Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα έχω μια ερώτηση.. πως κατεβαζω το playstore στην 5.1.1.1Α?

Θα μπεις στο κινεζικό store θα γράψεις installer και θα το κανείς εγκατάσταση..από εκεί μέσα θα περάσεις και το playstore..ένα ποστ πιο πίσω έγραψα ότι βγήκε νέα έκδοση stable

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα..εβαλε κανεις την τρλευταια Α το σημερινο update.....τι λεει?εγω αυριο θα κανω αναβαθμιση!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα..εβαλε κανεις την τρλευταια Α το σημερινο update.....τι λεει?εγω αυριο θα κανω αναβαθμιση!

Και εγώ ειμαι εκτός Αθήνας και περιμένω να βρω WiFi να το κατέβασω.

Πάντως το changelog είναι πλούσιο..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει την 5.1.2.0Α και όλα δείχνουν να ειναι κομπλε..αλλά έχω δυο θεματακια.. το πρώτο είναι οτι παλι αν δεν έχω ανοιχτό το viber δε μου έρχονται οι ειδοποιησεις ενω αυτο ειχα καταφερει να το διορθωσω σε παλαιοτερη εκδοση που ειχα..και δευτερον δεν υπάρχει το playstore και ενω κατεβαζω απο το κινεζικό appstore το Google installer όταν το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει ενα θαυμαστικό εκεί που γράψει "use Google store" και γράφει κάτι για ενα "key"" αλλά και να πατησω σε αυτο πανω δε μου βγάζει κάτι..μπορεί κάποιος να μου πει βήμα βήμα από την αρχή πως να κάνω εγκατάσταση το Google play store, το Google service- settings ή τεσπα οτι άλλο χρειάζεται για να μπορώ να έχω κανονικα πρόσβαση στο playstore και να κατεβαζω εφαρμογές ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω κατεβάσει την 5.1.2.0Α και όλα δείχνουν να ειναι κομπλε..αλλά έχω δυο θεματακια.. το πρώτο είναι οτι παλι αν δεν έχω ανοιχτό το viber δε μου έρχονται οι ειδοποιησεις ενω αυτο ειχα καταφερει να το διορθωσω σε παλαιοτερη εκδοση που ειχα..και δευτερον δεν υπάρχει το playstore και ενω κατεβαζω απο το κινεζικό appstore το Google installer όταν το κάνω εγκατάσταση μου βγάζει ενα θαυμαστικό εκεί που γράψει "use Google store" και γράφει κάτι για ενα "key"" αλλά και να πατησω σε αυτο πανω δε μου βγάζει κάτι..μπορεί κάποιος να μου πει βήμα βήμα από την αρχή πως να κάνω εγκατάσταση το Google play store, το Google service- settings ή τεσπα οτι άλλο χρειάζεται για να μπορώ να έχω κανονικα πρόσβαση στο playstore και να κατεβαζω εφαρμογές ?

Για το viber πρέπει να δώσεις παντού permittion και ακόμα και στα recent κράτα το πατημένο να εμφανιστεί ή κλειδαριά να μη φεύγει καθόλου..

Για το playstore γραψε στο store installer και περασε αυτό που θα σου εμφανιστεί με τα 4 τετραγωνάκια..από εκεί μέσα μετά θα κανείς install το playstore κτλ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Για το viber πρέπει να δώσεις παντού permittion και ακόμα και στα recent κράτα το πατημένο να εμφανιστεί ή κλειδαριά να μη φεύγει καθόλου..

Για το playstore γραψε στο store installer και περασε αυτό που θα σου εμφανιστεί με τα 4 τετραγωνάκια..από εκεί μέσα μετά θα κανείς install το playstore κτλ.

