Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανοντας την αλλαγη απο Α σε G εκανες και εκανες wipe data και τα σχετικα; γινεται να κρατησουμε αρχεια και φωτογραφιες;

Αν δεν κάνεις wipe data δεν πας πίσω.. Επίσης δεν διαγράφεται στο wipe data τίποτα από την εσωτερική σου sd.. Φώτος κτλ μένουν όπως ειναι

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Έκανα πριν λίγες μέρες αναβάθμιση του κινητού στην έκδοση 5.1.11.0G και το κινητό άρχισε να κολλάει. Επίσης είδα κάποιες αλλαγές που δε μου άρεσαν συν του ότι - επειδή έχω δύο κάρτες sim - σταμάτησα να έχω 3G στην 1η sim (που την έχω για ιντερνετ) και πήγαινε στη 2η sim, που εκεί δεν το χρειαζόμουν. Το 3G το έδινε πάντα στην 1η σε όλες τις εκδόσεις που είχα. Παρόλο που τις άλλαξα θέση, συνέβαινε το ίδιο (ίδια εταιρεία κινητής και οι δύο κάρτες). Γενικά πάντως είχα θέματα (και με τα μηνύματα και τις επαφές), οπότε εγκατέστησα την 5.1.10G και όλα μια χαρά πάλι. Ταπεινή συμβουλή μου, μην πάτε στην 5.1.11.0G.
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είμαι και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Μήπως δεν σου έκατσε καλά; έπρεπε να κάνεις ένα clear data.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις wipe data δεν πας πίσω.. Επίσης δεν διαγράφεται στο wipe data τίποτα από την εσωτερική σου sd.. Φώτος κτλ μένουν όπως ειναι

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Το καταλαβα πολυ καλα τι παθαινει αν δεν κανουμε wipe data κολησε στο λογοτυπο της μαρκας και δεν ανοιγε με τιποτα, περασα το λογισμικο 4.5.4.1 μεσω υπολογιστη και μετα το γυρισα σε global και ολα μια χαρα, εβαλα την 5.1.11.0 G δεν εχω κανενα προβλημα για οσους αναφερουν οτι εχουν θεματα με αυτην την εκδοση λογισμικου.

Link to comment
Share on other sites

τι την εκανα την αναβαθμιση στην 11 ρομ, την τελευταια

εχασα google play, καλα δεν τρεχει και τπτ ,αλλα λεμε τωρα..

 

αληθεια ποια η τελευταια stable με google play σταθερο?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

τι την εκανα την αναβαθμιση στην 11 ρομ, την τελευταια

εχασα google play, καλα δεν τρεχει και τπτ ,αλλα λεμε τωρα..

 

αληθεια ποια η τελευταια stable με google play σταθερο?

 

Θα βρεις μια εφαρμογη hot apps απο εκει μεσα θα κατεβασεις google service και θα ξανα εχεις το playstore μια λειτουργει αυτη η εκδοση της ρομ μια βδομαδα τωρα δεν μου εχει βγαλει καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είμαι και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Μήπως δεν σου έκατσε καλά; έπρεπε να κάνεις ένα clear data.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ναι, δεν αποκλείεται να είχα κάνει κάποιο λάθος στην αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έβγαλε σε προσφορά το e-shop στα 239.00 € αξίζει η αγορά του σε αυτά τα λεφτά τώρα;;;Το θέλω για την γυναικά μου.

 

Να φανταστώ δεν πρόκειται να πάρει αναβάθμιση σε Android 6 ή 7;;

 

http://www.e-shop.gr/kinito-meizu-mx5-16gb-dual-sim-gold-eng-p-TEL.090484

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μια χαρά είναι.. Τώρα 230 για εμένα είναι πολλά πλέον.. Τόσο το είχα πάρει πριν ένα χρόνο ακριβώς από Κίνα. Επίσης δεν ξέρω αν για την γυναίκα σου είναι μεγάλο 5.5 ίντσες.. Από εκεί και πέρα το κινητό είμαι σούπερ

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έβγαλε σε προσφορά το e-shop στα 239.00 € αξίζει η αγορά του σε αυτά τα λεφτά τώρα;;;Το θέλω για την γυναικά μου.

 

Να φανταστώ δεν πρόκειται να πάρει αναβάθμιση σε Android 6 ή 7;;

 

http://www.e-shop.gr/kinito-meizu-mx5-16gb-dual-sim-gold-eng-p-TEL.090484

 

να φανταστεις οτι θα σιχαθεις να κανεις αναβαθμισεις βασικά..

