι' αυτό είπα περί ορέξεως... :p

Link to comment
Share on other sites

Σιγα τα ωα τωρα εχει g3 οσο για το βαρος 200 γραμμαρια ειναι οχι 2 κιλα εχεις προσεξει τις κοπελιτσες στο δρομο με τι παντοφλες κυκλοφορουν;:lol:

 

εγω ημουνα αναμεσα στο power και στο vienna και της πηρα το vienna. Ειναι παναλαφρο και ωραιο εμφανισιακα:)

Link to comment
Share on other sites

εγω ημουνα αναμεσα στο power και στο vienna και της πηρα το vienna. Ειναι παναλαφρο και ωραιο εμφανισιακα:)

Ναι αλλα η μπαταρια καμμια σχεση

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...