Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ολες αλλαζει τα θεματα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

μπορεις να μου δωσεις το Link σε παρακαλω να την κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Γεια σάς κοπέλια, από τότε πού πήρα το κινητό είχα θέμα με το 4g ,δεν έπιανε παντού. Έχω μέσα και cosmote και Vodafone, και πιάνει σε συγκεκριμένα σημεία στην πόλη μου. Είχα δοκίμασει και την 11G και την 12G Και είχα το ίδιο θέμα. Αλλά κινητά στον ίδιο χώρο (9p lite, s7) έχει 4g κανονικά με cosmote. Πρόσφατα πήγα σε διπλανή πόλη και είχα κανονικά 4g. Εχθές έβαλα την flyme 6.7.3.3 και είδα ότι το 4g στην cosmote δούλευε παντού, στην Vodafone δεν άλλαξε κάτι. Πέρασα εχθτηντην καινούρια beta που βγήκε που είχε και υποστήριξη για θέματα 6.7.4.11G και έχω πάλι το ίδιο θέμα δεν μπορώ να καταλάβω τι θέμα υπαρχή. Έχω h+ και σε λίγα σημεία 4g. Έχει κανείς καμιά ιδεα; Edited by GIANNHSitia
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έπρεπε ρε παιδιά να είε ενεργοποιημένη την 7 και 20 band για το LTE; εκει είναι μάλλον το πρόβλημα γιαυτό δεν έχω παντού λήψη όπως τα άλλα κινητά. Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει αυτές τις δύο συχνότητες.

Για την b20 έχει γραφτεί από την αρχή στο νήμα.

Για την b7 διάβασε εδώ https://forum.meizufans.eu/topic/2759/frequency-problem

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν πήγα στο Ηράκλειο είχα συνέχεια. Μάλλον εκεί έχουν αναμετάδοση στην συχνότητα που πιάνει το κινητό, εδώ στην Σητεία πιάνει σε λίγα σημεία. Το ίδιο και με την Vodafone, γιατί έχω και δεύτερη κάρτα για ίντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όταν πήγα στο Ηράκλειο είχα συνέχεια. Μάλλον εκεί έχουν αναμετάδοση στην συχνότητα που πιάνει το κινητό, εδώ στην Σητεία πιάνει σε λίγα σημεία. Το ίδιο και με την Vodafone, γιατί έχω και δεύτερη κάρτα για ίντερνετ.

Ειναι θεμα εταιρειας,δεν εχει να κανει με το κινητο.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατι λες οτι ειναι θεμα δικό τους; αφού το κινητό δεν υποστηρίζει της συχνοτήτες. Είναι hardware το θέμα. Εμένα στο κουτί λέει ότι υποστηρίζει την 7 από ότι κατάλαβα, αλλά στην λίστα band στο mkt. Δεν την έχει.
Link to comment
Share on other sites

γιατι λες οτι ειναι θεμα δικό τους; αφού το κινητό δεν υποστηρίζει της συχνοτήτες. Είναι hardware το θέμα. Εμένα στο κουτί λέει ότι υποστηρίζει την 7 από ότι κατάλαβα, αλλά στην λίστα band στο mkt. Δεν την έχει.

Για cosmote vodafone δεν εχεις προβλημα,για wind υπαρχει προβλημα λογο της 800.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτες στο κινητο. μια cosmote και μια vodafone. και στης 2 ενεργοποιημενο το 4g απο της εταιριες. και στης 2 πιανει σε λιγα σημεια το 4g, μόνο το h. Ενώ αλλά κινητά στο ίδιο σημείο έχουν. Βέβαια όταν πήγα στο Ηράκλειο έπιανε παντού. Γιαυτό λέω ότι έχει να κάνει με της συχνότητες. Στο Ηράκλειο μπορεί να έπιανε παντού η μια συχνότητα ενώ στην Σητεία να μην πιάνει παντού, ενώ τα άλλα κινητά που υποστηρίζουν και της 3 πιάνουν παντου
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτες στο κινητο. μια cosmote και μια vodafone. και στης 2 ενεργοποιημενο το 4g απο της εταιριες. και στης 2 πιανει σε λιγα σημεια το 4g, μόνο το h. Ενώ αλλά κινητά στο ίδιο σημείο έχουν. Βέβαια όταν πήγα στο Ηράκλειο έπιανε παντού. Γιαυτό λέω ότι έχει να κάνει με της συχνότητες. Στο Ηράκλειο μπορεί να έπιανε παντού η μια συχνότητα ενώ στην Σητεία να μην πιάνει παντού, ενώ τα άλλα κινητά που υποστηρίζουν και της 3 πιάνουν παντου