 

τι εννοεις οταν λες recent στο viber? που ακριβως ειναι αυτο? και κατεβασα αυτο που λες με τα 4 τετραγωνακια καταλαβα πιο ειναι ..αυτο ειχα κατεβασει και εγω αλλα μου προβλημα στο σημειο που γραφει use google play και πιο κατω γραφει ΄΄a key to install΄΄.. προσπαθω να ανεβασω screenshot για να σου δειξω τι εννοω αλλα μου βγαζει αυτο¨Exceeds forum quota by 110,1ΚΒ΄΄ ενω η φωτο ειναι πολυ μικροτερη απο το μεγιστο οριο

Edited by bax2
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οταν λες recent στο viber? που ακριβως ειναι αυτο? και κατεβασα αυτο που λες με τα 4 τετραγωνακια καταλαβα πιο ειναι ..αυτο ειχα κατεβασει και εγω αλλα μου προβλημα στο σημειο που γραφει use google play .. προσπαθω να ανεβασω screenshot για να σου δειξω τι εννοω αλλα μου βγαζει αυτο¨Exceeds forum quota by 110,1ΚΒ΄΄ ενω η φωτο ειναι πολυ μικροτερη απο το μεγιστο οριο

Resent εννοω όταν τραβας από κάτω να βγουν οι πρόσφατες εφαρμογές.

Όταν ανοίξουν κρατά το δάχτυλο πατημένο στο viber και θα κλειδώσει ώστε να μη φεύγει από εκεί..

Για το play έχει δύο installer στο store.. Σίγουρα ένα από τα 2 θα σου κάνει να περάσεις το play store

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Resent εννοω όταν τραβας από κάτω να βγουν οι πρόσφατες εφαρμογές.

Όταν ανοίξουν κρατά το δάχτυλο πατημένο στο viber και θα κλειδώσει ώστε να μη φεύγει από εκεί..

Για το play έχει δύο installer στο store.. Σίγουρα ένα από τα 2 θα σου κάνει να περάσεις το play store

 

1)το εκανα αυτο με το viber και μου εβγαλε την κλειδαρια..αν ομως το διωξω και αυτο απο τις ανοιχτες εφαρμογες σπρωχνοντας το με το δαχτυλο φευγει κανονικα οπως και οι αλλες εγαρμογες..μηπως αν εχει την κλειδαρια μενει παντα ανοιχτο ακομα και αν το διωξω με το δαχτυλο απο τις ανοιχτες εφαργμογες?

 

2) κατεβασα αυτο με τα 4 τετραγωνακια σε παλαιοτερη εκδοση και τελικα τα καταφερα :)

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια:) μονο αυτο με το viber δε ξερω πως να φτιαξω τωρα

Edited by bax2
Link to comment
Share on other sites

1)το εκανα αυτο με το viber και μου εβγαλε την κλειδαρια..αν ομως το διωξω και αυτο απο τις ανοιχτες εφαρμογες σπρωχνοντας το με το δαχτυλο φευγει κανονικα οπως και οι αλλες εγαρμογες..μηπως αν εχει την κλειδαρια μενει παντα ανοιχτο ακομα και αν το διωξω με το δαχτυλο απο τις ανοιχτες εφαργμογες?

 

2) κατεβασα αυτο με τα 4 τετραγωνακια σε παλαιοτερη εκδοση και τελικα τα καταφερα :)

 

σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια:) μονο αυτο με το viber δε ξερω πως να φτιαξω τωρα

Μπες στο security - permittion δώσε εκεί όλα τα permittion στο viber και μετά μπες security - power management στο τελευταίο και δώσε και εκεί τα permittion.. Μετά όπως σου είπα κλείδωσε με τη κλειδαριά το viber στα resents και δεν παίζει να μην είναι σωστά το viber. Δοκίμασε το με ένα φίλο σου να δεις οτι έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο security - permittion δώσε εκεί όλα τα permittion στο viber και μετά μπες security - power management στο τελευταίο και δώσε και εκεί τα permittion.. Μετά όπως σου είπα κλείδωσε με τη κλειδαριά το viber στα resents και δεν παίζει να μην είναι σωστά το viber. Δοκίμασε το με ένα φίλο σου να δεις οτι έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις.

