Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν μια εβδομάδα με το meizu mx5

Το έχω πάρει σε λευκό. Είναι ακριβώς ότι μου αρέσει. Έχει άψογο κράτημα και άψογο μέγεθος για 5.5"( το έβαλα δίπλα από το 6plus και είναι το "μισό").

Από ταχύτητα άψογο. Δεν δοκιμασία βέβαια game μιας και δεν βάζω ποτέ.

Οθόνη άψογη με λίγο κορεσμένα χρώματα .

Ποιότητα κλήσης άριστη . Ηχείο δυνατό με καθαρό ήχο.Ποιότητα κατασκευής άψογη.

Κάμερα σίγουρα πολύ γρήγορη με πολλές επιλογές (στο flyme 5 που έχω βάλει ) και πολύ καλές φωτο . Αν και δεν είμαι ειδικός στις φωτογραφίες !

Το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία . Δύσκολα θα βγάζει μέρα με βαριά χρήση . Έχει βέβαια γρήγορη φόρτιση οπότε με ένα δεκάλεπτο παίρνει ένα 20-25% και βγάζει άνετα την ημέρα

Σε γενικές γραμμές μια πολύ καλή και τίμια συσκευή στα χρήματα που κοστίζει ειδικά από Κίνα νομίζω είναι άψογη επιλογή.

Δεν έχω σκεφτεί ακόμα να το αλλάξω !!!!

Για οποίον θέλει παραπάνω χώρο να πάρει αμέσως 32αρι μιας και δεν διαβάζει USB otg τουλάχιστον στο flyme 5

 

Τι είπες τώρα? Δεν διαβάζει usb?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω Μ1 note. Εκτός απτα σαφώς ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά του MX5 τα οποία τα έχω διαβάσει, έχει κανείς άποψη για κάτι το οποίο είναι χειρότερο απτο M1 note στο MX5?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν δεν το έχεις πάρει ήδη μακριά απο fastcardtech, εμένα ευτυχώς με έσωσε το paypal. Οι τύποι είναι απατεώνες

παιδια εγω το πηρα απο fastcardtech ολα μια χαρα το χρυσο το 16gb απλως το μονο προβλημα ηταν οτι αργησε σχεδον 1 μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη του ΜΧ5 τελείως. Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει περίπου η αντικατάσταση στο service?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη του ΜΧ5 τελείως. Ξέρεις κανείς πόσο κοστίζει περίπου η αντικατάσταση στο service?

Ευχαριστώ

 

εχει καποιο service στη αθηνα ,υπαρχει καπου εδω μεδα στο νημα..κατσε να το βρω και να στο ποσταρω!ψαξε και ρωτησε γοια την cellcom αθηνα βρισκεται.

Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιο service στη αθηνα ,υπαρχει καπου εδω μεδα στο νημα..κατσε να το βρω και να στο ποσταρω!ψαξε και ρωτησε γοια την cellcom αθηνα βρισκεται.

 

οκ σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια beta βλεπω οτι με αποσυνδεει μερικες φορες απο το wifi...το εχει παρατηρηση κ καποιος αλλος αυτο?λεω να περασω την σταθερη ...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια beta βλεπω οτι με αποσυνδεει μερικες φορες απο το wifi...το εχει παρατηρηση κ καποιος αλλος αυτο?λεω να περασω την σταθερη ...

 

μεχρι τωρα δεν παρατηρησα κατι τετοιο Παναγιωτη προσωπικα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ξανα σεταρα με την σταθερη,ολα δουλευουν ρολοι...ακομα και κατι ειδοποιησεις που δεν επερνα ερχονται...για να δουμε πως θα παει!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λετε να προσπαθησω να βαλω την I version εχω την A το εχει προσπαθησει κανεις? https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu
Link to comment
Share on other sites

απο ειδοποιησεις εμενα δεν ερχεται τιποτα.απο viber μεχρι email.να περασω την 5 stable?

 

καλημερα φιλε ναι περασε την σταθερη με clear data..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια λετε να προσπαθησω να βαλω την I version εχω την A το εχει προσπαθησει κανεις? https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

Η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη και απλη...την εχω κανει στο m2 ,εγω για παραδειγμα στο mx5 με βολεψε με τα αγγλικα.

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε ναι περασε την σταθερη με clear data..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η διαδικασια ειναι πολυ ευκολη και απλη...την εχω κανει στο m2 ,εγω για παραδειγμα στο mx5 με βολεψε με τα αγγλικα.

Δεν ειχες κανενα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με το service της Meizu στην Αργυρούπολη κ με ενημέρωσαν ότι προς το παρόν τουλάχιστον δεν αναλαμβάνουν επισκευές για τη συγκεκριμένη συσκευή. Να γνωρίζετε όλοι λοιπόν ότι σε περίπτωση που χρειαστεί θα πρέπει να στείλετε τη συσκευή στη χώρα που το αγοράσατε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες κανενα προβλημα?