7 θα παρεις,οχι οτι θα αλλάξει κάτι στο πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

καλό αυτό κινητό, καλό ήταν είναι και θα είναι.

 

για Ελλάδα τιμές τρεξε παρτο

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας στα υπόψιν του κάποιο μαγαζί που να επισκευάζει meizu?

Το mx5 της αδερφής μου παρέδωσε πνευμα και δεν θέλω να μπλέκω τώρα με αποστολή πίσω στην Κίνα και ιστορίες.

Αν ξέρεις κανείς κανένα μαγαζί Θεσσαλονίκη ας πει.

Ή έστω και Αθήνα, θα τη βρούμε την άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας στα υπόψιν του κάποιο μαγαζί που να επισκευάζει meizu?

Το mx5 της αδερφής μου παρέδωσε πνευμα και δεν θέλω να μπλέκω τώρα με αποστολή πίσω στην Κίνα και ιστορίες.

Αν ξέρεις κανείς κανένα μαγαζί Θεσσαλονίκη ας πει.

Ή έστω και Αθήνα, θα τη βρούμε την άκρη.

Πόσο καιρό το έχει το τηλέφωνο και τί ακριβώς έχει πάθει.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχει το τηλέφωνο και τί ακριβώς έχει πάθει.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Τα Χριστούγεννα κλείνει ένα χρόνο.

Έχει καιρό που έκανε τυχαίες επανεκκινήσεις. Μπορεί να ήταν 2 τη μέρα, μπορεί μια τη βδομάδα. Πάγωνε το κινητό, δε μπορούσες να κάνεις τπτ και έκανε reboot από μόνο του.

Ώσπου ξαφνικά προχθές έκλεισε μόνο του και δεν ξανάνοιξε. Ούτε με κρατημένο το power κάνει τπτ, Ούτε με power και volume.

Επίσης το βάζω στον φορτιστή και απότι φαίνεται δεν φορτίζει. Δε ζεσταίνεται ούτε στο ελάχιστο (που παλιά, ειδικά αν το χρησιμοποιούσες κατά τη φόρτιση) ζεσταινόταν πολύ.

Τώρα τπτ.

 

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστούγεννα κλείνει ένα χρόνο.

Έχει καιρό που έκανε τυχαίες επανεκκινήσεις. Μπορεί να ήταν 2 τη μέρα, μπορεί μια τη βδομάδα. Πάγωνε το κινητό, δε μπορούσες να κάνεις τπτ και έκανε reboot από μόνο του.

Ώσπου ξαφνικά προχθές έκλεισε μόνο του και δεν ξανάνοιξε. Ούτε με κρατημένο το power κάνει τπτ, Ούτε με power και volume.

Επίσης το βάζω στον φορτιστή και απότι φαίνεται δεν φορτίζει. Δε ζεσταίνεται ούτε στο ελάχιστο (που παλιά, ειδικά αν το χρησιμοποιούσες κατά τη φόρτιση) ζεσταινόταν πολύ.

Τώρα τπτ.

 

Καμία ιδέα;

Πρέπει να έχει κάψει πλακέτα όπως το ακούω. Από που το έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να έχει κάψει πλακέτα όπως το ακούω. Από που το έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επικοινώνησε από εκεί που το πήρες και συννενοησου να τους το στείλεις να το φτιάξουν. Αν το φτιάξεις εσύ μιλάμε για ένα ποσό 90 με 120 ευρώ μπορεί και πιο πάνω

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει κάψει πλακέτα όπως το ακούω. Από που το έχεις πάρει?

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επικοινώνησε από εκεί που το πήρες και συννενοησου να τους το στείλεις να το φτιάξουν. Αν το φτιάξεις εσύ μιλάμε για ένα ποσό 90 με 120 ευρώ μπορεί και πιο πάνω

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Minideal το πήρα.

Τους έχω στείλει από χθες email και δεν έχουν απαντήσει. Καλά κρασιά δλδ.

Αν πάρουν τα λεφτά οι κινέζοι μη τους είδατε μετά.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας στα υπόψιν του κάποιο μαγαζί που να επισκευάζει meizu?

Το mx5 της αδερφής μου παρέδωσε πνευμα και δεν θέλω να μπλέκω τώρα με αποστολή πίσω στην Κίνα και ιστορίες.