οκ σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ιδέα πως αλλάζουμε χρώμα στην Σιμ ?να έχω διαφορετικό χρώμα όταν με καλούν και καλώ?? Puzzle τι εννοείς με τις ειδοποιήσεις? Εχθές έβαλα τις σιμ και μου δίνει κανονικά ποιος πήρε η αν ήρθε μήνυμα. Αυτό που θέλω είναι να φύγει το πράσινο φόντο κατά τις κλήσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ιδέα πως αλλάζουμε χρώμα στην Σιμ ?να έχω διαφορετικό χρώμα όταν με καλούν και καλώ?? Puzzle τι εννοείς με τις ειδοποιήσεις? Εχθές έβαλα τις σιμ και μου δίνει κανονικά ποιος πήρε η αν ήρθε μήνυμα. Αυτό που θέλω είναι να φύγει το πράσινο φόντο κατά τις κλήσεις!!

Για τα χρώματα δεν ξέρω ..

Σε κάποιες εφαρμογές για να σου έρχονται ειδοποιήσεις πρέπει να δώσεις permittion..το έλεγα για ένα φίλο που ρωταγε

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι κανονικά τα περισσότερα δεν μπορώ να βρω διαφορές. Αυτό που μου την σπάει είναι τα χρώματα. Πρέπει με κάποιον τρόπο να αλλάζεις σε κάθε σιμ την απεικονηση

της

Edited by koloko
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!! Δεν μπορώ τελικά με τίποτα να αλλάξω το χρώμα έχω ψάξει τα πάντα. Μάλλον είναι θέμα ανδροιντ και είμαι άσχετος μιας και είμαι λίγο καιρό σε επαφή μαζί του. Αλήθεια υπάρχει τρόπος να βγάλω τις επαφές στην επιφάνεια εργασίας??
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!! Δεν μπορώ τελικά με τίποτα να αλλάξω το χρώμα έχω ψάξει τα πάντα. Μάλλον είναι θέμα ανδροιντ και είμαι άσχετος μιας και είμαι λίγο καιρό σε επαφή μαζί του. Αλήθεια υπάρχει τρόπος να βγάλω τις επαφές στην επιφάνεια εργασίας??

 

Καλή χρονιά σε όλους. Οι επαφές στην επιφάνεια μπαίνουν με το contact widget που θα βρεις Free στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι νέος κάτοχος του κινητού και γω και θέλω μια βοήθεια..έχω την 5.0.1 και δεν ξέρω πως να κάνω αναβάθμιση μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γιατί δεν γνωρίζω και αν γίνεται φυσικά...ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κύριοι νέος κάτοχος του κινητού και γω και θέλω μια βοήθεια..έχω την 5.0.1 και δεν ξέρω πως να κάνω αναβάθμιση μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γιατί δεν γνωρίζω και αν γίνεται φυσικά...ευχαριστώ...

Υπάρχει εφαρμογή upgrade όπου πατάς και σου βγάζει αν υπάρχει αναβάθμιση. Αν είσαι αρχάριος ξεκινά από εκεί.

Αλλιώς απλά κατεβάζεις την τελευταία έκδοση πατάς πανω της και κανεις το update.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μπορω εκει που βαζω φωτο επαφης να εχω ενα συγκεκριμενο θεμα για ολουθς οσους με παιρνουν τηλεφωνο?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.... έχω την 4.5.4.1Α με ελληνικά από minideal. κατέβασα το zip file με την 5.1.2.0Α από τον η/υ και το πέρασα στο κινητό με USB. αλλά δεν μου λέει πουθενά install....

Τι έχω κάνει λάθος; PLEASE ΒΟΗΘΕΙΑ.....!!!!

[ATTACH]64681[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πατήσες επάνω σε αυτό που κατεβάσες να το κανείς install?

Αν όχι πατά και θα προχωρήσει ή διαδικασία.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.... έχω την 4.5.4.1Α με ελληνικά από minideal. κατέβασα το zip file με την 5.1.2.0Α από τον η/υ και το πέρασα στο κινητό με USB. αλλά δεν μου λέει πουθενά install....

Τι έχω κάνει λάθος; PLEASE ΒΟΗΘΕΙΑ.....!!!!

[ATTACH]64681[/ATTACH]

Πηγενε στο i πατα εκει πανω.. και μετα θα δεις το system updates εκει εισαι...προσοχη θα χασεις την ελληνικη γλωσσα στο menu και στης εφαρμογες

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που βγαζει ειναι unzip και επισκοπιση... τι αλλο να κανω? Να το βαλω σε αλλο φακελο?

σε ποιον φακελο το βαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...