Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάρε τη τηλεφωνώ στην εξυπηρέτηση πελατών και ζητά να σου ενεργοποιήσουν το 4G.Φυσικά για να πιάσεις 4G σημα θα πρέπει να έχει κεραία που να το υποστηρίζει στην περιοχή σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγω τώρα το παλευω να το περάσω αλλά δεν το κατάφερα κάτι κάνω λάθος

Κι εγώ είχα προσπαθήσει όταν βγήκε, αλλά τζίφος, μου έλεγε ότι έλειπαν κάτι αρχεία ... τελικά το παράτησα.

Ericsson 383, Nokia 3310, Motorola Startac, Nokia 6100, Nokia 2100, Nokia N90, Sharp GX29, Palm Treo 750, Vodafone, Samsung, LG, MLS iQtalk, Huawei Ascend P6 και πλέον Ulefone Power !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα προσπαθήσει όταν βγήκε, αλλά τζίφος, μου έλεγε ότι έλειπαν κάτι αρχεία ... τελικά το παράτησα.

 

 

 

 

 

Δλδ έχει βγει η 6.0 αλλά για κάποιο λόγο δεν εγκαθίσταται στο κινητό;

 

Sent from mTalk Κώστας!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την περασα την 6. Μια χαρα παει το κινητο δεν το εψαξα αρκετα γιατι πηγα για δουλεια.ειναι πιο γρηγορο λιγο αλλα με χαλαει που δεν εχει το λαουντσερ της εταιριας γιατι μου αρεσε πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Android 6 MM

 

1) Αστραπιαία αναγνωριση δακτυλικου αποτυπωματος & κλειδωμα GPS

2)Smooth UI

3)Προσθηκη zazaRemote

4)Πολλα μικρα καλουδια

 

ΑΛΛΑ γυρισα πισω στην 5.1 διοτι:

 

1)Η γρηγορη φορτιση ΔΕΝ δουλευει

2)Το κουμπι της καμερας δεν ξεκιναει την εφαρμογη της καμερας

3)Δεν μπορει να οριστει συγκεκριμενο task αναλογα με το αποτυπωμα

4)Το LED notification δεν μπορει να παραμετροποιηθει με βαση το χρωμα (π.χ μπλε για κλησεις, πρασινο για μηνυματα)

5)13Mpx οταν η φωτο ειναι 4:3. 9Mpx οταν ειναι 16:9

 

απο οτι διαβασα, τα ota updates θα ξεκινησουν μονο σε οσους εχουν ηδη φλασαρει την εκδοση 6, η οποια οπως διαβασα κ αλλου εχει ακομα θεματα.. προχειροδουλειαα! Λογω της ασυμβατοτηας της εκδοσης 32 Biτ 5.1 με την 64 bit 6.0 θα αργησει πολυ να γινει ota απο την 5.1 απευ8ειας..

Edited by zodiac066
Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα, τα ota updates θα ξεκινησουν μονο σε οσους εχουν ηδη φλασαρει την εκδοση 6, η οποια οπως διαβασα κ αλλου εχει ακομα θεματα.. προχειροδουλειαα! Λογω της ασυμβατοτηας της εκδοσης 32 Biτ 5.1 με την 64 bit 6.0 θα αργησει πολυ να γινει ota απο την 5.1 απευ8ειας..

Που τα διάβασες αυτά δωσε link να τα δούμε και εμείς αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καρτοκινητό cosmote στείλε sms με τη λέξη 4G στο 1330

 

Δεν ισχύει αυτό... πρέπει να καλέσεις στο 13888 και να ζητήσεις να στο ενεργοποιήσουν...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει παρακαλω καποιος που ξρει να μου πει γιατι το τηλ.μας δεν φορτιζει με κανενα αλλο φορτιστη εκτος απο τον διμο του?

Ουτε με φορτιστη αυτοκινητου.και τελικα στο αυτοκ.με inverter ουτε και με τον δικο του.ουτε απευθειας χωρις ινβερτερ.

Μονο ρευμα και με τον δικο του φορτιζει

Μονο

Μου διαφευγει κατι!!!!!!?

Πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο και περασα απο αρκετα κινεζικα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα, φορτιζει με οποιονδηποτε φορτιστη εχω δοκιμασει(usb στο pc, του leagoo shark, lg) αλλα μιλαω για φορτιση σε πριζα και οχι σε συνδυασμο με adaptors κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν χρησιμοποιω κλασικι φορτιστη αργης φορτισης οχι μονο δεν φορτιζει αλλα μου αδειαζει κιολας τη μπαταρια.ξεφορτιζει δηλαδη!!!!

Καμια συμβουλη??!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο pc φορτιζει και το δικο μου.

Το προβλημα ερχεται οταν το συνδεω σε ρευμα.ειδικα στο αμαξι δεν φορτιζει με τα κλασικα φορτιστακια του αναπτηρα 1Α 5V

Link to comment
Share on other sites

Λογικό φίλε να σου ξεφορτίζει..... αφού χρησιμοποιείς λιγότερα Α από αυτά που χρειάζεται το κινητό. Να χρησιμοποιείς φορτιστή με τις ίδιες τιμές που δίνει ο γνήσιος φορτιστής.
Link to comment
Share on other sites

Συμβουλή:Να το φορτίζεις με τον εργοστασιακό φορτιστή που εχει τις προδιαγραφές που πρέπει ώστε να γίνεται σωστά η διαδικασία φόρτισης και όχι με άλλους φορτιστές που δεν τηρούν τις σωστές προδιαγραφές και τα στάνταρ που έχει θέσει η εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Σωστα αλλα υποτιθεται οτι οταν φορτιζουμε με μικροτερο φορτιστη ειναι καλλιτερα για την μπαταρια.

Τες παντων παρηγγειλα φορτιστη 2Α για το αυτοκινητο και ελπιζω να φορτιζει!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει γίνει κάποια πιστοποιημένη έρευνα που προκύπτει ότι ο εργοστασιακός φορτιστής κανει ζημία στην μπαταρία;

Νομίζω ότι όλα αυτά είναι εικασίες μεταξύ χρηστών και όχι κάτι τεκμηριωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ulefone be touch 3, που ενώ στις λειτουργίες του και τα χαρακτηριστικά του δεν παίζεται, στην μπαταρία του (2550mAh) είναι σκέτη απελπισία. Στην καλύτερη περίπτωση (χωρίς internet, video κ.λπ.) κρατάει 6-7 ώρες. Τόχω 3 μήνες και το φορτίζω σχεδόν πάντα με το φορτιστή του κατασκευαστή. Έχω παραγγείλει ένα power bank για να μπορώ να δουλεύω, αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση. Το ερώτημα λοιπόν είναι , αν γνωρίζει κανείς :

1. με τη μπαταρία του be touch 2 (3050 mAh) θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ;

2. Η μπαταρία του Ulefone power μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το be touch 3;

 

Αλλιώς πάει για πέταμα! Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα ulefone be touch 3, που ενώ στις λειτουργίες του και τα χαρακτηριστικά του δεν παίζεται, στην μπαταρία του (2550mAh) είναι σκέτη απελπισία. Στην καλύτερη περίπτωση (χωρίς internet, video κ.λπ.) κρατάει 6-7 ώρες. Τόχω 3 μήνες και το φορτίζω σχεδόν πάντα με το φορτιστή του κατασκευαστή. Έχω παραγγείλει ένα power bank για να μπορώ να δουλεύω, αλλά δεν είναι και η καλύτερη λύση. Το ερώτημα λοιπόν είναι , αν γνωρίζει κανείς :

1. με τη μπαταρία του be touch 2 (3050 mAh) θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ;

2. Η μπαταρία του Ulefone power μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το be touch 3;

 

Αλλιώς πάει για πέταμα! Δυστυχώς.

 

Η μπαταρία του Ulefone Power δεν είναι αποσπώμενη... και φαντάζομαι ότι αυτή του Be Touch 2 δε θα ταιριάζει στο 3...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω κανένα από τα δυο τηλέφωνα φίλε μου κι έτσι δεν ξέρω να σου πω... γι'αυτό έγραψα "φαντάζομαι"... ίσως είναι καλύτερα να ρωτήσεις στα αντίστοιχα νήματα των δυο συσκευών ή/και τον πωλητή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...