Αυτο σου λεω.Ειναι θεμα της καθε εταιρειας,δεν εχει το ιδιο σημα παντου.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....έχω ένα θέμα....μάλλον δύο...

Πρώτον δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικό....

Το κεντρικό κουμπί δεν κάνει back..όταν το ακουμπάς....

6.0.2.ΟΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο δακτυλικό....μπαίνω . fingerprint and security κ εμφανίζει

Password and fingerprint

phone password

 

Fingerprint indentification......μπαίνω εδώ.βαζω ένα password μετά κλίματος user fingerprint......κ του.....

 

Βοήθεια

Κ ενώ πατιεται κανονικά το κεντρικό κουμπί δεν δονιζεται για back button

 

 

Helppp

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γύρισα σε 6.7.3.28A η οποία σε σχέση με την τελευταια stable G με δυσκόλεψε αρκετά. Μετά από μελέτη και κόπο κατάφερα να την λειτουργήσω. Βασικό πρόβλημα μου είναι η σειρα εμφάνισης των επαφών και η αναζήτηση επαφών. Πώς μπορώ να τις ρυθμίσω να βγαίνει μπάρα της ελληνικής αλφαβήτου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από όταν έβαλα την 6.0.2 Α, δεν μ εμφανίζονται τα μηνύματα στ fb messager σε αιωρούμενο εικονίδιο... Έχει αρχίσει πλέον όμως να με ενοχλεί... Ξέρει κανείς πως φτιαχνει αυτό;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα.

Το κινητό μετά από ένα χρόνο από την αγορά του σταμάτησε να φορτίζει.

Έχεις κανείς καμιά ιδέα?

Έχει service για το τηλέφωνο μας να το στείλω κάπου να το δουν?

Κανένα τηλέφωνο ή κανένα link να μη ψάχνω...

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη της ενημερωσης λογισμικου μου εβγαλε πως σε 3 μερες ερχεται update. Ξερει κανεις αν θα εχει καμια σημαντικη διαφορα;
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη της ενημερωσης λογισμικου μου εβγαλε πως σε 3 μερες ερχεται update. Ξερει κανεις αν θα εχει καμια σημαντικη διαφορα;
στο m2 note γιατι δε μας βγαζει τπτ ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην εφαρμογη της ενημερωσης λογισμικου μου εβγαλε πως σε 3 μερες ερχεται update. Ξερει κανεις αν θα εχει καμια σημαντικη διαφορα;
A εχεις η G ?
Link to comment
Share on other sites

6.0.2 A εχω

α γι αυτο

εγω που στο m2 μου εχω G μας εχουν γραμμενους κανονικα ακομα σε beta ειμαστε

στην Α εχει ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

α γι αυτο

εγω που στο m2 μου εχω G μας εχουν γραμμενους κανονικα ακομα σε beta ειμαστε

στην Α εχει ελληνικα ?

 

Όχι. Μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

εγω απ τοτε που αγορασα το s8 το εχω λιγο σε δευτερη μοιρα το κινητάκι μας . θα ήθελα να ρωτήσω με την σειρά μου αν αξίζει να φυγω απο την 5.1.12.0 g και να παω στην 6αρα. να βαλω καποια stable η να ακολουθήσω κάποια beta διοτι δεν σας βλεπω και πολυ ικανοποιημένους εδω μεσα... θα το δωσω στην γυναικα μου το κινητο οποτε δεν θα ήθελα να εχει προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...