Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω κατεβασει απο ποσα links και διαφορετικες εκδοσεις και συνεχεια το ιδιο.

μηπως φταει που την κατεβαζω σε μακ?μηπως φταει επειδη μου περασανε την international rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα με τα χιλια ζορια εκανε την αναβαθμιση,τωρα δεν εχω ελληνικα,υπαρχει πατεντα να εχουμε ή θα εχω μονιμα αγγλικα?και αν καποιος εχει δει bugs ας τα αναφερει.

αυτο μας δουλευει,δεν μαφηνει να μπω στο play store και καλα οτι δεν εχω internet,τι βλακειες ειναι αυτες.

Edited by dadalas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.παρέβαλα και εγώ σήμερα από Minideal με flyme 4.5.4.1U . μπορώ να βάλω international rom οι αλί να έχει ελληνικά ?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει να επανελθω στην παλια εκδοση 4.5 με ελληνικα?με εχει σπασει τα νευρα,προσπαθω ολη μερα,ημουν 4.5 ελληνικα. πηγα 5 και κολλουσε πολυ και θελω να ξαναγυρισω.οποιος μπορει να βοηθησει γιατι θα το σπασω.με iphone τοσο πονοκεφαλο δεν τραβηξα σε 5 χρονια. Edited by dadalas
Link to comment
Share on other sites

και εσύ βρε φίλε μου συγκρίνεις iphone με την κινεζιά το meizu. Kαι εγώ που το έχω παραγγείλει και το περιμένω, ξέρω πολύ καλά τι αγόρασα (γιαυτό και το iphone θα κρατηθεί ως μπακάπ για παν ενδεχόμενο)..το IOS είναι αξεπέραστο, αυτό πληρώνεις στην ουσία...

(για το θέμα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω, είμαι άσχετος)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να βοηθησει να επανελθω στην παλια εκδοση 4.5 με ελληνικα?με εχει σπασει τα νευρα,προσπαθω ολη μερα,ημουν 4.5 ελληνικα. πηγα 5 και κολλουσε πολυ και θελω να ξαναγυρισω.οποιος μπορει να βοηθησει γιατι θα το σπασω.με iphone τοσο πονοκεφαλο δεν τραβηξα σε 5 χρονια.

 

καλημερα φιλε,για να γυρισεις πισω βαλε την εκδοση που το ειχες πριν κανεις οποιαδοιποτε κινηση,η διαδικασια ειναι μπες στο meizufans κατεβασε την εκδοση που ειχες βαλτειν μεσα και κανε clear data η ακομα και εργοστασιακες..μολθς φτασεις στο αρχικο σημειο ξανα μιλαμε για τα υπολοιπα!ειναι πολυ ευκοκα και απλα,δεν εχω ξανα συναντηση ποιο ευκολο λειτουργικο:).

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

και εσύ βρε φίλε μου συγκρίνεις iphone με την κινεζιά το meizu. Kαι εγώ που το έχω παραγγείλει και το περιμένω, ξέρω πολύ καλά τι αγόρασα (γιαυτό και το iphone θα κρατηθεί ως μπακάπ για παν ενδεχόμενο)..το IOS είναι αξεπέραστο, αυτό πληρώνεις στην ουσία...

(για το θέμα σου δεν μπορώ να σε βοηθήσω, είμαι άσχετος)

 

Κακίες......

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποια εκδοση ειχα,εβαλα την Flyme OS 4.5.4.1I μεσα σε εναν φακελο και πηγα στις ρυθμισεις και τικαρα το format disk and factory reset.

κανει επαννεκινηση και παλι δεν εχει ελληνικα το κινητο.δεν μπορω να καταλαβω τι δεν κανω σωστα.

οποτε βαζω την ρομ σε εναν φακελο και την ανοιγω απο εκει και κανει επαννεκινηση,τσεκαρει το firmware και μου βγαζει ολο το μηνυμα firmware corrupt και το κανει συνεχεια μονο σε international rom.

Edited by dadalas
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ποια εκδοση ειχα,εβαλα την Flyme OS 4.5.4.1I μεσα σε εναν φακελο και πηγα στις ρυθμισεις και τικαρα το format disk and factory reset.

κανει επαννεκινηση και παλι δεν εχει ελληνικα το κινητο.δεν μπορω να καταλαβω τι δεν κανω σωστα.

 

ας το παμε απο την αρχη εκανες αυτο που ειπες κανει επαννεκινηση και δεν εχεις ελληνικα?μπες ρυθμισεις πηγενε κατω κατω και δες αν οντως εχει περαστει πρωτα η εκδοση Ι που λες....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

ας το παμε απο την αρχη εκανες αυτο που ειπες κανει επαννεκινηση και δεν εχεις ελληνικα?μπες ρυθμισεις πηγενε κατω κατω και δες αν οντως εχει περαστει πρωτα η εκδοση Ι που λες....

 

οχι φιλε η Α ειναι ακομη.δεν μπορει να περαστει η Ι.

σε σχετικο googlaρισμα ειδα οτι εχει καποια διαδικασια να περαστει Ι rom.