 

κανενα απολυτος,σε περιπτωση που κολλησει μια φορα το βαζεις σε ρεκοβερι και μετα πετας μεσα την Α και ξανα απο την αρχη αλλα αν κανεις βημα βημα την διδικαδια δεν θα εχεις κανενα προβλημα...Αν θες την γνωμη μου κατεβασε ενα πληκτρολογιο απο το στορε,βαλε την τελευταια σταθερη Α και μεινε εκει,τουλαχιστον αυτο εχω κανει τωρα και ειμαι κομπλε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μίλησα σήμερα με το service της Meizu στην Αργυρούπολη κ με ενημέρωσαν ότι προς το παρόν τουλάχιστον δεν αναλαμβάνουν επισκευές για τη συγκεκριμένη συσκευή. Να γνωρίζετε όλοι λοιπόν ότι σε περίπτωση που χρειαστεί θα πρέπει να στείλετε τη συσκευή στη χώρα που το αγοράσατε.

 

αρα τι service meizu ειναι αν δεν κανουν service την συσκευη ελεος....φιλε κανε ενα googlarisma...υπαρχουν κι αλλοι που αναλαμβανουν αλλα με δικο σου το υλικο...ψαξε λιγο,κατα την γνωμη μου δεν αξιζει να παει πισω..θα παρει αρκετο καιρο..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

εχω το firmware 4.5.2.7I , μπορώ να βάλω την 5.0.0.1A ή πρέπει να περιμένω την αντίστοιχη I έκδοση ?

 

εβαλα τελικα την 5.0.0.1A , clear data, upgrade και επαναφορα εφαρμογων με το titanium backup, ολα καλα!

 

σε σχεση με την 4.5.2.7I εχουν λειθει τα προβληματα με το wifi και τις ειδοποιεισεις, εκτος απο το gmail που ερχονται οι ειδοποιειεις οποτε θελουν

 

κανεις αλλος με την 5.0.0.1A εχει προβλημα με τις ειδοποιήσεις του gmail ?

Link to comment
Share on other sites

:blink:

εβαλα τελικα την 5.0.0.1A , clear data, upgrade και επαναφορα εφαρμογων με το titanium backup, ολα καλα!

 

σε σχεση με την 4.5.2.7I εχουν λειθει τα προβληματα με το wifi και τις ειδοποιεισεις, εκτος απο το gmail που ερχονται οι ειδοποιειεις οποτε θελουν

 

κανεις αλλος με την 5.0.0.1A εχει προβλημα με τις ειδοποιήσεις του gmail ?

 

φιλε εγω την εβαλα.,ισα ισα.δεν αντιμετωπιζω θεμα με το Gmail..μου ερχονται στην ωρα τους πραμα που πριν δεν γινοταν..εχεις ενεργοποιημενη και την εφαρμογη μαιλ του κινητου?

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

οχι, μονο το gmail app εχω

 

και στο security center εχω για το gmail

auto launch enabled

notifications enabled

enable idle

 

μηπως πρεπει στο security center στις ρυθμισεις auto launch και enable idle να βαλω και τιποτα google services?

 

ερχετε που και που καμια ειδοποίηση, αλλα τις περισσοτερες φορες πρεπει να ανοιξω το gmail και να κανω refresh για να ερθουν τα νεα email

 

όλες οι αλλες ειδοποιεισεις ερχονται κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εψαξα λιγο και μαλλον το προβλημα ηταν στα labels του gmail που σε καποια τα notification ηταν απανεργοποιημενα

Link to comment
Share on other sites

οχι, μονο το gmail app εχω

 

και στο security center εχω για το gmail

auto launch enabled

notifications enabled

enable idle

 

μηπως πρεπει στο security center στις ρυθμισεις auto launch και enable idle να βαλω και τιποτα google services?

 

ερχετε που και που καμια ειδοποίηση, αλλα τις περισσοτερες φορες πρεπει να ανοιξω το gmail και να κανω refresh για να ερθουν τα νεα email

 

όλες οι αλλες ειδοποιεισεις ερχονται κανονικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εψαξα λιγο και μαλλον το προβλημα ηταν στα labels του gmail που σε καποια τα notification ηταν απανεργοποιημενα

 

τι ενοεις lebels ?εγω δεν εχω πειραξει τιποτα μετα απο την αναβαθμιση ουτε απο center ουτε πουθενα και προς στιγμην δουλευει ?εγω τα εχω και τα δυο ενεργοποιηνενα πρωτα παιρνω απο κινεζικο και μετα απο λιγα δευτερα ερχονται και στο gmail

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

στο gmail εχει για καθε label email ( important, social, starred...) διαφορετικες ρυθμισεις notifications

 

σε ολα τα label ενεργοποιησα τα notification και δουλευε κανονικα, μετα απενεργοποιησα τα notification σε καποια label που δεν ηθελα και απο τοτε στο settings-> other accounts , το sync στο google ειναι off και οτι και να δοκιμασα δε μπορω να το ενεργοποιησω :confused:

 

καμια ιδεα πως να ενεργοποιησω το sync ?

Link to comment
Share on other sites

στο gmail εχει για καθε label email ( important, social, starred...) διαφορετικες ρυθμισεις notifications

 

σε ολα τα label ενεργοποιησα τα notification και δουλευε κανονικα, μετα απενεργοποιησα τα notification σε καποια label που δεν ηθελα και απο τοτε στο settings-> other accounts , το sync στο google ειναι off και οτι και να δοκιμασα δε μπορω να το ενεργοποιησω :confused:

 

καμια ιδεα πως να ενεργοποιησω το sync ?

 

πηγενε other account διεγραψε το και ξανα περασε για να τα παρεις απο την αρχη

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...