Αν ξέρεις κανείς κανένα μαγαζί Θεσσαλονίκη ας πει.

Ή έστω και Αθήνα, θα τη βρούμε την άκρη.

 

Δοκιμασε να κανεις αυτο που θα σου πω. Κατεβασε μια rom απο το meizufuns κατα προτιμηση 4.5.4.1Α στον υπολογιστη σου, μετα συνδεσε με ενα usb το κινητο με τον υπολογιστη και κρατα πατημενο το power buton και volume+ αν σου ανοιξει το κινητο και σου γραφει κατι κινεζιες εισαι σε καλο δρομο ταυτοχρονα θα σου ανοιξει κι εναν φακελο στον υπολογιστη, θα πρεπει σε αυτον τον φακελο να κανεις εποικοληση την rom που κατεβασες, μετα θα τικαρεις στο κινητο το firmware και το clear data πατας οκ και αστο να τρεξει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αυτο που θα σου πω. Κατεβασε μια rom απο το meizufuns κατα προτιμηση 4.5.4.1Α στον υπολογιστη σου, μετα συνδεσε με ενα usb το κινητο με τον υπολογιστη και κρατα πατημενο το power buton και volume+ αν σου ανοιξει το κινητο και σου γραφει κατι κινεζιες εισαι σε καλο δρομο ταυτοχρονα θα σου ανοιξει κι εναν φακελο στον υπολογιστη, θα πρεπει σε αυτον τον φακελο να κανεις εποικοληση την rom που κατεβασες, μετα θα τικαρεις στο κινητο το firmware και το clear data πατας οκ και αστο να τρεξει.

 

Τπτ. Δεν ξυπνάει με τίποτα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις αυτο που θα σου πω. Κατεβασε μια rom απο το meizufuns κατα προτιμηση 4.5.4.1Α στον υπολογιστη σου, μετα συνδεσε με ενα usb το κινητο με τον υπολογιστη και κρατα πατημενο το power buton και volume+ αν σου ανοιξει το κινητο και σου γραφει κατι κινεζιες εισαι σε καλο δρομο ταυτοχρονα θα σου ανοιξει κι εναν φακελο στον υπολογιστη, θα πρεπει σε αυτον τον φακελο να κανεις εποικοληση την rom που κατεβασες, μετα θα τικαρεις στο κινητο το firmware και το clear data πατας οκ και αστο να τρεξει.

 

https://forum.meizufans.eu/topic/2664/stuck-at-logo-meizu/10

Διαβασε εδω το 9ο σχολιο νομιζω ειναι ο τροπος που σου λεω, ειναι ευκολο, αρκει να διαβασει το κινητο ο υπολογιστης, στο δικο μου δουλεψε. Καλη επιτυχια!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.meizufans.eu/topic/2664/stuck-at-logo-meizu/10

Διαβασε εδω το 9ο σχολιο νομιζω ειναι ο τροπος που σου λεω, ειναι ευκολο, αρκει να διαβασει το κινητο ο υπολογιστης, στο δικο μου δουλεψε. Καλη επιτυχια!!

 

Προσπαθησες να το ανοιξεις πολλες φορες; η να το βαλεις σε recovery; το συνδεσες σε υπολογιστη; δεν δινει σημεια ζωης;

Link to comment
Share on other sites

νεκρο φίλε. δεν κάνει τίποτα.

πλακέτα μυρίζει. δυστυχώς.

 

Ο αδερφος μου ειχε ενα mx4 και το τεντωσαμε να το ανοιγοκλεινουμε και δεν ξανα ανοιξε, ενω εγω με το που κολησε εκανα την διαδικασια που σου ειπα και δουλεψε. Κανε μια προσπαθεια κατεβασε τους drivers και τρεξτους στο pc ισως το διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

εκανα χθες αναβαθμηση απο το εικονίδιο του κινητού που μου εβγαλε την 11 και αστα να πανε κολλάει ουτε στα μηνυματα μπαίνει και γενικα εχασε πολυ απο την γρηγοράδα του. να την ξαναπερασω με recovery ή προτείνεται τιποτα άλλο γιατι ειμαι στην δουλειά και πρέπει να το ξεκολήσω με κάποιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι σαν να λειτουργει κανονικα.τι λετε να την ξαναπερασω με clear data

δεν θα υπαρχψει προβλημα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...