μηπως ειναι κατι πολυπλοκο και δεν ειναι τοσο απλο?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε η Α ειναι ακομη.δεν μπορει να περαστει η Ι.

σε σχετικο googlaρισμα ειδα οτι εχει καποια διαδικασια να περαστει Ι rom.

μηπως ειναι κατι πολυπλοκο και δεν ειναι τοσο απλο?

 

πολυπλοκο δεν ειναι δεν σιγουρα δεν θυμαμε ποια ακριβως πρεπει να περασεις,για να μπορεσεις να.το κανεις το εχω διαβασει στο meizufan..οτι καποιος το εκανε και δουλευει αψογα ..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε η Α ειναι ακομη.δεν μπορει να περαστει η Ι.

σε σχετικο googlaρισμα ειδα οτι εχει καποια διαδικασια να περαστει Ι rom.

μηπως ειναι κατι πολυπλοκο και δεν ειναι τοσο απλο?

 

https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

 

Για να περάσεις την I

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειδα και εγω και προσπαθησα αλλα ολο συνανταω καποια προβληματα,πχ ενω εχω κανει flyme account δεν με αφηνει να μπω και μου βγαζει ενα μηνυμα.

γενικα για να περασεις μια ρομ ειναι τραγικο να υπαρχει αυτη η διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

 

απο τα χερια μου το πηρες ειναι ευκολο αυτο να γινει....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

απο τα χερια μου το πηρες ειναι ευκολο αυτο να γινει....

 

οποτε παω να συνδεθω με flyme account βγαζει το μηνυμα

This phone has logged in 18681505605.To use other ID,please log in the original one and log it out correctly.

Οταν περναω την ρομ ενω ειναι στο pc 807mb,στο κινητο εμφανιζεται 750mb.ειναι λογικο αυτο?

αν ειναι καποιος απο Θεσσαλονικη και μπορει να το κανει θα του ειμαι ευγνομων.

Edited by dadalas
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειδα και εγω και προσπαθησα αλλα ολο συνανταω καποια προβληματα,πχ ενω εχω κανει flyme account δεν με αφηνει να μπω και μου βγαζει ενα μηνυμα.

γενικα για να περασεις μια ρομ ειναι τραγικο να υπαρχει αυτη η διαδικασια.

 

Απ ότι διαβάζω υπάρχει η international version του κινητού που έχει την Ι και μετά φαντάζομαι είναι εύκολη η διαδικασία αναβάθμισης. ΑΛΛΑ είναι πιο ακριβό και σπάνιο.

Προφανώς έχεις το κινέζικο με περασμένη την I από τον προμηθευτή. Αν ξαναβάλεις την κινεζική rom, τότε μάλλον πρέπει να κάνεις την παραπάνω διαδικασία για την Ι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποτε παω να συνδεθω με flyme account βγαζει το μηνυμα

This phone has logged in 18681505605.To use other ID,please log in the original one and log it out correctly.

 

Πρέπει να μιλήσεις με τον Κινέζο που σου έβαλε την I για να σου πει τα στοιχεία του λογαριασμού flyme που χρησιμοποίησε για να κάνει root και να κάνεις logout. Μπλέξιμο...

 

Από το νήμα του m2 note που είχαν το ίδιο πρόβλημα δες τα μηνύματα 509 και μετά

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=417232&page=34

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

οποτε παω να συνδεθω με flyme account βγαζει το μηνυμα

This phone has logged in 18681505605.To use other ID,please log in the original one and log it out correctly.

 

ζητησε απο κει που αγορασες το κιν να σου δωσουν το ακουντ που εχουν βαλει στο flyme για να ελενγξουν την συσκευη...ωστε να κανεις λογκ ιν και μετα λογκ ουτ...αν το πηρες απο vickmall καπου ποιο πριν σε πισω σελλιδες και σε αλλο νημα του μειζου ,καποιοι λενε τν κωδικο,κοιτα κ αν το βρω ποιο μπροστα θα στο βαλω...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις κατοπιστικες απαντησεις,ναι απο vickmail το πηρα.ρε παιδια πολυ αγανακτηση.απο χτες παιδευομαι.

 

μια να το βρεις την ακρη,μετα ολα ευκολα ειναι..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

a1234567 ειναι το password.το user name ποιο ειναι?

γιατί στο flyme στο κινητο ζηταει και user name

 

βρήκες άκρη;; μήπως να μίλαγες με την vivian?

Link to comment
Share on other sites

a1234567 ειναι το password.το user name ποιο ειναι?

γιατι στο flyme στο κινητο ζηταει και user name

 

To username ειναι ο αριθμος που εμφανιζει οταν πας να συνδεθεις.

 

http://i89.photobucket.com/albums/k204/telnet05/S51021-184221_zpsvbx0w9m2.jpg

Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

user name βαζω τον αριθμο αλλα δεν συνδεεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως να μιλησω αφου δεν εχουν live chat και αν τους στειλεις μηνυμα απαντανε μετα απο μερες.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις από pc live chat έχουν

Τώρα εκεί είναι ξημερώματα

Και στα mail απαντανε και στο skype

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...